Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za doktora-ocni pritisak?
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Molim Vas da mi odgovorite kakav problem sa vidom imam na osnovu simptoma?Puno vremena provodim pred racunarom,veoma cesto ostajem do kasno i uglavnom ugasim svetlo u mojoj sobi.....
Medjutim dok mi je uplajeno svetlo sve mi je ok i kada sam napolju po danu,ali kad je ugaseno svetlo ili kad pogledam neku tamnu povrsinu,slika ispred mene pocne da titra....
Samo bih da pomenem da nosim dioptriju minus i da nosim naocare.Imam i strabizam i astigmatizam,stim sto mi je jedno oko ostalo slabovido.
Moje pitanje je da li je ovo problem sa ocnim pritiskom na osnovu simptoma koje sam navela ili nesto drugo?

Hvala lepo,
Srdacan pozdrav!

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Povisen ocni pritisak uglavnom daje neodredjene simptome koji cesto ,,promaknu,,pacijentu.Samo jedna vrsta glaukoma,tzv.angularni daje ceste glavobolje .Jedini pravi nacin da resite nedoumicu je odredjivanje dnevne krive ocnog pritiska,dakle merenje ocnog pritiska svakih dva sata pocevsi od 7h do 16 h .
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
A jel Vama uopste poznato ovo treperenje,cim sam malo vise van monitora,ili ako taj dan ne koristim kompijuter,meni je sve ok.I da li bi trebalo da upalim svetlo u sobi kada sam na kompijuteru ili to nema bas nikakve veze?


Jos jednom hvala.

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Miopija,astigmatizam,ambliopija i strabizam su dovoljni razlozi da lako dodje do zamora ociju pri duzem radu sa monitorom.Tim pre,proverite i ocni pritisak !
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Hvala Vam na informacijama,naravno da cu da odem kod oftamologa na pregled i merenje ocnog pritiska.Samo me interesuje da li mozda jos znate da li to sto sam za monitorom uvek bez svetla u sobi da li moram da ukljucujem svetlo ili ne i kako je bolje za vid?


Klio hvala na predhodnim odgovorima!Pozdrav veliki za Vas.

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Samo da se javnem i zaokruzim ovu temu koju sam postavila.Naime bila sam kod oftamologa koji je uradio detaljan pregled na kojem je konstatovao da je sve u redu sto se tice ociju...Potom mi je rekla da uradim laboratorijske analize krvi i to je bilo u redu...Moj doktor opste prakse je zakljucio da je problem vaskularne prirode i da bi trebalo da odem kod neurologa da on to pogleda malo.Eto......ponekad i na osnovu simptoma moze da se luta.

Veliki pozdrav za KLIO,jer mi je bila dragocena pomoc-Hvala jos jednom! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Ja imam slican problem. Prije nekoliko godina imala sam problema sa ocima. Nekada kada bi gledala slika bi mi se smanjila ili povecala (ljudi bi mi izgledali mali ili jako veliki). To je proslo i nekoliko godina se nije pojavilo. Prije neki dan sam se prehladila i imala temperaturu 38, 2 i oci su mi se zacrvenile jako, peckale, osjecala sam pritisak u ocima. Sada sam ozdravila ali oci su mi jos crvene i peckaju mi, izgledaju mi kao da su mi zamagljene. Bila sam jucer kod ocnog lekara i izmjerio mi je pritisak u ocima. Rekao mi je da imam neki cudni pritisak ( da nije ocni pritisak)u ocima i cudno crvenilo koje normalno ne treba da bude. Savjetovao me je da odem na rendgen sinusa da se vidi da taj pritisak u ocima ne daju mozda sinusi. Sada treba da idem da slikam sinuse pa cemo vidjeti.
Molim vas da mi pomognete da neznate od cega moze da bude taj pritisak u ocima i takva setanje slike (smanjivanje i uvecavanje), to crevnilo? Dali se mozda radi o nekoj bolesti ociju ili?
Hvala unapred!

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: