Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Visoko proteinska hrana
PostPoslato: Pet Nov 18, 2005 1:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Sta da jedem posle treninga u teretani.Ne bih koristio suplemente pretpostavljam da bih zbog toga morao da jedem visoko proteinsku hranu.
Mislio sam da jedem po nekoliko belanceta posle treninga,ali mi je jedan lik rekao da od toga mogu da dobijem samonelu,da li je to istina?

Znaci koja je hrana visoko proteinska,tj.sta da jedem posle treninga,a da mi stvarno koristi,a da od toga ne mogu da dobijem trovanje,samonelu ili slicno...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 19, 2005 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2005 9:56 am
Postovi: 12
Samo ti to jaje nemoj da jedes zivo i nemas potrebe da brines. Salmonela je termolabilna pa kad skuvas/isprzis jaje eventualna opasnost od zaraze vise ne postoji. Dok sa druge strane, przena jaja zaobidji zdravlja radi tj. slobodno ih jedi kuvana.
Osnovne suplemente koje ti ne bi koristio cine recimo: dextroza+whey+kreatin. Ne znam zasto ne zelis da ih koristis, ali siguran sam da nemas ama bas nikakav dobar razlog. Kreatin tebi 'ajde manje-vise nije potreban ali dextroza(grozdjani secer) i whey(brzi surutkin protein) su ti vise nego neophodni.
Za vreme treninga i neposredno posle njega tebi je potrebno da brzo obnovis misice a to ne mozes sa cvrstim obrokom. Dok pojedes obrok pa dok se on svari pa dok se apsorbuje u krv- prodje 2-3 sata a onda prosao voz. Sav trud si bacio u vodu. Ovako, secer i whey brzo stizu u krv i tvoji misici odmah dobijaju hranu pa nece jesti 'sami sebe' tj sprecices tzv. katabolizam. A ono sto je isto bitno kad dodjes kuci posle tog treninga je pravi obrok:pilece/curece belo meso,riba,belanca,posni sir, to su ti bitni proteini.
Dakle, nemoj da rezonujes da su suplementi stetni jer je primera radi kuhinjski secer stetniji od dekstoze, i on je preradjevina kao i dekstroza pa ga svaki dan konzumiras u raznim oblicima! Dakle hemijski obradjena komponenta!
Znaci za upeh su ti potrebne tri stavke:
-trening (pozitivna hipertrofija misica)
-ishrana (materijal za gradnju :)
-odmor (vreme kad se telo najvise gradi i odmara)
i ako jedna od njih izostane ili bude redukovana, napredak izostaje..
Toliko za sad, pa srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ja treniram u teretani nesto manje od 10 godina i mogu da ti kazem sledece, posle treninga ti je NAJBITNIJE da pojedes ne protein nego UGLJENI HIDRAT !!! I to MOMENTALNO posle zavrsetka treninga. Zato ja vec godinama nosim u torbi BANANU koju pojedem odmah nakon treninga. Onda se lako vari i brzo "prodje" kroz zeludac i ode u krv. To ti je potrebno da bi se popunile rezerve glikogena koje si potrosio trenirajuci.

Proteini su ti OBAVEZNI ali po iskustvima ljudi i po gomili procitanih casopisa/knjiga o tome, tek posle nekih 45min nakon treninga. Recimo. Ja se toliko ne opterecujem time. Uzmem proteine posle otprilike 30min-45min posle treninga.

Moj prvi obrok posle banane je PLAZMA KEKS "ISTOPLJEN" U MLEKU (plazma je ZAKON i VEOMA zdrav keks, pogledaj samo sta sve nema u njemu). Cenim da u kolicini koju ja pojedem ima otprilike 30 grama proteina (koliko navodno organizam moze najvise da apsorbuje odjednom sto mi je oduvek bilo nejasno ali ni tim ne zelim da se zamaram).

Dalje, posle jedno sat-dva popijem oko pola litra mleka sto takodje racunam kao jedan obrok. Nekada uz mleko pojedem jos nesto ali samo ako imam nesto kvalitetno.

I to je to sto se tice mojih obroka posle treninga. Treniram dosta kasno, u periodu od 20-22h i ne zelim bas da se razbijam od hrane posle istog jer cu iovako uskoro otici na spavanje kada se najvise i raste. Meni ovakav sistem odgovora veoma iako smatram da bi trebalo vise da jedem posle treninga, da bi trebalo da pojedem nesto "koknretno", nesto ovog tipa sto ti je rekao Dzeremaja.

Sto setice salmonele, tacno je. A i zasto bi jeo ziva jaja? Ja sam to pokusavao samo u trenucima kada sam bio najvise nalozem na teretanu ali sada shvatam da je to besmisleno. Uostalom, zasto bi jeo nesto sto je odvratno + mozes da se zarazis svim i svacim. Koliko samcuo, ako jednom uneses salmonelu, najebao si do daljnjeg...

Sto se tice suplemenata koje ti Dzeremaja predlaze oni su zaista odlicni ali ne bih bas rekao da nisu stetni. Mislim, stetna je i so i koka kola i onda je malo glupo reci da suplementi to nisu. Onda bi smo ih svi koristili. Ipak, WHEY protein je zaista zakon a dekstrozu sam ja licno uzimao samo zajedno sa kreatinom jer kreatin MORA da se pise sa prostim ugljenim hidratima sto dekstroza jeste. Pio sam je jedno vreme (kao sok) i za vreme treninga i pre i posle istog ali mi se cinilo da bas goji. Kreatin inace sada imas da nabavis za neke bas smesne pare u Cumicevom, ranije je bio mnogo skuplji.

Ja cu uskoro da se bacim na neku djetu i onda cu obavezno da kupim proteine jer moram da uspem da skinem masne naslage a da se trudim da odrzim misicnu masu a to cu uspeti jedino ako budem unosio dovoljnu kolicinu proteina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
I da, jos nesto da ti kazem: OBAVEZNO sve vezbe radi MAKSIMALNO PRAVILNO, bez i mrvice krivljenja, bacakanja, pravljenja mostova, uvijanja i ostalih gluposti!!!

Ono sto meni nikada nije bilo jasno i u sta se nikada nisam razumeo jesu KALORIJE. Koliko kalorija, kojih, sta su dobre a sta lose kalorije, to je za mene spansko selo, evo posle ovoliko dugo vezbanja. O tome nikada nisam brinuo, ali sada kada budem prionuo na najozbiljniji tretman mrsavljenja moracu da se raspitam i procitam i u vezi toga.

Sta ako unesem 500 kalorija iz cokolade i 500 kalorija iz belog mesa? Da li ce i jedne i druge da idu u salo?

Takodje, nikada mi nije bilo jasno sta TACNO utice na uspesnost treninga. Pod time podrazumevam osecaj maksimalne napumpanosti dela tela koji si vezbao.

Na primer, uvek se trudim da pre treninga jedem puno i kvalitetno i nekada kada tako uradim trening mi se jednostavno "ne primi" a na primer bio sam pre jedno 10-ak dana, bio sam nesto pospan, nije mi se vezbalo, nisam mnogo jeo (samo sam doruckovao i pojeo bananu a vec sam morao na trening) a trening je bio jedan od najboljih. To me buni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Evo sta pise na ovom sajtu sto je neko dao link, bas ono sto sam ja i rekao: " Najvažnije vrijeme za proteine je do 30 minuta poslije treninga, nakon buđenja i pred polazak na spavanje."

Zaboravio sam ti kazem da je meni dorucak jutro posle treninga bitan koliko i hrana posle treninga. Ujutru kada ustanem se osecam ubedljivo najnapumpaniji i tada OBAVEZNO imam upalu misica (koja znaci da je trening odradjen kako treba, sto jaca upala to bolje - ja volim da imam upalu) koja se maksimalno pojaca posle dorucka.

Naravno, upala se uglavnom dobija kada se neko vreme ne vezba pa se onda ponovo prione na vezbanje ali mislim da je to individualna stvar, jer kao sto rekoh, ja vezbam skoro 10 godina i imam upale i upalice posle skoro svakog treninga! Kada napravim 3-4 dana pauze, upala je obavezna u mom slucaju.

Obrok posle treninga ti je obavezan i jako bitan jer su ti tada otvorene "dizne" koje su spremne da prime hranljive sastojke koje ce ugraditi u misic koji je "razvaljen" - ti za vreme treninga ne pravis misice nego ih kidas, "unistavas" a oni se grade HRANOM !!! To isto kaze i sajt: " Obrok poslije treninga je obavezan, jer je tijelo tada spremno da maksimalno iskoristi sve beneficije dobro izbalansiranog obroka, koji treba sadržavati 30 - 40g proteina ( whey ) i između
60 i 80g ugljikohidrata ( dekstroza ), te za prave rezultate još 5 - 10g kreatina i 5 - 10g glutamina."

S' tim sto na ovom sajtu gledaju na suplemente kao na dobar dan... kao da je to nesto sto svi imamo u kuci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 2:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 1:33 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
A sta se desava ako se posle treninga ne jede? Sta ako se ne unese ni jedna od tih gradivnih namirnica? Sta se u tom slucaju desava sa misicima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 12:43 pm
Postovi: 2
Sersei je napisao:
A sta se desava ako se posle treninga ne jede? Sta ako se ne unese ni jedna od tih gradivnih namirnica? Sta se u tom slucaju desava sa misicima?


Jedu sami sebe. Ne samo da si dzabe trenirao, nego ti cak skodi! Ja uvek pre i posle treninga popijem casu vode sa dekstrozom. Ne vari se, ide direktno u krv, i daje ti neophodnu energiju za trening. Sat vremena posle treninga pojedem nesto konkretno (meso, sendvici, ...).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 1:33 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
maksim je napisao:
Jedu sami sebe.


Sta to konkretno znaci i cime rezultira?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 5:57 pm
Postovi: 39
Lokacija: Zagreb
Ja sam isto stalno visio u teretani sve donedavno dok nisam zeznuo srce pa možda i ja mogu dati koj savet. Ja sam jeo jaja ali sam uzimao po 6 komada svako jutro a ne posle treninga. Važno se da uzimaš samo belanjak zato sto je žumanjak štetan jer je on nepotrebna masnoća, a u belanjku ima puno sastojaka važnih za izgradnju tela odnosno mišićne mase. E sad ovo u vezi da organizam jede samog sebe. Organizam se hrani onime sto ti uneses u njega. Ako ne jedes organizam pocne jesti sam sebe odnosno svoje stanice. tako da ako treniras a ne jedes dobit ces suprotno od onoga sto želiš. Ako treniraš u teretani bez da jedes organizam ce poćet jest svoje mišišćne stanice i umesto da ti mišići rastu oni će ti se počet smanjivati. Nadam se da sam bio od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 22, 2006 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:47 pm
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Poštovana gospodo sportisti,pročitao sam sve vaše komentare na temu treninga i kako se hraniti.Ono što bih ja mogao da dodam vašoj diskusiji na temu ishrane sportista je da:
Organizam u koje se ne unosi dovoljno kvalitetne hrane,a u smislu priče da telo jede samog sebe,prvo počne da jede svoje masne naslage pa tek onda mišiće.To znači, da naše ćelije od čega je inače naše telo sastavljeno kada ne dobiju dovoljno hranljivih materija šalju alarm u mozak koji odmah reaguje i prvo aktivira naše rezerve koje su u obliku masti.To je prva reakcija,medjutim ako su te rezerve male na kraju počinje da se razlaže i mišićna masa, jer je to je jedino što preostaje.Sve ovo je potkrepljeno slikama onih ljudi iz Afrike koji gladuju pa znate kako izgleda telo koje nema dovoljno hrane.
Medjutim,gladovanjem da bi se smanjila kilaža, ostavljaju se katastrofalne posledice po organizam.Još kada se to sve poveže sa fizičkim aktivnostima onda je to jako štetno.Mora se znati i ovo,da prilikom fizičkih napora metabolizam ubrzava svoju aktivnost a kao produkt toga dobijamo takozvane slobodne radikale koji su jako štetni za naš kardiovaskularni sistem.Jer svi ti štetni produkti metabolizma lepe se na naše arterije i sprečavaju normalan protok krvi.I tako se to godinama taloži i onda imate situaciju kad se ljudi začude"kako je to moguće,sportista a dobio infarkt".E pa moguće je,jer na arterije se ne lepe samo masnoće već i to što je opisano.Pa onda, imamo situaciju da zbog zapušavanja arterija nemamo dobru cirkulaciju,pa dolazi do trajnih oštećenja naših ćelija koje nemaju dovoljno hranljivih materija.Onda se tu nakaleme, ne daj bože,i neka maligna oboljenja.
Prvo, na šta se mora obratiti pažnja je kvalitetna i pažljivo energetski izbalansirana ishrana.Namirnice koje sadrže proteine životinjskog porekla treba uzimati u minimalnim količinama,jer sa njima se unose i nepotrebne masnoće.Treba unositi hranu bogatu biljnim vlaknima,proteine biljnog porekla i vitamine.E,sad i za to sve treba naći pravu meru.
Pre mesec dana počeo sam da koristim jedan novi vid ishrane.Hrana je fenomenalna,a pošto sam imao i višak kilograma,disciplinovano se držeći uputstva izgubio sam oko 7 kg.Hrana je prirodna bez bilo kavih hemijskih dodataka i konzervanasa.Hrana je namenjena zdravima,bolesnima,deci,sportistima.Svako može da je koristi.Hrana se tačno dozira za svaki pojedinačni dnevni obrok.Nema unošenja nepotrebnih elemenata,lako se absorbira.Za vrlo kratko vreme ona je već absorbovana i ide do naših ćelija.Zato se i zove ćelijska ishrana.Da ne bude zabune,pored ove hrane ja jedem i naša tradicionalna jela ali daleko bezbrižnije jer znam da će moj organizam uzeti ono što mu je potrebno a ostalo da odstrani.Nema nepotrebnog skladištenja rezerve u vidu masti jer moje ćelije dobijaju sve ono što im je potrebno da bi mi dale neverovatnu energiju.Dragi prijatelji, ako je neko od vas zainteresovan da nešto više sazna u vezi ovih proizvoda, molio bih vas da me kontaktira na moj e-mail, gde ću dati još nekih detalja u vezi ove ishrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 4:58 pm
Postovi: 1
na ovu temu se nije dugo pisalo ali me zanima nesto pa cu je obnoviti...
planiram da krenem u teretanu i da pocnem da se hranim zdravom hranom koja ce mi pomoci da se sto bolje i brze razvijem. zanima me kakav raspored ishrane da napravim posto ja ne trebam da smrsam vec da se ugojim oko 15kg?? a u teretanu bih zelela da krenem u isto vreme da bih to odmah raspodelila na prava mesta i da to odmah oblikujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 5:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2008 5:53 pm
Postovi: 1
roseox je napisao:
Poštovana gospodo sportisti,pročitao sam sve vaše komentare na temu treninga i kako se hraniti.Ono što bih ja mogao da dodam vašoj diskusiji na temu ishrane sportista je da:
Organizam u koje se ne unosi dovoljno kvalitetne hrane,a u smislu priče da telo jede samog sebe,prvo počne da jede svoje masne naslage pa tek onda mišiće.To znači, da naše ćelije od čega je inače naše telo sastavljeno kada ne dobiju dovoljno hranljivih materija šalju alarm u mozak koji odmah reaguje i prvo aktivira naše rezerve koje su u obliku masti.To je prva reakcija,medjutim ako su te rezerve male na kraju počinje da se razlaže i mišićna masa, jer je to je jedino što preostaje.Sve ovo je potkrepljeno slikama onih ljudi iz Afrike koji gladuju pa znate kako izgleda telo koje nema dovoljno hrane.
Medjutim,gladovanjem da bi se smanjila kilaža, ostavljaju se katastrofalne posledice po organizam.Još kada se to sve poveže sa fizičkim aktivnostima onda je to jako štetno.Mora se znati i ovo,da prilikom fizičkih napora metabolizam ubrzava svoju aktivnost a kao produkt toga dobijamo takozvane slobodne radikale koji su jako štetni za naš kardiovaskularni sistem.Jer svi ti štetni produkti metabolizma lepe se na naše arterije i sprečavaju normalan protok krvi.I tako se to godinama taloži i onda imate situaciju kad se ljudi začude"kako je to moguće,sportista a dobio infarkt".E pa moguće je,jer na arterije se ne lepe samo masnoće već i to što je opisano.Pa onda, imamo situaciju da zbog zapušavanja arterija nemamo dobru cirkulaciju,pa dolazi do trajnih oštećenja naših ćelija koje nemaju dovoljno hranljivih materija.Onda se tu nakaleme, ne daj bože,i neka maligna oboljenja.
Prvo, na šta se mora obratiti pažnja je kvalitetna i pažljivo energetski izbalansirana ishrana.Namirnice koje sadrže proteine životinjskog porekla treba uzimati u minimalnim količinama,jer sa njima se unose i nepotrebne masnoće.Treba unositi hranu bogatu biljnim vlaknima,proteine biljnog porekla i vitamine.E,sad i za to sve treba naći pravu meru.
Pre mesec dana počeo sam da koristim jedan novi vid ishrane.Hrana je fenomenalna,a pošto sam imao i višak kilograma,disciplinovano se držeći uputstva izgubio sam oko 7 kg.Hrana je prirodna bez bilo kavih hemijskih dodataka i konzervanasa.Hrana je namenjena zdravima,bolesnima,deci,sportistima.Svako može da je koristi.Hrana se tačno dozira za svaki pojedinačni dnevni obrok.Nema unošenja nepotrebnih elemenata,lako se absorbira.Za vrlo kratko vreme ona je već absorbovana i ide do naših ćelija.Zato se i zove ćelijska ishrana.Da ne bude zabune,pored ove hrane ja jedem i naša tradicionalna jela ali daleko bezbrižnije jer znam da će moj organizam uzeti ono što mu je potrebno a ostalo da odstrani.Nema nepotrebnog skladištenja rezerve u vidu masti jer moje ćelije dobijaju sve ono što im je potrebno da bi mi dale neverovatnu energiju.Dragi prijatelji, ako je neko od vas zainteresovan da nešto više sazna u vezi ovih proizvoda, molio bih vas da me kontaktira na moj e-mail, gde ću dati još nekih detalja u vezi ove ishrane.


Sta je to celijska ishrana, kako da nadjem vise informacija o toj hrani i gde moze da se kupi i po kojoj ceni, puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: !
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 4:31 am
Postovi: 23
Lokacija: Novi Sad
Velika kolicina proteina je nepotrebna i stetna. Sve preko 2gr/kg T.T. predstavlja balast za jetru, bubrege... Bez anabolickih steroida se veca kolicina proteina ne moze "ugraditi" u telo. Misic je vise sazdan od vode i uglj. hidrata, nego od proteina!

_________________
+osmeh je najkrace rastojanje izmedju ljudi+
http://vegetarijanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 9:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
Znam -HERBALIFE.PIla 3 mjeseca-bacila pare.Ali to je samo moje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 4:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2008 3:46 am
Postovi: 4
Neko je napisao plazmu i mleko posle treninga sto je po meni glupost jer mleko usporava absorpciju zbog kazeina i mlecne masti zato posle treninga najbolje je uneti protein i prost secer


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: