Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
U principu nazalost neizleciv tumor astrocitom gr IV (glioblastoma multiforme),najagresivniji je tumor u humanoj populaciji i nezahvalan za operaciju obzirom da je cistican ,a zbog visoke frakcije rasta i disprporcije izmedju potreba koje imaju maligne celije za nutrijentima i sposobnosti krvnih sudova nekrotican pa se gotovo nikada ne moze odstraniti u celosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 8:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: nis
Molim da mi neko odgovori sta znaci oznaka tumora c71.Radi se o mojoj tetki kojoj su lekari prepisali terapiju zracenjem 6 nedelja, a samo cetiri hemo terapije. Ona se za sada oseca dobro, vrlo je pozitivna i dobro raspolozena, osim toga lekari su preporucili mojoj sestri da joj se ne kaze da ima kancer, i usput su joj rekli da nema nade-ne bas tim recima, ali da su prognoze veoma lose i da u najboljem slucaju moze da zivi cetiri godine. Ona se sada nalazi kod mene, opet napominjem da se super oseca, lepo jede i uvek je nasmejana. Misli da je imala dobrocudni tumor na mozgu, kapsuliran i da posto je operacija bila uspesna, sada po automatizmu ide na zracenje i hemo terapiju. Molim Vas da mi napisete da li ima nade,; da li je greska sto joj nije recena istina? i kako moze da bude da je dijagnoza tako losa, a da se ona oseca sasvim dobro?!!!!Srce mi se cepa dok je ovako gledam. Sutra ide na neko merenje radi prepisivanja hemo terapije koju prvi put treba da primi u subotu i nedelju, a zatim opet ima samo zracenje sledecih pet nedelja. :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kazi ti meni koji patohistoloski tip tumora je imala tvoja tetka??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 8:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: nis
Imam problem tehnicke prirode da ti dam taj odgovor. Prvi je sto su njeni rezultati i cela fascikla sa nalazima u njenoj (decijoj sobi-sobi moga sina, koju ona trenuto koristi) i ja ne mogu neprimetno da ih uzmem, a da ona ne vidi, jer bi me inace pitala sta ce mi: a ako bih joj rekla istinu onda bi me terala da joj procitam to sta pise kao odgovor na netu....i ne mogu sve to da odradim diskretno(opet napominjem da ona ne zna od cega boluje).Osim toga svi u porodici smo laici i sam pogled na te medicinske liste mi nebi bio dovoljan, nego bi mi trebalo neko vreme da prepisem; a niko u porodici ne ume da mi u jednoj recenici precizno kaze koji je histopatoloski nalaz u pitanju. Jedino sto znam je da ima kancer oznake c-IV i da u prvom ciklusu terapije ima 30 zracenja i 4 hemoterapije. Ona se odlicno oseca, mi smo svi oko nje pozitivni u svakom smislu, a sinoc smo nas dve bile u pozoristu- sto je mozda bila greska jer je predstava bila prilicno bezveze, a dugo je trajala pa se ona malo vise umorila. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 8:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: nis
Draga Severus, krisom sam uspela da prepisem: Tu cerebri regionis temporalis i.dex. ( operisana u BG , i izvadjen u kapsuli), hemioparesis i.sin. glioblastoma c 71 multifirme who gr. IV
a prima ht bcnu/100mg/m2 u prvom ciklusu 4, i 30 radioterapije. Napisite mi molim Vas sta sve ovo znaci. Danas je bio pokvaren aparat, pa je radioterapiju morala da propusti i mnogo se nasekirala zbog toga( i mi naravno). Za sutra je neizvesno da li ce aparat raditi... To dodatno zabrinjava i ne mogu da shvatim da za celi nisavski okrug(a verovatno i sire )postoje samo dva aparata za zracenje), u Krusevcu na pr. nema ni jednog. Kako je moguce da svi ti ljudi ionako izmrcvareni svojom bolescu, moraju i takvim stvarima da se bave... Ona se inace veoma kaloricno hrani, ima 6 obroka, hrana puna vitamina, povrca, sokova....da li je to o.k.? Molim za odgovor i puno Vas pozdravljam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ja sam musko i ne mogu biti "Draga",inace bitka je potpuno neizvesna obzirom da je glioblastoma multiforme u pitanju zbog svega predhodnog sto sam naveo i nazalost vrlo cesto ishod je fatalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Koliko dugo se čeka na patohistološki nalaz u slučajevima gde doktori ne znaju šta je u pitanju (tumor, metastaze) dok ne "otvore glavu"??
Jel se to radi na licu mesta i koliko dugo traje to čekanje ili se uzme uzorak te promene pa se zatvara glava, pa se neki drugi put radi intervencija u koliko to uopšte ima svrhe??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 8:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: nis
Oprosti za "draga", hvala na odgovoru. Mislila sam da je ona ipak izuzetak s obzirom da je operisana i daje tumor izvadjen "kapsuliran". Mnogo mi je zao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ASTROCITOM II
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
Moj brat ima 47 g., dg.u feb.o.g. astrcitom II, neoperabilan,terapija
30 zračenja+kemo. TEMODAL. protiv mučnine uzima ZOFRAN.
Ojeća glavobolju, zanošenje na desnu stranu...
Može li mi netko od dr na forumu napisati , što ako ovo ne uništi "gada"?

Pozdrav svima i vjerujte,uvijek ima nade...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASTROCITOM II
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
feliks je napisao:
Moj brat ima 47 g., dg.u feb.o.g. astrcitom II, neoperabilan,terapija
30 zračenja+kemo. TEMODAL. protiv mučnine uzima ZOFRAN.
Ojeća glavobolju, zanošenje na desnu stranu...
Može li mi netko od dr na forumu napisati , što ako ovo ne uništi "gada"?

Pozdrav svima i vjerujte,uvijek ima nade...

Sve ovo je preduzeto sa ciljem da se pokusa redukcija tumorske mase sa ciljem da se operacija ucini mogucom.Samo RT/HT nece ga unistiti u potpunosti.Ako se postigne zadovaljavajuca regresija i operacija ce biti moguca osim ako vec postoje neki dodatni otezavajuci faktori(tumor ponsa/medullae oblongate npr).jedina svetla tacka je relativno nizak gradus sa manjim malignim potencijalom i mogucnoscu recidiviranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASTROCITOM II
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
severus je napisao:
feliks je napisao:
Moj brat ima 47 g., dg.u feb.o.g. astrcitom II, neoperabilan,terapija
30 zračenja+kemo. TEMODAL. protiv mučnine uzima ZOFRAN.
Ojeća glavobolju, zanošenje na desnu stranu...
Može li mi netko od dr na forumu napisati , što ako ovo ne uništi "gada"?

Pozdrav svima i vjerujte,uvijek ima nade...

Sve ovo je preduzeto sa ciljem da se pokusa redukcija tumorske mase sa ciljem da se operacija ucini mogucom.Samo RT/HT nece ga unistiti u potpunosti.Ako se postigne zadovaljavajuca regresija i operacija ce biti moguca osim ako vec postoje neki dodatni otezavajuci faktori(tumor ponsa/medullae oblongate npr).jedina svetla tacka je relativno nizak gradus sa manjim malignim potencijalom i mogucnoscu recidiviranja.


Hvala Vam! Molim, ja sam medicinski neobrazovana što znači "tumor ponsa/medullae oblongate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASTROCITOM II
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
feliks je napisao:
Hvala Vam! Molim, ja sam medicinski neobrazovana što znači "tumor ponsa/medullae oblongate

To je deo CNS-a koji se zove mozdano stablo u kome se nalaze vitalni centri respiratorni i vazomotorni,bilo kakva manipulacija njime je fatalna pa su i tumori ove regije u startu inoperabilni.Gde vas brat ima taj tumor i kakav je MR nalaz??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ASTROCITOM II
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
severus je napisao:
feliks je napisao:
Hvala Vam! Molim, ja sam medicinski neobrazovana što znači "tumor ponsa/medullae oblongate

To je deo CNS-a koji se zove mozdano stablo u kome se nalaze vitalni centri respiratorni i vazomotorni,bilo kakva manipulacija njime je fatalna pa su i tumori ove regije u startu inoperabilni.Gde vas brat ima taj tumor i kakav je MR nalaz??


Ja nisam vidjela niti jedan nalaz,no ono sto sam uspjela cuti smjesten je obostrano frontalno, i vidjela sam odgovor americkog neurokirurga koji se slaze ovakovim postupkom, nakon cega ce se odluciti o operaciji.
Moji me maksimalno stede od svake inf. jer mi je nedavno dg. AIHA i u fayi sam lijecenja. Hvala Vam puno na svakoj inf., jer oni ne shvacaju da se ovako jos vise nerviram...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Zapusten slucaj,previse je cekao pa je tumor prorastao i u drugu hemisferu,inace sve ovo uopste nije naivno jer i da se stanje ucini operabilnim u frontalnim reznjevima su centri za govor,psihicke funkcije a mogu zaostati i komplikacije u vidu postoperativne epilepsije ali u ovom trenutku najvaznije je uciniti tumor operabilnim i izvaditi ga u celosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
severus je napisao:
Zapusten slucaj,previse je cekao pa je tumor prorastao i u drugu hemisferu,inace sve ovo uopste nije naivno jer i da se stanje ucini operabilnim u frontalnim reznjevima su centri za govor,psihicke funkcije a mogu zaostati i komplikacije u vidu postoperativne epilepsije ali u ovom trenutku najvaznije je uciniti tumor operabilnim i izvaditi ga u celosti.


Da, znači tako je to! Naime moj brat nije imao nikakvih smetnji, niti znakova do 24.2. kada je sve počelo jednom glavoboljom i ponovilo se slijedeći dan. nakon 3 dana učinjena je magnetska rezonanca i imali su što vidjeti. Puno edema i tada započinju odmah liječenje sa dektametazonom etc.., otvaranje lubanje radi biopsije i ostalo sam Vam napisala..., da tragedija bude veća radi se o Vašem kolegi .
Ne znam ima li još kakva mogućnost koja bi dovela do nekakve stabilizacije, a da se preskoči operacija s obzirom na centre koji mogu biti dovedeni u pitanje...

Hvala Vam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: