Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: mladez i bradavica
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 8:19 pm
Postovi: 9
Na celu imam malo veci mladez i pre oko godinu dana pored njega se pojavilo nesto sto sam ja mislila da je bubuljica. To je tako stajalo ja sam samo pratila sta se desava...nedavno se to povecalo i tek sad sam shvatila da je u pitanju bradavica. Jos dok sam studirala imala sam problem sa bradavicama na rukama pa mi se to prenelo i na lice tako da sam imal a2-3 bas na celu. Otisla sam na studentsku polikliniku i tamo su mi ih skinuli posle nekoliko tretmana tecnim azotom.
Posto vise nisam sudent i ne mogu tamo interesuje me da li neko moze da mi preporuci gde bih mogla u bg-u da odem da mi neko ovo pogleda.
Razmisljala sam da odem u zavod u Dzordza Vasinngtona pa me interesuje da li neko zna da li se pregledi tamo zakazuju i da li je potreban uput?
Ne bih da se igram i ne bih isla bas kod bilo koga jer je u pitanju bradavica pored samog mladeza.

Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Ne treba uput za Zavod u Dzordza Vasingtona, pregledi se ne zakazuju.

Ja bih ti, iz iskustva, preporučila Dr Vesnu Mikulić, ona je načelnica službe za poliklinički rad, žena mnogo zna, stalno prati zbivanja na svetskoj dermatološko-kozmetskoj sceni, posećuje seminare itd, i sve to primenjuje na klinici. Uvek hoće da sasluša, (iako je gužva i dugački redovi ispred njene ordinacije) i potrudi se da ti da pravi savet... imaš osećaj da joj je stvarno stalo da pomogne.
Postoji i par doktora koji su za izbegavanje, (na osnovu moje lične impresije), ali ne bih da imenujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 11:51 pm
Postovi: 12
ja sam isla u DZ V i prvo su me poslali na odeljenje za studente, ali cim sam videla da je doktorka iskvarcovana, shvatila sam da od nje nema vajde, a i stvarno je bilo tako, jer ona nema blage veze o mladezima. Pa sam otisla kod doktorke Vesne Mikulic koja mi je na svako pitanje odgovorila i pregledala je svaki mladez a imam ih 1000. Placa se dermoskopija 450din i guzva je, ali treba poraniti. Ja sam slucajno ubola ovu doktorku i nije mi zao cekanja, a vidim da je i drugi hvale


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dve bradavice, jedan mladez
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Da li bi mi neko preporucio kojim metodom i gde mogu skinuti bradavice i mladez sa lica a da mi ne ostanu krateri ili se pojave neke komlikacije. I kakvo je stanje u drzavnim institucijama, narocito u Dz. Washingtona, ima li tamo neki laser ili se koriste starinske metode kao sto je tecni azot?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Da li neko zna kad radi dr Vesna Mikulic...da li je uvek pre podne ili...?
Sta je potrebno, uput kako sam procitala nije...je l treba knjizica? Je l kasno da se ode recimo oko 9?
I jos nesto, da li oni tamo rade skidanje mladeza laserom?

Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ne znam kada radi dr Mikulic, ali znam da nije potreban uput ali jeste knjizica.
Sto se skidanja mladeza tice, ne skida se svaki mladez laserom. iole sumnjiv mladez ne sme da se skine laserom, zbog kontraidikacija,, odnosno sirenja patoloskih promena, posto je laserski zraci prodiru duboko u kozu.
Tecnim azotom se skidaju samo bradavice.
Oni ce vas tamo uputiti gde da skinete mladez, ukoliko je potrebno.
Inace, koliko ja znam, u Dzordza Vasingtona nemaju laser, ali nisam sigurna, mozda i imaju......Proverite.... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 7:32 pm
Postovi: 44
aaaaaaaaaaah ljudi hitnooooo!!! sta da radim jos sutra idem kod doktora da vidi, ali slucajno sam rascackao bubuljicu i pocela je da krvari, evo vec sat vremena od straha ne mogu da zaspim :((((( jaooooooooooooooo, desilo se slucajno jer imam navike da se cesam po ledjima i slucajno zakacio mladez jooooooojjj!!!

Da napomenem vise nema da teci krv, ali dok je teklo bas je bilo krvi :|,

mladez je bio mali, tamni, i nista vise, znaci nije naborana ili nekakvi nepravilni reljefi... da li je to zdrav mladez ili je kancerogeni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Koliko kosta pregled tamo? U sredu idem pa rekoh cisto da makar otprilike znam koliko ce to da kosta. Inace idem zbog nekih mladeza koje bih zelela da skinem a i zbog bubuljica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Pregled sa knjizicom nista ne kosta, ali dermoskopiju naplacuju. Nisam tacno sigurna, mislim da sam cula da je oko 500 dinara, ali ne drzite me za rec. U svakom slucaju, povoljniji su nego u privatnim klinikama, i ja licno imam dosta poverenja u njih. Dosta dobrih dermatologa na jednom mestu.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Lela5 je napisao:
Da li neko zna kad radi dr Vesna Mikulic...da li je uvek pre podne ili...?
Sta je potrebno, uput kako sam procitala nije...je l treba knjizica? Je l kasno da se ode recimo oko 9?
I jos nesto, da li oni tamo rade skidanje mladeza laserom?

Hvala i pozdrav


Mladezi se ne skidaju laserom. Obratite paznju na to!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 1:47 pm
Postovi: 4
Lokacija: Subotica
Mama mi je skidala mladez sa ruke i dobila dijagnozu MELANOMA MALIGNUM *M 8720/3, Clark III, Breslow II, MITOTSKA AKTIVNOST osrednja, LIMFOCITNA ILFILTRACIJA slaba, POVRSNA ULTERACIJA nema, VASKULARNA INVAZIJA nem , KOLIZINA PIGMENATA obilna. Opet su je operisali i isekli deo tkiva i koze sa ruke. Shvatam da je ozbiljno ali ne zbam sta dalje, kome se obratiti i koje dalje pretrage treba preduzeti.

_________________
Mama je imala mladez na ruci,patoloski nalaz MELANOMA MALIGNUM (m8720/3), Clark III, Breslow II. Pise da je mitotska aktivnost osrednja, limfocitna infiltracija slaba, povrsne ulteracije nema, kolicina pigmenta obilna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
zvezdan je napisao:
Mama mi je skidala mladez sa ruke i dobila dijagnozu MELANOMA MALIGNUM *M 8720/3, Clark III, Breslow II, MITOTSKA AKTIVNOST osrednja, LIMFOCITNA ILFILTRACIJA slaba, POVRSNA ULTERACIJA nema, VASKULARNA INVAZIJA nem , KOLIZINA PIGMENATA obilna. Opet su je operisali i isekli deo tkiva i koze sa ruke. Shvatam da je ozbiljno ali ne zbam sta dalje, kome se obratiti i koje dalje pretrage treba preduzeti.

Treba da se javi u nadlezni onkoloski centar kako bi se procenilo da li je dovoljno siroko uradjena intervencija i kako bi sprovela dalja ispitivanja. Neophodno je i da prodje odgovarajuci onkoloski konzilijum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 1:47 pm
Postovi: 4
Lokacija: Subotica
Koje pretrage bi preporucili da se urade ,gde i kod koga?

_________________
Mama je imala mladez na ruci,patoloski nalaz MELANOMA MALIGNUM (m8720/3), Clark III, Breslow II. Pise da je mitotska aktivnost osrednja, limfocitna infiltracija slaba, povrsne ulteracije nema, kolicina pigmenta obilna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
zvezdan je napisao:
Koje pretrage bi preporucili da se urade ,gde i kod koga?

Treba da uradi UZ pazuha i vrata, UZ abdomena i Rtg srca i pluca. Takodje, potrebno je da se javi Onkoloskoj klinici u Novom Sadu ili Beogradu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 1:47 pm
Postovi: 4
Lokacija: Subotica
Nalaz sa imunohistohemijske analize je MELANOMA NODULARE CUTIS, EPITELOIDNI ĆELIJSKI TIP, BRESLOW 2,90 MM,CLARK IV,PT3A. Šta dalje? Da li je za odlazak na onkološko odeljenje u Novi Sad ili Beograd, potreban uput, ko ga treba dati, ili se može pojedinac javiti?

_________________
Mama je imala mladez na ruci,patoloski nalaz MELANOMA MALIGNUM (m8720/3), Clark III, Breslow II. Pise da je mitotska aktivnost osrednja, limfocitna infiltracija slaba, povrsne ulteracije nema, kolicina pigmenta obilna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: