Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Imusic
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 12:56 pm
Postovi: 3
Poshto je forum neuropsihijatrija zakljuchan do daljnjeg, zanima me STRUCHNO mishljenje o imusic-i.

Kratka digtresija:



Imusica (inteligentna muzika), muzika -> muzika chija su pesme modifikovane IMAGINACE tehnologijom. To je ustvari uglavnom muzika zanra fank ili klasike, ali je sushtina shto je modifikovana, ubrizgani su posebni zvukovi u pesme tako da "budi" mozak. U zavisnosti shta se zeli postici budi odredjene regije mozga. Postoje paketi za kreativnost, povecanje iq, fitnes... hiperlink http://www.imusicseries.com/research/
Ako nije problem odgovorite i na email [email protected]

SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
Da ja sam citao o tome isto,i takva muzika se moze naci na YouTube,mada nije nista posebno.Iskreno mislimm da su Polonske igre od Ivana Borodina,ruskog kompozitora,mnogo bolje. :D :lol: :D

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 6:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 4:38 am
Postovi: 15
Lokacija: Daleki istok
Ne znam da li je ovde bas to u pitanju--ali danas se za preoperativno umirivanje pacijenata vec koristi tzv Binaural Beat koji se prethodno pokazao superiornijim u odnosu na placebo u kontrolisanim istrazivanjima.

Binaural Beat funkcionise na relativno jednostavnom ali veoma interesantnom principu. Kada dodje do fizickog kontakta dva tona slicnih ali ne istih frekvencija stvara se 'beat' (pulsiranje) i to u frekvenciji koja odgovara frekventnoj razlici izmedju te dve frekvencije. To je nesto sto se lako da demonstrirati kada se ugadja muzicki instrument. Drugim recima, ako je prvi ton recimo 400Hz, a drugi 410Hz, oni ce se "potuci" stvarajuci 'beat' od 15Hz.

E, sad--kod terapijske primene Binaural Beat-a ova dva tona se emituju u svako uvo ponaosob putem stereo slusalica. Iako medju njima nema fizickog kontakta--mozak sam stvara pulsacije u frekvenciji koja odgovara njihovoj frekventnoj razlici. Taj fenomen se zove Binaural Beat i ima sposobnost 'entraining'-a tj., savijanja frekvencije mozdanih talasa prema frekvenciji 'beat'-a. (Tu sposobnost, doduse slabije, imaju i obicne nebinauralne nize frekvencije koje su se od davnina koristile u ritualima uvodjenja u trans uz pratnju raznih ritmova itd. Primer iz svakodnevnog zivota je na radnom mestu gde se pazi da vibracija i buka ne izazovu nezeljeno smanjenje frekvencije mozdanih talasa radnika)


Prilikom terapijske primene Binaural Beat-a najcesce se koriste specijalni programi koji krecu od recimo 20Hz i postepeno se spustaju do recimo 7, pa i nize. Beat na tom svom putu "pokupi" mozdane talase putem 'entraining'-a i dolazi do smanjenja njihove frekvencije paralelno sa smanjenjem frekvencije Binaural Beat-a. Pazljivo odabrana frekventna podrucja mogu imati umirujuci efekat sto se vec koristi u svetu za nemedikamentno preoperativno umirivanje pacijenata.


Nazalost, Binaural Beat se danas koristi i na svakojake naucno nepotkrepljene nacine (programi za izlazenje iz tela, povecavanje inteligencije i slicno) no to ne osporava cinjenicu da je njegovo koriscenje u preoperativne sedativne svrhe sasvim legitimno potkrepljeno rezultatima kontrolisanih istrazivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 6:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 4:38 am
Postovi: 15
Lokacija: Daleki istok
Potkrala mi se matematicka greska (prava doktorska :D ) beat izmedju 400 i 410Hz ce biti 10, a ne 15HzHz. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 12:56 pm
Postovi: 3
Tigervegan je napisao:
Potkrala mi se matematicka greska (prava doktorska :D ) beat izmedju 400 i 410Hz ce biti 10, a ne 15HzHz. :oops:

Uzeo sam jedan software koji koristi binauralne bitove i time, namenski, omogucuje promenu psihichke slike u zeljeno stanje, "Brainwave generator". Normalno, ne koristim ga jer imam epilepsiju ali s obzirom na opasnosti ni neznam, generalno gledano, da li je to program koji se koristi samo preventivno ili pomaze usavrshavanju, zato shto ga prezentiraju, komercijalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 12:56 pm
Postovi: 3
Tigervegan je napisao:
Potkrala mi se matematicka greska (prava doktorska :D ) beat izmedju 400 i 410Hz ce biti 10, a ne 15HzHz. :oops:

Uzeo sam jedan software koji koristi binauralne bitove i time, namenski, omogucuje promenu psihichke slike u zeljeno stanje, "Brainwave generator". Normalno, ne koristim ga jer imam epilepsiju ali s obzirom na opasnosti ni neznam, generalno gledano, da li je to program koji se koristi samo preventivno ili pomaze usavrshavanju, zato shto ga prezentiraju, komercijalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 5:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
zlett je napisao:
Da ja sam citao o tome isto,i takva muzika se moze naci na YouTube,mada nije nista posebno.Iskreno mislimm da su Polonske igre od Ivana Borodina,ruskog kompozitora,mnogo bolje. :D :lol: :D


upravo to sad slusham :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 5:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Ruku na srce, jedino što sam od iMusica isprobala je CD koji ima ulogu "kofeinske bombe"... I moram da priznam da sam posle 3-4 minuta primetila da ne mogu da sedim "s mirom", već da moram da ustanem i radim nešto... Moguće da je autosugestija. :)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 7:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
tamaraft je napisao:
zlett je napisao:
Da ja sam citao o tome isto,i takva muzika se moze naci na YouTube,mada nije nista posebno.Iskreno mislimm da su Polonske igre od Ivana Borodina,ruskog kompozitora,mnogo bolje. :D :lol: :D


upravo to sad slusham :)


Slushate Polovetcke igre?Jel da da su prelepe? :D

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: