Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Otecena limfna zlezda
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 12:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Pre nedelju dana sam primetio na desnoj strani vrata otecenu limfnu zlezdu velicine oko 1,5 cm u sirinu i oko 2mm u visinu bio sam kod doktora rekao je da nije nista strasno da imam mozda neku upalu ili je zbog pokvarenih zuba.Jel treba da idem kod jos nekog doktora pa da uradim neka ispitivanja ili je verovatno sve u redu pa da sacekam dok se ne povuce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Sem sto imate zlezdu, da li ste uradili neke analize (krvnu sliku, biohemiju, pregled mokrace na bakterije, kontrolu zuba), da li ste imal neke tegobe (curenje nosa, kasalj, grlobolju, bol u uhu, zubobolju), da li ste se brijali ziletom, i da li ste mozda cedili bubuljice po licu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Nisam sad radio nikakve analize jedino imao sam blagu zubobolju pa sam otisao juce da popravim taj zub koji je bio pokvaren, nemam kasalj jedino sto izbacujem je slajm koji vec izbacujem oko godinu dana (ne pusim cigare) pre 2 meseca dana sam radio urinokulturu nema bakterija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
U citavoj prici vam je ta zlezdica najmanji problem. Verovatno reaktivna lokalizovana limfadenopatija, koja ce se povuci nakon sto ste resili pitanje karijesa. A zasto godinu dana izbacujete slajm a niste pusac, to bi trebalo malo da pogleda neki pulmolog ili eventualno ORL /ako imate devijaciju septuma, hronicni tonzilitis, faringitis, rinitis, upale sinusa i sl.../

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 5:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Da sam na vasem mjestu uradio bih ultrazvuk vrata, cisto da se vidi da nema jos neka zlijezda.Provjerite i test na epstajn bar virus ukoliko se posle popravke zuba žlijezda ne povuče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Koliko joj otprilike treba vremena da se povuce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 10:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Trebalo bi da se povuče za jedno 7-10 dana ako je zub u pitanju.Ovo ti govorim iz iskustva. Ako nije zub idi na test epstajn bar virusa(mononukleoza - ništa strašno).Nemoj da čekaš, uradi ultrazvuk vrata, to ti je 15 minuta posla. Ako se ne povlači i posle zuba a nemaš epstajn bar infekciju,javi se hematologu za svaki slučaj, zbog mogućnosti Hočkinovog limfoma.Tad se radi biopsija i to ti je jedina ispravna dijagnostika. Naravno ne mora da znači, nemojda padaš u frku. Možda sei povuče ali budi oprezan i nemoj da odugovlačiš. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Bio sam opet kod doktora on kaze da nije nista strasno da nije velika zlezda i da ne treba da radim nikakva dodatna ispitivanja,pregledao mi je grlo i prmetio da se grlo crveni nije mi dao nikakve antibiotike.Pre dve nedelje odkad sam primetio tu zlezdu ona nije narasla a nije se ni smanjila od popravke zuba, ako je u pitanju neka vrsta raka koliko ona brzo raste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Nemate rak, ne dramite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Meni je zlijezda stajala pola godine na vratu. Vrsena su ispitivanja, te da nije upala, te da nije od zuba( cak su mi izvadili umnjak sa te strane), te da nije mononukleoza ili nekakav virus.Tako je trajalo pola godine, labaratorijski nalazi su bili odlicni, cak sta vise idealni.Rekli su mi da nije nista, da to nekad hoce tako, poslali me kuci da pijem sokove, vitamine i pentrexil,i da dolazim svakih 15 dana sa krvnom slikom na kontrolu.( tako je sa domovima zdravlja u provincijama). Tako sam radio ,nalazi su uvijek bili dobri, dok jednog dana nisam dobio temperaturu. Tek tad sam poslat na Klnicki centar gdje je odmah urađena biopsija i konstatovan Mornus Hodgin, st II tip 3.
Govorim samo o tome da sa zlijezdama treba biti oprezan, s obzirom na kolicinu otrova koju udisemo i putem hrane unosimo u sebe svakodnevno.
Mislim da ako se zlijezda zadrzi duze vremena treba joj posvetiti paznju, pogotovo sko se ne spusta ispod 1,5 cm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
A za te pola godine koliko ti je tumor narastao ,jel se sporo sirio ili brzo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Za pola godine mi se pojavilo na drugoj strani vrata, samo što se s polja nije primjećivalo. Ispostavilo se da tu imam čitav lanac limfnih žlijezda od 1 ,5 cm do 3 cm.Tek nakon temperature je urađen ultrazvuk vrata, dakle posle pola godine. Da sam to uradio na vrijeme imao bi manji klinički stadijum. Pola godine su me motali sa pričom da mi nije ništa i zaista sam se dobro osjećao i imao dobre nalaze. Kod tih stvari nikad se ne zna. Nisam paničar,niti želim da vas uspaničim. Samo toplo preporučujem da uradite ultrazvuk vrata ako vam se žlijezda nije povukla.To vam je 15 min.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 29, 2008 5:09 pm
Postovi: 8
caoo pijavila mi se mala oteklina na preponi sa desne strane uda bas na preponi,,nije me bolilo al sam osecao upaljenost ,pogotovu kad se sedi jer je vjerovaatno noga previjena pa je gneci,, otisao sam kod lekara spc.ops.prak. ao mi je antibiotike Amoksicilin i hidrocilkin,,koristio sam nekih deset dana smanjilo se skoro da je nesalo al evo jos uvjek nije pomalo mi utrni tu i kao vruce mi je , neznznam ,sta da radim , on mi je rekao da je to vjerovatno limfni cvoric, to se desilo ima deset dana jutros sam prestao da pijem antibitok , dali ce se smiriti i sta bi mi vi preporucili ,,,poyy i unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Treba malo sačekati i vidjeti kako se žlijezda ponaša ( ako je uopšte žlijezda - pošto vam je doktor rekao da je "vjerovatno limfni čvorić"). Poenta je što žlijezde hoće da iskaču zbog raznih "gluposti". Ako vam se povukla to je dobar znak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 29, 2008 5:09 pm
Postovi: 8
pa jeste se povikla al mozda ne skroz, malo mi je jedino kad sedim verovatno naglencim pa mi malo vrice iznad al nema bola hvala bogu ,danas je tacno 14 dan kako se pojavilo a deset dana sm pio antibotike juce sap prestao skor d ajenesalo i nije onak kao sto je bilo kad se krcem i stoijm nista ne osecam al kad duze sedim onda me malo kao vruce ne na to mesto nego gore na pevoju,, mozete li mi reci sta moze da bude i dali da odem u BG u neku specijlizovanu ustanovu,, unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: