Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
meni su hromoni pod eutiroksom ok, a antitela tpo su mi 3000, tj.500 puta vece od gornje granice.moj dr. kaze da to znaci da moj organizam napada st.zlezdu da je ne prepoznaje kao svoju i da je ona ziva i da se bori, iako mi je pre antitela rekao da moja st.zlezda ne radi i da je poginula, kako on to kaze pa mi zato ne luci taj hormon koji ja uzimam sinteticki. inace ne savetujem ti da gledas svast po internetu i da se uporedjujes. ja sam vise meseci bila u depresivnom i hipohondricnom stanju cak sam pocela da umisljam simptome koje nisam imala. to je za psihu uzas i za dalji tok lecenja, kvalitet zivota. ja se sa tim borim i dalje. ne brini to ce se resiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 12:22 am
Postovi: 23
Hvala. Utesila si me :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 5:55 pm
Postovi: 1
Ja imam operisanu stitnu zlezdu,tacnije desna strana mi je totalno odstanjena.A pre par dana sam saznala da imam na levoj strani cvorice i na limfnoj zlezdi sa iste leve strane niz cvorica.Sve me to plasi,jer mi je tata umro od raka grla. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 9:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
najgore u celoj prici je to sto samo seku a uzrok ne mogu da otklone, tj. zbog cega se to desava!! samo prirodnim putem pomocu biljaka moze da se resi problem i vrati zlezda u normalu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
NikolaK je napisao:
najgore u celoj prici je to sto samo seku a uzrok ne mogu da otklone, tj. zbog cega se to desava!! samo prirodnim putem pomocu biljaka moze da se resi problem i vrati zlezda u normalu!


da li ti to nesto preporucujes? kakve biljke mogu pomoci? ako moze malo detaljnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Ima na mom sajtu opsirnije o proizvodima, vec smo mnogim ljudima pomogli, sve u svemu za nekoliko meseci se resi problem i vraca se zlezda u normalu!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
mogu da izrazim samo mnogo skepticnosti, sumnjicavosti. lepo tamo pise izmedju ostalog da je to BIZNIS. ne treba da ljudi medicinu zapostave. verujem u biljne cajeve proverenih ustanova kao sto su Apoteka Josif Pancic, ali sve ovo sto videh, bez uvrede, je luk i voda i obican nacin kako opeljesiti jadan bolestan narod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Jesi ti stvarno doktor ili si se samo tako potpisao!? moj prvi utisak je da nisi nista procitao o proizvodima, nacinu izrade i dejstvu! jel tako? ako smo pravi hriscani, valjda ce mo pomoci bolesnim ljudima da povrate zdravlje a ne da ih kako ti kazes "peljesimo"! niko i ne kaze da treba da se napusti medicina( iako je to odavno tvrdim najveca farmaceutska mafija, najveca na svetu), ali kad medicina samo ljude kljuka farmacijom i na kraju im odstani organe-u ovom slucaju stitnu zlezdu, kakva je to tek mafija??? odstrane ljudima stitnu zlezdu i sta? jel na taj nacin rese problem zasto je ona nastradala? naravno da ne! nemaju pojma zasto je otkazala i sta je uzrok ali zato ima gomila lekova koja ce to sve nadoknaditi! jel tako doktore? pomocu nasih proizvoda mozda za par stotina evra ljudi vrate svoju stitnu zlezdu u normalu i sacuvaju zdravlje. sto se tice cajeva pogledaj koliko ostane zive biljke u osusenoj a zatim prelivenom vrucom vodom biljkom. da li znate doktore nekog ko je pomocu cajeva resio problem sa stitnom zlezdom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 8:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Dosta sam pretraživala Internet u vezi sa štitnom žlezdom. I na Zapadu se lečenje ne razlikuje mnogo od onog koje se primenjuje kod nas. Ali gle eto nekog ko za par stotina evra leči probleme štitnjače. Pa gde ste bre bili do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
NikolaK je napisao:
Jesi ti stvarno doktor ili si se samo tako potpisao!? moj prvi utisak je da nisi nista procitao o proizvodima, nacinu izrade i dejstvu! jel tako? ako smo pravi hriscani, valjda ce mo pomoci bolesnim ljudima da povrate zdravlje a ne da ih kako ti kazes "peljesimo"! niko i ne kaze da treba da se napusti medicina( iako je to odavno tvrdim najveca farmaceutska mafija, najveca na svetu), ali kad medicina samo ljude kljuka farmacijom i na kraju im odstani organe-u ovom slucaju stitnu zlezdu, kakva je to tek mafija??? odstrane ljudima stitnu zlezdu i sta? jel na taj nacin rese problem zasto je ona nastradala? naravno da ne! nemaju pojma zasto je otkazala i sta je uzrok ali zato ima gomila lekova koja ce to sve nadoknaditi! jel tako doktore? pomocu nasih proizvoda mozda za par stotina evra ljudi vrate svoju stitnu zlezdu u normalu i sacuvaju zdravlje. sto se tice cajeva pogledaj koliko ostane zive biljke u osusenoj a zatim prelivenom vrucom vodom biljkom. da li znate doktore nekog ko je pomocu cajeva resio problem sa stitnom zlezdom?


a koja je je razlika izmedju velike farmaceutske mafije i mini mafije? i jedni i drugi rade isto.

nisam rekla izraz "peljesiti"! i nisam doktor! a nisam ni ovca za shishanje!

i bez st. zlezde ljudi zive, da alternativna medicina moze pomoci, to bi se culo i mnogo vise primenjivalo. nisi me ubedio, tako su hvalili na sva ust doloreksu, pa eto sad se ispostavilo da je cist otrov. i nikom nista sto ko zna koliko rudi potrovano. nema kod nas adekvatne kontrole proizvoda koji su na trzistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Mafija je mafija bila mala ili velika! farmaceutska je najveca, to sam rekao! ja cu vas licno upoznati sa osobama koje su resile problem sa stitnom zlezdom i nemaju nikakav vise problem sa njom!rekao sam vec da mislim da nije hriscanski i posteno lagati ljude i otimati im pare, POGOTOVO AKO SU BOLESNI!! ruska kompanija je tek od pre par meseci na nasem trzistu nisam ni cuo ni znao za njih a rade vec 12 godina i imaju milione konzumenata. rade u 20 zemalja a zadnja 2 trzista koja su otvorili su Nemacka i Srbija! mislite da bi ih nemci pustili tek tako na trziste? uostalom i kod nas su prosli ispitivanja, naravno imaju sve dozvole! naravno svako ima slobodu izbora i odlucuje o svom zdravlju i zivotu!! izvinjavam se, mislio sam obzirom na drfilip da ste muski doktor! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 9:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Dva meseca pijem letrox. Juče sam proveravala T3, T4 i TSH. T3 i T4 su mi u redu (u sredini nirmalnih vrednosti), a TSH mi je 0,17, a donja normalna vrednost je 0,4. Šta to znači? Da li sam prešla u hipertireozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
ana22 je napisao:
Dva meseca pijem letrox. Juče sam proveravala T3, T4 i TSH. T3 i T4 su mi u redu (u sredini nirmalnih vrednosti), a TSH mi je 0,17, a donja normalna vrednost je 0,4. Šta to znači? Da li sam prešla u hipertireozu?


ne brini, meni je isto bio smanjen TSH i blago povisen FT4 posle 5 meseci uzimanja eutiroksa. smanjio mi je dozu. posle sam nakon 6 nedelja, imala povisen TSH a hormoni su bili u normali. pa mi je opet promenio dozu. TSH je jako osetljiv i jako tesko se unormali, tako mi je rekao dr, treba mu vreme. ne brini nista, samo idi redovno na kontrolu,budi disciplinovana i slusaj dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 1:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Hvala na brzom odgovoru. Dok mi se nije poremetio rad štitne žlezde nisam ni znala koliko ona može da pravi problema u organizmu. Nekada sam pešačila po 40 km, a sada nisam ni za šta. Ja sam mislila da ću piti lek i sve će biti u redu. A zapravo ništa nije u redu. Da li znaš u čemu je razlika između eutiroxa i letroxa, tj. zašto neko dobije jedan, a neko drugi lek? I moja druga muka: da li imaš problem sa opadanjem kose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
ana22 je napisao:
Hvala na brzom odgovoru. Dok mi se nije poremetio rad štitne žlezde nisam ni znala koliko ona može da pravi problema u organizmu. Nekada sam pešačila po 40 km, a sada nisam ni za šta. Ja sam mislila da ću piti lek i sve će biti u redu. A zapravo ništa nije u redu. Da li znaš u čemu je razlika između eutiroxa i letroxa, tj. zašto neko dobije jedan, a neko drugi lek? I moja druga muka: da li imaš problem sa opadanjem kose?


kosa mi ne opada, Bogu hvala, ali zato cim imam manjak hormona, tj. cim mi se malo, neznatno poveca TSH, pocinje da mi se peruta koza na rukama i nogama, ma koliko koristila losieone, mleka za telo i sl.to je neverovatno., evo posle godinu dana pijenja eutiroksa, meni dr. jos lovi adekvatnu dozu, kazu da kada se pronadje doza onda se prorede kontrole na 6 meseici ili godinu dana. za razliku ta dva leka ne znam, eutiroks je sinteticka zamena hormona koji st.zlezda luci.ja se trudim da vezbam 3 puta nedeljno i dosta setam. dr. mi je rekao da treba da normalno funkcionisem,kao zdrava osoba.kazu da je mnogo gore hipertireoza. ne treba pridavati vel. znacaj stitnoj zlezdi, ona utice i na psih.stanja, depresije, pa samim tim i izmisljenje, umisljanje raznoraznih simptoma,paranoisanje i sl.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: