Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 4:48 pm
Postovi: 2
Sinoc sam slucajno zakacio jedan mladez noktom verovatno i poceo je da krvari, ali se krvarenje posle par minuta zaustavilo. Izgleda cak i da je 'iscurila' neka tecnost iz njega, bio je malo izdignut, sad je skroz ravan sa onako crvenom ranicom preko (zgrusana krv) - odprilike kao kad deca padnu pa oderu koleno, i posle par dana ima "ono" crveno sto stalno pokusavaju da ogule rukama :) nadam se da sam objasnio.

E sad nakon povrede stavio sam malo alkoholne gaze, zanima me da li bi bilo dobro da kupim Didermal krem pa da i njim mazem par dana pa da vidim sta ce biti??
Mislim da nema neke vajde u ovom trenutku ici dermatologu, jer tesko da se moze u ovom trenutku uraditi dermoskopija, ili ne?

Zanima me takodje zasto se pored dermoskopije vrse i histopatoloske analize mladeza....zar dermoskopija ne moze da otkrije maligne 100% ??

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Nije obavezno da se nakon dermoskopije radi i histopatoloska analiza. Dermoskopija je u stvari preventivna metoda, dermoskopijom se moze utvrditi da li ima indicija za histopatolosku analizu i i uklanjane mladeza.
Sto se vaseg slucaja tice, nemojte nista mazati na mladez, sacekajte da ranica prodje, pa onda idite dermatologu. OBAVEZNO!
Jer, i da je nesto, jako je kratko vreme da bi bilo opasno.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 12:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2008 7:58 pm
Postovi: 54
Sta moze najgore da se desi usled povrede mladeza?
Cisto me zanima ^^


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Najgore je da taj mladez postane melanom. I ukoliko se ne otkrije na vreme, posledice su tragicne, posto je melanom jedan od najmalignijih tumora uopste.
Ali, ne treba razmisljati na taj nacin. Ukoliko je doslo do povrede, odmah na dermoskopiju, i onda ste mirni, jer i ako ima nekih malignih promena, ukoliko se odmah ukloni, nece doci ni do lokalnih ni do udaljenih metastaza, posto uklanjanje mladeza ide do 5 cm u zdravo tkivo, radi svake eventualnosti.
Poznajem par ljudi koji su na vreme otkrili melanom, i sada zive potpuno normalan zivot. Tako da je prevencija najvaznija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 2:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2008 7:58 pm
Postovi: 54
U jbt O.o
Ja imam mladez na glavi, i frizer je je taj isti mladez dva puta povredio masinicom, posto obicno imam kratku frizuru. Glavna fora je da ja nisam otisao uopste kod lekara posto mi rekose da to nije nista O.o
Proslo je 5-7 godina nisam siguran ...

Da li bih trebao da se obratim lekaru ili ne, posto koliko sam primetio ne postoje nikakvi simptomi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ukoliko raste dlaka iz mladeza, sve je u redu.
Ukoliko nema simptoma(crvenilo, sirenje mladeza, tackice oko mladeza) ne moras da se brines.
Ja sam samo napisala sta je najgore sto moze da se desi. Ne mora da znaci da je doslo do nekih promena, ipak je mnogo vremena proslo. Ali bitno je da se prati.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2008 7:58 pm
Postovi: 54
Kako mogu da vidim da li mi raste dlaka raste iz mladeza O.o
To jedino znaci da treba da se osisam na celavo 0.0
Inace koliko po dodiru mislim da se nista specijalno nije desilo.
Sve u svemu hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Pa neka neko pogleda mladez, malo skloni kosu i videce da li raste dlaka iz mladeza :D
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 7:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 10:15 pm
Postovi: 56
DRAGANA 15 je napisao:
Nije obavezno da se nakon dermoskopije radi i histopatoloska analiza. Dermoskopija je u stvari preventivna metoda, dermoskopijom se moze utvrditi da li ima indicija za histopatolosku analizu i i uklanjane mladeza.
Sto se vaseg slucaja tice, nemojte nista mazati na mladez, sacekajte da ranica prodje, pa onda idite dermatologu. OBAVEZNO!
Jer, i da je nesto, jako je kratko vreme da bi bilo opasno.
Pozdrav.


Ja sam posle povrede jednog malog svetlog mladeza otishla kod dermatologa jer u gradu nemamo onkologa i on mi je rekao da je sve u redu i da nema potrebe da se radi bilo sta dalje. Dodushe, rana se skoro i ne vidi a nema ni nekih promena od onda (Zakachila sam ga ziletom na jedno mesto povrshinski). I ako je lekar vrlo iskusan i radi u NS posle ovih vashih postova plashim se da nije mozda pogreshio sto me nije poslao na dermoskopiju?...
pozzz

_________________
Ovde sam samo kad je frka....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 9:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Nisam napisala postove da uplasim ljude, vec samo da bi bili malo oprezniji. Posto je dermatolog rekao da je mladez dobar, mislim da mu je za verovati. Ali ako se bojite potrazite drugo misljenje, mada ja verujem da je taj mnladez u redu vec kada je neko strucan to procenio.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 10:15 pm
Postovi: 56
Hvala Dragana 15. Mislim da si sasvim u pravu sto upucujesh ljude na pravi put jer u zivotu i nije sve tako bezazleno a s druge strane sta kosta proveriti!
pozzz....

_________________
Ovde sam samo kad je frka....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 9:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Nema na cemu. Inace, prevencija melanoma u kozmetickim salonima je bila tema mog diplomskog rada, i stvarno sam dosta istrazivala. Znala sam ja i pre toga da je to jako opasno, ali kada se susretnete sa krajnjim stadijumom, prosto je nezamislivo kako jedna tako malo stvar kao sto je mladez moze da napravi totalni haos u organizmu.
Zato, mislim da moramo da budemo odgovorniji prema sebi, da pratimo sve znake koje nam nase telo daje, da shvatimo da vise nista nije kao pre 50-100 godina, pa tako i ovov Sunce :evil: .
Ne kazem da treba postanemo mladi hipohonderi, ali umereno oprezni.....sto da ne?
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
A jel sam ja hipohondar ako sam otisao na pregled kod koznog u studentskoj i dobio odgovor da je to neka pigmentacija i da nije ono sto ja mislim...
I pitanju je mladez oko koga su mi se pojavile tackaste mrljice, ali sam mladez je uvek istog oblika, velicine itd...Rekla mi je da je kao bitno da se sam mladez ne menja...
A ja se i dalje brinem svakodnevno :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ne, naravno da nisi hipohonder!
I najbolje je sto si otisao kod dermatologa.
I ako su rekli da je sve u redu, ne treba da brines.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda mladeza, sta posle?
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 3:02 pm
Postovi: 1
Evo jednog novajlije :)

nisam bas iskusna u ovome i nisam nikada imala neke povrede mladeza. Ne znam koliko moze da bude opasno i da li je uposte opasno ovo sto se meni desilo. Imam na nozi mali ben iz kojeg raste dlaka. kada sam vrsila depilaciju izvukla sam i tu dlaku koja raste direktno iz bena. Uvijek to izbjegavam, ali ovaj put se desilo slucajno. Imam problema sa urastanjem dlacica, pa ne znam da li bi to moglo ista da steti? Malo sam nemorna, jer znam koliko te povrede mogu biti opasne, pa samo zelim znati da li ovaj slucaj moze da prouzrokuje negativne rezultate?

Pozdrav :)))) :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: