Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sunce
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
Iako sam citao da je korisno izlagati se suncu,zbog D vitamina a isto tako da nevalja kad je prejako.MOlim vas odgovorite da li UW zraci na ovom zimskom solidno jakom mogu nesto da ucine recimo dog hodas na po njemu a imas cak i kapu da li UW zraci mogu da prodju do mozga iako imas zastitu.Interesuje me posto sam operisao tumor?.HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 3:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
sunce je jedan od preduslova zdravlja i kvalitetnog zivota. nazalost, u poslednje vreme je stvorena fama oko njega da je ono u stvari izazivac koje kakvih bolesti. To je narocito plasirano od strane proizvodjaca krema za tzv zastitu od sunca. Kao sunce izaziva rak koze, a krema stiti. A u stvari je obrnuto (ne stavljaj nista na kozu sto ne bi pojeo)
Nekada su (u prvoj polovini 20. veka) postojale mnogobrojne klinike koje su koristile samo sunce za izlecenje mnogih bolesti. Nazalost one su zbog uticaja farmaceutske industrije na zdravsto zatvorene (ne moze se patentirati sunce kao lek, pa nema ni zarade).
Sunceva energija je u stvari direktna hrana koju mi trebamo. Hrana i namirnice (biljnog i zivotinjskog porekla) su sekundarni izvori energije.

Prema tome, preporucio bih da se ne stidis sunca, da se izlazes sto vise suncu, da slobodno pogledas direktno u sunce s vremena na vreme (10-15 sekundi, ali samo ujutro i navece kad nije prejako). Naravno, budi obazriv i ne preteruj u pocetku, kao i skloni se kad je najjace od 2-5 popodne. "ko se sunca krije, bolje da ga nije" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sUNCE 2
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
pITANJE JE DA LI MOGU UW zraci da i prodru u unutrasnjost(Glave) pored zastite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
odgovor: ne znam, verovatno mogu. Ali to nije ni bitno, jer ti verovatno zelis da se oporavis posle operacije, sto znaci da ne treba da se skrivas od sunca, vec suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 6:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
UV zraci ne mogu proci kroz kapu ili odecu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Tacno.UV zraci se zaustavljaju odecom,naocarima,sesirom.....i ne prodiru u unutrasnjost organizma.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
cikatoma je napisao:
sunce je jedan od preduslova zdravlja i kvalitetnog zivota. nazalost, u poslednje vreme je stvorena fama oko njega da je ono u stvari izazivac koje kakvih bolesti. To je narocito plasirano od strane proizvodjaca krema za tzv zastitu od sunca. Kao sunce izaziva rak koze, a krema stiti. A u stvari je obrnuto (ne stavljaj nista na kozu sto ne bi pojeo)
Nekada su (u prvoj polovini 20. veka) postojale mnogobrojne klinike koje su koristile samo sunce za izlecenje mnogih bolesti. Nazalost one su zbog uticaja farmaceutske industrije na zdravsto zatvorene (ne moze se patentirati sunce kao lek, pa nema ni zarade).
Sunceva energija je u stvari direktna hrana koju mi trebamo. Hrana i namirnice (biljnog i zivotinjskog porekla) su sekundarni izvori energije.

Prema tome, preporucio bih da se ne stidis sunca, da se izlazes sto vise suncu, da slobodno pogledas direktno u sunce s vremena na vreme (10-15 sekundi, ali samo ujutro i navece kad nije prejako). Naravno, budi obazriv i ne preteruj u pocetku, kao i skloni se kad je najjace od 2-5 popodne. "ko se sunca krije, bolje da ga nije" :D


Cikatoma izgleda da se Vi baš i ne razumete mnogo u prirodne nauke ili ste i Vi kao ffarmaceutske kuće navallili sa reklamama ali za ono što vi smatrate da je dobro :lol:

Uopšte nije problem u Suncu ,nego je ''problem '' u ''OZONSKOM OMOTAČU'',i niko se nekrije od Sunca već od proklete ''tehnologije'' koja iz dana u dan napreduje i uništava sve prirodno oko sebe.


Koliko je ozonski omotač važan za sveukupni život planete?
- Ozonski omotač se prostire na visini od 10 do 50 kilometara od tla i ima izuzetnu važnost u upijanju UV radijacije. Deo te radijacije ipak dopre do tla, međutim pod uticajem ljudskih aktivnosti došlo je do razaranja ozonskog omotača pa samim tim i do daleko većeg zračenja, koje stiže do nas. Glavni razarači ozonskog omotača, emitovani u atmosferu su, pre svega hlor, fluor, karbonati. A zbog dokazane opasnosti usled njegovog razaranja po živi svet, još pre 17 godina doneta je odgovarajuća regulativa o zaštiti ozonskog omotrača. Pre 15 godina donet je i Protokol, i u poslednjoj deceniji prošlog veka intenzivno se radilo na njegovoj primeni vezanoj za zaštitu ozonskog omotača. UNEP- Organizacija UN za zaštitu životne sredine, SZO i druge međunarodne organizacije za zaštitu od elektromagnetnog (najopasnijeg) zračenja, uspele su do danas da u razvijenim industrijskim zemljama sveta iz upotrebe izbace oko 90 odsto svih, za ozonski omotač, štetnih supstanci.

Eto toliko o ''bežanju'' sa Sunca ,pa sad pošto ja ne volim da vršim presiju i ''budem mnooogo'' pametna i govorim ljudima koji se ovde javljaju, šta da rade, iznela sam realan stav (ipak sam završila neke škole),ne propagandu farmaceutskih kuća i ne neka bajanja .

Pa eto sami procenite da li je zdravo ''čvariti'' se na Suncu koje je inače

jako zdravo, da nemamo toliko fabrika ,izduvnih gasova i ostalog da ne nabrajam.KAo što rekoh a opet ću naglasiti Sunce jeste zdravo ali zraci koji dopiru kroz omotač koji se decenijama oštećuje nije dobro

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
A,da i samo još da dodam ,Anen i Medi su bili upravu,niko Vas ne tera da se mažete ''raznim preparatima '' ali se onda ne pojavljujte na Suncu kad ima najjače zračenje,jer to više onda nije zdravo ,već jako rizično ! Gore opisano zašto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Zdravo je izlagati se suncu ali samo 15-20 minuta dok nasa koza ima prirodnu zastitu od UV ( ne treba se mazati zastitnim kremama).
Najbolje je svakog dana provesti po malo na suncu.

Sto se ozonskog omotaca tice, oporavlja se od 1997-e zahvaljujuci navodno Montrealskom Protokolu. Previdjaju potpun oporavak do 2065.

http://www.theozonehole.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 6:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
http://www.theozonehole.com/ posetio sam ovaj site i video da je omotac bio unisten samo iznad antarktika. znaci nista iznad Evrope, Amerike ili Afrike. Znaci nema straha od tzv opasnog UV zracenja.
I ja sam isto preporucio da se skloni kad je najjace. Ljudi u Africi su po ceo dan na suncu, ali nemaju rak koze. Ali zato crnci u Americi su populacija sa najvecim brojem raka koze, iako ostaju najmanje na suncu. Zasto? (pogodili ste: zbog losiona za suncanje, dezodoransa ispod pazuha itd). I zasto bi UV zraci bili opasni? Zar nisu oni ti koji stvaraju prirodni Vitamin D u organizmu. Danas kad odete na bilo koji metereoloski site prikazuju jacinu UV zraka i mere zastite, a kao najcesca se preporucuje losion za zastitu minimum 15 (SPF 15). Znaci ko ima direktnu korist od takve zastite? Farmaceutska i industrija koja prozvodi te losione.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SUnce3
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
Posto sam ja operisao Annaplasticni astrocitom Gradius III .Da li da be zim od sunca i pored kacketa.Evo przi Ima napolju 20 % i bogami przi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SUNCE3
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
osto sam ja operisao Annaplasticni astrocitom Gradius III .Da li da be zim od sunca i pored kacketa.Evo przi Ima napolju 20 % i bogami przi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ama opustite se i ponasajte se normalno. Nista VAm nece biti sto je napolju dvadeset stepeni. Stavite kapu na glavu i izadjite napolje da udahnete malo vazduha i primite neophodnu dozu suncevog zracenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: