Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ON LINE PSIHIJATAR?
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 2:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 12:56 am
Postovi: 14
Da li postoji sajt (naravno na srpskom) gde se u svako doba moze popricati sa ON LINE PSIHIJATROM, psihologom??

Nisam se bas trudila da to pronadjem :) iskreno :)

Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
U tom slucaju psihijatri nebi imali para i nebi zivjeli lagodnim zivotom i naplacivali preglede od 15 min 20 EURa ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 4:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
takav sajt ne postoji, i ne treba da postoji, neophodan je razgovor uzivo! prevazidjite svoju nelagodnost i javite se psihijatru bez bojazni da ce vas neko od komsiluka videti!

lekari, a medju njima i psihijatri u ovoj drzavi ne zive lagodno, osim politicki podobne grupice na koju ne otpada ni 10%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
drbgd je napisao:
takav sajt ne postoji, i ne treba da postoji, neophodan je razgovor uzivo! prevazidjite svoju nelagodnost i javite se psihijatru bez bojazni da ce vas neko od komsiluka videti!

lekari, a medju njima i psihijatri u ovoj drzavi ne zive lagodno, osim politicki podobne grupice na koju ne otpada ni 10%

Mislim da Dafne trazi taj site upravo zbog velikih novaca koje je do sada dala, pa da malo ustedi .... ako moze, ali ne moze.
Ako 20 EUR za 15-20 min (ajde neka bude 1 h, ali to je rijetko ili nikada) nije lagodno, onda ne znam sta je lagodno. Mozda se Vase lagodno i moje lagodno ne podudara.
To je oko 200 EURa dnevno ... mislim da je to dovoljan razlog da ne postoji online pomoc.
A on line psihoterapet bi bas bio zgodan zbog velike nelagodnosti ljudi kod javljanja psihijatru ... da se malo taj tabu razbije.
Nece joj propisivati terapije on line, ali ima dosta toga sto je standardno za raznorazne grupe ljudi koji trebaju ovakvu pomoc da i odredjene knjige mogu mnogo da pomognu.... kao na primjer "Bez Straha o Strahu, Panici i fobiji" .... to je biblija mnogim panicarima i slicno ....

@ Dafne, javi mi se na PP ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
taj tabu treba da se razbije prosvecenjem nacije, uvodjenjem zdravstvenog vaspitanja u osnovne skole itd.
sustina pomoci psihijatra je u RAZGOVORU UZIVO - pregled kod kvalitetnog psihijatra pocinje promatranjem pacijenta cim se pojavi na vratima ordinacije!

da li vi zaista mislite da zarada u medicini tako funkcionise? :lol: :lol:
pomnozite broj sati sa brojem evra???!!! to je veoma daleko od istine, samo mali broj lekara tako (moze da) radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
da li vi zaista mislite da zarada u medicini tako funkcionise?
pomnozite broj sati sa brojem evra???!!! to je veoma daleko od istine, samo mali broj lekara tako (moze da) radi...


U privatnim psihijatrijskim ordinacijama da, jedno veliko da. Samo pomnozite broj radnih sati sa evrima ....
A takvih je dosta ... "kojekuda" po gradovima, po stanovima itd....

jos sam ja smanjio cifru, niste primjetili, i to sam je smanjio dosta bas zbog toga sto bi bilo nerealno da se bas sve i dinar stavlja u dzep. :)

Ma opusteno, ne zelim ja raspravu, samo govorim iz iskustva .... naravno da nisu svi srecnici da mlate lovu kao da pada sa neba, ali eto neki jesu, sreca njihova. :) i ja im ne zamjerim, vec zavidim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pazi ga majku mu... :o da nisam ovde zalutala ne bih ni znala kolki mi je cenovnik, kolko mi traje terapijski sat i koliko dnevno zaradim?! :o :-?

Srecom, navratim na neku ovaku temu pa me dusebriznici odma obaveste kolko lagodno zivim i kako uredno uzivam. Boze sta bih ja bez takvih, oci bi mi ostale zatvorene... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
jedan_sasha je napisao:
Citiraj:
da li vi zaista mislite da zarada u medicini tako funkcionise?
pomnozite broj sati sa brojem evra???!!! to je veoma daleko od istine, samo mali broj lekara tako (moze da) radi...


U privatnim psihijatrijskim ordinacijama da, jedno veliko da. Samo pomnozite broj radnih sati sa evrima ....
A takvih je dosta ... "kojekuda" po gradovima, po stanovima itd....

jos sam ja smanjio cifru, niste primjetili, i to sam je smanjio dosta bas zbog toga sto bi bilo nerealno da se bas sve i dinar stavlja u dzep. :)

Ma opusteno, ne zelim ja raspravu, samo govorim iz iskustva .... naravno da nisu svi srecnici da mlate lovu kao da pada sa neba, ali eto neki jesu, sreca njihova. :) i ja im ne zamjerim, vec zavidim. :)


I ja slučajno naleteh na temu ,ali kao neko ko živi u porodici lekara generacijama i udadoh se za istu branšu :lol: ,ne bih znala koliko smo bogati !

Na žalost mene vređa kada pročitam ovako nešto ,jer je žalosno koliko je narod ne upućen !
Kao i svuda ima lekara (pa i naših poznanika ) koji jako,lepo ,lagodno i da kažem bogato žive i takav broj istih postoji ,to je činjenica ,a zar stvarno mislite da je veći broj takvih ,nego onih sa normalnim (pre bih rekla sa skromnim ) primanjima !
Najmanje mi je bila namera da se mešam i diskutujem na ovu temu ,ali obzirom da me nepravda jako boli morala sam !
Kao i svuda u svakoj branši imate deo koji jako dobro profitira .

Ne možete sve svrstavati u isti koš, tačno se zna i vidi ko za šta radi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Koliko predrasuda... Moja dobra prijateljica je psihijatar, a cela ova prica o tome kako se oni "kupaju u novcu" je blago receno apsurdna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Ja ne znam kakav je to nacin da se ignorise sta je napisano.

Citiram sam sebe:
Citiraj:
Ma opusteno, ne zelim ja raspravu, samo govorim iz iskustva .... naravno da nisu svi srecnici da mlate lovu kao da pada sa neba, ali eto neki jesu, sreca njihova. i ja im ne zamjerim, vec zavidim.



A Neuropsihijatrija zakljucana zbog nedostatka strucne osobe da je odrzava, a ovdje odjednom svi psihijatri ... kako to? Zasto je jedino Neuropsihijatrija zakljucan podforum?
Ja ne zelim da se svadjam, ali nije mi jasno kako to da doktori odjednom kukaju kako nemaju i kako im tesko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
doktori nakon zavrsenog fakulteta MORAJU da pola godine BESPLATNO odstaziraju! nakon toga dok traze vezu za posao, bez koje nikakva referenca u CV nece olaksati zaposljavanje uglavnom rade potpuno besplatno godinama (volontiraju - dobrovoljno "pod moranje")!
"jedan sasha" cime god da se bavite - da li ste makar pola godine koliko traje pomenuti staz lekarima radili posao bez jedne pare nadoknade???
masa lekara po privatnim bolnicama radi za platu koja je u opsegu 20.000-30.000 dinara! ta cifra je daleko manja nego sto ima vecina sluzbenika. s obzirom na rasulo u zakonskim regulativama - takve bolnice, apoteke itd. nekada drze ljudi koji nemaju zavrsen ni 4. stepen strucne spreme!
nakon svega ovoga dolazi na red specijalizacija nakon koje -znaci tek negde oko 35-te jedan lekar moze da pocne da se probija i da gradi ime, i tek za koju godinu da razmislja o nekom privatnom poslu, i pokusaju da se traze visoki honorari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
Zasto je jedino Neuropsihijatrija zakljucan podforum?


Da ste ''prelistali'' malo ono što vas zanima znali biste zašto je zaključana ,jer smo to objasnili svim novijim članiovima!

Evo još jednom za vas :
Forum neuropsihijatrije je zaključan jer je došlo do vrbovanja ljudi koji su bili u problemima i mislili su da mogu da se leče putem interneta i neko je to koristio ,čak su se navrzle i neki sektaši koji su ''tipovali'' slabe ljude i dolaziili u kontakt sa njima

Mislim da će vam sada biti jasnije ,a to što se ovde pojavljuju ,svaka čast da uopšte iko hoće svoje slobodno vreme ( bez ikakve motivacije ) da upotrebi da bi pomogao ovde ljudima kojima treba pomoć!
Ovde odavno se ne pojavljuje moderator i uglavnom je forum prepušten ovim lekarima koji su tu kad imaju vremena!

A što morate ići privatnim psihijatrima /psiholozima ,postoje jako dobri državni lekari koji će vam posvetiti vreme besplatno.
Ja lično poznajem ljude koji su posle ''privatnog'' prešli na državno ,em jeftinije a usluga ništa lošija!Jedino je vreme u pitanju ,pa se ''štimuje '' po lekaru ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 1:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ja mogu samo da kazem ono sto sam licno dozivela. Kao neko kome je potrebna kognitivno bihejvioralna terapija raspitala sam se na 2 mesta i na oba je cena bila 20 evra za 50 minuta. Volela bih da znam,kad vec navodite, gde ima takav terapeut za manje para da se odma' kod njega nacrtam(jer mi btw fobija poprima sve gore razmere) jer kao nezaposlena sa roditeljem penzionerom sebi na zalost ne mogu da priustim terapeuta za te pare. Mislim da je nemastina mnogo pre razlog za trazenje online psihijatra nego zatucanost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 9:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ni on line psihijatra necete naci za dzabe, odakle Vam uopste ta ideja? Samo mi po ovim forumima radimo za dzabe, aniko normalan nece otvoriti svoju on line telemedical ordinaciju - za dzabe! A neki to bome i rade (mislim otvaraju teleordinacije) pa se jedan on line terapijski sat od 50 minuta placa 50 eura (Guglajte malo!) - sto je protiv svake zdrave pameti i po meni potpuno neprofesionalno.
Sto se pak tice KB terapije - kao i svaka psihoterapijska metoda i ova se mora platiti, psihoterapija ne spada u obaveznio deo zdravstvene zastite i nije pokrivena osiguranjem.
Psihoterapija je skupa vestina i za nju se svuda u svetu skupo placa (u vrednostima koje su i do 10 puta vece od ove o kojoj Vi govorite).
Psihoterapeuti se edukuju godinama i svoju edukaciju jako skupo placaju (ona ne ide kroz fakultet i ne finansira je drzava) te stoga normalno da svoje znanje i naplate.
A to sto smo mi socijalno ugrozena sredina u kojoj mnogi ne mogu da je sebi priuste - to je druga stvar. Ali mnogi ne mogu sebi da priuste ni estetske hiruske zahvate iako su im opravdano potrebni (smanjivanje grudi, nosa, usiju itd kosta i po 20-30000 po cenovniku u DRZAVNOJ bolnici, sto je mnogo manje nego kod privatnika ali ljudi nemaju to d aplate pa niko ne prica kako plasicni hirurzi dobro zive - to je verovatno normalno). I jos da dodam - lekari su do pre pet godina imali staz obavezan posle diplomiranja od godinu dana, sto im se po pravilu nije placalo ni dinara, specijalizirali su tako sto su rmbali po ceo dan po klinikama bez i dinara nadoknade koja se zove plata ili makar socijalno zdravstveno osiguranje, placajuji pri tome enormne pare drzavi da bi volontirali na taj nacin. I svi oni koji su prosli tu golgotu i dospeli u svojim 35im do privatne prakse i treba da naplate svoje znanje, ulozeno vreme i mukotrpna odricanja da bi do toga dosli. To sto se terapijski sat naplacuje 20 eura jeste sramotno za ovu zemlju ali je na zalost u domenu platezne moci srpskog gradjanina. Sto je takodje sramotno, ali je tako. Umesto da se dize povika na to kolko je sramotno da nas prosecni gradjanin ne moze da plati ispodprosecnu naknadu jednog lekara (koja je za smeh i salu kada se izgovori glasno bilo gde van granica ove zemlje) dize se povika na to kolko naplacujhe (tj kolko je POTPLACEN) jedan srpski lekar bilo privatni ili drzavni! e to je vidite paradok svih paradoksa, i zamena teza kojoj smo toliko skloni i koja nam je oduzela 20 godina zivota jer smo se bavili zamenom teza umesto realitetom i problemima koje je trebalo zaista resavati.
Smejurija je i pricati o ovome. Sramota...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
kad smo vec kod teme, imate li preporuku za nekog psh. za lecenje bolesti zavisnosti, cini mi se da je neko preporucio dr D. Popovica, pa ako neko ima savet..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: