Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesanica
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 11:07 am
Postovi: 3
Pošto je forum o neuropsihijatriji zatvoren bio sam prinuđen ostaviti pitanje u ovoj sekciji.
Već duže vremena patim od nesanice.Veoma teško se uspavljujem a i kada zaspem dosta često se budim i san mi traje veoma kratko.Probao sam dosta biljnih preparata, bensedin, leksilijum i sanval.Sa biljnim preparatima nisam postigao nikakav uspjeh dok sa drugim navedenim jesam ali bih da ih izbacim iz upotrebe totalno.Razlog nesanice može biti i dosta naporan (psihički) posao i stalan stres kojem sam izložen (menadžerska bolest).U svakodnevnom radu osjećam neku tenziju u tijelu, napetost, zgrčenost mišića.Kada su nagle promjene vremena sve ovo je dosta izraženije.
Zanima me da li neko imas iskustva sa sličnim problemo i na koji način sve ovo prevazići tj umanjiti efekat stresa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
eh, ja sam patila od nesanice skoro godinu dana...posle smrti brata...logichno da ce mi psihichko stanje biti narusheno!

I zakljuchila sam da je najbolje da tada u tom periodu radim kao kobila i da ceo dan provodim vankuce kako ne bih razmishljala o bolu...i tako, mesecima i mesecima sam bezala radila, uchila, a kod kuce dva, 3 sata spavanja...tad sam se i navukla na internet i forume! :)

Leksilijume sam uzimala neko vreme, dok nisam svatila da sam ko zombi od njih a opet ne spavam...

to je trajalo toliko dok nisam stigla kod kardiologa, o da, poremecaj rada srca, anemija tako gadna da sam se oporavljala pola godine!

savet je bio samo da iz trece brzine prebacim u prvu, da deo posla koji sam tada obavljala preneesem na nekog drugog, tada sam i zaposlial koleginicu da radi deo mog posla, i doktorka mi je rekla da odem nedgeeeee..i pokupim prnje kad god mogu i odem na selo...u mir i tishinu...

Sada spavam po 9 sati ali uz budjenja!

Moje mishljenje je da samo ti sam sebi mozesh najvishe pomoci, morash naci nachina kako da se oslobodish dela posla koji obavljash u toku dana i morash naci mesto mira...


Srecno!


PS: nesanice nekada mogu biti i jako korisne! Mogu biti znak tvog pravog budjenja! Zivotnog!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 2:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 5:36 pm
Postovi: 145
Ja sam bash citao u nekim knjigama kako do nesanice dolazi i kod preterane konzumacije veshtacke hrane. pune aditiva, svega veshtackog.

Mozda ste zbog nacina zivota dosta posezali za ovakvom ishranom, pa predite na neshto prirodnije.

I predlazem vam da slushate klasiku.Brojne studije potvrduju teoriju da klasika opushta i cak sprecava bolesti kardiovaskularnoga sistema.

Moj predloga "Polovetcke igre" od Borodina! :wink:

_________________
Salux ae grotti,prima lex esto!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
hhahahaha a ja sam u tom periodu slooshla samo i iskljuchivo hard rock :)



:lol:


klasichna muzika naravno da moze pomoci, ali nisu svi ljubitelji iste, ja uz klasichnu muziku uchim i potvrdjujem da je jedina vrsta muzike koja ne ometa uchenje....ali isto tako mojoj drugarici je klasichna muzika neshto shto je podseca na smrt i sahrane....a chini mi s eda to nije dobar pochetak opushtanja :)

a opushtnje, relaxacija....uh kako je to individualno...nekome prijaju shetnje, nekome masaze, nekome samo mir i tishina, nekome pak drushtvo porodice, dobra svirka u nekom lokalu....

chohek mora sam da uvidi shta mi treba i prija, nema opshtih stvari koje bi pomogle sigurno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CAJ OD JABUKOVE KORE PROTIV NESANICE
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 4:47 pm
Postovi: 19
Lokacija: Srbija - Svajcarska
OLJUSTI JABUKE (DVE DO TRI) I NJIHOVU LJUSKU -BEZ DODATKA SECERA- SKUVAS. PIJE SE KAD SE OHLADI NA SOBNU TEMPERATUT PRE SPAVANJA.....

TO VEOMA POMAZE, JER SAM I JA IMALA U TESKIM SITUACIJAMA NESANICU, PA MI JE POMOGLO.....

A POMAZE I ZA KONCENTRACIJU.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Psihicka napetost, stres? Naravno da je najbolje izbegavati lekove za besanicu, posle posla malo sportske aktivnosti ce vam pomoci da evakuisete stres i da fizicki umorite organizam. (onaj stari trip dzak, rukavice, zamislis sefa :evil: , i udri, kali bes :lol:).
Posle toga spavas mirno kao bebica!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: