Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kicma;Kicmeni prsljenovi!Molim Vas za savet!
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2008 3:36 pm
Postovi: 1
Zbog bolova u donjem delu kicme,obratila sam se lekaru,koji me je uputio na snimanje.Na snimku se vidi da su poslednji i predposlednji prsljenovi previse blizu,tj.da naspram drugih,manji je prostor izmedju njih.Uz snimak sam dobila sledecu dijagnozu:Nasao sam da boluje od:"Z01 6 Rtg.pregledi" i Nalaz i misljenje:"Izrazenija lumb lordoza discartrosis L5-S1 INCIP".
Bol osecam i prilikoh stajanja,sedenja,lezanja.Inace,imam 22 god.
Zamolila bih Vas da mi objasnite dijagnozu,da mi kazete koliko je ozbiljna i da li postoji mogucnost za posledice.
unapred Vam se zahvaljujem!
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ova dijagnoza se odnosi na smanjen prostor izmedju petog slabinskog i prvog krsnog prsljena, najverovatnije usled degenerativnih priomena na diskusu koji se nalazi izmedju njih. Ipak, posto se Vase godine bas ne uklapaju u degenerativna stanja, mislim da bi bilo najbolje da se javite ortopedu da detaljno pregleda ledja, pogleda snimak i definitivno se odluci o cemu se radi i kakvo bi lecenje bilo najadekvatnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 12:13 am
Postovi: 11
Lokacija: b.polje
IMAM 15GOD.U JUNU PUNIM 16.IMAM KRIVU KICMU(ne puno)NISAM SNIMALA,KUMA(doktor)MISLI DA JE U PITANJU LORDOZA.PO NJENOM NAGOVORU TREBA DA SE OOPERISEM USKORO,NA BANJICI,TO USTVARI NECE BITI KLASICNA OPERACIJA KICME VEC KAKO ONA KAZE ZATEZANJE LIGAMENATA,ILI POVLACENJE PRSLJENOVA,NE ZNAM CEGA VEC.ZELIM DOKTORE DA MI OBJASNITE KAKO IDE TO,I DA LI JE MOGUCE DA SE TO IZVRSI BEZ UMETANJA SIPKI ILI DR.INSTRUMENATA KAKO BI DRZALI KICMU USPRAVNO.DA LI JE BILO TAKVIH OPERACIJA I KOLIKO SU USPESNE??PS...VISOKA SAM 180CM..I BAVIM SE SPORTOM i jos nessto:ne savijam se,imam veoma fin polozaj,ali kad se skinem u kupacem vec se uoci lordoza.UNAPRIJED HVALA!!

_________________
ssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 1:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Nisam sigurna da ova operacija ima smisla dok se rast ne zavrsi,ali posto nije moj deo posla prepustam odgovor lekarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 12:13 am
Postovi: 11
Lokacija: b.polje
pa upravo zbog toga je i potrebna operacija, prije nego sto izadjem iz faze rasta.jer posle tesko da se moze sta uciniti...dok jos ima vremena..uglavnom,hvala na odgovoru

_________________
ssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 8:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
S obzirom da ne znam kolika je krivina, ne mogu Vam ni dati neki odgovor. Manje krivine se mogu lepo ispraviti adekvatnim vezbama, dok je za velike ipak potrebna hirurska intervencija. Bilo bi dobro da napravite RTG snimak vashe kichme i da to ovde okacite, kako bi mogli da vam pomognemo.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 12:13 am
Postovi: 11
Lokacija: b.polje
HVALA NA ODGOVORU!!SAMO NE ZNAM DA LI SE MOZE URADITI TA OPERACIJA IAKO JE VECA KRIVINA BEZ UMETANJA SIPKI,SAMO ZATEZANJEM??TO MI JE MALO CUDNO...

_________________
ssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Program dijagnostike i lečenja povreda i oboljenja kičme Klinike za neurohirurgiju VMA intenzivno je razvijan poslednjih desetak godina, i sada smo u mogućnosti da lečimo sve vrste povreda i oboljenja kičme primenjujući najsavremenije hirurške tehnike - kaže pukovnik dr Milenko Savić, neurohirurg i spinalni hirurg. - Sve što se u ovoj oblasti medicine radi u razvijenim zapadnim zemljama, radi se i u VMA. Ovaj program lečenja razvili smo u saradnji sa najpoznatijim svetskim spinalnim hirurzima i spinalnim centrima, najviše iz Nemačke i Švajcarske.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate. ... 2007-07-30


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 12:13 am
Postovi: 11
Lokacija: b.polje
HVALA PUNO ACO

_________________
ssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 9:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Samo da ti kazem da ako dodjes do dr Savica da si u sigurnim rukama. Meni je dr Savic radio Zamjenu prsljenskog tjela sa trednjom i zadnjom stabilizacijom i prezadovoljan sam http://www.synthes.com/html/Synex-TeleF ... 903.0.html.
http://images.google.ba/imgres?


imgurl=http://www.laserbacksurgery.com/images/biomechanical.gif&imgrefurl=http://www.laserbacksurgery.com/Fixator.html&h=168&w=255&sz=31&hl=sr&start=70&um=1&tbnid=XN4a83bxQcNwHM:&tbnh=73&tbnw=111&prev=/images%3Fq%3D%2Breplacement%2Bvertebral%2Bbody%26start%3D60%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dsr%26sa%3DN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 9:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Nije mi bas sasvim jasno odakle ideja da se operisete bez snimaka. Naime, rentgenski snimci su jedini nacin da se pouzdano proveri stepen krivine i na osnovu stepena krivine se odlucuje o nacinu lecenja.

Sto se tice lordoze, to je fizioloska (normalna) krivina u vratnom i slabinskom delu kicme. U retkim sluicajevima ona moze da bude pojacana (preko normalne granice) usled nekog drugog problema sa kicmom.

Bojim se da Vam kuma nije bas najbolje objasnila planiranu operaciju, ili je niste najbolje shvatili. Nemam ideju koji bi se ligamenti mogli zatezati da isprave kicmu, a da u operaciju ne budu ukljuceni i kicmeni prsljenovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nije njoj nishta objashnjeno, ne zna ni dijagnozu niti shta ce joj operisati!

zaista nemam rechi! :o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: