Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jos jedno pitanje u vezi roakutana
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
koliko cesto treba vaditi krv? da li je dovoljno uzimati jednu kapsulu od 10 mg na tezinu od 52 kg i laksi oblik akni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 17, 2005 9:47 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
po propisu je da se krv vadi jednom mesecno ali u semi sa malim dnevnim dozama i produzenim vremenom uzimanja situacija se menja pa se moze kontrolisati slika i jednom na 3 meseca. Sa tako malom dozom trebace ti vise od godinu dana da postignes kumulativnu dozu od 120 mg po kg tt. Roaccutan se ne uzima za blaze oblike akni

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 17, 2005 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
zavisi sta smatrate pod laksim oblikom
posto mi niko nije hteo prepisati lek, odlucila sam da ga uzmem sama ali da pocnem sa manjom dozom i naravno da kontrolisem krv na svakih mesec dana
ipak cu se posavetovati da povecam dozu na 20mg
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 17, 2005 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Sanja ,ako ti nesto znaci ja sam sa laksim oblikom akni i svojih 50 kg pocela sa dozom od 30 mg.

Na svakih mesec ipo ili 2 sam vadila krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 8:07 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ako se vec odlucujes da uzimas lek na svoju ruku sto nije bas preporucljivo OBAVEZNO VODI RACUNA O KONTRACEPCIJI tokom uzimanja leka i dve godine nakon prestanka uzimanja!!! Uostalom ako si u mogucnosti dodji u besplatno dermatolosko savetovaliste utorkom u SB trade apoteku na Banovom Brdu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
evo ovako stoje stvari, nijedan dermatolog nije hteo da mi da roakutan, jer nisu bas najbolje upoznati sa tim lekom... tako da sam kao sto sam rekla pocela da ga pijem... uzimala sam po 3 kapsule od 1o mg
danas sam slucajno upoznala zenu koja je dermatolog sa kojom sam popricala. preporucila mi je sebamed sapun i klindamicin, za koji sam cula da ostavlja rupe, ali ova mi je preporucila klindamicin bez alkohola, nadam se da taj ne ostavlja rupe
rekla mi je da idem kod nje tri nedelje po dva puta da mi to utrlja u kozu i da ne koristim nista drugo osim sebamed sapuna
inace uz sve to , trebala bih da nastavim roaccutane, jer se terapija, kako sam procitala ne sme prekidati... a ona mi je rekla da nikako ne pijem roakutan, jer je on za duboke, gnojne akne a ja takve nemam...
sta raditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 9:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Poslušajte dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 9:25 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
ko ne mozete da dodjete fotografisite se i posaljite sliku na mail. zato sto bi Vam verovatno trebalo nesto i za primarne akne jer sekundarne koje se lece klindamicinom uvek nastaju iz primarnih za koje niste dobili lek. sebamed clear face sapun je odlican ali nije dovoljan za lecenje primarnih akni

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Akne su akne,bile one gnojne,i velike ili manje,nebitno je,jer su dosadne i ne prolaze na macji kasalj, niti jedna vrsta akni,prema tome ja licno (ako se ista ja pitam) ne mislim da si pogresila sto si uzela Roaccutane,jedino je bilo bolje da si sacekala jesen,ali dobro i ja sam pocela terapiju u aprilu,a zavrsila na jesen,tako da mi nista nije falilo,samo ti mazi zastitni faktor i vlazi kozu moisturizer-om,ako ces nastaviti terapiju,a to je tvoja odluka,(da sam ja cekala moju prvu doktoricu da se ona odluci, sad bi bila zamandaljena do guse nekim marama i zivela u podrumu kao gubavci,prema tome,ako reagujes na vreme jos ces nesto i da uradis),ne slusa se dermatolog po svaku cenu,eto mene je ta upropastla njenim differinom,losionima i benzoyl peroxidom,slusala sam je,sve dok nisam nasla drugog doktora,strucnjaka,u inostranstvu,koji inace drzi seminare sirom sveta o hemijskim pilinzima,mezoterpiji i ostalim ...i sama cekam svoj piling koji ce mi licno on uraditi u oktobru.ON vec 20 godina ima iskustva sa Roaccutanom jer inace radi i zivi u Americi,ja ga uhvatim jednom u tri meseca kad je u Evropi.

Jos nesto ,nista se dodatno ne stavlja na kozu dok se lecis Roaccutanom,tada je koza osetljiva i nije dobro prziti jos nekim sredstvom za lecenje lokalno.

Vodi dakle racuna o kontracepciji,kao sto je rekla Gorana ne smes biti trudna tokom teerapije,a jedno vreme posle.

Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Je li potvrdjeno u praksi da klindamicin ostavlja rupe na licu tj oziljke?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: