Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOĆ - problemi sa vidom
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 11:17 am
Postovi: 5
Imam jedan veliki problem, dešava mi se, ponekad, da mi se iznenada, iz čista mira, vid poremeti tako što npr. sedim i odjednom osetim da ne vidim najbolje, kada pogledam nekog u lice vidim mu samo pola lica, znači jedan deo ne vidim - kao da polu vidim polu ne. Najgore od svega je to što se to pojavljuje iznenada i nema nekog predznaka da će se pojaviti. Stvarno je užasno, kao da mi je vid izlomljen, grozan osećaj. Kada popijem andol posle pola sata, malo žmurim i to me prođe, s tim što me boli ono oko na koje sam dobro videla (verovatno zato što sam ga naprezala) i boli me suprotni deo glave, ali sve to brzo prođe. Inače imam i u porodici taj slučaj tako da mislim da je to nešto nasledno. Radila sam analize krvi i sve je u redu osim malo povišenog bilirubina u krvi.
Ako neko ima ovakav ili sličan problem ili može na bilo koji način da mi pomogne savetom, molila bih da se javi. Stvarno sam očajna, bila sam i kod oftamologa ali mi je konstatovao dioptriju - 0,5 i ništa drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Neophodno je da se javite NEUROLOGU na pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Garfield je napisao:
Neophodno je da se javite NEUROLOGU na pregled. Magnetna rezonanca mozga bila bi sasvim uputna po meni, ali svakako o tome je najbolje da odluci neurolog na osnovu klinicke slike i istorije bolesti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Mogla bi da bude migrena.
Proverite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 12:25 am
Postovi: 4
prema Vasem opisu moguce je da je u pitanju migrena sa aurom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
migrena!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Nešto slično se meni desilo, jednom 2005. u trajanju od 4 meseca i sada u jesen 2007. s tim da još uvek traje, ali mi je sada mnogo bolje nego u početku.
Kao da mi je vid ograničen, pa kada pogledam svoju šaku, ne vidim je celu - prste uopšte ne vidim sve dok se ne ograničim samo na njih.
Mnogo teškoća mi zadaje čitanje jer mi se gube slogovi, a ponekad i cele reči. To je jače izraženo ako su tekst i podloga na kome se nalazi u vrlo jakom kontrastu, npr. crna slova na snežno-belom papiru. Glavobolje imam povremeno, ali nisu jake.
U pubertetu (period od 5. do 8. razreda) sam povremeno imala slične napade. Počelo bi tako što bi mi naglo oslabila ruka (sva je bila teška i mlitava), da bih onda imala navedene probleme sa vidom, zatim bi počela da trne jedna ruka, pa druga, a onda i celo telo. Najviše mi je smetao utrnut jezik i mišići oko očnih jabučica. Nisam mogla redovno da govorim, jezik bi mi se spetljavao. Nakon tih tegoba javila bi se vrlo jaka glavobolja, samo jedna polovina glave. Sve je to trajalo po nekoliko sati. Tada sam bila i kod neurologa i kod oftalmologa, pa kod kardiologa. Na kraju sam ostala bez dijagnoze uz obrazloženje lekara da se još nisu sreli sa takvim simptomima.
Tek pre godinu dana sam upravo na internetu saznala za tu tzv. migrenu sa aurom gde su bili navedeni simptomi kakve sam ja imala.
Kod ovog poslednjeg problema sa vidom sam ponovo bila kod neurologa i oftalmologa. Oftalmolog ništa ne vidi, a spominje grč krvnih sudova iza oka. Nisam napomenula da je kod mene kod oba oka isto, odn. da kod oba oka imam identične smetnje. I vidno polje mi je u redu. Neurolog me je uputio na magnetnu rezonancu i ti nalazi su u redu. Njemu sam spomenula migrenu sa aurom, a on je odgovorio "Nije to" onako zbunjen kao da termin prvi put čuje. Ni ovoga puta dijagnoza nije postavljena. Oftalmolog me je uputio u Bg kod nekog profesora Milenkovića, a kako sam nezaposlena neću skoro stići do njega, jer mi je i sam put do glavnog grada prevelika stavka. Neurolog je spomenuo proveru likvora, pa sam se ja uplašila, a zapravu i nemam predstavu kako se to vrši.
Ne znam šta da radim. Trudim se da ne mislim na to, jer sam primetila da nervoza i stresovi pogoršavaju stanje.
Opšti lekar mi je rekao da promenim neurologa. Heh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 143 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: