Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda oka, molim za pomoc i misljenje!
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 2:37 am
Postovi: 3
Imam 25 god. Pre 4 dana sam dobio veoma jak udarac u oko. Nikada se nisam toliko uplasio u zivotu jer mi se vid totalno zamaglio na to oko, krv mi je ispunila polovinu zenice i nisam nista video. Srecom bio sam dovoljno pribran, odmah sam reagovao i otisao kod lekara koji me je detaljno pregledao rekao da sam imao jak udarac, odradio je terapiju, tj. stavljao mi neke kapi za razbijanje i sirenje zenica kako bi video ima li nekih ostecenja. Nije bilo problema sa pritiskom, retina je na mestu, makula urednih refleksa i jedino pise da je pno jasno ogranicena i rumena, ali ne razumem sta to znaci. Sutradan sam bio na kontroli i rekao mi je da nije nista strasno i da cu se brzo oporaviti, stavio mi je jos jednom neke kapi i pozeleo mi sve najbolje. Dakle nije bilo nikakvih zabrana tipa da ne smem da gledam tv, radim za kompjuterom i tome slicno. Cak mi je rekao da smem da igram i basket bez problema.
E sad, proslo je tri dana od poslednje kontrole, a ja i dalje imam krv u oku, ali svaki dan se smanjuje i postaje rozikasto, medjutim ono sto me jako muci i brine je to sto mi je i dalje zenica prosirena i muti mi se vid, jasno vidim vecinu stvari, ali ne mogu da procitam sitnija slova i smeta mi dnevna svetlost i uopste svaka svetlost. Jako sam zabrinut i pitam vas da li je sve to normalno i da li ce mi se vratiti vid u normalu i ako hoce koliko vremena treba da prodje otprilike? Napominjem da sam uvek imao odlican vid pre ove povrede.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 11:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Zenica je siroka i ne vidite na blizu zbog kapi koje Vam je lekar dao za sirenje zenica,a nalaz-PNO je normalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: