Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Padmé je napisao:
@deki
Ne znam, nisam pravnik ( ocito :lol: ), na drugom mestu sam postavila pitanje koji zakon definise volontiranje.
Ocekujem da mi se javi neki lekar - volonter.


I ja bih voleo da se javi neki lekar volonter i da kaze svoje misljenje, medjutim sumnjam da ce se to desiti. Svi oni imaju preveliki strah da ce neko procitati njihov komentar i "provaliti" ko je u pitanju.

Posto i ja nisam pravnik, postavicu jos dva pravna pitanja... Da li volonter, posto to u stvari ne moze da bude, ima osnova da podnese tuzbu protiv zdravstvene ustanove u kojoj radi? Da li lekari i ostali zaposleni u zdravstvenim organizacijama imaju svoj sindikat ili nesto slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
dekii je napisao:
Da li lekari i ostali zaposleni u zdravstvenim organizacijama imaju svoj sindikat ili nesto slicno?


Imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
dekii je napisao:

Izvinjavam se i Vama i Garfildu zbog grubosti ali cinjenica da vi "zaposleni lekari" svoje kolege volontere iskoriscavate na tako ruzan nacin i u moralu i etici nalazite izgovor za situaciju u kojoj se trenutno nalaze, me je prilicno uznemirila.


Cuj MI zaposleni lekari, To valjda goki i ja, iskoriscavamp na ruzan nacin kolege volontere?! Stvarno, mislila sam da ne odgovaram na gluposti, ali ne mogu da odolim ovolikoj! Prvo, pun si neznanja, drugo pun si predrasuda. Lekar volonter koji dolazi u zdravstvenu ustanovu POTPISUJE UGOVOR O VOLONTIRANJU covece boziji, sa direktoroim ustanove! Ne iskoriscavam ga ni ja ni ustanova ni direktor, ako ga neko iskoriscava to je drzava koja mu ne da posao a skolovala ga je! A sta vise, direktor koji mu uopste ponudi volonterski posao cini mu OGROMNU uslugu: ne moze d aga zaposli jer nema zakonsko pravo d ato ucini (zna se po sistematizaciji kolkio lekara moze da zaposli) ali mu daje SANSU da ostane u kontaktu sa svojom profesijom, da uci, da stice iskustvo, d ane gubi vreme i d abude na licu mesta ako se otvori slobodno mesto - naravno da ce pre primiti nekoga ko tu volontira 6 meseci ili godinu dana nego nekog tek izaslog sa staza!

I najzad, covece boziji: JA JESAM VOLONTER bila 4 godine, tako da nemas pojma o cemu govoris i ne mozes svakako samnom govoriti o tome niti znati vise o tome nego ja....

Mislim - potresna glupost....!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Garfield je napisao:
dekii je napisao:

Izvinjavam se i Vama i Garfildu zbog grubosti ali cinjenica da vi "zaposleni lekari" svoje kolege volontere iskoriscavate na tako ruzan nacin i u moralu i etici nalazite izgovor za situaciju u kojoj se trenutno nalaze, me je prilicno uznemirila.


Cuj MI zaposleni lekari, To valjda goki i ja, iskoriscavamp na ruzan nacin kolege volontere?! Stvarno, mislila sam da ne odgovaram na gluposti, ali ne mogu da odolim ovolikoj! Prvo, pun si neznanja, drugo pun si predrasuda. Lekar volonter koji dolazi u zdravstvenu ustanovu POTPISUJE UGOVOR O VOLONTIRANJU covece boziji, sa direktoroim ustanove! Ne iskoriscavam ga ni ja ni ustanova ni direktor, ako ga neko iskoriscava to je drzava koja mu ne da posao a skolovala ga je! A sta vise, direktor koji mu uopste ponudi volonterski posao cini mu OGROMNU uslugu: ne moze d aga zaposli jer nema zakonsko pravo d ato ucini (zna se po sistematizaciji kolkio lekara moze da zaposli) ali mu daje SANSU da ostane u kontaktu sa svojom profesijom, da uci, da stice iskustvo, d ane gubi vreme i d abude na licu mesta ako se otvori slobodno mesto - naravno da ce pre primiti nekoga ko tu volontira 6 meseci ili godinu dana nego nekog tek izaslog sa staza!

I najzad, covece boziji: JA JESAM VOLONTER bila 4 godine, tako da nemas pojma o cemu govoris i ne mozes svakako samnom govoriti o tome niti znati vise o tome nego ja....

Mislim - potresna glupost....!


NE POTPISUJU!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Potpisuju. Ako negde ne potpisuju onda ih ustanova nje zvanicno primila na volontiranje. U Domovima Zdravlja u kojojse primaju volonteri i u zdravstvenim ustanovama gde se primaju volonteri, oni potpisuju ugopvor. Tako je bilo u ustanovi u kojoj sam ja volontirala, tako je i u ustanovi u kojoj sada radim. Dakle, odgovorno tvrdim da potpisuju. A kriminal postoji svuda, pa se mozda negde ne potpisuje - ne mogu bas da garantujem za svakog direktora u gradu (kao ni z amnoge druge stvari koje se rade).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 7:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Malo offtopikovanja, ali to je na ovom forumu obicaj, a i lepa je vest.
Zaposlila sam se 8) . U pocetku cu raditi 4 sata uz koleginicu.
Tako sam nasla neko srednje resenje, ne skacem bas u prazan bazen na glavu, a ipak cu moci lepo da plivam.
Bila sam u raznim nedoumicama, Garfield, Jefimija i goki, vi ste mi pomogle. HVALA VAM :D .
Sutra oblacim beli mantil i stajem za recepturu :) .
Pusa svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Jupi!!!!!! :D

Svaka Vam cast na ucinjenom prvom koraku.

Mnogo srece u radu.

Sve najbolje

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Nek' je sa srećom! :)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 8:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Hvala ti, malo da se podsetim zaboravljenih stvari, pa cu pisati o stucnim stvarima :D .
Sve najbolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 10:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
B R A V O!

Samo digni glavu i plivaj. Sve ce biti u redu. Srecno i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Garfield je napisao:
B R A V O!

Samo digni glavu i plivaj. Sve ce biti u redu. Srecno i pozdrav!


Mislim da ce biti "mesoviti stil", malo kraul, malo ledjno, al najvaznije je da je glava iznad vode :D .
Sve dok ne usavrsim delfin stil 8) .
HVALA :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Jefimija je napisao:
Jupi!!!!!! :D

Svaka Vam cast na ucinjenom prvom koraku.

Mnogo srece u radu.

Sve najbolje

Pozdrav

Hvala i tebi jos jednom, post je uleteo posle macadaminog, verovatno zbog editovanja, pa ga nisam odmah videla :o .
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Prikljucujem se cestitanju :D :D :D

Bitno je skociti u bazen, a onda ?

E onda kako Garfield lepo kaze "Glavu gore i plivaj" .

Zelim sve najlepse...

S R E C N O ! ! !

Pozdrav svima ostalima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
goki je napisao:
Prikljucujem se cestitanju :D :D :D

Bitno je skociti u bazen, a onda ?

E onda kako Garfield lepo kaze "Glavu gore i plivaj" .

Zelim sve najlepse...

S R E C N O ! ! !

Pozdrav svima ostalima.


Hvala.
Skocila sam, nisam bas postigla rekord u brzini i tehnici :P , ali nije bilo ni lose.
8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Tek sam sad videla .....Samo napred i bitno je početi ........a posle samo dok se uhodaš ,ja to iz ličnog iskustva :lol:

Čestitke još jednom! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: