Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u donjem desnom delu stomaka
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 2:35 pm
Postovi: 45
Od juce mi se javio blagi tup bol u donjem desnom delu stomaka ...ponekad me boli kad hodam, kad se savijem, kad se napregnem...ako pritisnem bas konkretno mesto malo boli i na dodir...takodje sam primetio da od juce imam gasove koji su veoma neprijatnog mirisa...(ne znam da li je to povezano). Ne smeta mi puno trenutno i cini mi se da sam i ranije imao taj problem i da je proslo brzo, al' ipak bih da pitam jel znate u cemu je stvar i da li ima razloga za brigu? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 2:35 pm
Postovi: 45
I da dodam da nemam drugih problema...proliv ili zatvor...imam normalan apetit...ne znam da li je jos nesto bitno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Slepo crevo?Vidi na netu simptome upale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 2:35 pm
Postovi: 45
nasao sam da su simptomi...

1. boli te donja desna strana stomaka

2. kada pokušaš da saviješ noge prema stomaku dok ležiš na leđima ne možeš od bola,

3. pritisak rukom na donji, desni deo stomaka (tvoje desno) izaziva bol,

4. muka i povracanje...

ja imam pod 1.

2 i 4 nikako...a i sad se ispipah po stomaku i ne boli...tako da ne verujem da je upala slepog creva...

Mozda gasovi u crevima ili nesto slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 4:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Ne deluje kao nista ozbiljno, verovatno si se 'istegao' na tom delu misica/kuka... ili od loseg spavanja u neudobnom krevetu? :)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Nemoj da se plasis jer nema razloga da ovo bude i kod tebe.
Ali mene je to podrucje bolelo godinama. Osecaj tezine i skupljanja gasova u tom delu, bol, pomalo bol na dodir, probodi kroz kolon. Imala sam napade bola dole desno koji su trajali od dva do sedam dana. Na kraju se bol pojacavao (po sat do najduze dan i po), a naucila sam da se pojaca pred razilazenje. Onda osecaj da se ti gasovi i vec sta razilaze po celoj sirini stomaka, i prodje. A kada pritisnem to mesto dok me boli, to cesto izazove da podrignem. Kao na dugme. Niko nije znao da mi kaze sta to moze da bude. Neki su nagadjali da je hronicno slepo crevo, drugi da ono moze samo akutno da se upali. Gin je tvrdila da tu nema nista. Nikome se nije upalila lampica za neko objasnjenje.
Sada je ispalo da je tacno tu zavrsni deo tankog creva i da tu imam Kronovu bolest! Lekar mi je pokazao u kojoj sirini je promena na crevu, i to je tacno to sto me je cesto bolelo.
I u standardima za dijagnostiku se pominje lokacija dole desno kao najcesca za ovakve promene.
Naravno, daleko od toga da svaki bol tu tako nesto znaci. Ali, ovo je moje iskustvo, pa prati ako ti se nesto slicno ponavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:06 pm
Postovi: 38
Imam 21god i pre 2 dana su mi poceli bolovi u donjem desnom delu stomaka ali ne previse nisko mozda 10cm iznad jajnika. Apetit mi je normalan inace. I sinoc kad sam legla da spavam osecala sam kako mi bol prolazi kroz noge i bole me zglobovi kod stopala. Uvece se probudila i isti taj bol kroz noge s tim da su me i ledja bolela u predelu bubrega. Jutros me i cmar probadao nekoliko puta al to mi hoce cesto kad treba da dobijem al mozda je sad povezano sa ovim. Sta mi je, jel umirem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
"Sta mi je, jel umirem?" :o


Cemu ovakve rechenice i tripovanja da chim neshto zaboli svi imaju rak i umrece?

Jest eli chuli nekad za nervozu creva? Jeste li chuli za nepravilnu ishranu? Jeste li chuli za opstopaciju? Jeste li chuli za to za vishe od 70% ljudi operishe slepo crevo tokom zivota?

Pijete li puno kafe? Gaziranih pica? Jedete li puno suve hrane?
Koji ti je dan u ciklusu? Ovulacija?

Da li uopshte znate sebe imalo da oslushnete? Da li ste ikad radili malo tezo fizichki rad, secate li se bolova u mishicima posle toga? Ili su svi mazeni i pazeni pa ne znaju da prepoznaju ni obichne mishicne upale...

I ovo ovde postaje zaista smeshno, neko dodje napishe 3 rechenice, cilja sam na neshto, vec reshio da umre i onda pita nas da odgovorimo!!!

Obratite se svom lekaru opshte prakse kada imate zdravstvenih problema koje ne znate samo da prepoznate.

Besna samo koliko je mladih koji sebe ne zele ni da upoznaju...a imate internet i toliko pametnih stvari mozete da izvuchete iz ove virtuelne kutije, al valjda je preche dopisivati se preko facebook i myspace nego nauchiti neshto o sebi, ili ne daj boze, prochitati neki tekst o ljudskom telu.

Ljutite se koliko hocete, ali ovako je trebao neko da vam kaze josh kad ste imali 15 godina!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:06 pm
Postovi: 38
Cak previse tragam na netu i citam textove cim me nesto zaboli, mozda zato i mislim tako, kamo srece da me vise interesuje fejsbuk..
Ne pijem kafu i gazirano slabije, hranim se u menzi za rucak pa posle pojedem nesto suvo tako da mi nije ishrana bas katastrofalna. Umem da prepoznam misicnu upalu ali ovi bolovi nisu takvi, i to probadanje u cmaru dok u isto vreme imam bolove u stomaku me uznemirilo. I zasto me bole ledja u predelu bubrega..Nekako me bas nervira to sto nemam samo jedan simtpom vec ko da me celo telo zeza..Trebam dobiti za 5 dana ali ovak bol je ko sto rekoh 10tak cm iznad jajnika..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Potrazi po netu sta je ''HIPOHONDAR''.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 5:21 am
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
okceMalo je napisao:
Cak previse tragam na netu i citam textove cim me nesto zaboli, mozda zato i mislim tako, kamo srece da me vise interesuje fejsbuk..
Ne pijem kafu i gazirano slabije, hranim se u menzi za rucak pa posle pojedem nesto suvo tako da mi nije ishrana bas katastrofalna. Umem da prepoznam misicnu upalu ali ovi bolovi nisu takvi, i to probadanje u cmaru dok u isto vreme imam bolove u stomaku me uznemirilo. I zasto me bole ledja u predelu bubrega..Nekako me bas nervira to sto nemam samo jedan simtpom vec ko da me celo telo zeza..Trebam dobiti za 5 dana ali ovak bol je ko sto rekoh 10tak cm iznad jajnika..


Nemoj da se brines, najverovatnije ti nije nista ozbiljno, ali nemoj nikada ni da zanemaris neke tegobe ako traju duzi period. Evo upravo sam pitao suprugu(oboje smo budni, jer se borimo sa klincima oko boginja koje su navukli, pa temperatura, svrab, svaki cas se bude...) i ona kaze da je imala identicne simptome kao ti pre vise godina kada je navukla zestoku upalu jajnika i da joj je delovalo da je bole bubrezi, noga je bolelal i trnula, a bol se razlivao od predela jajnika, pa setao gore dole. Ne tvrdi da je to, ali moze biti, a takodje je napomenula da su joj ciklusi sa godinama imali razlicite karakteristike, nekada neosetni, a nekada pracen jakim bolovima i svim i svacim.

Opet sa druge strane, zaista je najbolje da odes do lekara(ako to traje danima i ne prestane i kada dobijes) i proveris sta je. Ne umire se tako lako :wink: ne brini i ne obracaj paznju nikada na ljude koji te proglase u zivotu hipohondrom i iskritikuju te ako se zalis na nesto u vezi zravlja. Sa time se ne treba kockati i nikada se ne oslanjati na pausalne procene, pretpostavke i verovatnoce, vec igraj na sto je vise moguce sigurno, ali bez preteranih strahova, danas se mnogo toga leci. Ja sam po prirodi jako radoznao, nikada mi nije bilo dovoljno samo da nesto studiram, vec sam citao i prikupljao nasiroko informacije o svemu zivom, tako ni tebi nece skodoti da citas i o zdravlju, ali pazi... Bez panike, da zaista ne upadnes u paranoje, citaj i o drugim stvarima :) ne samo o tome.

Cim ti imas normalan apetit, nemas povracanje, diareje i neke grozne stvari, najverovatnije ces biti ok. Smiri se, proveri sta je, a do tada ne lupaj mnogo glavu, jer jedni isti simptomi vaze za milion razlicitih bolesti, ni sami lekari ne umeju cesto da prepoznaju pravu stvar, a kamoli laici. Opet kazem, nikada ne dozvoli da ako se ne osecas zaista dobro, da te bilo ko demoralise i ubedi te da si blesava sto brines o svom zdravlju, jer jednu kozu imamo, ne gubi se lako, ali samo se mi sami o njoj zaista mozemo brinuti. Kod lekara cesto ako dodjes, a nemas vec vidljive rupe po crevima, zelucu i drugim organima, kazu, nije ti nista, hipohondar si i slicno, no ako dodjes, a imas sve te rupe, onda ti najcesce kazu, a sta ste cekali do sada, sto niste ranije dosli. Ti si najverovatnije ok, kazem, proveri ako to ne prodje, cisto svog mira radi i uzivaj u svojoj mladosti, cuvaj se, ali ne brini previse i ne opterecuje se, a pitati treba uvek, jer i pored svog citanja i svega sto mozes sama da saznas, bolje se covek oseca kada i prokomunicira sa drugim ljudima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 7:49 pm
Postovi: 1
Lokacija: zrenjanin
Korto Malteze,molim te pitaj suprugu koliko dugo joj je trajala upala jajnika.Ja imam iste simptome(bolovi u predelu jajnika,ledja i noge)i nikako da me prodje.Dobila sam i inekcije i brdo lekova,ali jos uvek traje.Jako sam zabrinuta.Stalno idem na kontrole kod ginekologa i mislim da ce me sledeci put hospitalizovati,ako me ne prodje.

_________________
maka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem desnom delu stomaka
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 3:27 pm
Postovi: 7
Danas dok sam setao javio mi se bol sa desne donje strane trbuha. Nakon sto sam osjetio taj bol sjeo sam na klupu 5 min. i proslo me je, nakon 6-7 sati mi se pojavio isti taj blagi bol na istom mestu, koji je ubrzo prestao. Na netu sam citao simptome upale slepog creva , nemam nista od toga sem taj bol sa desne strane...pa da li da idem kod lekara???????? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: