Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PREGLED OCIJU KOD OCNIH LEKARA - NE KOD OPTICARA
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 8:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

svaki kvalitetno i valjano obavljen kompletan ocni pregled trebao bi da podrazumeva obavezno sirenje zenica.

Obavljajuci pregled kod opticara cesto se ne dobija ona medicinska usluga koja se placa ili bolje receno cesto se ,,placa duplo''. Naime, usled brojnih gresaka prilikom pregleda kod opticara, ljudi dolaze na kraju kod ocnog lekara i zale se na smetnje, jer im po pravilu kod opticara dioptrija nije pravilno i kvalitetno odredjena.

Pomenute greske se nazalost cesto, ukoliko se odlucite za pregled ociju kod opticara desavaju. Razlozi: ne postojanje odgovarajućih dijagnostickih instrumenata, ako i postoje ne odgovarajuce rukovanje usled ne postojanja adekvatnog skolovanog kadra, ne motivisanost pod parolom ,,besplatan pregled'', a onda vam kroz izradu naocara naplate toliko da ste kod skolovanog ocnog lekara u ocnom centru ili ocnoj klinici mogli ici bar 2-3 puta na pregled i to kompletan specijalisticki...

Ovde jos jednom, po ko zna koji put apelujemo, zato sto je to izuzetno znacajno, ne idite kod opticara, vec kod skolovanih ocnih lekara - oftalmologa. Opticari su skolovani za izradu naocara i to iskljucivo na osnovu izvestaja o obavljenom pregledu i dijagnoze lekara specijaliste za ocne bolesti - oftalmologa. Zato neka svako radi svoj posao, za koji je skolovan.

S postovanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 7:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 3:46 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Potpuno se slazem. Treba otici u pravu ordinaciju, pod tim podrazumevam onu koja je kompletno opremljena svim aparatima.
Dok sam bila student isla sam u Studentsku polikliniku u Krunskoj, doktorka je bila divna, obavezno sirenje zenica, a zatim pregled na svim mogucim aparatima. Posto se penzionisala, pronsla sam je, sasvim slucajno, u jednoj opticarskoj radnji i bas se obradovala. Ali nije mi sirila zenice i nije imala sve aparate koje je ranije koristila :( .
Vlasnicima optickih radnji najvaznije je da vam uvale sto skuplji okvir i ubede vas da je on bas kao stvoren za vas, a za vid ko te pita ?
Sasvim naopako :roll: , zasto bi onda nabavljali opemu, izuzev nekog minimuma da "ordinacija" lici na oftalmolosku ?
Jednom sam kupovala naocare, htela sam da proverim dioptriju u samoj radnji, pitala da li to radi lekar i dobila potvrdan odgovor.
Kada sam dobila nalaz videla sam da mi je pregled radila zena sa srednjom strucnom spremom, koja je lupila i pecat doktorke koja uopste nije bila tu :evil: .
Srecom, da ne ureknem, dioptrija mi ne raste u poslednjih 10 godina, pa je ovo bila samo provera.
Dakle, kod dobrog lekara i u potpuno opremljenu ordinaciju, jedino tako mozete biti sigurni da ste temeljno i dobro pregledani.
Neodgovarajuce odredjena dioptrija moze da izazove niz problema pocev od glavobolje, mucnine i sl.
Jos gora varijanta vam je komjutersko odredjivanje, oni znaju da promase i po 0,5 DP, bar sam tako cula :-? , a reklamiraju se kao 7. svetsko cudo.
Mislim da se dobra usluga moze dobiti po Domovima zdravlja, imaju opremu, jos samo treba naci oftalmologa koji ce biti strpljiv i lepo vas pregledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 1:27 am
Postovi: 4
Upravo tako ali kod nas se sada sve izmesalo. Lekari-oftamolozi otvaraju "ocne kuce" ili kako li ih vec nazivaju i tu rade preglede sto je u redu ali pojedini bez dana obuke ili radnog iskustva samouvereno i samostalno pristupaju i izradi naocara sto je apsolutno posao za opticara. Vidjao sam par puta da su ljudima koji su bili na takvim pregledima debelo naplacivate gotove kineske naocare za jednokratnu upotrebu i sad kako objasniti tim ljudima da nisu dobili ono sto treba kad im je lekar propisao i izdao takve naocare. To se cesto desava i u slucajevima kad u preduzeca uskoce takve ekipe preko sindikata, ili kako li vec, pregled besplatan, ponesu gotovih naocara i odmah isporucuju, cena masna, a za tacnost dioptrije ko te pita. Ni pojedini opticari nisu bas savesni u svom radu, kao sto je vec napisano." Kompjuterski pregled" koji uzgred budi receno treba da posluzi samo kao orijentaciona vrednost za dioptriju a sto bi trebalo proveriti tako sto stranka stavi ram za probu sa staklima propisane dioptrije i u realnom pogledu isproba da li je to sto je propisano odgovarajuce, pecat ocnog lekara, minut dva pregleda i to je to. Ili recimo opticar angazuje ocnog lekara i iz takve radnje tesko da ce te izaci da vam bar nesto ne uvale. Usluga "sve na jednom mestu" jeste prakticna ali uvek postoji rizik za situacije tipa - dioptrija + ili - 0,25, moze i bez dioptrije, ali obavezno foto-grey, anti-reflex ili tako nesto, moze i malo cilindricnih stakala, pozeljno CR da bude laganije, realno je pomisliti da tu lekar samo stancuje dioptrije kako odgovara da proda onome kod koga radi, pacijentu nece da steti a za gazdu zarada dobra. To i nekako, ali se desava da u startu cepnu vecu dioptriju, i onda nije cudo kad se kod nosenja takvih naocara javljaju glavobolja, simptomi tipa "nesto me zanosi" i slicne gravitacione pojave. Ili recimo smanje dioptriju u odnosu na stare naocare, zamene dioptriju na levom-desnom oku a to sto ce sa takvim naocarima slabije da se vidi nikoga nije briga, pregled obavezno svakih tri do sest meseci ( sto je previse cesto ako nije nastao neki tezi poremecaj sa vidom) i tako sve u krug. Kod ocnog lekara-oftamologa na pregled to je u redu, u opticarsku radnju za naocare koje se izradjuju po lekarskom receptu ili zahtevu stranke i to je u redu ali mesanje te dve struke mi se bas i ne dopada jer to onda prerasta u cistu trku za sto vecim profitom. Ne treba nikome dozvoliti da bude navalentan i ako zelite da proverite dioptriju kod lekara ne treba se zamajavati "besplatnim kompjuterskim pregledima" koji cesto dopunski rade lekari po opticarskim radnjama kao dopunu za platu koju dobijaju na drzavnom poslu vec pravac kod oftamologa koji posteno i nezavisno radi svoj posao. Isto tako ne treba dozvoliti da vam lekar iz fioke izvuce nekakve naocare,kaze to je to ono sto vama treba i bez mogucnosti ikakvog izbora modela/cene uzme vam velike pare. Nije mi jasno ni ovo novo zanimanje optometrista koji koliko shvatam u opisu posla moze da vrsi i odredjivanje dioptrije i izradu naocara. Cini mi se da u medicinskoj-oftamoloskoj struci postoji defektolog koji vrsi preglede za dioptriju a ne bavi se bolestima oka vec za to salje kod oftamologa ili mozda gresim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PREGLED OCIJU KOD OCNIH LEKARA - NE KOD OPTICARA
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 12:07 am
Postovi: 40
Postovana/i xab, i sami znate da to sto pricate i nije bash najtacnija istina. Vecina opticara koji vrse odredjivanje dioptrije u svojoj ocnoj kuci imaju najmodernije AUTO Ref/Keratometre, koji i bez sirenja zenica nepogresivo odredjuju najpriblizniju dioptriju pacijenta (sto i sami koristite). Opticaru preostaje da, uz takav podatak, probnim staklima odredi pravu dioptriju, sto je, uz odredjeno znanje steceno skolovanjem i praksom - zaista najmanji problem. Da se odredjivanje dioptrije kod opticara vrsi toliko nestrucno i pogresno, kako Vi navedoste, nijedna ocna optika/kuca vise ne bi postojala, jer se nezadovoljni patzijenti sigurno ne vracaju, sto, slozicete se sa mnom, nijednom opticaru ne bi odgovaralo. Shvatam da Vam je otvaranje ove teme, kao cilj bila samo reklama, sto vidim zdusno koristite u potpisu. Odredjivanje dioptrije u optikama je besplatno, dok kod vas kosta i oko 50-60 e, pa se posle pitam...ko to kome 'guli kozu s ledja'?

S postovanjem opticar-optometrista kojem ne treba reklama na netu da bi dosao do pacijenata. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 1:27 am
Postovi: 4
"Odredjivanje dioptrije u optikama je besplatno" - ali je cesto uslovljeno da se u istoj radnji kupe naocare,ako ne cena je nekih 10-ak evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 04, 2008 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 12:07 am
Postovi: 40
Odredjivanje dioptrije u optikama bi trebalo da bude besplatno, a uslovljeno jeste, samo ne kupovinom komplet naocara, nego bar dioptrijskim staklima i to samo ukoliko je doslo do korekcije. Niko ne moze da Vas uslovi kupovinom okvira. Obzirom da su dva stakla do dve dioptrije 600,00 sa ugradnjom, nikako ne mozemo pricati o 'deranju' pacijenata. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Razlikovati ocne lekare i opticare
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 3:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

zaista mi lekari skolovani iskljucivo za posao oftalmologa ili ocnog lekara, nemamo ni najmanje potrebe da se diskvalifikujemo bilo ciji posao, a najmanje nasih ,,prvih saradnika'' opticara.
Ali, ono sto se ovom temom zelelo reci i sto je uglavnom vecina ucesnika u ovom formu i shvatila, nazalost mnogi iskusili i na svojoj kozi, a to je da postoji evidentna razlika izmedju lekara, odnosno ocnih lekara s jedne i onih koji izradjuju naocare, odnosno opticara s druge strane.
Znaci profesije ocnog lekara i opticara su sasvim dve razlicite profesije. Kao sto je vecina ucesnika u forumu shvatila i iznela, ocni lekari dijagnostifikuju, lece i vrse kontrolu ocnih bolesti, a opticari izradjuju naocare i to iskljucivo na osnovu nalaza lekara, bar bi tako trebalo.
U skolu se ne ide dzabe i svaka skola se placa. Takodje ne tacni su navodi jednog ucesnika (verovatno opticara) u ovom forumu da su cene pregleda u optikama besplatne, kad i malo dete zna da se one visestruko zaracunavaju kroz kasniju izradu naocara u tim istim optikama, sto je obaveza svakog ko hoce u njima da se pregleda. Zasto ako strucno i kvalitetno, a nadasve besplatno opticari rade ocne preglede, ne puste ljude da biraju da li ce ili nece kod njih uzeti naocare, vec jedno drugim uslovljavaju.
Medjutim, ljudima i ti ,,besplatni pregledi'' ne bi bili problem da te preglede vrse zaista stucne osobe na zaista kvalitetnoj opremi, pa bi onda ljudi verovatno i ,,progledali'' kroz visestruku naplatu ,,besplatnih pregleda''.
Takodje, pregled kod nas ocnih lekara, specijalista za ocne bolesti, koji se za razliku od nekih smemo punim imenom i prezimenom ovde potpisati, a koji ,,radimo isto sto i Vi'', nije kako Vi rekoste 50-60 evra, evo npr. kod nas je trenutno 2.000,00 dinara i duzi period se cena osnovnog specijalistickog oftalmoloskog pregleda nije menjala. Doduse tacno je i to dobro gradjani Novog Sada, pa i Vojvodine znaju da su uslovi u nasem ocnom centru su jedni od najpovoljnijih u Novom Sadu, pa i u Srbiji.
Nasi lekari specijalisti imaju dugogodisnje iskustvo, savremena dijagnosticka oprema, pregledi se zakazuju, dakle nema cekanja, puna je posvecenost pacijentu, maksimalna profesionalnost i pristupacne cene za svakog naseg gradjanina. Zato se mi ovde ne reklamiramo, vec potpisujemo punim imenom i prezimenom, jer iza svega stojimo. Nikog ne vredjamo, vec samo iznosimo svoje stavove, sto je i osnovna zamisao ovog foruma.
A cak i da neke nase kolege lekari i imaju te cene koje je opticar pomenuo, ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede''.
To sto bi neki ovde opticari, na srecu ne svi, zeleli da rade i tudji posao, za koji nisu skolovani, to vise govori o njima. I kao sto rece vecina ucesnika foruma lekari ne bi smeli da se mesaju u posao opticara, ali ni opticari u posao ocnog lekara.
Npr. nas ocni centar iskljucivo dijagnostifikuje, leci i kontrolise akutna i hronicna ocna oboljenja i bolesti oka dece i odraslih, a prilikom odredjivanja dioptrije sirenjem zenica ukazujemo pacijentu da sam odabere optiku u kojoj ce izraditi naocare, kao sto je i sam na preporuku nasih zadovoljnih pacijenata odabrao nas i poverio nam lecenje.
Na kraju, iskreno hvala vecini ucesnika u ovom forumu sto su shvatili ozbiljnost ove teme i sto su istoj svojim kvalitetnim i objektivnim tumacenjima, dali istoj punu potvrdu.

S postovanjem,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razlikovati ocne lekare i opticare
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 12:07 am
Postovi: 40
Zaista nema potrebe za 'font-dramatiziranjem'; procitacemo i kad pisete normalnim fontom. Ovo nije decije igraliste, vec ozbiljna tema. Ali idemo redom..

xab je napisao:
Takodje ne tacni su navodi jednog ucesnika (verovatno opticara) u ovom forumu da su cene pregleda u optikama besplatne, kad i malo dete zna da se one visestruko zaracunavaju kroz kasniju izradu naocara u tim istim optikama, sto je obaveza svakog ko hoce u njima da se pregleda.

Tacno je (uzgred, rec 'netacno/netacni se pise zajedno) da su pregledi u 95% optika besplatni, s tim sto vas obavezuju da uzmete barem stakla, ne i okvir, a rekoh da su cene dva stakla do dve dioptrije, bar kod nas - 600,00. Cena je potpuno ista i da dodjete sa nalazom oftalmologa, ili da se pregledate u samoj optici, sto, naravno, uvek mozete proveriti. Nema nikakvog 'visestrukog zaracunavanja'.

xab je napisao:
Zasto ako strucno i kvalitetno, a nadasve besplatno opticari rade ocne preglede, ne puste ljude da biraju da li ce ili nece kod njih uzeti naocare, vec jedno drugim uslovljavaju.

Pacijenti uvek imaju pravo da biraju gde ce raditi naocare, to je njihovo pravo i isto im niko ne oduzima.

xab je napisao:
Medjutim, ljudima i ti ,,besplatni pregledi'' ne bi bili problem da te preglede vrse zaista stucne osobe na zaista kvalitetnoj opremi, pa bi onda ljudi verovatno i ,,progledali'' kroz visestruku naplatu ,,besplatnih pregleda''.

Razmislite logicno - da li bi ijedan vlasnik dozvolio sebi da preglede u njegovoj optici vrsi nestrucno lice?! Kome su potrebne reklamacije i los epp?! I sami znate da su, to sto ste napisali..uz duzno postovanje - gluposti. I molim Vas, objasnite mi pojam 'visestruke naplate'. :-)

xab je napisao:
.. nije kako Vi rekoste 50-60 evra, evo npr. kod nas je trenutno 2.000,00 dinara

Oftalmoloski pregledi u privatnim ordinacijama krecu se oko 4500,00. Cak i da je tacno to da je kod vas pregled 2000,00, pitam se zar nije onda najbolja opcija zakazati oftalmoloski pregled (isti koje se obavlja kod vas u ordinaciji) u domu zdravlja kod strucnih i priznatih oftalmologa i platiti ga 20,00 umesto 100 puta vise (kod vas)?! :-)

xab je napisao:
Nasi lekari specijalisti imaju dugogodisnje iskustvo, savremena dijagnosticka oprema, pregledi se zakazuju, dakle nema cekanja, puna je posvecenost pacijentu, maksimalna profesionalnost i pristupacne cene za svakog naseg gradjanina.

Pretpostavljam da znate ko je dr. Popovic Svetlana..i slozicete se da je vrhunski oftalmolog, sa dugogodisnjim iskustvom, potpuno posvecena pacijentu, maksimalno profesionalna, a radi u domu zdravlja u kojem je pregled samo 20,00. Kad zakazete - nema cekanja.

xab je napisao:
Zato se mi ovde ne reklamiramo, vec potpisujemo punim imenom i prezimenom, jer iza svega stojimo.

Da, reklamirate se, a to je protiv svih pravila ovog foruma, i jedan jako ruzan gest.

xab je napisao:
ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede''.

Naglasih da je sve stvar izbora..i ja bih pre izvrsila pregled u domu zdravlja, nego u privatnim ordinacijama gde za istu uslugu placate 100 puta vise.

xab je napisao:
To sto bi neki ovde opticari, na srecu ne svi, zeleli da rade i tudji posao, za koji nisu skolovani, to vise govori o njima. I kao sto rece vecina ucesnika foruma lekari ne bi smeli da se mesaju u posao opticara, ali ni opticari u posao ocnog lekara.

I sami znate da vecina optika honorarno angazuje strucna lica, tj. oftalmologe za pregled, ne rade to opticari.

xab je napisao:
..ukazujemo pacijentu da sam odabere optiku u kojoj ce izraditi naocare, kao sto je i sam na preporuku nasih zadovoljnih pacijenata odabrao nas i poverio nam lecenje.

Davajuci im smernice u koju optiku da ide (onu koja daje procenat po svakom poslatom pacijentu). :-)

Ne zamerite, diskutujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 23, 2008 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2008 1:11 pm
Postovi: 2
Rekla bih da je doslo do zamene teza...Oftamolozi se stalno "busaju" da im opticari "ulaze u posao"....a zapravo, to se desilo onda kad su oftamolozi usli u opticarski posao i krenuli da uz recept uslovljavaju pacijente i nude im i izradu naocara, u naravno, sopstvenim opticarskim radnjama,klinikama..sta vec..(jesu li i to naucili na Medicini!!!????rekla bih da nisu...)...ali da se zaradi jos koji dinar!!!)..... Uostalom, svuda u svetu,korekcija dioptrije je posao optometriste a ne oftamologa...Ima oftamolog 'mnogo cime" da se bavi u oku, sem dioptrije....(iako, priznajem da im je to najlaksi deo posla...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
Izbor je na nama, da li cemo ici u Dom zdravlja i platiti participaciju od 20 din. ili kod kod oftalmologa koji radi privatno.

Ono sto meni zaista smeta jeste da doktorka u potpis stavila reklamu za svoju ordinaciju i ona ce se pojaviti svaki put kada bude postovala, to je najprizemnija vrsta reklamiranja, lov u mutnom, ja tamo na biih otisla ni da mi plate pregled. Teza da se potpisuje punim imenom i prezimenom je smesna. OK, a sta ce vam onda brojevi telefona i naziv ordinacije ? Valjda da bi vas lakse nasli ?
Postujete nasu inteligenciju nemojte nam davati odgovore koji vredjaju istu. Nego lepo platite reklamu, pa na taj nacin privucite pacijente.
Uzgred, jeste da neki od nas slabije vide, ali ne morate da pisete duplo vecim fontom nego ostali, to je nepristojno, kao i pisanje velikim slovima sto se u internet komunikaciji smatra "vikanjem".
Nemam postovanja za ovakve doktore, dakle :
Bez postovanja

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 3:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
Ne znam ko je ovo pisao, ali sramota za njega, da nastavnik uceniku 5. razreda osnovne skole nadje ovoliko gresaka u sastavu ocenio bi ga jedinicom.
xab je napisao:
U skolu se ne ide dzabe

Da, slazem se, ali autor ovih postova kao da je preskocio osnovnu i srednju skolu i direktno se upisao na medicinu ( pod uslovom da je pisala doktorka)


xab je napisao:
Obavljajuci pregled

pregledajuci
xab je napisao:
ne postojanje

nepostojanje
xab je napisao:
ne postojanja

nepostojanja
xab je napisao:
adekvatnog skolovanog

adekvatno skolovanog
xab je napisao:
skolovanog ocnog lekara

Postoji li neskolovan lekar ? Ova stilska figura naziva se oksimoron.
Evo, i softver odbija saradnju :P
xab je napisao:
Ali, ono sto se ovom temom zelelo reci

ova fraza vapi za preformulacijom
xab je napisao:
vrse kontrolu

kontrolisu
xab je napisao:
rade ocne preglede

pregladaju oci
xab je napisao:
poverio nam lecenje

poverio nam da ga lecimo
ili
poverio nam svoje zdravlje

Da dodam da nisam mi lekar, ni opticar, a ni profesorka jezika, ujedno se izvinjavam sto 2 puta pisem zaredom, ali proslo mi je 10 minuta za editovanje, a trebalo je ispraviti ovaj "sastav".

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

nasa poslednja poruka pismenoj Lady iz BG je citat iz naseg posta koji iskazuje ukupnu poentu teme:

,,A cak i da neke nase kolege lekari i imaju te cene koje je opticar pomenuo, ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede'',,

PR TIM OCNOG CENTRA RADNOVIC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
xab je napisao:
Postovani,

nasa poslednja poruka pismenoj Lady iz BG je citat iz naseg posta koji iskazuje ukupnu poentu teme:

,,A cak i da neke nase kolege lekari i imaju te cene koje je opticar pomenuo, ja bih kao obican pacijent ipak pre svoje zdravlje poverila njima, nego Vama koji vrsite ,,besplatne preglede'',,

PR TIM OCNOG CENTRA RADNOVIC


Odgovorila bi samo mi treba prevodilac za frazu "koji iskazuje ukupnu poentu teme".
Prijavila sam vas administratoru i kao sto mogu da vidim nema vise onog sramnog reklamiranja u potpisu, sa adresom i brojevima telefona.
Tako ce biti svaki put kada ugledam nesto slicno, bilo da se radi o vasoj ili nekoj drugoj ordinaciji, a apelujem i na druge forumase da tako urade, nije tesko, samo obavestite administraciju pisuci na adresu [email protected] .
Pozdrav

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
ja izvinjavam strucnom timu, pa smo pitam par pitanja...
ja sam radio jednoj ocnoj kuci nije vazno kojoj, sta da opticari rade kad pojedini lekari u domu zdravlja u novom sadu neizdaju RP pacijentu nego natreraju i vode kod njega u optiku?
drugo mi smo i dan danas imao oftamolga na platnom spisku!
sto neobjasnite ljudima kako se meri dioptrija za naocare ? i zasto taj lekarski pregled za dzabe a ne kao kod vas sto se placa...jel jedina razlika izmedju ocne kuce i Vas lekara jeste da vi osim pregleda uradite merenje ocnog pritiska i sirenje zenica i nista drugo pod milim Bogom, nemoj te se zavlacimo, jel kad opticari nebudu alavi kao sto su sad, pocnu kupuju instrumente i BUDU DALJE DRZALI BESPLATAN PREGLED Vi na nazalost ostace te bez posla osim za komplikovane slucaje, nemoj te pljujete po opticarima jel ja sam prvi slao moje pacijente koji kod nas nisu mogli zavrse posao slao sam ih privatnim oftamolozima, nemoj te pricamo o gospodji koja pregleda za sociva u bolnici i vrlo zanimljivo kako svi pacijenti nose istu marku sociva i to za nista ni manje 100 evra po kutiji...a uz recept se dobije vizit karta optike ! opet kazem nemoj te da pljujete po opticarima, jel svako se snalazi na svoj nacin kako privuce klijenta, neko besplatnim pregledom neko prodajom na rate neko nizim cenama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
gago je napisao:
Upravo tako ali kod nas se sada sve izmesalo. Lekari-oftamolozi otvaraju "ocne kuce" ili kako li ih vec nazivaju i tu rade preglede sto je u redu ali pojedini bez dana obuke ili radnog iskustva samouvereno i samostalno pristupaju i izradi naocara sto je apsolutno posao za opticara. Vidjao sam par puta da su ljudima koji su bili na takvim pregledima debelo naplacivate gotove kineske naocare za jednokratnu upotrebu i sad kako objasniti tim ljudima da nisu dobili ono sto treba kad im je lekar propisao i izdao takve naocare. To se cesto desava i u slucajevima kad u preduzeca uskoce takve ekipe preko sindikata, ili kako li vec, pregled besplatan, ponesu gotovih naocara i odmah isporucuju, cena masna, a za tacnost dioptrije ko te pita. Ni pojedini opticari nisu bas savesni u svom radu, kao sto je vec napisano." Kompjuterski pregled" koji uzgred budi receno treba da posluzi samo kao orijentaciona vrednost za dioptriju a sto bi trebalo proveriti tako sto stranka stavi ram za probu sa staklima propisane dioptrije i u realnom pogledu isproba da li je to sto je propisano odgovarajuce, pecat ocnog lekara, minut dva pregleda i to je to. Ili recimo opticar angazuje ocnog lekara i iz takve radnje tesko da ce te izaci da vam bar nesto ne uvale. Usluga "sve na jednom mestu" jeste prakticna ali uvek postoji rizik za situacije tipa - dioptrija + ili - 0,25, moze i bez dioptrije, ali obavezno foto-grey, anti-reflex ili tako nesto, moze i malo cilindricnih stakala, pozeljno CR da bude laganije, realno je pomisliti da tu lekar samo stancuje dioptrije kako odgovara da proda onome kod koga radi, pacijentu nece da steti a za gazdu zarada dobra. To i nekako, ali se desava da u startu cepnu vecu dioptriju, i onda nije cudo kad se kod nosenja takvih naocara javljaju glavobolja, simptomi tipa "nesto me zanosi" i slicne gravitacione pojave. Ili recimo smanje dioptriju u odnosu na stare naocare, zamene dioptriju na levom-desnom oku a to sto ce sa takvim naocarima slabije da se vidi nikoga nije briga, pregled obavezno svakih tri do sest meseci ( sto je previse cesto ako nije nastao neki tezi poremecaj sa vidom) i tako sve u krug. Kod ocnog lekara-oftamologa na pregled to je u redu, u opticarsku radnju za naocare koje se izradjuju po lekarskom receptu ili zahtevu stranke i to je u redu ali mesanje te dve struke mi se bas i ne dopada jer to onda prerasta u cistu trku za sto vecim profitom. Ne treba nikome dozvoliti da bude navalentan i ako zelite da proverite dioptriju kod lekara ne treba se zamajavati "besplatnim kompjuterskim pregledima" koji cesto dopunski rade lekari po opticarskim radnjama kao dopunu za platu koju dobijaju na drzavnom poslu vec pravac kod oftamologa koji posteno i nezavisno radi svoj posao. Isto tako ne treba dozvoliti da vam lekar iz fioke izvuce nekakve naocare,kaze to je to ono sto vama treba i bez mogucnosti ikakvog izbora modela/cene uzme vam velike pare. Nije mi jasno ni ovo novo zanimanje optometrista koji koliko shvatam u opisu posla moze da vrsi i odredjivanje dioptrije i izradu naocara. Cini mi se da u medicinskoj-oftamoloskoj struci postoji defektolog koji vrsi preglede za dioptriju a ne bavi se bolestima oka vec za to salje kod oftamologa ili mozda gresim?


1.ja sam radio sindikate nismo imali gotove naocare to rade optike koje se igaraju optike
2.ako sto kazu promase za 0.25 nije strasno oko se adaptira ali kad dodje pacijent kod mene u ex firmu pa mesto minusa -2 ima ugradjen -2.75 ili -3 to je vec bilo onako i sa clidrima pod uglom koji nije imao veze sa vezom
3.komp sluzi samo oftamologu ili tifologu kao smernica kako vas pregleda, noviji aparati imaju opciju utvrdjivanja dioptrije 99% tacnosti i merenja za sociva li opet moras imati spalt lampu vidis jel to to, i opet moras imati redovan klasican pregled za naocare i pored kompjutera
4.vrsta stakla je ostavljena bar u mom slucaju na izbor pacijentu jel neko nije imao da kupi ni obicna mineralna (obicno staklo) stakla
5.tifolozi mogu da pregledavaju za naocare i sociva, ali ako nisu sto posto sigurno oni sto su radili pod mojim okriljem dok sam ja radio u toj firmi slali smo u domove zdravlja i privatnim lekarima
6.imas napisano kako pojedini lekari u novom sadu, salju svoje pacijente i gde ih salju.Nemam nista protiv zdrave konkurencije, ali ne na ovaj nacin...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: