Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Saquella je napisao:
E tu depilaciju jos nisam probala...Inace noge sredjujem depilatorom i nemam problema,a ruke i bikini zonu kremom za depilaciju...E sada kod te kreme je problem sto se dlacice relativno brzo javljaju :cry:
Inace i ja mislim da je najbolje resenje trajna depilacija...Ali koliko to kosta jos uvek ne smem ni da pitam :roll:
A ja mislila da sam samo ja imala te probleme...
Inace ona krema sinodem N,pomaze ali ne na duze vreme,jer sam sada posle depilacije ponovo imala probleme :cry: Idem u ponedeljak kod dermatologa da vidim sta ce mi reci...A mislila sam da sam to resila trajno :cry:


A jesi li Sinoderm N kremu mazala odmah posle depilacije kada ti je koza iritirana ili posle kada ti vec pocnu urastati dlacice i pojave se one bubuljice, koliko cesto si mazala i koliko dana? Koliki je bio period "djelovanja" u tvom slucaju.

Ajde mi. molim te javi kako je prosla posjeta dermatologu... I ja uskoro planiram ici, vise ovo nemogu trpiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
saquella,šta je bilo kod doce?Ni je ne mogu više ići u zg,bankrotiraću....ali vi cure imate šećer i Beogradu.Probajte,nećete se pokajati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 6:17 pm
Postovi: 2
meni pomaze serum protiv urastanja dlaka koji se pravi u jednoj apoteci, valerijana u prvomajskoj ulici u zemunu, ali je skup oko 10 ml kosta 800 dinara, moja sestra ima strasan problem sa urastanjem dlaka i ona je pronasla biolosion protiv urastanja, domace proizvodnje (ne znam tacno ko je proizvodjac) nije skup, ali jako tesko se nalazi. u principu se sastoji od alkohola i glicerina, alkohol dezinfikuje a glicerin omeksava kozu, pa dlaka lakse izbija na povrsinu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
To je Daplexov biolosion.Meni stiže egipatska u grad,....me briga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 4:34 pm
Postovi: 39
Lokacija: Nis
imam onaj elektricni epilator i mislim da mi od njega najvise urastaju dlacice na nogama,grrrrrrrrrr ali nemam vremena da idem na depilaciju a brijanje ne dolazi u obzir... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
I meni su dlacice pocele urastati od epilatora, prije njega nisam imala nikakvih problema :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 3:53 pm
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Imala sam trista nekih muka,pa sam zaboravila na ovaj forum...
Ali da odgovorim ako nije kasno...
SINODERM N se maze uvece posle tusiranja lufom 3 dana za redom.To bi trebalo da pomogne,meni jeste.Posle toga,sinoderm mazes odmah nakon depilacije,umesto mleka ili bebi pudera!
Tako je meni doktorka rekla da koristim,ne znam da li bi i tebi tako odgovaralo :roll:
Iskreno mislim da to nije neko trajno resenje...A i taj sinoderm n je liposolubilan,sto znaci da prolazi kroz kozu i da ne sme da se koristi nekontrolisano!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
Saquella zanima me koliko dugo si koristila Sinoderm N kremu i dali ti je doista pomogla? Ja je jos nisam probala ali bih htjela pa me zanima. Koliko dugo nakon depilacije mazes, dali samo jednom, taj dan, ili duze, jer znam da tu kremu nije preporucljivo koristiti na duze staze... I dali se smije koristiti ukoliko idem u solarij?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 3:53 pm
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Koristim je 2 meseca.Samo sam prvi put mazala 3 dana za redom pre spavanja,a sada samo nakon depilacije jednom...Znaci mazem je jednom u tri nedelje...A za solarijum ne znam,ja ne smem da idem jer idem na terapije glikolnom kiselinom za lice... Posle prvog mazanja mi je bas pomogla,jer mi je tada koza bas bila upaljena...Sada je mnogo bolja situacija.U svakom slucaju jedino mi je ta krema pomogla do sada...
A ta krema ti je dosta jeftina,oko 100 din i imas za dva mazanja :wink:
Srecno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 5:10 pm
Postovi: 4
ej curke, nemate pojma kako mi je lakše...nisam sama, imam isti problem kao vi samo što ja nisam nikakve koristila kreme ni ništa slićno, kod deratologa nisam išla po tom pitanju jer sam bila hiljadu puta zbog drugih problema s kožom.... samo da li znate koliko košta ta dugotrajna depilacija i koliko ona ustvari traje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 25, 2008 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 4:41 pm
Postovi: 8
ja sam pokushavala da nadjem taj daplexov biolosion, ali ga skoro nigde nema : ( ako neko nza neku apoteku neka napishe : ) umesto toga moja kozmeticharka mi je rekla da kupim hyper gel, ima ga samo u drzavnim apotekama, nije skup oko 170din, tako da cu videti kako ce mi koza odreagovati, mada kod mene su se noge da kazem navikle vishe, sa njima nemam nekih problema, ali ruke su mi bash osetljive, svaki put kad ih depiliram, one se upale :( danas sam kupila ovaj hyper gel da vidim da li ce mi pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 5:34 pm
Postovi: 14
squirrel a kakav je to hyper gel? Prvi put cujem za njeg? On je protiv urastanja dlacica ili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 4:41 pm
Postovi: 8
pogresno sam napisala, nije hyper nego hiper gel, ali nebitno izgovara se isto :lol:
pise da se stavlja posle preteranog sunchanja, znojenja, depilacije i brijanja i raznih opekotina .. antiseptik je, ublazava upale, ubrzava zarastanje ostecenog tkiva .. ja sam depilirala ruke pre nedelju dana, i stavljam ga dva puta dnevno (plus koristim samo antibakterijski sapun). a ovo je inache period kad bi one buknule, i svrbelo bi me uzasno, medjutim sa njim je za sada ok, videcemo kako ce biti do kraja meseca, nadam se da ce mi neshto vishe pomoci
kozmeticharka mi je rekla da mi se to desava jer su dlake na ruci mnogo mekane i ne mogu da se probiju kroz kozu i zato nastaju sve te bubuljice odvratne, a ovaj gel im kao to omogucava .. nije skup, rekla sam vec 170din pa mozesh probati ali ima ga samo u drzavnim apotekama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 7:37 pm
Postovi: 0
Imam problema sa urastanjem dlacica na bikini zoni,odnosno se radi o samo jednom urastanju,koje traje vec 5-6mjeseci.Isla sam doktorima ginakologu,koznom,hirurgu citavih 5-6mjeseci i oni bi me saltali hajde tamo hajde vamo,a ja jos uvijek trpim strasam bol,svakodnevne upale,curenje gnoja i sukrviceitd.Jako se lose osjecam zbog toga i toliko umorna od svega odlucim da odem ponovo,nepostivajuci nikoga izborila sam se za operaciju.Jako mi je drago zbog toga,jer taj bol nezelim vise da trpim ,a vjerujte mi da nisam bila odvratna prema doktorima nebi ni sad to rijesila.Oni su me i doveli do ovoga.Doslo je vrijeme da jednostavno ih nije briga za pacijente,ili moras dati gomilu kesa da te prihvati ili biti strasno neljubazan uliti im strah u kosti.operacija je zakazana za srijedu iducu i ja vam se javim cim bude rijeseno.Zasto i ko je izmislio uklanjanje dlacica,kad nas je Bog takve dlakave stvorio s razlogom i mislim da mi vise nikad nece na um pasti da se obrijem.Govorim to jer znam kroz sta sam sve prosla i nebi da se to opet ponovi :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje dlacica, ranice i flekice (oziljci)
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 10:29 am
Postovi: 3
Draga 7777, meni su dlake na preponama urastale i pre nego sto sam pocela da ih depiliram. Sad sa depilacijom prepona (klasicnom, voskom kod kozmeticarke) bas imam problema, jer ih vidim da rastu pod kozom, a ne izbijaju, i onda ih diram i umesto da izgleda privlacno, taj deo izgleda kao bojno polje. Epilator koristim na nogama, nema urastanja iako su mi tanke dlake, mnogo mi je bolji od brijanja. Postoji i epilacija pulsnom svetloscu u Beogradu, 4 puta jeftinija od lasera, bar sto se tice pazuha. Problem je sto nekoliko nedelja, mozda 6, treba da se brijete na delu sa kojeg zelite da uklonite dlake i koza mora da bude bela (tj ne moze se ici ako ste pocrnele na moru, ili u solarijumu, morate da sacekate da ponovo pobelite) :oops: Potrebno je vise tretmana, zavisi od osobe, mislim da je 6 minimum. Prva tri puta su dlake ispadale (to se odvija u nedeljama nakon tretmana), ali ne sve, iz cetvrtog su napokon uspeli sve da zakace, radila sam pre 2-3 nedelje, a vec 7 dana nisam obrijala pazuh, nema potrebe. Iskreno, pece, nije bas bezbolno, ali treba stisnuti zube. Boli me i obicna depilacija prepona, pa idem svakog meseca. Ovo treba ponavljati na 6-8 nedelja, valjda cu iz tih 6 puta ostati bez dlaka. A krenula sam na ovo jer je prakticno - leti ne mozete da pustate dlake da izrastu za sledecu depilaciju, i jer, navodno, nema urastanja. Ja ga nemam, ne znam da li je to individualno ili je uvek tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: