Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za dr.Aleksandra: Aritmije-sport?
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 01, 2005 11:31 pm
Postovi: 3
Obojkom sam se bavio aktivno 8 godina i pri tom nisam imao nikakvih srcanih problema. Pri prelasku u drugi klub, na sistematskom pregledu utvrdjene su mi aritmije srca tj. ekstrasistole. Od tada sam uradio seriju pregleda i testova koji su pokazivali: Holter- od 111.189 srcanih kontrakcija registrovano je 53.721 monotopnih VES retko kao pojedinacne, najcesce po dve ili cak tri u nizu. Test opterecenja: prilikom svakog opterecenja srca, manjeg ili veceg nebitno, ekstrasistole apsolutno iscezavaju a posle testa nakon 4 do 5 min mirovanja se ponovo pojavljuju. Ehokardiografski nalaz: Uredan. Laboratorijski nalaz: Uredan.
Konzilijum doktora iz BG me posle 3 dana ispitivanja pusta uz obrazlozenje: "Misljenja smo da se radi idiopatskoj komorskoj ekstrasistolnoj aritmiji koja ne zahteva medikamentnu terapiju. Mada nema apsolutnih kontradikcija za profesionalno bavljenje sportom savetujemo rekreativnu fizicku aktivnost i povremene kardioloske kontrole".
Na EKG-u od pre 15-tak dana uoceno je da ekstrasistole se malo redje pojavljuju i da ih nema vise u paru po dve ili tri.

Zakljucak: Aritmije se pojavljuju u fazi mirovanja, nikada nisam imao nikakvih smetnji niti sam sta osjecao, od 2003 (kada se sve to otkrilo) prestao sam aktivno da se bavim odbojkom i ne pijem nikakve lekove!!!

Sta dalje da radim? Sta cu sa odbojkom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: