Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: LIMFNE ZLEZDE
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Opet ja sa novom boljkom :( al ova me bas tera da non-stop razmisljam o njoj i brinem.
Naime,limfne zlezde po celom telu mi divljaju. Kliker u desnoj preponi imam vec godinu dana,doduse smanjio se od pocetka ali nece da nestane. A u zadnjih mesec dana kao da osetim jednu ispod desnog uveta,kao kod kraja vilice...ako je to zlezda...nista ne napipam ali osetim nesto duboko kao da je nesto nateceno i neki cudan osecaj,nebi mogla reci da je bol ali neprijatno je. Osetila sam i ispod kljucne kosti kao u toj "rupi" isto u dubini da me ziga. To je trajalo dva tri dana i prestalo. A sad evo kod pazuha ali ne ispod nego kad spustim ruke pa odma tu kod pazuha,iznad grudi. Kao da je malo i nateceno,kao da osetim nesto...
Neznam kome da se obratim,lekar opste prakse u stud. ambulanti u koju idem je jedna jako saljiva teta koja za sve kaze da nije nista i sve prima za salu,nista ne shvata ozbiljno... To kazu svi,nije moj hir samo.
Uglavnom, zanima me da li je to znak da postoji neki problem pa se organizam buni ili je to mozda na nervnoj bazi s obzirom da sam ja jako osetljiva,svaku sitnicu psihicki jako tesko podnosim. Retko koji dan provedem bez nekog stresa ali bukvalno pa me zanima da nije na nervnoj bazi ili sta je to? I kome ici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ja sam za žlezde na levoj dojci i ispod pazuha otišla kod onkologa,onako bez uputa i dr mi je uradila ultra zvuk.Ispostavilo se da je u pitanju bila cista koja je nakon 3 ili 4 godine,ne znam tačno,iscurela.To je bilo tada,valjda i sada tako može,nisam sigurna.Ako ti pak treba uput insistiraj kod lekara opšte prakse da ti da uput ili odi privatno.U svakom slučaju,nemoj da odustaneš,svakako moraš to da proveriš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Da da i mene bolucka i leva dojka kad prevucem rukom,unutrasnja strana,ali nista ne napipam. I levi pazuh,tacnije malo ispod "jame",kad dignem ruku...joj.
I hocete da kazete da vas je to mucilo 3-4 godine?AAuuu....
Oticicu sigurno to da pregledam,uh bas sam uplasena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ti treba,draga moja,da ides ili kod hematologa ili kod infektologa.Svi su oni kompetentniji od lekara opste prakse(narocito iz studentske poliklinike),da ti kazu dal je nesto ozbiljno ili ne.Trazi uput za Klinicki Centar,na to imas przvo,jer tih specijalista nema u studentskoj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Ja sad moram da pitam sta je taj hematolog? :-?
A kod infektologa sam bila prosle godine kad mi je izasao cvoric na preponi i od svih analiza pronadjena je eserihija koje sad vise nemam,bila sam pre mesec dana na zadnjoj kontroli, kao i enterokokus kojeg sam imala i onda a ima ga jos i sad. Rekla mi da uzmem neke vaginolete i da dodjem za 4 meseca. Medjutim evo sad mi se ovo pojavilo. Pocele su me grudi boleti tacno na pola ciklusa proslog meseca. Obicno su me bolele par dana pre nego sto dobijem i kad dobijem prodju,a bole samo na stisak. A ovog puta je pocelo ranije i bolelo bez dodira,naizmenicno,unutar bradavice...ali nista ne napipam. I onda me je proslo i evo sad sam opet na pola ciklusa i sad ovo buknulo. Pretpostavljam da su zlezde...
Zakazala sam pregled kod ginekologa za sledeci petak pa cu videti sta ce ona reci. Da li da odem na mamografiju ili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Kada limfne zlezde iskoce prvo salju kod infektologa da se vide da nije nesto infektivno onda te posalju kod hematologa on ti je specijalista za krvne bolesti (ako ne gresim).

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 7:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Aha...hvala na ovom objasnjenju...samo...zar se neka infekcija moze tako odraziti na dojku? Neznam zasto ovo meni lici na neku cistu. Ali dobro,ja se nerazumem uopste u te stvari.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
LjubicaBubica je napisao:
Da da i mene bolucka i leva dojka kad prevucem rukom,unutrasnja strana,ali nista ne napipam. I levi pazuh,tacnije malo ispod "jame",kad dignem ruku...joj.
I hocete da kazete da vas je to mucilo 3-4 godine?AAuuu....
Oticicu sigurno to da pregledam,uh bas sam uplasena.

Ma nisam se s time mučila 3-4 godine,samo sam nakon tog vremena otišla na sistematski kod onkologa i ginekologa,koji je organizovala firma u kojoj redim,pa mi je žena pregledala dojku ultrazvukom i rekla da te ciste više nema,u međuvremenu skoro da nisam ni mislila na to.Nije to ništa,samo je praksa u civilizovanom svetu da se o tome više vodi računa nego ranije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
ok :) hvala puno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: