Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisen krvni pritisak
PostPoslato: Pon Jun 13, 2005 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Imam 30godina, porodila sam se 25.05.2005. i po otpustanju iz bolnice dobila sam preporuku da se javim kardiologu iz sledeceg razloga:
U poslednjih 3 nedelje trudnoce (da napomenem da je u pitanju blizanacka trudnoca i da sam poslednjih mesec dana bila stravicno natecena) pritisak mi je strasno skocio te sam na kraju cak i lezala u bolnici, gde sam primljena sa pritiskom 160/120, prepisana mi je terapija metyldopa 3x500mg, posle par dana pritisak mi je bio cak 100/60, kada sam i otpustena. U vreme porodjaja pritisak mi je varirao od 150/100 do 140/90, ali je bio tu negde, da bi mi prilikom revizije u opstoj anesteziji pritisak pao na 90/50 (u toku porodjaja sam popila 50mg metyldope, pola nifelata i dobila sam inekciju dopamina).
posle porodjaja pritisak mi je skoro uvek 140/90(85), i pijem metyldopu 1x500mg.
Uradjena mi je kompletna biohemija krvi i nalaz urina, lekarka u porodilistu nije imala predstavu sta je uzrok tako visokom pritisku, svi nalazi su u granicama normale.
Zanima me koliko vremena je potrebno posle porodjaja da se pritisak stabilizuje, kako bi mogla da odem kod nekog kardiologa i ako je ikako moguce, volela bih da mi preporucite nekoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
i ja bih isto pitao vezano za oca. Naime moj otac ima povisen secer i neredovnom kontrolom godinama su mu na ocima propali krvni sudovi ocno dno i isli smo na laser i nista kazu kada se povuce krv iz oka oba onda da rade laser medjutim sada mu je secer 6,8 ali krv se ne povlaci ja sam mu izmerio pritisak jer bas totalno ne vidi i bio je 200/100 otisli smo u hitnu i oni su isto konstatovali i dali mu lasix i nifelat i bensendin dva sata nakon toga pritisak je bio 180/90 to je visok ince on pije monopril 10mg ujutro sutradan sam mu merio pritisak on je bio jos veci otisli smo u hitnu i izmerili 230/130 i takodje mu dali napomenute lekove u venu i uputili ga internisti koji kada smo otisli dao mu je da pije lomatazid 1 na 3 dana lorazepam 2.5 uvece dilkoran 80 1/2+1/2+0 i prinelap 20mg 1+0+1/2 sta da radimo kako da skinemo pritisak inace da napomenem da su mu i bubrezi losi tj 20 godina se leci i od bubrega pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 08, 2005 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Citiraj:
veki30
U poslednjih 3 nedelje trudnoce (da napomenem da je u pitanju blizanacka trudnoca i da sam poslednjih mesec dana bila stravicno natecena) pritisak mi je strasno skocio te sam na kraju cak i lezala u bolnici, gde sam primljena sa pritiskom 160/120


Imala si srece jer si bila kandidat za preeklampsiju a sada ne brini, uzivaj sa decom i javi se kardiologu, mozda ti Methyldopa vise nije potrebna.

Citiraj:
progoran
Lometazid 1 na 3 dana, lorazepam 2.5 uvece, dilkoran 80 1/2+1/2+0 i prinelap 20mg 1+0+1/2


Ovo je dobra kombinacija, mada je zanimljivo, a nisi napisao, da li ima otoke na nogama i licu? Lekove potrebno je dozirati u skladu sa smanjenjem bubrezne funkcije, (ako je uopste i smanjena). Ako su stradali kapilari na ocnom dnu, bojim se da su njihovu sudbinu podelili i bubrezni kapilari.
Neki od lekova za poboljsanje cirkulacije bi mu godio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 01, 2005 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
pio je trental duze vreme ali su mu sada doktori izbacili zbog krvi koja se javila u ocnom dnu i koja mu je smanjia vid odnosno slabo vidi vise nadzire stvari inace rezultati su mu secera i glikoliziranog hemoglobina normalni ali nije dobro trigliceridi 8.35 holesterl misim malo uvecan ne bitno ali kreatin je 266 i urea duplo uvecana sta da radim gde da ga vodim kada sam i ja anksiozan odn imam generalizovanu anksioznost pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: