Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Analiza krvi
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Ukratko..
Pre 3 sedmice sam slucajno otkrio da imam krv u mokraci. Odmah te iste veceri sam odneo urin na kontrolu i ispostavilo se da je imam
Sledece jutro sam opet odneo kod doktora i vec se nista nije videlo, ni jedna jedina krvna celija. Odmah su mi rekli da to uopste nije nsita strasno i da nista ne radim po tom pitanju.
Djavo mi nije dao mira i nekako sam uspeo da sredim da odem kod specijaliste/urologa.
Danas mi je pregledana prostata i rekose da je sve ok, da je mala itd itd itd. Pregledani su mi testisi i takodje nsita cudno nisu primetili.
Onda sam dao urin i uradili su analizu, nema krvi u mokraci, nema leukocita.
Posle toga sam otisao na veoma bolan pregled, ime sam zaboravio :(
Preko mokracnog otvora na glavicu su mi ugurali plasticnu cev sve do besike u koju su tim putem sipali ne bas malo neke tecnosti.
Nije da boli nego BOLI :(
Onda mi rekose da nista cudno tu nisu videli i da ce uraditi detaljnu analizu za 3 sedmice
Posle toga sam dao krv i na rezultat se ceka 7 dana
Mene sada zanima kolika je sansa da imam kancerogene celije ako se uzme u obzir da nemam nikakve bolove, da se krv pojavila samo jednom, da je urinonalaz ok itd itd itd?
Naravno, tacan odgovor cu dobiti za 7 dana ali me cisto zanima koja je sansa za tako necim?
A da, zaboravih, idem i na eho bubrega ali tek za 15 dana
jel to bolno?
Pozdrav i unapred hvala na (nadam se) brzim odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 04, 2005 8:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Nikoga nema da odgovori?
:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 05, 2005 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Creatinin 70
Hemoglobin 9.2
Erotrocit 4.6
Hematokrit 0.240
MCV 92


Ovo su vrednosti krvi
Moze li mi neko reci sta se odnosi za sta?
PS: Da li se kontrolom urina (dublja analiza) mzoe odrediti da li neko ima rak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 05, 2005 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 1:11 am
Postovi: 36
Lokacija: Novi Sad
Ne bi Vam skodio jedan ultrazvuk bubrega, jer se mozda u njemu nalazi kamencic koji je izazvao problem. eho ili ultrazvuk je potpuno neinvazivan i bezbolan. Cistoskopija koju ste radili pokazala bi da je malignitet u besici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 06, 2005 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
NENAD67 je napisao:
Ne bi Vam skodio jedan ultrazvuk bubrega, jer se mozda u njemu nalazi kamencic koji je izazvao problem. eho ili ultrazvuk je potpuno neinvazivan i bezbolan. Cistoskopija koju ste radili pokazala bi da je malignitet u besici...

Nenade, hvala na odgovoru.
Jedna mala ispravka, rezultate cistoskopije jos nisam dobio. Samo su mi rekli da na oko ne vide nsita cudno ali da ce bolje znati tek kada urade detaljnu analizu
Isto tako i za mokracu..prva analiza je ok, nema leukocita, nema krvnih celija, a dalje tek treba da dobijem..
Krvna slika je kao sto vidis ok
Zanima me da li je moguce da cistoskopija pokaze neki veliki problem(karcinom recimo) ako je krvna slika totalno ok?
Hvala unapred za odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 06, 2005 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 1:11 am
Postovi: 36
Lokacija: Novi Sad
Krvna slika je gotovo uvek u redu i ne moze biti merilo za takvu dijagnostiku, tako da ukoliko cistoskopija i pokaze problem, krvna slika je najcesce u redu. Mislim da ste preuranili sa cistoskopijom pre eha, naime nekakav logican redosled dijagnostike je prvo eho besike i bubrega pa tek onda dijagnostika cistoskopijom. Nazalost ukoliko ste ovo uradili privatno, mislim da su nekorektno prema vama nastupili, jer veoma cesto lekari u privatnm ordinacijama koriste necije ne znanje i preduzimaju korake koji su nelogicni jer nisu po redosledu. Cistoskopom je Vas lekar mogao okom da vidi unutrasnjostr besike i da je postojao problem, jasno bi ga uocio. Zato nemojte mnogo razmisljati o carcinomu, vec se pozabavite ehom kako bi se eventualno uocila kalkuloza (kamen) bubrega, koji i te kako zna biti neprijatan. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Radio sam u inostranstvu u drzavnoj bolnici
Rekli su da hoce sve da pregledaju
Cistoskopija je uradjena slusajno taj dan jer bas tada nije neko dosao na zakazano pa su imali mesta za mene
Zakazan je i eho pregled bubrega za 15 dana
Cistoskopiju kada su uradili rekose da nista sumnjivo nisu videli ali kao da su kamericom snimili i da ce posle pregleda znati tacne rezultate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
U svakom slucaju dobro je sto ce detaljno sve ispitati. Meni se isto desavalo u par navarata, samo sto sam ja imala i bolove jezive ( pri napadu bubrega ). Uzrok je bio kamen koji krenuo, pa grubo receno zaparao i pojavila se krv u mokraci. To mi se desavalo doduse i posle kad nije bilo bolova, kad sam samo piskila par zrnaca peska. U svakom slucaju, obicnom analizom mokrace su pronasli pesak, a na ehu su videli kamenje i pesak da prosijava. I od tako da kazem trivijalne stvari moze se pojaviti krv u urinu, nemojte se sekirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Stigli rezultati mokracne analize i cistoskopije
U mokraci je sve ok, nema infekcija, sve je ok
Cistoskopija nije pokazala nepostojanje nepravilnih celija, dakle i tu je sve ok
ufff
Odahnulo se
Samo jos eho bubrega treba da radim.
Zanima me sta taj eho moze da pokaze?
Oboljenje bubrega ili pak samo da li ima kamen/pesak?
I da, da li je uopste potrebno ici na taj eho ako se zna da je mokraca u redu(po nekoj logici...valjda su bubreci ok sve preradili cim je mokraca u redu/urinokultura) i ako se zna da je krv ok posebno creatinin
I da, rekli su mi da mi je i PSA ok
Sta je psa?
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 09, 2005 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 1:11 am
Postovi: 36
Lokacija: Novi Sad
eho je ponavljam bezbolan, ultrazvucnom sondom dr. ce vam pregledati bubrege, moguce je ovim postupkom uociti i eventualne promene u samom bubregu. PSA se radi kada se sumnja na problem sa prostatom, ukoliko je povisen moze ukazivati i na vrlo ozbiljna obolenja npr. carcinom prostate. s obzirom da je urogenitalni sistem povezan, logicno je da su lekari trazili i ovo ispitivanje. Svakako ehom ce vam biti pregledana i prostata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 10, 2005 7:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Hvala Nenade
Sada mi je jasnije
Samo mi nije jasno da li su sada moguca i velika oboljenja bubrega ako se zna da je urinokultura totalno ok i da je krv ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 10, 2005 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 1:11 am
Postovi: 36
Lokacija: Novi Sad
Nemojte ici u hipohondriju!!! U kasnijim stadijumu "teskih bolesti" kada je ostecena bubrezna casica i pvecana propustljivost bubrega, moguci su debalansi u bohemji krvi i pregledu urina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
NENAD67 je napisao:
Nemojte ici u hipohondriju!!! U kasnijim stadijumu "teskih bolesti" kada je ostecena bubrezna casica i pvecana propustljivost bubrega, moguci su debalansi u bohemji krvi i pregledu urina...


:lol:
Da znas
Hvala na odgovorima u svakom slucaju :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: