Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Boja stolice
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 7:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Ljudi molim Vas za pomoc, ovako, pre dve nedelje sam imala nekakvu temperaturu (dan-dva) i problema sa zeludcem i stomakom (jaka kiselina, povracanje i na kraju proliv). Posle dva tri dana se situaciaj stabilizovala ali me sada brine dosta svetla stolica. Prvu stolicu koju sam imala posle tih problema je bila dosta svetla, zatim par normalnih, juce malo svetlija, a danas opet svetla. Sta bih to moglo da bude, sada ne mogu kod doktora pa vas molim za odovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Ja se izvinjavam sto nisam napisala jos neke pdateke. Imam 27 godina, nemam nekih ozbiljnijih zdravstvenih probleme, uradila sam pre 15 dana UZ abdomena i sve je uredu sem malo presavijene zucne kese. Posle tih stomacnih problema imam nesto pojacane gasove i jos da napomenem da sam u poslednjih 8 meseci imala povremeno bolove u zeludcu koji su prolazili bez lekova jednom sam samo uzimala ranisan po preporuci dr. Izvinjavam se na opsirnosti ali sam jako uplasena, a tek od sledece nedelje mogu da sredjujem zdravstvenu knjizicu, a a to ce verovatno potrajati i da, moram da napomenem da sam prestala da pusim (15 dana) i sada jedem nesto vise (183cm i 67kg), ali nemam problema sa tezinom
Unapred hvala i izvinite na osirnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Oboljenja bubrega,besike i sl.,hepatitis uticu za boju stolice,jer onda pobledi ,onda moze i u slucaju ciroze jetre,ili kamena u zuci.Boja stolice zavisi i od onoga što jedete, no crna, katranasta stolica može da bude znak krvarenja iz čira na želucu ili tankog creva. Itd.....Prosurfujte netom ima dosta odgovora na vasu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Boja stolice
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moj problem je sto mi se zadnjih dana pojavljuje stolica u dve boje-zamnija zelenkaszta i zuckasta--sarena--inace sam imao uzimao terapiju za helikobakter i pre 2 nedelje mi se pojavio problem sa malaksaloscu i iridociklitis u oku pa sad idem na razna ispitivanja-gastrolog me uputio na kolonoskopiju i snimanje tankog creva i neke nalaze iz krvi---stolica mi je bila nekoliko dana meksa i dao sam na ispitivanje al nije nadjeno nista--inace sam godinama patio od nadimanja i gasova i vodio jako racuna o ishrani...inace mi je stolica nekad bila tvrdja i u grumencicima al odavno vec -par godina jedem musle i mislim da mi bila stolica ok-kompaktna i normalne boje
Zbog cega sad sarena --ima li veze sa heliko... i jel moguce da sam se otarasio helikobakterije i da sad imam te probleme--napominjem da mi u zadnje vreme ne smeta ni slatko ni beli luk ni paradajz a sve me ranije nadimalo--skoro sve--cak se sada kao bolje osecvam kad jedem slatko---al ne smem preterivati iz predustroznosti
hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: