Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
brokoli i prokelj sam pisala, nisi pazljivo citala. Izdinstas na malo ulja i dodajes malo vode da se skuva. kada je gotovo naspes ulje koje smes, mozes list persuna, celera, beli lik ako smes a mozes a i ne moras sirce. jede se hladno ili toplo po zelji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Samo da znate , ja sam danas zvala dr , i rečeno mi je da slobodno pijemo pirinčano melko , bez obzira sto ima sve to sto ne smemo, jel su to minimalne kolicine..

Al mi reče teta, ako u toku dana uzmem mleko onda da ne uzmem pirinčanu testeninu...da o tome vodim računa...

Inače može da se pije to mleko...

I samo da ovo napišem pa se povalčim na neko vrme , udavila sam...zadovoljna sam , sve sam se snašla , i super mi ide , nemam krize , nemam nervozu...ništa ...

Dekstroza mi nije dovoljno slatka ne znam koliko da stavim da mi zasladi čaj. Al i gorak pijem bez muke !

E jedino mi fali odlazak na kafu sa drugaricom...

Ok dame moje...pišemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
A gde ode Mico??? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
u lokalima kao sto je coffe dreams,tj. gde sluze dosta razlicitih kafa,a takvih je po Bg koliko hoce,sluze i kafu bez kofeina,pa izvoli na kafu sa drugaricom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
cek cek svetlana nemoj begas, a ima li negde da se kupi kafa bez kofeina?
jubac :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 9:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
e ja nisam iz Beograda gde vam dodje taj grinet? :roll: da pisem nekom da mi posalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
e sorry,ja bila odmah pobegla,sad videh...dakle,od kafa bez kofeina moze se naci nes,espresso i obicna,ja konzumiram nes,najlakse je pronaci.proizvode je nes i jacobs,ukus im je jako slican,s tim da je jacobs dosta jeftinij.Nes mozes pronaci u svakom bolje snabdevenom marketu[maxi...]a jacobs u super veru,mozda u rodicu,nisam sigurna,i na pijaci[ja kupujem na Kalenicu]
cene jacobsa na pijaci 320 din.,u veru390din; nes u maxiju 490din.
dalje postoje i "vestacke kafe"koje se prave od cikorije,jecma...imitiraju nes i tursku kafu,ima ih skoro svuda po prodavnicama zdrave hrane,marke su Inka, Divka,Franko....Divka je najpopularnija,ne mogu reci da li je i najbolja,jer nisam pila ni jednu od tih "zitaricnih" kafa,gadi mi se i sama pomisao,u svakom slucaju njima je prednost sto su im,zbog jednostavnijeg procesa proizvodnje,a i jeftinijih sirovina,i cene nize,i to dosta,u odnosu na dekofeinisane nes kafe...

grinet ima na vise mesta u gradu,e sad ne znam da li onaj u Beogradjanki jos uvek radi,ali u Srpskih vladara,u onom delu blizem Slaviji radi sigurno
Mico odakle si?

Cokic za moju grazzu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 6:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Drage moje,mozda ce vam ova informacija biti zanimljiva!


Pitali smo dr Arbanovski sta se radi kada istekne 6 meseci na intoleranciji.Odgovor je vrlo sokantan!!!!Kaze dr da je najbolje pridrzavati se prve liste a tek povremeno ubacivati namirnice sa prosirene liste.Pa gde je tu logika,pitam se ja?Cemu onda ponovljeni test ako je prva lista osnovna?


Molim za vase komentare :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
prvo da odgovorim svetlni imam i nes i filter kafu, pitala sam za crnu. Odgovor za martat da ti uzmu pare. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
grazzo,pa napisala sam ti i za crnu,sad ja ne znam da li postoji prava dekofeinisana crna kafa,ili su sve od jecma i tih zajebancija,ali i tu od jecma smo 90-ih svi pili,i zalili se na miris i ukus,ono kao"nije kafa sto je nekad bila",a znam i da je moja majka pila"cikoriju"kao zamenu za kafu i da se nije ni odusevila,znam to samo po cinjenici da je vise nije kupovala,ali nije ni kukala
A sad,odgovor za martat,mislim da je drugi test koristan,jer bar znas po njemu,sta je to sto smes s vremena na vreme da jedes i sta apsolutno nikako ne smes,ali s druge strane,mozes to i sama da proveris tako sto ces ubacivati u jelovnik 1. po 1. namirnicu i pratiti posle par dana konzumacije iste,kako se osecas,da li ti se vracaju nekadasnje tegobe ili ne,i tako dok ne analiziras sve namirnice.Mislim da je mogucnost greske putem takve provere minimalna.
E sad ono sto je meni neverovatno, jeste da su svima koji su na ovom forumu pisali[cini mi se]zabranjene sledece namirnice: mleko,psenica,jaja,kvasac,paradajz,secer,med i kafa,ispada da to uopste nije jestivo za ljudski rod....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pa o tome i pricam,zasto pucati pare kada mozes i sama da procenis sta ti prija a sta ne.Ja sam probala krompir koji ne smem i ne smeta mi,pa pirinac ista prica.Cak sam jela u meku i nije mi nista haha!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Pa da,tako i radi,ja sam jela sir posle duzeg vremena i odmah mi se stvorila kiselina u zeludcu,isto mi se desilo sa crnom kafom, :) najveca ironija je sto ranije nisam osecala da mi to smeta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Svetlana, znam za sve te divke i cikorije, ali to je sve od zitarica. idem krajem meseca na put, tamo gde idem ima crne bez kofeina pa cu prvi put popiti posle 3 meseca.

E sad sto se tice intolerancije, kako sam ja shvatila: ako se ubacuje nova hrana na koju smo intolerantni treba ubacivati postepeno jednu po jednu nikako dve ili vise zajedno, i treba krenuti sa vocem i povrem a na kraju mleko i mlecne proizvode i jaja.


Po onoj poslovici jedna jabuka dnevno....ja sam jela najmanje 1kg dnevno, mislila sam umrecu kada sam cula da ne smem jabuke, evo nista mi ne fali ni posle tri meseca. Kile polako idu dole, ali ubacila sam jako puno fizickih aktivnosti, ne jedem posle 8 uvece, pa ako je i samo ta navika stecena i ako ostane, dosta je. Na putu sam 1 mesec pa u videti sta cu da uradim sa klopom, ali pokusacu da se pridrzavam, iako ginem za sirom i jogurtom, a tamo je fenomenalan, uzdrzau se. Ma rekoh jednom ja sam jarac. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Tvrdoglavi jarac :D :D :D ,gde putujes,blago tebi?Nadam se da ides da uzivas,pa ako je tako uzivaj i za mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Svetlana Vojinovic je napisao:
E sad ono sto je meni neverovatno, jeste da su svima koji su na ovom forumu pisali[cini mi se]zabranjene sledece namirnice: mleko,psenica,jaja,kvasac,paradajz,secer,med i kafa,ispada da to uopste nije jestivo za ljudski rod....


To jos jednom potvrdjuje moju teoriju da su nam zabranjene namirnice koje smo ranije cesto i/ili obilato koristile!
Jos jedan mali dokaz je da je meni zabranjena piletila a svinja nije! Jer se ne secam kad sam je poslednji put jela :)

Znaci, po mojoj skromnoj teoriji poenta je u promeni!! (naravno i u kolicinama) Ali treba dati organizmu da vari nesto drugo, da se zanima sa drugacijim sadrzajem i na taj nacin ga probuditi/ubrzati (metabolizam).
Sta vi mislite o tome!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: