Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dr.Bojevic-"klinika Plodnost"-ISKUSTVO
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 3:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 9:30 pm
Postovi: 26
U braku smo od 2002,i od tad i pokusavamo da do bijrmo dete.Posle silnih analiza i kontrola prijavili smo se na vestacku oplodnju.Dok nas ne pozovu na razgovor hteli smo da probamo jos kod nekog.Tako smo dosli ina "kliniku plodnost"(sa puno prasine po iventaru i velikim book sa slikama malih manekena).Primljeni smo lepo , doktor je pregledo nase predhodne analize (bez mnogo pitanj) i odma kreno da nam uzima briseve na:Chlamydia,mikroplazmu, ureaplazmu,spermogram,HIV,cervikalni bris vaginalni bris,ureu.Po izlasku iz ordinacije nas je ceko racun na 260e.Iduce nedelje smo dosli po rezultate koji su bili dobri osim,za Milosa(40god.) kod kojeg je u urinarnom brisu nadjena Staphilococcus , a kod Biljane je u urinu pronadjen Streptocoocus i E.coli.
Terapija za Milosa:Cefaleksin=2kutije pa zanjim Eritomicin=2kutije
Biljana:Galdroks=3kutije pa Roksitromicin=3kutije pa Visiren=3kutije pa Ecormicin(valjda se tako pise)=3kutije
plus vitamini u obliku pilula ajkuline jetre.Po zavrsetku terapije da se javimo na kontrolu.A na ilasku nas je sacekala njegova zena laborant sa VMA sa zakazanim pregledom kod urloga ultra zvuk 25e i citogeneticar sa 75e.Cak se ponudila da nam proda i sv lekove koji su prepisani.Treman protiv upala jajnika je 130e, plus ove konsultacije 30e.
Jedva sam izdrzo da nepuknem.Kada smo izasli otisli smo odma u Belladdonu na kontroli E.coli jer se ona nije nikad pojavila dosad.REZULT JE BIO NEGATIVAN.!!
-Dali doktori veruju samo jednoj labaratoriji?
-Dali covek treba da je sterilan da bi imo decu?
-Pilule na kilo-A IMUNOLOSKI SISTEM napolje?
-Dli je znanje mera vrednosi ili jeto bezobrazluk i pohlepa?
Ovo je nase iskustvo sa dr.Bojovicem.Mada sam trzio informacije o njima jer sam cuo od neki ljudi da su se lecili kod njih i nista, po promeni lekara pitali su ih kako su mogli tolko da popiju lekova (kda jedan soj bakterija pobijes javi se drugi-normalnao oni koji su u tvojoj okolini) jr bi to i konja ubilo?Oni su digli ruke i neplanirano dobili dete.je***a , reklama na tv-BN i nvinama neda mira


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 16, 2007 9:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ja sam posle ovog citanja stvarno ostala bez teksta. Jedino sto mogu da vam kazem da mi vas je stvarno zao sto ste prosli kroz sve to a da ne pricam sto je to sve toliko kostalo. To je stvarno kriminal.
Nadam se da ste u medjuvremenu pronasli nekog normalnog ginekologa.
Zelim vam puno srece i sve najbolje!
Mozda pogledate i na ovom forumu neka iskustva drugih pod temom "dobar ginekolog".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 1:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Postavite pitanje kao u ljepljivoj, sa posebnim osvrtom na ono sto je vec uradjeno....
Citiraj:
Posle silnih analiza i kontrola prijavili smo se na vestacku oplodnju

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 9:30 pm
Postovi: 26
vvvvv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 9:30 pm
Postovi: 26
nasi rezultati:
Ja imam 40 godina i radim u proizvodnji alata za plastiku a supruga radi u knjigovodstvu. U braku smo 5 godina.
Supruga je nakon prve dve godine braka isla na Laparoskopiju otklonili su cistu ispunjenu bistrom tecnos. sa desnog desni jajnik je ostecen 20% a levi je normalne velicine i sa oziljcima od ovulacije, jajovodi propustaju tecnost i obe tube su izvijugane.
Nakon laparoskopije smo napraviil pauzu od par meseci a onda je pila klomifen tablete i kad se pojavio folikul primila je injekciju da ostane u drugom stanju taj postupak smo radili dva puta ali nije pomoglo.

Supruga menja posao jer je bio veoma stresan i pravimo pauzu da se malo rasteretimo tenzije medjutim opet nista.

Salju nas dalje na Histeroskopiju Nalaz: Kavum uterusa uredne velicine,sluznica uredna za dan ciklisa, oba ostijuma se jasno vizualizuju. u predelu fundusa nalazi se septum od 6 mm, koji se jednim delom resecira makazama. Cervikalni kanal b.o.

Hormoni svi (Estradol, Progesteron, FSH, LH) uredu ali Prolaktin 24,53 ng/ml referentne vrednosti(2,2-18,1)dobija terapiju bromokriptina nakon mesec dana terapije 2,5 mg puta 2 dnevno prolaktin jos gori 34,05 ng/ml
prekida svojevoljno sa bromokriptinom i odlazi na godisnji misleci da se se tako prolaktin smiriti ali neznatno nakon godisnjeg prolaktin 28,78.
Trenutno ga pije ponovo pa cemo raditi analizu nakon 2 meseca uzastopnog koriscena.

Analize na bakterije Mikroplazmu, Ureaplazmu i Chlamydia su negativni i radili smo ih vise puta oboje.

Moji rezultati
Spermogram:
Kolicina u ml. 2.0
Broj spermatozoida u L: 40.0 x 10 na devetu/l
Broj spermatozoida u ejakul. 80.0 x 10 na devetu/l
Zivih spermatozoida(eozin): 80.0%

Ukupno pokretnih 80% od toga
aktivna progresija 40% 1 h posle ejek. i 40% 2h posle
slaba progresija 40% 1 h posle i 2 h posle
bez progresije nema
nepokretnih 20% 1 h posle i 2 h posle.

Normalnih oblika 60%
Patoloskih 40% defekt glave 40%

Aglutinacija: -
SPERMA: NORMOZOOSPERMIJA.

2005. su mi rekli da imam Varicocelu ll grupa ali s obzirom na spermogram primarius na Bezaniskij kosi u BG je rekao da nema potrebe za intervencijom s obzirom da su rezultati spermograma radjeni u zadnjih par godina uvek dobri.

Zadnje sto su nam predlozili je da se upisemo na vestacku oplodnju. S obzirom da sem prolaktina neznamo sta bi moglo biti uzrok naseg steriliteta da li ici dalje i probati i vestacku oplodnju ili cekati i lutati po raznim klinikama a vreme prolazi?
Da li ova visina prolaktina moze biti uzrok steriliteta na ovom forumu svi imaju sasvim razlicite merne jedinice pa nemamo orjentaciju da li je to previse ili samo malo povisen prolaktin?

Sta dale?

I da se zahvalimo na paznji koju ste nam posvetili, mi smo od Vas mnogo naucili citajuci odgovore na forumu .
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Klinika "Plodnost", DA ili NE?
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 1:32 am
Postovi: 2
Lokacija: Bijeljina/RS/BiH
Pozdravljam vas,
Molim vas, ljudi, recite mi svoja iskustva sa Klinikom "Plodnost".
Supruga i ja smo bash neki dan bili tamo, i ne da nismo odusevljeni, nego smo zgrozeni! Covjek nije ni cuo za izraz "suptilno". Bukvalno s vrata je krenuo razgovor kao agencija za ispitivanje trzista. Navaljao nam je gomilu strashnih diagnoza, rekao nam je odmah da smo neplodni, a mi smo dosli samo radi problema sa E. Coli i nismo ni pokusali da imamo djecu. Prica mu je "vukla" na izmamljivanje novca (bar prema mom subjektivnom misljenju, za koje ne tvrdim da je tacno). da li je taj doktor zaista cemu ili je samo napuhao reklame da pokupi lovu? molim vas za odgovor, po mogucstvu sto skorije.

Bane i Lela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 6:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Ovo su neka od iskustava (negativnih) sa tom klinikom. Izgleda da ko kod da se pojavi kao "uzrok" steriliteta se pojavljuju bakterije!

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusi ... vic.html?6

Evo nekih drugih klinika za problem steriliteta

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusi ... du.html?57

Devojke na forumu su se rasporedile mahom (tim redom- bar po forumskoj statistici) u kliniku Ivanovic, kliniku Jevremova, kliniku Jovanova, kliniku Bis Intermedicus

Problem prolaktina moze biti lazno povisen ako ste ga radili bez prethodno plasirane braunile. Obicno se radi odredjivanje profila prolaktina (na nacin koji sam opisala) u 8h, 11h i 13 h.

Eto, moj skromni doprinos, dok se ObGyn ne javi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 19, 2008 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 1:32 am
Postovi: 2
Lokacija: Bijeljina/RS/BiH
Hvala Vam,
mnogo nam to pomaze a i ustedjeli ste nam vjerovatno hrpetinu novca koji i onako nemamo.
:D
Srecno prijatelji i lijep pozdrav.

Lela i Bane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ljudi cuvajte se prevara
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 29, 2009 2:12 pm
Postovi: 6
Bez obzira na to sto je ovo pismo iz 2005 ja sam ga sad procitao, jer sam trenutno u toj fazi lecenja. kao i vi culi smo za"" doktora bojovica"" i krenuli smo kod njega puni optimizma. madjutim desilo nam se isto. odrao nas je a rezultat nula. Takodje izmislio je bakterije da bi produzio lecenje - citaj otimanje novca. Nigde nema pecata fiskalnog racuna kao niti jednog nalaza sa njegovom memorandumom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr.Bojevic-"klinika Plodnost"-ISKUSTVO
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 07, 2011 11:54 pm
Postovi: 1
Moje iskustvo potice iz 2005.godine,sa suprugom sam se lecila u klinici Plodnost.Nismo imali vecih problema od bakterija-naravno i povisenog prolaktina (3 puta veci od dozvoljenih vrednosti).Mogu da kazem da nam je dr Bojovic ostao u ne tako divnom secanju jer nas je lecenje kostalo mnogo ali bez uspeha i da smo njega slusali ko zna gde bi zavrsili....Bio je tu postovani doktor SLIjepcevic endokrinolog koji nam je postavio pravu dijagnozu a to je hiperprolaktinemija i dao je lek bromokriptin koji sam pila 3-4meseca i vec u decembru 2006.g rodila devojcicu a 2010.ponovo devojcicu bez prethodnog lecenja i ispitivanja.Lecenje nas je jako puno kostalo jer je puno i trajalo ali se sve zaboravi kad deca dodju....Ne treba lekarima mnogo verovati....Ipak hvala dr.Slijepcevicu jer je bio iskren i fer i njemu dugujemo veliku zahvalnost .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr.Bojevic-"klinika Plodnost"-ISKUSTVO
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 11, 2011 6:16 pm
Postovi: 4
Nemam iskustva sa tom klinikom ali zelim da podelim sa vama svoje iskustvo jer znam kako je cekati na bebu tako dugo..ja sam 6 godina bila u braku i nisam uspevala da zatrudnim,gde god sam otisla naplacala sam se silnih analza i na kraju nista,govorili su mi mlada si,ostaces ti trudna prirodno.idi kuci...onda sam cula za jednu doktorku da se uspesno bavi sterilitetom,pouzdano sam saznala da je zena sa 47 godina uspesno zatrudnela,da saradjuje sa Pragom,a gledala sam je i na televiziji u nekoj emisiji, i resila da pokusam jos nesto,otisla kod nje u ordinaciju,.uradila mi je inseminaciju,najprirodniji postupak od svih,i odma,iz prvog pokusaja! sam ostala trudna,rodila sam blizance dve preslatke devojcice...! :D :) tako da zaista zelim svima sa slicnim problemom najpre da porucim da ne odustaju,da je moguce uspeti i zelim vam puno srece!Ako nekog zanimaju koja doktorka i ordinacija posaljite mi poruku na pp,rado cu odgovoriti,zahvalna sam do neba i njoj i Bogu na ovoj sreci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr.Bojevic-"klinika Plodnost"-ISKUSTVO
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 12:11 pm
Postovi: 1
Ja sam sa zenom probao kod doktora Bojovica.Nismo ni sanjali da ce za nalizu krvi uzeti 350 EUR-a. Kada smo mi posle toga odustali od lecenja kod Bojobvica, on nije hteo ni dsa nam da rezultate kadsa smo mu rekli da odustajemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: