Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Leukociti,spermogram i jos ponesto-HITNO!
PostPoslato: Ned Jul 03, 2005 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Imam problem sa spermogramom.Naime,ovo je vec jedno 3-4 spermogram koji je uradjen za godinu dana.Uvek je negde u "normali" mada to zavisi od tumacenja doktora! Neko kaze da je asthenozoospermia (3 doktora) a poslednji je to protumacio skoro kao normozoospermia!! :o
Uradjen je jos jedan spermogram pre par dana i rezultati su katastorfalni!!! IMa ih samo 13 miliona i pokretljivost je samo 7%! Pretpostavljam da je to zbog stresa kojem sam bio izlozen prethodnih mesec dana.
Medjutim ima nesto zajednicko u svim tim nalazima spermograma a to su LEUKOCITI! Ima ih u ne bas zanemarljivom broju.
Bio sam kod doktora,pregledao me je i nema nikakvih znakova upale,prosirenih vena i slicnoga,sve ok! Uradio sam urinokulturu i bris uretre i sve je sterilno!!!
U cemu moze biti problem??? uopste mi nije jasno,odakle ti leukociti???
A da ,i da napomenem...proverio i zube,kompletnu krvnu sliku i sve za 5!!! Totalno sam zbunjen! Ja i supruga se spremamo za inseminaciju,ali se sad vec razmisljamo da li da odlozimo! Ima li smisla raditi inseminaciju sa ovakvim nalazima!

HVALA UNAPRED!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 03, 2005 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Samo da vas ne zbuni nick,to je od moje zene! Ja sam se malo prisljamcio! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 20, 2005 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 10:04 pm
Postovi: 28
meni je jedan urolog rekao da su leukociti znak infekcije. kasnije sam otkrio da imam hlamidiju. da sam na tvom mestu ja bih ponovio bris na hlamidiju ili probao neku pouzdaniju metodu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 7:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
ja sam takodje juce odradio treci spermogram
na prvom sam imao 0.2 leukocita, na drugom 0.6 a juce 2.2?!?!
Koliko je to opasno?
Kazu da ne sme da ima preko milion?!?
A kod mene dakle i vise nego duplo sto bi smelo
Kako se utvrdjuje sta je uzrocnik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
I meni je doc rekao da postoji neka upala,medjutim nakon svih testova upala nije locirana.Hlamidiju nemam (radim testove jednom godisnje jer to suprugin doc nalaze),upale prostate i besike nama,prosirene vene takodje nemam a nisam ni pun bakterija i kojekakvih cuda.
Juce sam radio spermogram opet i rezultati su osetno bolji.Veca je pokretljivost,bolji je kvalitet ali leukociti i dalje stoje.Ne znam u cemu je prblem a ni doktori takodje.Promenio sam i doktore misleci da mozda neko drugi zna ali bez rezultata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Problem,moj ti je savet da odes kod urologa da ti uradi bris uretre,daj mokracu na analizu u neku laboratoriju da ti urade urino kulturu (tj. kompletne nalaze iz urina),pregledaj vene(kod doca naravno) na testisima,uradi bris na hlamidiju i na jos neke bacterije (to ce ti doc bolje reci).Pregledaj zube i daj krv da ti urade kompletnu sliku.Nadam se da ces uspeti da nadjes uzrocnika.SRETNO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
Sunsine
Hvala na tvom odgovoru
Hlamidiju nemam
ali sam pre 10ak dana imao krv u mokraci jedan dan a sledeci dan sam opet odneo na analizu i nije je vise bilo. Tada su mi rekli da se to desava kod ljudi

Takodje rpedhodna 2 spermiograma nisu pokazivali da ima vise od dozvoljenog
na prvom je bilo 0.2 a na drugom 0.6 a sada na trecem 2.2 (mislim na leukocite)
Ne znam da li se po broju leukocita moze utvrditi i eventualno koliko je opasno.
Koliko je broj kod tebe?
Hvala puno na odgovorima, ja imam zakazano 1 avgusta pa odmah posle toga i 3 avgusta
Javicu kakvi su rezultati
Kazi mi kako se rade svi ti brisovi i da li su bolni
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Ja imam preko 2 miliona!!! Brisevi nisu bolni,vise neprijatni! PUTANJU KROZ KOJU SE RADE BRISEVI I PREGLEDI ZNAS... :roll: meni veooooooooma neprijatno.... Obavezno pregledaj vene.Mozda si samo imao neku unutrasnju prehladu koja se manifestovala tako..
Sretno sa rezultatima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
sunshine je napisao:
Ja imam preko 2 miliona!!! Brisevi nisu bolni,vise neprijatni! PUTANJU KROZ KOJU SE RADE BRISEVI I PREGLEDI ZNAS... :roll: meni veooooooooma neprijatno.... Obavezno pregledaj vene.Mozda si samo imao neku unutrasnju prehladu koja se manifestovala tako..
Sretno sa rezultatima!

pa i ja imam 2.2 miliona, ali prvi put
znaci to nije zanemarljiva cifra
Mada mi jedan urolog rece da je sve ispod 3 ok, tj da nije strasno
neprijatno, mislis na neprijatan bol?
da da, i vene cu da pogledam, kako se zove to..variocela, tako nesto
najnejasnije mi je to sto nisam pre 2 meseca uospte to imao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
kazi mi tvoje rezultate
moji su veoma cudni
prvi 7.5 miliona, 0.2 volumen, 0.2 leukociti, brzo progresivni 3% napredujuci 19%
pre 2 meseca totalno druga slika
21.4 miliona, 2.2 volumen, 0.6 leukocita, 17% progresivnih, 35% brzo napredujucih
a pre 2 dana
8.5 miliona, volumen 3.9, 2.2 round cels(pretpostavljam da su to leukociti) 26% brzo progresivni, 30% brzo napredujuci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Meni su rezultati kod doca u kompu,tako da ne znam vrednosti.Meni je dovoljno da mi kaze da je bolje nego prosli put.Kada je bilo koliko se ja secam 13 miliona od kojih je samo 7% bilo pokretnih.
Nisu bolni pregledi,samo neprijatni.
I mene doca ubedjuje da taj broj leukocita nije alarmantan!
Nista ne brini,spermogram se menja dnevno tako da nije nikakvo cudo da ti jedanput bude odlican rezultat a drugi put katastrofala...smao smanji stres,cigare i,kafu i lakohol...i da ako nosis slip gace-IZBACI! Stare dobre boxerice,da malo pirka i da ladi jajca! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
sunshine je napisao:
Meni su rezultati kod doca u kompu,tako da ne znam vrednosti.Meni je dovoljno da mi kaze da je bolje nego prosli put.Kada je bilo koliko se ja secam 13 miliona od kojih je samo 7% bilo pokretnih.
Nisu bolni pregledi,samo neprijatni.
I mene doca ubedjuje da taj broj leukocita nije alarmantan!
Nista ne brini,spermogram se menja dnevno tako da nije nikakvo cudo da ti jedanput bude odlican rezultat a drugi put katastrofala...smao smanji stres,cigare i,kafu i lakohol...i da ako nosis slip gace-IZBACI! Stare dobre boxerice,da malo pirka i da ladi jajca! :D

Hvala na brzoj reakciji!!!
Danas u 16h ocekujem da mi se javi doktor (moj) koji ceo dan nema vremena:( ani juce niti prekjuce i da mi kaze njegovo misljenje o tom broju
nasao sam na netu da je do 1 miliona po 1 ml dozvoljeno, tj normalno
znam da se menja broj iz trenutka u trenutak ali ne verujem da mzoe ovako drasticno
Problem je sto moja lepsa polovina cak ni sa vantelesnom ne moze da zatrudni dok se ne sredi broj leukocita, tj dok ne bude ispod 1 miliona
Ono sto sam nasao po holandskim sajtovima(iz NL se javljam) jeste da problem treba traziti u
a. prostata
b. mokracni kanali
c. variocela
d. nema problema, malo se nahladio organizam i ako delovao
a ako se pokaze opet da treba raditi sve testove
Sto se tice zavlacenja igre tamo gde ne treba, :evil: , pascu u nesvest 100% pa neka me onako nesvesnost izbuse koliko hoce
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
e da, i kako se radi urinostuktura?
Isto zahvatom igle ili samo "pish pish" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2005 11:21 am
Postovi: 30
E pa sunshine, da nastavim nasu veselu diskusiju :roll:
Konacno sam dobio urologa i to pravog a ne seketarice itd itd i to konacno urologa koji ima sve detalje spermograma
NEMA nikakav virus, nema nikakvih bakterija, nema leukocida
2.2 sto mi je sekretarica rekla su round cels, tj nepravilni oblici koji uistinu jesu poviseni ali nista strasno.
Pod round cels se podrazumeva i nepravilni oblici i leukociti i mrtvi spermatozoidi.
Ali onda sam nastavio da ga zapitkujem i zbog tebe
Rekao sam mu da sam se uplasio sto imam preko 2 miliona leukocida a on mi je odgovorio cak i da to imas uopste nije strasno. Opasno je ako ih je preko 5 miliona a 2 miliona jeste onda poviseno ali nista apsolutno ne znaci i nije razlog za paniku, tj i ako je uzrok tog povisenja neka unutrasnja upala sigurno nije ensto sto je opasno po zivot jer u tom slucaju idu preko 5 miliona
Nadam se da sam i ja koliko toliko tebi pomogao ovom pricom.
Ja sam i dalje skeptican iako mi je covek jasno i glasno rekao da nema nikakva bakterija..ali ja sam skeptican da li se to mzoe videti sve putem spermograma. Po njemu nema razloga za dalja ispitivanja za bakterije jer da ih ima videle bi se ovde i onda bi spermostrukturom i raznim brisevima samo bila potraga gde se nalaze ali da spermogram govori da li ih ima ili ne.
Bez obzira na to, 1 avgusta idem opet na razgovor kod zeninog ginekologa pa 3 avgusta kod mog urologa i dok mi i njih dvojica ne potvrde tu pricu necu se smiriti
Greating


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Problem,hvala sto si se raspitao i za mene.I meni je moj doc isto objasnio.
Sto se tice vestacke oplodnje,na nju ne uticu leukociti.I vi mozete ici na vestacku oplodnju bez obzira kakvi su vam rezultati (osim naravno na potpuno odsustvo spermatozoida,tada ide sperma donora) posto se sperma stavlja u neki meduj koji je prociscava,gde na dno potonu sve stvari koje ne treba da dospeju u matericu:leukociti,mrtvi spermici,...a na povrsinu isplivaju samo pokretni spermatozoidi.Onda se to centrifugira i tako preradjeno se ubacuje u matericu,dok se kod ivf ubacuje valjda u jajnik a kod icsi direktno u jajnu celiju.Ako sam dobro slusao zenu,tako je!!!! :D
Moj ti je savet da poslusas doktora i da iskuliras malo.Tvoji rezutalti su ok i sad treba malo jel...sa zenom...i bicete trudni ocas posla.
Ja i moja lepsa polovina smo bili na inseminaciji pre 2 dana i sad cekamo rezultate.
Pozdrav
ps. sta ima u NL? Ja sam iz NS! :D (NOVI SAD)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: