Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc stomatologa
PostPoslato: Pon Jul 11, 2005 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 8:42 pm
Postovi: 32
...izvadila sam koren zuba petica i sedmicu dole desno....stomatolog mi je rekao da sam imala cistu ispod sedmice i posle vadjenja nije mi rekao nikakve antibiotike da pijem ..niti bilo sta drugo......posto je mene sve to bolelo i nisam mogla da spavam dva dana ...pocela sam da pijem palitrex 500 miligrama i kafetin i posle 4 dana od vadjenja zuba mene jos uvek boli rana ili sta vec ne toliko jako ali .......imam i blag otok sa desne strane koji jos ne prolazi....STA DA RADIM I DA LI SU TE CISTE KOJE SE JAVLJUAJU OPASNE I STA JE TO UOPSTE

_________________
eee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 12, 2005 12:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Ciste koje se javljaju oko korena zuba su formacije poput kesice. Najcesce nastaju kao posledica infekcije kanala korena zuba. Opasne su zato sto veoma cesto ne daju nikakvu simptomatologiju vec se slucajno otkrivaju i zbog toga dugo ostanu neotkrivene, imaju tendenciju da uvecavaju svoju velicinu a kao rezultat toga dovode do destrukcije vilicne kosti.
Terapija kod svake ciste jeste da se cista izvadi. Da li piti antibiotike ili ne nakon vadjenja je stvar procene stomatologa i zavisi od dosta faktora.
Bolovi mogu biti posledica same procedure vadjenja, ali mogu biti posledica upale rane od vadjenja. Otok je takodje prilicno cesta stvar kada su donji bocni zubi u pitanju.
Trebali biste da odete na jednu kontrolu kod stomatologa cisto da se iskljuci upala rane ili da se i ona sanira ako se javila.
Konsultujte stomatologa i sto se lekova tice, verujem da vas posle 4 dana ne boli toliko da ima potrebe za kafetinom vise, a antibiotike onako kako vam stomatolog bude rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na odgovoru
PostPoslato: Uto Jul 12, 2005 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 8:42 pm
Postovi: 32
procitala sam negde da je jedan decko umro od sepse jer mu lekari nisu na vreme ocistili ili izvadili zub pa je on tako natecen bio 5 dana i sve se iskomplikovalo ...dobio sepsu i umro,,,verujem da se to ne desava cesto ali me narvira sto sam bas ja to sada morala da procitam

_________________
eee


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: