Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: NAJJACHI BOL IKADA!!!Pomozite molim vas!!!
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 6:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 5:54 am
Postovi: 7
Pre dve godine prvi put sam osetio takav bol u predelu gornjih zuba(2-6)sa desne strane(ne mogu da odredim koji je to zub,ako je zub uzrochnik bola uopshte)da mi je utrnula desna strana lica,uho,desno rame,pa chak i cela desna ruka...znachi, vrishtao sam, plakao,hteo da se ubijem...bol se manifestuje tako shto prvo najjace zaboli traje oko 3-5min..zatim za nijansu popusti i vraca se isti bol u roku od 2-3 min.,ishao sam kod lokalnog zubara...predpostavio je da imam proces...poslao me kod specijaliste,on utvrdio da nema procesa,paopet ovaj lokalni...misli da mi izbija umnjak,shto nije bio sluchaj,na kraju napunio samo kanale na shestici(a taj gore navedeni bol je trajao samo jedno 4sata)...i sada...svi zubi su mi skoro zdravi...imam mozda malo okrnjenu peticu i malo karijesa mozda...ali ne verujem da to moze da proizvede onakav uzasan bol...koji se i VECHERAS ponovio,posle dve godine,isti bol mozda chak i jachi ovaj put...popio sam dva brufena od 400mg i jedan kafetin i taman toliko mi je ublazilo bol da ne pomishljam na suicid ili da ubrizgavam morfijum ili heroin...U CHEMU JE PROBLEM?PLEASE HELP ME!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Sigurna sam da je u pitanju trigeminus. To ti je trozilni nerv koji pocinje iza uveta i ima tri kraka jedan ide u zubnu vilicu, drugi u sinus a treci u oko. Meni se to desilo i htela sam da povadim sve zube koji su takodje bili zdravi. Ni jedan stomatolog nije imao pojma sta mi je dok ORL hirurg ( covek u koga se kunem vec godinama) nije rekao sta mi je. Moras da uradis magnetnu rezonancu da ti to snime, a u medjuvremenu uzmi najjacu dozu vitamina B. Najbolje ti je bevipleks i to po dve- tri tablete popi i ginko gard. Kad te zaboli jako uzmi neki jak analgetik i potrazi sto pre dobrog neurologa. Moj ti je savet VMA , utorkom popodne radi sa civilima neki Radojcic ili tako nekako.

Srecno, jer znam kako ti je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 3:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 3:36 am
Postovi: 7
Definitivno ima dosta elemenata koji tvoje tegobe povezuju sa PTN-om (paroksizmalna trigeminalna neuralgija)! Munjeviti bolovi koji se opisuju kao jedno od najjacih bolova kod coveka! Ovo je oboljenje koje se tesko i dijagnostifikuje, nepoznatog je uzroka i ima tendenciju ka cescim napadima! Ovo ti ne kazem da bih te uplasio vec da bi se sto pre obratio stomatologu licno! Probaj da na netu nadjes sam nesto vise o ovom oboljenju pa sam vidi pronalazis li svoje tegobe tu! Ipak, ako se bol ponovi pre tog odlaska probaj da bol suzbijes sa KARBAMAZEPINOM, lek iz grupe antiepileptika koji pouzdano suzbija bol kod PTN! Ukoliko ti uspesno suzbije bol cak se sa velikom sigurnoscu moze reci da imas PTN! Prakticnog iskustva po ovom pitanju nisam imao vec ti samo iznosim neka teorijska razmatranja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
KARBAMAZEPINOM, nikako. On mora postepeno da se uvodi jer izaziva vrtogavicu ,a i nije bas nesto. Ja sam ga prvo dobila kao terapiju i nije mi bilo bolje . Za bolove je najbolji Trodon ako su bas jaki ali najbolji je B vitamin u udarnoj dozi definitivno pa cak i akupunktura moze da pomogne. Ipak redosled treba biti MR, neurolog, dijagnoza, tretman! Inace uzasno je dosadan i hronicno se bol vraca cak i kad se sve smiri i pomislis da je konacno OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
:o
Da li je ikako moguce evidentirati ko je od clanova na forumu doktor, a ko ne.. JEr vidim da dosta laika daje savete za koje nemaju argumente.
TAko bi se resio problem pogresnih dijagnoza, pogresne terapije, da covek zna koga da poslusa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Ja vas savetujem da NIKOM NISTA NE VERUJETE!!! Ovo je forum i ko zna kakvih sve umobolnih ljudi ovde ima!Ozbiljno,ne salim se! Svako ko je iz znatizelje procitao par strucnih knjiga moze da se predstavi kao profesor,zar ne?Tako da je bolje da procitate odgovor a krajnju odluku donesite sa svojim stomatologom u ordinaciji. Ili trazite broj ordinacije u kojoj radi pa se lepo ispricajte sa tim clanom foruma za koga mislite da zna sta prica.Iskreni pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
Upravo tako.. Citam komentare i ne mogu da verujem da ljudi pricaju, nemoj taj lek, meni nije odgovarao, meni je ovo, meni je ono, a da pritom nisu strucna lica...
Ovo je samo forum, konsultujte se sa vasim stomatologom pre bilo kakve odluke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
A najstrucnijih ima za implantate i svi odreda ih mrze najvise na svetu a vecina njih ih nikada nije videla a kamoli da znaju nesto o njima...Uf! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Ha,

Pocecu da verujem da je najbolje ukucati na netu simptome pa cekati odgovor - dijagnozu umesto otici kod lekara. Ovaj forum inace je dobar za one koji traze savet sta da urade tj da li moze da im da neki savet kuda dalje , posto u zdravstvu ima jako puno sujetnih lekara koji neznaju svoj posao ili pak uzimaju pare , a nece da priznaju da neznaju ili pak se odnose veoma nemarno prema svom veoma odgovornom poslu. Medjutim nikad i apsolutno nikad nesme ovde da se uzme dijagnoza vec mora da se nadje nacin i otici kod dobrog lekara koji ce da prepozna problem. Ja sam imala slucajno tu srecu da naletim na takvog i ovde se radi o neourolosko problemu, a ne stomatoloskom. Predlog koji sam dala je MR ( magnetna rezonanca) + neurolog ( lekar)+ dijagnoza ( da li je stvarno to u pitanju) + terapija. Barem da je meni neko nagovestio sta je u pitanju ne bi prolazila kroz velike bolove. Trodon je analgetik

A da, Milka, meni nisi odgovorila na jedno pitanje, a to je da li, ako se implant ne primi, stomatolozi vracaju novac ili deo , jer u pitanju su ipak velike pare za srpske prilike. Vidis i u Beogradu postoje stomatoloske ordinacije koje rade "high tech"stomatologiju i implante i veneerse itd.... ali barem veoma iskreno prezentuju sta se dobija implantom bez preterane pristrasnosti tako da sam pacijent moze da odluci . Ipak je to skupa investicija. Naravno da samo pod idelanim uslovima da ga kost odmah prihvati i da on traje barem 10 - 15 godina ( a moras priznati da nemozes da garantujes da ce tako biti) mozda se i tih 1000 evra isplati. A moze i da traje samo godinu dana, pa sta onda? Mora da se stavi vestacka kost i opet da se pravi most. Mislim da treba saslusati i misljenje drugih stomatologa jer nije dobar stomatolog onaj koji ce doneti estetko resenje odmah ,vec onaj koji vodi i racuna o zdravlju odnosno o dugorocnoj konzervativi zuba .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 2:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
A da, Milka, meni nisi odgovorila na jedno pitanje, a to je da li, ako se implant ne primi, stomatolozi vracaju novac ili deo , jer u pitanju su ipak velike pare za srpske prilike. Vidis i u Beogradu postoje stomatoloske ordinacije koje rade "high tech"stomatologiju i implante i veneerse itd.... ali barem veoma iskreno prezentuju sta se dobija implantom bez preterane pristrasnosti tako da sam pacijent moze da odluci . Ipak je to skupa investicija. Naravno da samo pod idelanim uslovima da ga kost odmah prihvati i da on traje barem 10 - 15 godina ( a moras priznati da nemozes da garantujes da ce tako biti) mozda se i tih 1000 evra isplati. A moze i da traje samo godinu dana, pa sta onda? Mora da se stavi vestacka kost i opet da se pravi most. Mislim da treba saslusati i misljenje drugih stomatologa jer nije dobar stomatolog onaj koji ce doneti estetko resenje odmah ,vec onaj koji vodi i racuna o zdravlju odnosno o dugorocnoj konzervativi zuba .[/quote]
Apsolutno ste u pravu!Kod nas nije bilo vracanja para jer ako impl. ispadne,na njegovo mesto se odmah stavi drugi,uglavnom siri i mora se otkloniti uzrok ispadanja(mnogo nikotina,dijabetes koji se ne leci,uznapredovana paradontopatija na ostalim regijama...a vrlo cesto se desi da pacijenti"cackaju' impl. prstima i jos svacim pa ga bukvalno otsrafe) .Ako se impl. primi u prvih sest nedelja,on SIGURNO ostaje dugi niz godina a to je mnogo duze od 20-25 godina.Mnogo je opsirno da pisem zasto za 6. nedelja ali ko se razume malo u biologiju,povezace sa osteoblastima i ostalim "cudima".I iz istog razloga kost nakon ispada impl. SIGURNO zarasta bez ikakvih posledica i vidljivosti da je tu radjena operacija.Znaci,hvala osteoblastima!One gluposti da izgleda kao da je prosao moljac nemojte da vam pricaju jer bi onda trebala i da ostane "rupa" u kosti i kada se izvadi zub,zar ne???Bas zbog toga,svaki implantolog bi trebao da vam da pasos za svaki implantat koji je uradio.U njemu pisu svi podaci o stavljenom implantatu i sa njim idete na sva putovanja u inostranstvo pa ako vam se nesto desi,na poledjini pasosa stoji gde da se obratite u skoro svakoj ozbiljnijoj drzavi na svetu.Nesmem ni da pitam da li u Srbiji ovo daju! :roll: I uvek je bitnija funkcija od estetike a trudimo se da obe budu zadovoljene.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Nisam rekla da nikada nismo vracali pare jer ako ispadne implantat,pacijent pocne sa intezivnijim uzimanjem svoje th pa ponovo implantiramo.A ako ga je dirao,kazemo da to vise ne radi :roll: ! U paradontopaticna usta ne stavljamo impl. vec ih prvo izlecimo specijalnim metodama ,o tome sam pisala.Tako da nemamo nikada problema.S obzirom da su nasi pacijenti visoki funkcioneri,biznismeni i politicari-nema zezanja 8) ! Ipak je ovo Montenegro,livori brzo rade! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NAJJACHI BOL IKADA!!!Pomozite molim vas!!!
PostPoslato: Sub Mar 26, 2016 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2016 10:39 pm
Postovi: 1
Moram sa vama podeliti svoje dobro iskustvo pa ako bar jednoj osobu pomognem bicu srecna jer znam kroz kakav pakao prolazite.Moji bolovi su poceli u januaru prosle godine.Bolovi su me nocu budili,u predelu gornjih desnih bocnih zuba.Cekala sam tri meseca da se razviju simptomi,snimala,inema sta nisam radila i na kraju naterala stomatologa da mi devitalizuje taj zub,naravno bolovi su se nastavili.U oktobru je dijagnostikovana trig. neuralgija i dobih B vitamine. Karbapamin je pomagao do 01.01.2016 a onda opet pakao od bolova,tablete niau pomagale.Imali smo pacijenta iz Francuskeu ordinaciji koji je bioenergeticar i on mi onako za dva minuta kaze da pijem 4 dana po 4 tablete Vitamina C od 1000 mg i da nastavim po 1000mg dnevno posle.Sve kolege su mi se smejale a moram priznati da sam se i ja samo nasmejala . Ali ja sam bila ocajna i odlucila isti dan da pocnem.Rekoh,pa ne moze da skodi.Nikada vise od toga dana nisam imala ni najmanji bol.Ja verujem samo u lekove jer sam stomatolog.Alli ovo je potppuno pomoglo.
Ja sam svesna da moj uzrok nije pritisak krvnog suda .Radili su mi u okt magnet glave i bilo je sve u redu.Sada se kolege vise ne smeju i svi smo samo ostali u cudu jer su me oni sami pre toga mesecima gledali kako se patim.
Znam kroz koji pakleni bol prolazite jer ja nisam smela nista da zagrizem niti da operem zube niti da izadjem napolje a da ne krene uzasan bol od kog su samo suze tekle,nisam mogla ni zvuk da ispustim jer mi je vibriranje vazduha jos pogorsavalo.Moj uzrok je najverovatnije bio klima uredjaj jer smo leti u operacionoj sali morali imati temp 18 a jako je blizu glave doktora postavljena.Ako imate slican uzrok nasmejte se mojoj prici ali pokusajte .Jer ja sad zivim normalan zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NAJJACHI BOL IKADA!!!Pomozite molim vas!!!
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није жвака за сељака. Сваки уређај треба да се користи у складу са наменом. Тих 18 степени није проблем. Проблем је оних 5 степени које клима издувава.

А шта да кажем о тригеминусу на који је већина лекара заборивала после треће године факултета?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: