Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 11:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
severus je napisao:
Pa sami kazete da nema poboljsanja pa se zato i cudim.


Da. Još uvek nema promene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 11:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Čitam ovu temu o GERB i LPR i plašim se da možda to nije moja dijagnoza. Samo, ja tek par dana imam probleme sa stomakom (verovatno zato što jedan ceo dan ništa nisam jeo zbog ovog gustog slivanja pa mi se nakupila kiselina), do tada nisam imao probleme sa stomakom (imao sam problema sa želudcem u srednjoj pre 6 godina, ali ništa strašno, posle jedne terapije klometolom sve je prošlo). I tamo na temi pričaju da im je jedna nozdrva zapušena, dok je meni nos prazan skroz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 9:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Samo da dodam da mi je prijatelj koji je lekar preporučio snimanje sinusa. Inače rezultati krvi su mi normalni, kao kod zdrave osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
severus je napisao:
I odradi ORL pregled sa snimanjem sinusa i brisom sekreta da bi se tacno znalo o cemu se tu radi.Mozda postoje granulacije u sinusima sa odrzavanjem infekcije,mukokele,piokele pa bi mozda i operativno lecenje bilo indikovano.


To sam i ja rekao a i ja sam lekar,sto se zeludca tice sekret iz sinusa je najverovatnije infektivan pa ako ga gutas imas i odredjeni stepen gastritisa ,zato nemoj da prejudiciras sta imas ili nemas i pravis hipohondra od sebe nego sredi sinuse pa ako i dalje budes imao tegobe sa zeludcem javi se pa cemo da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 12:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
severus je napisao:
severus je napisao:
I odradi ORL pregled sa snimanjem sinusa i brisom sekreta da bi se tacno znalo o cemu se tu radi.Mozda postoje granulacije u sinusima sa odrzavanjem infekcije,mukokele,piokele pa bi mozda i operativno lecenje bilo indikovano.


To sam i ja rekao a i ja sam lekar,sto se zeludca tice sekret iz sinusa je najverovatnije infektivan pa ako ga gutas imas i odredjeni stepen gastritisa ,zato nemoj da prejudiciras sta imas ili nemas i pravis hipohondra od sebe nego sredi sinuse pa ako i dalje budes imao tegobe sa zeludcem javi se pa cemo da vidimo.


OK. Hvala :D

Iskreno se nadam da nije GERBa i tako nečeg .... Inače, ja do pre korišćenja duple doze eritromicina i hemomicina nisam imao problema sa stomakom ...


A ne mogu da ispljunem taj sekret jer je gust i neće da se odvoji od unutrašnjosti ždrela ... pa mi je jedini način da ga progutam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Dodao bih da one Gelomirtol Forte pilule mi ništa nisu pomogle. Kao što je dr. severus pretpostavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
gorangard je napisao:
Dodao bih da one Gelomirtol Forte pilule mi ništa nisu pomogle. Kao što je dr. severus pretpostavio.


Evo pastujem i svoj pp cisto da i drugi budu obavesteni sto se tih ulja tice :
pozdravite vi tu apotekarku i pitajte je da li je cula za biotransformaciju ciklicnih monoterpena u jetri obzirom da su svi ti sastojci ciklicni monoterpeni i kad se progutaju moraju proci entero-hepatickom cirkulacijom kroz jetru gde se metabolisu.Da li su ti metaboliti faramakoloski aktivni ili se momentalno posle biotransformacije izlucuju mokracom manje je bitno,kako mogu da prodaju nesto ako je to uputstvo koje ima u kutiji a da nisu proucili faramakokinetiku i farmakodinamiku .Neverovatno i nemojte da se cudite ako uopste ne budete imali poboljsanja jer sve sto unesete i izlucite u neaktivnom obliku.A nasao sam i da u nekim istrazivanjima(na pacovima)ovi ciklicni monoterpeni izazivaju inhibiciju HMG CoA reduktaze in vivo tako da u teoriji moze i stete da bude.Inace 30 kapsula mukodina kosta 84 din pa vi vidite sto se tice zarade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
uh i mene muče sinusi već godinama. čitam ovo "kapi za nos ne duže od 5 dana" i imam istu misao - a kako ću onda disati? desi mi se da mi je nos zapušen po dve nedelje, ali bez jače odn. češće bez ikakve sekrecije! samo se zapuši i to je to. ako ima sekrecije, onda je ona gusta i ponekad krvava, osim kada radim aeroibik, onda lije sama vodurina iz nosa.

pre par godina sam išla na preglede jer su mi se zapušavale i uši, ali doktori nisu videli ništa neobično, samo su mi prepisali taj fluimucil ili kako se već zove i to, naravno, nije pomoglo.

nekad davno sam zbog nesnosnih glavobolja išla na snimanje sinusa i ništa neobično nisu videli.

sada kapi za nos nosim uvek sa sobom, a da ne pominjem nesnosne glavobolje koje trpim bar jednom nedeljno.

:evil:


gledala sam skoro na TVu prilog o neti pot, da li si to probao možda?? da li to može da pomogne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 4:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Dulek, da li si išla na alergo testove? Ako možeš odradi pored njih i kulturu ispljuvka (šlajmarice) u nekoj privatnoj laboratoriji, da vidiš zbog čega se to dešava. Ako nisi alergična i testovi na bakterije su negativni, nešto drugo iritira sluznicu, mogu da budu bakterije, gljivice ili refluks želudca (LPR).

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i njihovo lečenje
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 4:43 pm
Postovi: 8
OPREZ ordinacija "* REKLAMA *" iz Novog Sada je ordinacija bez dozvole za rad. Dr * REKLAMA * nelegalno obavlja preglede i operacije u okviru te ordinacije.
Pored Dr * u ordinaciji bez dozvole rade i Dr * i Dr *.

Ordinacije "* REKLAMA *" se nalazi na adresi Stevana Branovackog 11 u Novom Sadu i koriste tel.021 * REKLAMA *
Ordinacija koristi website http://* REKLAMA *.com/ sa namerno nepotpunim kontakt podacima iz straha da ce ih zatvoriti.
Do sada su verovatno uspevali da rade uz pomoc korunpiranih inspektora u Novom Sadu.

Molimo dezurne inspektore da izadju na teren i zatvore ordinaciju a odgovorne najstrozije kazni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i njihovo lečenje
PostPoslato: Sub Dec 17, 2011 3:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 16, 2011 9:36 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Posto ste vi tako dobro upuceni u rad te ordinacije zasto se ne predstavite svojim pravim imenom i prezimenom i zasto te drzavne institucije pozivate ovde,one imaju svoje kancelarije i tamo se obratite.Da li ste spremni da ukoliko vasi navodi nisu tacni odgovarate za klevetu na sudu?Da li ste vi tako bitni i veliki da mozete da se igrate imenima i porodicama gore navedenih ljudi i zasto je vas profil bez i jednog jedinog podatka.Da li je vas zabrinula i iznevirala mozda foto galerija pomenutog sajta i da li ste vi te ljude barem na televiziji videli u tolikom broju a kamoli lecili?Strasno je da se u ovoj zemlji ovakvi ispadi mogu desavati bez ikakve kontrole i da konkurencija na ovakav nacin leci svoje komplekse i pokusava da blati sve one koji svoj posao rade u domenu profesionalizma.Drago nam je sto ste nam pokazali svoju velicinu ,odnosno svoj domet sto se inteligencije tice, jer takavi potezi i liče na ljude poput vas.Mi cemo se vrlo brzo sresti ali pre nego sto nam odgovorite probajte da dobijete sveze informacije jer u prvom postu imate dovoljno ne istina.I slobodno vi i dalje pisite na forumima ali vam to nece doneti pacijente i slavu jer ona se stice radom i znanjem, upravo onim sto vi nemate i sudeci po koeficijentu inteligencije koji ste ovde pokzali necete skoro ni dobiti. HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i njihovo lečenje
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 12:28 am
Postovi: 7
Sigurna sam da će nekom pomoći. Ja sam pa skoro celi zivot do pre nekih 6 meseci imala problema sa sinusima koji su mi stvarali probleme i sa upalom uva i izlecila sam ih pomocu veoma dobrih kapi od "ekstrakta divljeg krastavca", sreca je da se mogu naruciti na adresu preko jedne internet stranice "lecenje sinusa", ima i kontakt i cekaju se do 3 dana. Verujte mi na rec kapi su fantasticne i daleko efektivnije od svih sprejeva koje sam do sada koristila i sto je najvaznije na prirodnoj su bazi. Ja sam sad izlecena i nemam vise problema sa sinusima i doktor je bio iznenađen njihovim ucinkom. Eto ja se iskreno nadam da sam svojim iskustvom donekle nekom pomogla.

[url]https://www.facebook.com/lijecenje.sinusa[/url]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: