Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Herpes zoster
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 12:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Moj muz ima 30 godina, i ovih dana mu se, po prvi put, pojavio Herpes zoster. Ima jedan pecat na stomaku i nekoliko tackica koje se pruzaju skoro do pazuha.
Dermatolog mu je savetovao da pije Beviplex i da maze Aciklovir kremu.

Mene intersuje:
-zasto se to javlja?
-koliko je ozbiljno ili opasno?
-da li treba nesto da promeni u nacinu zivota ili ishrane?
-i, posto imamo dva mala deteta (jedno je beba), da li to moze preneti njima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 1:27 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Obavezno da pije Aciklovir 5x4 tablete dnevno tokom 5 do 7 dana. Moze da maze tecnim puderom- Zinci mixtura. Moze eventualno da koristi i Herpigen sprej ili mast na bazi Glycirizae glabre! Ako ga boli moze da koristi Bioptron lampu ili da ide na the bioloskim laserom. Treba da se utopljava. Ako ne spava sa decom u krevetu nije za njih zarazan, paziti na kraste! Bolest prolazi, nastaje zbog pada imuniteta i ne bi se moglo reci da je mnogo opasno iako je vrlo neprijetno i cesto bolno. Deca ev mogu dobiti ovcije boginje

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 10:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Deca mogu dobiti ovcije boginje? Da li ce se to sigurno desiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 4:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Verovsatno se nece desiti, a ako se desi nemojte se mnogo iznenaditi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 17, 2005 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Od detinjstva imam istu vrstu herpesa koja mi se uvek pojavljuje skoro na istom mestu - iznad struka. Kao sto ste i sami rekli uglavno je neprijatno i svrbi. Ali, nisam znala da moze da se prenese. Da li moj partner moze da ga dobije ako recimo to mesto dodirne rukom? Mozda nisam dobro shvatila iz prethodnog dijaloga, da li to znaci da deca koja dodju u kontakt sa osobom koja to ima mogu da dobiju ovcije boginje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 17, 2005 9:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Zoster sse ne javlja vise puta, najvise 2 puta, izuzetno reko 3 puta. Verovatno imate simplex, koji nije zarazan

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 3:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Rekli ste da je maksimim pojavljivanja zostera 3 puta.Da li je to vremenski ograničeno?
Da li ostaju posledice,u smislu bolova i žarenja na mestu koje je bilo obolelo, kada prođe duži period(10-tak godina na primer)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 9:17 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Moze da ostane postzostericna neuralgija vise godina. To je zaista vrlo neprijatno i terapija se uglavnom i sprovodi da bi se to izbeglo. Inace herpes zoster prolazi i sam od sebe kao i varicele

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 3:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Zahvaljujem na odgovoru.
Kakva se terapija savetuje u slučaju postzosterične neuralgije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 11:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
E to je vec problem! Eventualno capsaicin, doxepin, akupunktura, bioloski laser, B vitamini. Ali uspeh se ne garantuje

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 15, 2005 3:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Ponovo se vracam na ovu temu, ali opet imam pitanje:
U kojoj fazi bolesti je osoba sa herpes zosterom zarazna?

I posto sam u uputstvu za atpicare procitalal sledece, molim Vas da mi objasnite kakve komplikacije moze imati dete sa atopiskim dermatitisom, ako dodje u kontakt sa ovim virusima (pre svega mi interesuju virusi herpes simplex i varicela zoster)

Čuvajte ga od superinfekcije Herpes simplex virusom (groznica) , Varicela zoster virusom,(ovčije boginje).
Virus koji izaziva Moluscum contagiosum, Humani Papiloma virusi,( virusi koji izazivaju bradavice), gljivice, lakše izazivaju promene na koži atopičara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kao sto vec pomenuh gore imam taj herpes (verovatno simplex) koji mi izlazi uvek na istom mestu. Pojavio mi se pre par dana sada sam 36-37 nedelja trudnoce. Da li je ovo sad u ovom trenutku opasno i da li ima neki uticaj na bebu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HITNO!!!
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 3:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 3:40 am
Postovi: 2
Mene zanima posto sam u evo 29 godini dobio herpes zoster i doktorica dermatolog mi je dala neki tecni prah i naravno lecio sam se.

Prestali su i bolovi i otisle su kraste ali je ostala ogromna fleka evo vec 2 meseca.

Svi govore kako se leci i cime ali ja vas molim ako ima neko ovde lice koje je dermatolog da mi kaze kada ce moja koza dobiti ponovo stari izgled odnosno kada ce nestati ta velika fleka/e na kozi?

ja treba sada na more da idem i ne znam da li cu se smeti od sramote skinuti na plazi.jer zaista i meni se gadi kad vidim na sebi a kamoli nekome drugome.

da li mozda sunce moze da pomogne mozda kada koza potamni i slicno???

ja molim svakoga ko ima ikakvo saznanje o tome da mi kaze koliko vremena treba da prodje da koza ponovo dobije stari sjaj.

mene ovo zaista vrlo rastuzuje i predstavlja mi veliku smetnju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!!
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 02, 2006 1:31 pm
Postovi: 20
slavisa2006 je napisao:
Mene zanima posto sam u evo 29 godini dobio herpes zoster i doktorica dermatolog mi je dala neki tecni prah i naravno lecio sam se.

Prestali su i bolovi i otisle su kraste ali je ostala ogromna fleka evo vec 2 meseca.

Svi govore kako se leci i cime ali ja vas molim ako ima neko ovde lice koje je dermatolog da mi kaze kada ce moja koza dobiti ponovo stari izgled odnosno kada ce nestati ta velika fleka/e na kozi?

ja treba sada na more da idem i ne znam da li cu se smeti od sramote skinuti na plazi.jer zaista i meni se gadi kad vidim na sebi a kamoli nekome drugome.

da li mozda sunce moze da pomogne mozda kada koza potamni i slicno???

ja molim svakoga ko ima ikakvo saznanje o tome da mi kaze koliko vremena treba da prodje da koza ponovo dobije stari sjaj.

mene ovo zaista vrlo rastuzuje i predstavlja mi veliku smetnju.




ja sam ga dobila prosle godine i to bas na svoj 29 rodj....meni je doktor rekao da izbegavam sunce obavezno ,vodu , bazen more itd...takodje.
Pije se aciklovir tablete i mazes se sa rastvorom mixtura alba.

Oziljci ostaju najmanje 10 tak meseci ,doktor mi je rekao da su vrlo moguci oziljci , sto mi je najteze palo jer sam imala na grudima , medjutim evo godinu dana kasnije mogu slobodno reci da se apsolutno nista ne vidi , nemam nikakve oziljke...............ukoliko si se pridrzavao uputstava svog doktora i lecio se na vreme onda nemoj da brines za oziljke ali opet ponavljam tek za nekoliko meseci, ranije ne moze.

Mazi se pantenol mascu , a mozes i Saljicevim melemom za oziljke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO!!!
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 3:40 am
Postovi: 2
ja sam ga dobila prosle godine i to bas na svoj 29 rodj....meni je doktor rekao da izbegavam sunce obavezno ,vodu , bazen more itd...takodje.
Pije se aciklovir tablete i mazes se sa rastvorom mixtura alba.

Oziljci ostaju najmanje 10 tak meseci ,doktor mi je rekao da su vrlo moguci oziljci , sto mi je najteze palo jer sam imala na grudima , medjutim evo godinu dana kasnije mogu slobodno reci da se apsolutno nista ne vidi , nemam nikakve oziljke...............ukoliko si se pridrzavao uputstava svog doktora i lecio se na vreme onda nemoj da brines za oziljke ali opet ponavljam tek za nekoliko meseci, ranije ne moze.

Mazi se pantenol mascu , a mozes i Saljicevim melemom za oziljke.[/quote]

SADA SI ME UPLASILA JA SUTRA IDEM NA MORE I TO CU OSTATI DO SEPTEMBRA.PROSTO JE HERPES PROSAO A OSTALA FLEKA MENI JE DOKTORICA REKLA DA MOGU DA SE KUPAM ALI MI JE TO REKLA POSLE 24 NEDELJE TERAPIJE.KUPIO SAM DOBRE ZASTITE ZA SUNCE IZBEGAVACU GA I BICU U LADOVINI.PA STA MI BOG DA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: