Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: loj na kozi lica
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 3:44 pm
Postovi: 2
Potreban mi je savet, nikada nisam imala problema sa kozom lica. U poslednje 3-4 godine su mi se pojavile bele tačkice na licu (ne grizevi). Kozmeticarka kaze da je to loj i da se moze odstraniti samo fizickim putem, tj čišćenjem i da je koža dehidrirana. Ja generalno nikakvo poboljšanje ne vidim, bude malo čisto, nikada ne potpuno pošto ih ima bezbroj (na obrazima), i onda se brzo, već posle 15 dana zaguši. Koristim hidratantne kreme, ugl. Vichy ili Eucerin, a kada imam upalu, koristim klindamicin gel. Što se tiče ishrane, to je prvo pitanje koje mi svi uvek postave kada pomenem ovaj problem, ja sam već nekoliko godina vegetarijanac, tako da se bas zdravo hranim i pijem dosta tečnosti.
Da li neko može da mi pomogne ili posavetuje :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
svi problemi sa kozom su generalno pokazatelj stanja organizma. preko bubuljica, cireva, ospica, herpesa, ekcema, peruti itd organizam pokusava da se resi/izbaci otrove. nikakve kreme nece pomoci posto one samo tretiraju simptome (u tvom slucaju tackice).

Iskreno verujem da kad bi pomogla organizmu da izbaci otrove, da bi resila ovaj, a i mnoge druge probleme ako su zastupljeni. za predloge kako izbaciti otrove (toksine) poseti http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19021 , narocito prvih sedam predloga pod A1. dobar naturopata/homeopata bi trebalo da zna sta ta ciscenja znace i kako se sprovode (narocito ciscenje debelog creva vodom). ja ti mogu postaviti linkove, ali su na engleskom, nisam siguran kakvo je tvoje znanje engl. jezika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Problemi sa kozom se resavaju kod dermatologa a ne kod kozmeticara, ukoliko ne zeli8s trajno d aupropastis svoje lice. Bubuljice nemaju veze sa ishranom, te su teorije zastarele, hormoni pak svakako mogu biti u pitanju. Dakle, kod dermatologa pa kod ginekologa, ako se uopste radi o bubuljicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 1:06 am
Postovi: 7
Problem kod nas u Srbiji je što velika većina kozmetičara nije stručno osposobljena da se bavi lečenjem kožnih promena/pojava i sl.

Stoga je NEOPHODNO da potražiš pomoć pravog, priznatog dermatologa koji će ti dati savet.

Lično ne verujem u kojekave top-shop kremice i pomade, sve je to obična mamipara :(

Lečenje kože biljnim preparatima mora da bude oprezno, a najbolje bi ti bilo da nađeš dermatologa koji se u to razume i da ti on preporuči tačno koji preparat da uzmeš, jer će doktor misliti na to da ti problem IZLEČI, a ne da ga samo MSKIRA kao što to većina drugih, samoproklamovanih "stručnjaka" radi.

Ok? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 3:44 pm
Postovi: 2
Hvala mnogo na savetima. Da li neko može da mi preporuči provereno dobrog dermatologa u Novom Sadu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 3:34 am
Postovi: 57
dr Schkomi je napisao:
Problem kod nas u Srbiji je što velika većina kozmetičara nije stručno osposobljena da se bavi lečenjem kožnih promena/pojava i sl.

Stoga je NEOPHODNO da potražiš pomoć pravog, priznatog dermatologa koji će ti dati savet.


Lečenje kože biljnim preparatima mora da bude oprezno, a najbolje bi ti bilo da nađeš dermatologa koji se u to razume i da ti on preporuči tačno koji preparat da uzmeš, jer će doktor misliti na to da ti problem IZLEČI, a ne da ga samo MSKIRA kao što to većina drugih, samoproklamovanih "stručnjaka" radi.

Ok? :)


Da li ti stvarno znas nekog dermatologa koji se u to razume?
Ozbiljno pitam, jer bih i sama bila presrecna da nadjem nekog ko sve moguce probleme na kozi ne tretira samo antibioticima, koritkoidima i antihistaminicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: loj na kozi lica
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
lole je napisao:
Potreban mi je savet, nikada nisam imala problema sa kozom lica. U poslednje 3-4 godine su mi se pojavile bele tačkice na licu (ne grizevi). Kozmeticarka kaze da je to loj i da se moze odstraniti samo fizickim putem, tj čišćenjem i da je koža dehidrirana. Ja generalno nikakvo poboljšanje ne vidim, bude malo čisto, nikada ne potpuno pošto ih ima bezbroj (na obrazima), i onda se brzo, već posle 15 dana zaguši. Koristim hidratantne kreme, ugl. Vichy ili Eucerin, a kada imam upalu, koristim klindamicin gel. Što se tiče ishrane, to je prvo pitanje koje mi svi uvek postave kada pomenem ovaj problem, ja sam već nekoliko godina vegetarijanac, tako da se bas zdravo hranim i pijem dosta tečnosti.
Da li neko može da mi pomogne ili posavetuje :P

Kod dermatologa ,a ne neki eucerini i slicne pomadice.Zna se kako se seboreja tretira,a to je i teren na kome nastaju akne(predpostavljama da se o tome radi kada kazete upala koju tretirae klindamicin gelom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Postovana,
pomenute tegobe su rezultat genetske predispozicije,dejstva hormona i stresa. Dermatoloske procedure mogu pomoci,ali efekti nisu trajni i onakvi kakve ocekujemo.Ono sto je sigurno,posle pedesete nece te imati problem te vrste.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 218 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: