Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zulj napravio haos
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Imala sam 2 dana zulj na nozi , iznad pete koji je sinoc buknuo, pocrveneo i nadula mi se noga. Drzala sam obloge da otok spadne. Malo sam samo pritisla i izasla je povece kolicina gnoja. Namazala sam Gentamicin mast i stavila hanzaplast i tako prespavala.
Problem je u tome sto sam jos sinoc osetila bolove u preponi i unutrasnjoj strani butine. Napipala sam i videla da su mi dosta otecene zlezde. Jutros kada sam se probudila osetila sam bolove i u drugoj butini, ali manje.
Jutros je rana bolje izgledala, mnogo bolje nego sinoc, ali i dalje crveno i gnojavo. Celo jutro sam se osecala slabo i malaksalo i kao da imam T (a nisam imala, merila sam oko podne je bila 37).
Otisla sam popodne kod svoje doktorke i prepisala mi je Hemomicin i Febricet, a da u ponedeljak dam Le, Se i urin i da obavezno dodjem na kontrolu, a ako mi sutra ne bude dobro, da je potrazim jer dezura u drugoj ambulanti.
Da li je zabrinjavajuca ovakva situacija i da li treba da se preterano brinem i kako da se ponasam ?
Samo da napomenem da sam do sada 3 puta imala upale limfnih zlezdi, jednom kao dete, druga dva puta posle pokusaja koriscenja inekcija gvozdja. Odmah bih morala da prekinem terapiju, jer bi mi buknule zlezde na preponi .
Brine me sto sada bol nije lokalizovan samo u preponu, vec se siri u butinu i ponekad me malo zaboli i noga dole.
Sta mislite, treba da li da budem zabrinuta ? I da li u redu terapija koju sam dobila ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Neophodno je da se javite hirurgu. Terapija je za prvu pomoc ok. Moguce da ste limfaticne konstitucije (da reaguje limfni sistem tj limfne zlezde na i najmanju infekciju) pa su vam se zato uvecale zlezde ali svakako bi najboje bilo obzirom na simptome koje opisujete da Vas pregleda hirurg i kaze sta Vam je dalje ciniti. Uradite to kolko sutra ukoliko se sa dobijenom terapijom bol ne bude smanjio i li izgubio - javite se dezurnoj klinici na dezurnu hirurgiju. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Hvala puno na odgovoru. Pratim stanje i javljam da li se popravlja. Ako nista, ponovo idem kod lekara. Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Od jutros rana izgleda sasvim ok, skoro da nista nema vise, samo mala krastica. Zlezde na preponi su se skoro sasvim povukle, jedva da pomalo mogu da ih napipam.
Malo me plasi sto su me sinoc i jutros boleli misici na nogama i rukama . Mada ja inace imam degenerativni reumatizam i cesto imam bolove ovakve vrste, ali se sada plasim da nema veze sa ovim novonastalim stanjem. Hocu reci, da li me bole od infekcije koja se rasirila svuda ? joj. . . :(
Sutra rano idem da dam krv i urin,pa kod doktorke sa rezultatima. Nadam se da ce biti bolje . . ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 10:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Ja samo da se javim da sam sad kao nova !!!! :lol:
Juce sam bila na kontroli i rezultati su sledeci : Se 10/20, Le 6,0 , jedino u urinu Ca-oksalati, ali to je moja stara boljka.
Imam jos 1 kontrolu u petak, 7 dana po pocetku terapije i gotovo !! :P :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 12:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Hmmm....Vadila sam ponovo krv i osim sto imam blazu anemiju (hgb 109) i smanjenje jos nekih vrednosti vezanih za eritrocite, procitala sam da pise da su mi Lym% 47 (ref 15-40) , ostale vrednosti belih krvnih elemenata su sve u granicama. Pretpostavljam da je to zbog nedavne upale limfnih zlezda i zanima me da li treba da ovome pridajem znacaj, posto moja doktorka to uopste nije komentarisala. Samo mi je napisala recept za tablete gvozdja i kontrolu za mesec dana i to je to ? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 9:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Molila bih doktora da ponovo odgovori.
Od pre par dana su poceli opet da me bole misici na nogama i rukama, kao onda kada sam imala upalu limfnih zlezda. Mislim da me ne bole zlezde, mozda samo ponekad osetim neki blag bol u preponi ali rekla bih da nisu otecene. Samo me bole mislici i to jako.
Moram da naglasim da mi se cesto desavalo i ranije da me bole misici na nogama i rukama i isla sam na EMNG , gde su otkrili ostecenje nerava, i dobila sam dijagnozu da su u pitanju diskopatije, sto je i MR potvrdila.
Ja sad ne znam da li me ponovo bole noge od toga ili od ovih zlezdi, ali se malo plasim. I pocinjem da sumnjam da li su ceste upale zlezda (3,4 za poslednjih 5 godina) mogle biti uzrok tim promenama ? :-?
Poslednji put kada sam vadila krv , bilo je sve ok, sem blago povecanih limfocita , pretpostavljam zbog te upale. A sada me je uhvatio vikend i ne mogu da odem kod lekara, a ne znam ni da li bi trebalo. Prilicno sam zbunjena i molim vas za pomoc.
I ako nije problem da mi objasnite sta ste mislili pod "limfaticnom konstitucijom" ???? :-? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: