Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akne i roakutan
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
upravo sam procitala dole 22 strane o roaccutanu... imam 21 godinu i srednje tezak oblik akni, znaci ne onakve kakve sam videla na slikama ljudi koji su koristili ovaj lek.... akne su nesto sto me uzasno nervira, mada i nisu bas strasne ali se pitam da li je pametno za takav oblik akni koristiti roakutan... probala sam gotovo sve preparate ali mi nista nije u potpunosti pomoglo... dercom clear i simplex koje su mi preporucili na vma nisu dali nikakve trajnije rezultate... jedino su preostali roakutan i proactive. mozda je pametnije pokusati sa proactivom? takodje, ne znam da li se on moze naci u scg ili samo naruciti preko interneta...
ukoliko mi preporucite roakutan, znam za sve nuspojave ali mi to nije problem. perfekcionista sam i odlucila sam da mi lice bude savrseno :) jedino sto me muci oko toga je sto sam procitala da se lek ne sme koristiti ukoliko je neko u porodici imao srcano oboljenje... mama mi ima srcanih tegoba... da li je to bitno da li je srcana mana urodjena ili je dobijena?
znam, previse pitanja, ali me stvarno sve to zanima, hvala vam unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Ja ti ne bi preporucila Proactiv,jer je to ustvari benzoil peroksid,kakvog ima i u dercom active. A pored toga,lice ce ti biti crveno od njega,ako ga stalno koristis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
znaci, to ne pomaze ? :) nista od britni koja ga reklamira :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Mozda ces imati malo manje bubuljica nego sto bi imala bez koriscenja,ali meni je lice bilo crvenkasto i koza mi se tako susila da sam prestala da ga koristim.Jos sam narucivala preko Interneta,a onda te oni uclane u neki klub,i salju ti svaka dva mjeseca jos jedan paket Proactiva,naravno uzimajuci pare sa tvoje kreditne kartice,tako da se o jadu zabavis dok to ne otkazes.Ja sam im na kraju zaprijetila da cu ih prijaviti onom udruzenju potrosaca,pa su mi prestali slati,inace kod kuce imam dva nepotrosena paketa,pa eto kako je dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
jel bi htela to da mi prodas ?:) pre nego sto pokusam roakutan? u kom si gradu i koja lova je u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 1:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Zasto da ne ionako stoje bezveze kod kuce,samo je mali problem jer ja zivim u Sarajevu ,tako da ne znam kako bismo to mogli da organizujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Sanja,ja bih ti preporucila Roaccutane :D ,mozda te to ne cudi jer i sama kazes procitala si onih 22 strene pa ti je jasna moja situacija;..ja i dalje srecna.

Svojim postom podstetila si me na mene u pocetku dvoumljenja sta uzeti,i meni je Proaktiv prolazio kroz glavu ,ali je ne verujem uopste u losione,kremice i ostale mazalice da mogu smiriti akne,one uglavnom naprave gore,meni je bilo dovoljno da mazem diferin i da shvatim koliko mi je zla naneo,nikada necu prezaliti sto sam ga uzela,a benzoyl peroksid mi je ostavio flekice jer mi je razgorevao kozu gaseci akne,to znam jer na ona mesta gde ga nisam stavljala nemam fleke.

Takodje sam imala laksi oblik akni,sada nemam ni jedan jedini problem,perfektno mi je cisto lice,mozda sam imala srecu jer sam brzo reagovala...mrzim da se ponavljam ali ljudi stalno postavljaju ista pitanja,ja dajem moje iskustvo za uzvrat.

Srecno u donosenju odluke.

P.S. Moja mama ima anginu pektoris od detinjstva,ni to me nije sprecilo da uzmem Roaccutane...a krvna slika mi je uvek bila sjajna.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 9:57 am
Postovi: 14
to za sarajevo ne bi bio problem, mogla mi da mi posaljes i tako to... hvala ti u svakom slucaju
a za sarah- definitivno sam odlucila, hvala ti, idem do apoteke odmah :) ni cena mi nece predstavljati problem... samo da te pitam koji da uzmem, slabi ili jaciji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
I ja mislim da bi ti Roaccutan bio bolje rjesenje,jer ovaj Proactiv ne rjesava problem(bar meni)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Sanja,

Za Roaccutane ti treba recept,bez njega ne mozes kupiti lek.Takodje ti treba dermatolog koji ce pratiti tvoju terapiju,iz mnogo razloga navedenih u temi Roaccutane ,da ne bih sad ponavljala.
Uglavnom lek se dozira po tvojoj telesnoj tezini.Lek je zaista najefikasniji,on bar leci akne,obavezno idi kod dermatologa.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 1:57 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Najvaznije je da znas da 2 godine po zavrsetku uzimanja Roaccuztana ne bi trebala da osrtajes u drugom stanju jer je to ekstremno opasno po plod. svi ostali nuzefekti se kontrolisu nacinom uzimanja - manje dbžnevne doze uz istu kumulativnu dozu- peiblizno 120 do 150 mg po kg TT. Obavezno stititi oci i vlaziti kozu Apaisacom i usne ili Hyseke 25+ ako se izlazi na sunce

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: