Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rejnov sindrom
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2007 1:47 pm
Postovi: 12
Molim sve koji su upoznati sa simptomima i načinom ublažavanja tegoba da pošalju svoj komentar U napred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
july, pretpostavljam da mislish na Sy Raynaud, ako ne- reci.
Simptomi su bledi, bolni prsti, najchesce na rukama, narochito na hladnocu, mogu da se stvore i gangrenozne promene na vrhovima (otvaranje rana). Chesto se javlja u sklopu neke sistemske bolesti, chesce kod zena, zato napishi kolika ti je (ili osobi o kojoj govoris) sedimentacija (SE), da li si dijagnozu dobila od strane reumatologa...Terapija, ako je izolovana pojava- utopljavanje (zimi), Fonzylane 150 2x1 ili Praxilen,tbl 2x1, ako je sluchaj tezi, sa ranama itt-hiperbarichna komora....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2007 1:47 pm
Postovi: 12
Dijagnoza mi je postavljena pre nekoliko godina od specijaliste i kao terapiju sam dobila Tiotacid (možda se drugačije piše) ili Alfalipoin kao zamena. Koristila sam neko vreme te lekove i prijali su mi, ali kasnije nisam imala smetnje pa sam i prestala da uzimam terapiju.
Sedimentacija mi je uvek bila ok. U poslednje vreme imam ponovo ranije, a i novu vrstu smetnji. Naime, u poslednje vreme mi trnu ruke i noge, kao i delovi lica (bockanje, peckanje), osećam slabost u obe ruke, posebno levoj. Zabrinuta sam, ali i lenja da obilazim različite lekare kako bih došla do prave dijagnoze i terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Prepishi dijagnozu slovo po slovo precizno, kao i koja je specijalnost lekara koji ti je postavio dijagnozu(e). Po terapiji bih rekla da se radi o neuroloshkom problemu, a i po simptomima, mozda ipak da se javish neurologu. Postoji bolest koja ne sme da cheka na terapiju dugo, zove se Sclerosis Multiplex (ili MS), moze da pochne trnjenjem i bockanjem, kao i slaboscu, chesto je previdjamo, a mora da se lechi u shto ranijem stadijumu. Opishi josh neki simptom da bih bila sigurna da li treba da se javish bash neurologu (onda to ne mora da ima veze se prvobitno pomenutim sindromom). Koliko imash godina? (MS voli mlade zene)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2007 1:47 pm
Postovi: 12
Dijagnoza je M.Raynauld, prepisana terapija je Thiociacid 600 1x1, Andol 0,1x1, toplo-hladne kupke, a lekar je vaskularni hirurg.
Pošto se pomenuti lek ovde teško nabavlja koristila sam Alphalipoin, koji mi je preporučio farmaceut.
Simptome koji su me naveli da potražim pomoć lekara osetila sam 2004. god. Terapiju sam uzimala redovno manje od godinu dana i pošto me je internista slao na neke dodatne preglede, a rezultati su bili ok i dobro sam se osećala- prestala sam sa terapijom.
Pošto imam lošu cirkulaciju gotovo ceo život, povremene slične smetnje sam zanemarivala dok mi se pre nešto više od 2 godine nije pojavilo trnjenje delova lica (posebno vilični deo). Obratila sam se stomatologu, čak sam i glavu snimala u Kliničkom centru i sve je bilo ok. Savetovali su mi neki blaži sedativ, koji je uglavnom pomagao.
Poslednjih mesec dana trnjenje lica je gotovo stalno, na momente imam utisak da mi se vilica oduzima, uglavnom trne leva strana lica. Obratila sam se lekaru opšte prakse u DZ, a pošto ne postoji neurolog u ovoj ustanovi upućena sam neuropsihijatru, koji mi je dao neki blag sedativ i malu dozu antidepresiva. Dobila sam i uput za snimanje glave i vrata (CDS I TCD). U ustanovi gde sam upućena radi se samo 1 od snimanja i dugo se čeka. Savetovali su me da se obratim neurologu. Zakazala sam kod lekara opšte prakse za sledeću nedelju sa namerom da zatražim uput za neurologa i vaskularnog hirurga. Tužno je što moja finansijska situacija nije baš sjajna da potražim pomoć u privatnoj klinici, a u državnim se za preglede dugo čeka.
Stara sam 45 godina.
Malo sam istraživala po internetu i našla sam neke informacije koje su me uplašile, ali se istovremeno i tešim da će sve dobro proći. Učiniću sve što je u mojoj moći da uspostavim kontakt sa specijalistima što pre, a na svoju ruku sam počela da uzimam Alphalipoin, Andol i Bromazepam da ublažim tegobe. Levu ruku kad sam kod kuće utopljavam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Da li ti je leva ruka hladna, modra ili "sharena"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Josh neshto, trnjenje lica nikako nije Sy Raynaud!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2007 1:47 pm
Postovi: 12
lalota je napisao:
Da li ti je leva ruka hladna, modra ili "sharena"?

Ruke i noge su mi oduvek hladnije nego drugima, imam lošu cirkulaciju. Obe ruke su mi često modro ljubičaste, a u poslednje vreme prsti, posebno na levoj ruci su izrazito beli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2007 1:47 pm
Postovi: 12
lalota je napisao:
Josh neshto, trnjenje lica nikako nije Sy Raynaud!

To i pretpostavljam.
Da li i ti ili neko iz tvog bližeg okruženja ima slične probleme ili si lekar?
Hvala što se interesuješ za moje probleme i pokušavaš da mi pomogneš. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 7:35 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svidzilend
Lekar sam.
Promene koje opisujes na sakama jako liche na R. sindrom.
Vaskularni hirurg mozda moze da pomogne, ali ipak poseti reumatologa.
Ako u dostupnim apotekama nadjes neki od lekova koji sam pomenula, uvedi ih u terapiju pored onog sto vec koristis.
Ipak, imaj u vidu i neurologa. Ako se pojavi jos neki simptom-pishi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rejnov sindrom
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 10:46 pm
Postovi: 22
Posto je ovo jedina tema gde se spominje konkretno samo Raynaud Sy, interesuje me da li ima nekoga sa vecim iskustvom sa doktorima koji kod nas rade na ovom polju. Raynaud mi je konstatovan od 2005/2006 godine zvanicno, a traje od 2003/2004, kada se sumnjalo samo na obicne prolazne promrzline na prstima. Epizode u mom slucaju se pojavljuju tacne kao sat svake godine od oktobra pa negde do marta meseca kada pijem Phlebodia tablete po savetu reumatologa koji mi je postavio dijagnozu 2005, medjutim od prosle godine lekovi nemaju efekta pa sam upucena na kapilaroskopiju koju kod nas nisam jos uvek uspela ni da zakazem jer su velika cekanja na zakazivanje, a doktor ne bi da mi menja lekove zbog jako niskog pritiska (kako mi je receno, svi lekovi pritisak obaraju jos vise)...

Kada se pojave epizode (koje prosecno traju intenzivno 10ak dana i onda popustaju) ruke mi postaju veoma modre i otecene (narocito desna saka sa malim i domalim prstom koji se tada prakticno paralisu) a "popustanje" je veoma bolno, toliko da mi je jednom od bolova pozlilo... Kada nemam same epizode sake su mi ili hladne ili znojave (prekomerno znojenje saka i stopala imam oduvek nezavisno od godisnjeg doba i temperature). Krvna slika i nalazi su mi uvek bili ok, jedino sam imala problema sa krvarenjima iz nosa kada sam bila mala i to je trajalo do puberteta i ne znam da li je usko povezano sa ovim.

Povremeno mi se javlja utrnulost levog obraza koja je kratkotrajna, koliko i to moze biti povezano sa Raynaud-om, posto je spomenuto da je jos neko imao te simptome, tome nikada nisam pridavala veliku vaznost...?

Molila bih ako ima prisutnih doktora koji su se bavili ovom oblascu da me upute kakav je proces daljeg lecenja i ispitivanja Raynaudovog sindroma.

Unapred zahvalna :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: