Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Aritmija, palpitacije - usled anksioznosti
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 12:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Imam problem sa "neposlusnim srcem" u smislu da mi se cesto javljaju simptomi koje vise ni sam ne znam da imenujem: aritmija, palpitacija ili neki spazmi. Zna li neko koliko je sta od toga opasno (kod mene je to posledica anksioznosti, pijem xanax)? U mnogome sam se vec navikao na neke simptome ali me neki, bogami, priteraju da ustanem, razgibam se, duboko disem a ono sto u tom trenutku (udar u grudima i sl.) misli, bolje da ne pisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Imam i ja slicne probleme, uglavnom ekstrasistole, tdj. su mi rekli da je psihickog porekla, ali meni i dalje nije prijatno kad imam te, da kazem veoma cudne osecaje koje ponekad ne mogu ni da opisem. Tesko ih je ignorisati kad se dese, a lekovi mi mnogo i ne pomazu.
Ipak mislim da to nije tako opasno, ja sam izvrsila sve moguce preglede kod kardiologa, neurologa i td. i nisu mi postavili neku dijagnozu, osim anksioznosti i neuroze. Nastavi sa tim lekom, dobar je

Cao, Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 30, 2005 9:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
Da, i ja sam zelela da pitam druge clanove da li ih simptomi nerviraju.Ja imam organski uzrocnik aritmija i simptima, mada mali, tj nije neko jako ozbiljno oboljenje srca,ali me jako nerviraju kada osetim ekstrasisole ili gubitak vazduha.Znam da nije opasno ali jeste neprijatno i cak sam pocela da izbegavam unapred neke aktivnosti zbog tog.Lekovi mi slabo deluju, tj beta blokatori mi dobro deluju ali mi cesto jako snize pritisak pa ne mogu da pijem neku vecu dozu.Drago mi je kad vidim da bar nisam usamljena u ovim "problemima".Pozdrav svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2005 9:09 pm
Postovi: 18
Mogu i ja da se pridruzim vasem veselom drustvu,jer ocigledno nosimo isti problem sa sobom.Ja imam 28.god. i vec 4 god. pijem beta blokatore,naravno sa prekidima,zbog "lupanja" srca,pritiska u grudima,aritmije,tahikardije i cega sve jos.Problem je delom organske prirode,jer imam prolaps mitralne valvule,kao i dilataciju srcane aorte u korenu,mada je vecinom registrovan na nervnoj bazi.Koristim i bensendin,a od skoro mi je ukljucen i ksalol u kombinaciji sa antidepresivima.Uglavnom,navikla sam na sve te simptome,mada sam u pocetku imala panican strah od njih i sama sebe tesim da necu umreti ili pasti ako sledeci put dobijem napad tahikardije,kao sto sam u pocetku mislila.Ujedno i psiha ima veliki udeo u svemu,pa vam preporucujem jedan dobar razgovor sa neuropsihijatrom i takodje malo vise opustanja,pa ce sve biti kako treba.Puno pozdrava svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 17
Imam 29 godina i par godina probleme sa VES.
I ja sam u "vasem drustvu".
Organski problem je prolaps mitralne valvule koji samo potpomaze ionako psihoticno dejstvo simpatickog nervog sistema koji pravi ove probleme.
Pogledajte temu kardiovaskularni sitem i psihogena stanja u okviru tena iz kardiologije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
Ponovo se javljam, da , i moj uzrocnik aritmija je prolaps mitralne valvule, ali ja vec imam umerenu mitralnu i blagu triskupidnu regurgitaciju.Interesuje me da li pored prolapsa jos neko od vas ima neki stepen regurgitacije?inace imam 30 god.
Ono sto je ipak zajednicko za sve ovde je PMZ, sto ipak cini mi se znatno utice na aritmije, jer statisticki, mislim da tri odgovora sa istim rezultatom UZ srca ne mogu biti slucajnost.
Meni takodje u pocetku nisu uzimali simptome za ozbiljno, i cak su me takodje poslali psihologu, a na UZ srca tek posle jedne ozbiljnije aritmije koju su uhvatli na ekg-u.Mislim da i lekari trebaju da budu ozbiljniji sa dijagnozama na "nervnoj bazi" jer mislim da su mi simptomi uzeti za ozbiljno odmah u pocetku ne bih mozda ni imala mitralnu regurgitaciju.Nadam se da se drugima ovako nesto nece ponoviti.
Pozdav "veselom drustvu" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LEK ZA EKSTRASISTOLE SVES
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 9:34 pm
Postovi: 2
ovako imao sam na holteru preko 1000 ekstrasistola i nikako nisam mogao da ih se resim. JEDINI LEK ZA NJIH NA PRIRODNOJ BAZI JE MINERAL "MAGNEZIJUM".

Ima u svakoj apoteci 4 dana se pije po 1 ujutru posle dorucka i jedan uvece a na dalje po 1 dnevno.

To ne steti organizmu nimalo moze da se pije veoma dugo. VERUJTE MI MNOGO POMAZE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo jos jednog sa regurgitacijom ...
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 2:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 07, 2005 1:53 am
Postovi: 9
Pozdrav veseloj druzini :) Letos mi je na EKG-u otkriven RBBB,
pa me je internista poslao na ultrazvuk, gde mi je nasao prolaps
mitralnog zaliska sa regurgitacijom 1 stepena i regurgitaciju
trikuspidalnog zaliska 1 stepena, plus beznacajnu regurgitaciju na
plucnoj valvuli (valvula i zalistak su isto). Tek sad sam malo dosao
sebi, inace sam isprepado nacisto :o , da ne kazem nesto drugo ... :D
E sad, kako vi znate da imate tu ekstrasistolu i aritmiju? Meni se
ponekad desava da osetim neko treperenje u grudima, a kako izgleda
ta ekstrasistola? Ovo za magnezijum je dobar predlog.
ps.
Imam 29 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:31 pm
Postovi: 10
Da li je moguce da 3 godine nije niko nista pisao? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
ima tema prolaps mitralnog zaliska al nema veze....i ja imam isto to i isto imam prokleti nepravilan rad srca....idem na kontrole i na kontrolama je sve ok...dobila sam propranolol i ok se osecam...samo me strasno nervira to "preskakanje" srca a vidim nisam jedina ima nas bas dosta....nazalost...elem imam 23 god i prolaps mi je otkriven 2003.god....... :roll:

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:31 pm
Postovi: 10
Hehe...kasnije sam tek videla temu za 'prolaps' ali nije s goreg ni ovde da pisem posto sam uz sve to i anksiozna. Samo ne znam koliko vredi posto vidim da 3 godine niko nije nista pisao. Ono sto mene najvise buni i jeste da li su te aritmije posledica anksioznosti ili prolapsa i kako ih uopste razlikovati? Naravno, imam i neke druge simptome anksioznosti (bolovi i grcevi u misicima, trnjenje, nedostatak vazduha, nekad kao da mi se na kratko svest malo pogubi-ne znam kako to da opisem, pa neki pritisak u glavi) i tako...ima tu dosta toga. Zbog prolapsa pijem propanolol pola tablete svaki dan,a Kad su simptomi anksioznosti bas jako izrazeni da mi je tesko da ih izdrzim, pogotovo nocu, popijem pola tablete bromazepama od 1.5mg i trudim se da to pijem samo u situacijama kad je neizdrzivo, bar za mene :-? ...Eto...ako neko zna neku dobru i efikasnu tehniku za ublazavanje simptoma anksioznosti bila bih zahvalna da napise koju rec o tome.

p.s. imam 26 godina i prolaps mi je otkriven pocetkom ove godine, a anksioznost traje onako intenzivno vec 5 godina :-?

Nadam se da ce jos neko pisati na ovu temu i veliki pozdrav svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
pa ja razlikujem "preskakanje" tahikardije od napada panike ne znam kako da ti objasnim...drzi se....inace bitno je da ne postavljas sebi pitanja sta ako... :wink:

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: