Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: genitalni herpes
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Na kozici (samo na kozici) penisa su mi se pojavila ranice, a posle par dana kao da su dodatno iziritirane... Na jednoj sam cini mi se video malo gnoja (skoro nevidljivo). Pretpostavljam da je herpes , posto sam 5-6 dana pre toga imao oralni sex sa devojkom koja je na usni imala herpes. Koliko je opasno? I da li postoji mogucnost, da mozda nije to? Da li je obicni herpes (na usni) isto sto i genitalni na genitalijama? :lol: :cry: :cry: :cry:

Gledajuci fotografije na NETu, ne deluje mi da je to to... ili se samo nadam

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Zaboravih da kazem da osecam i blagu napetost u levoj preponi i da imam temperaturu 37.00


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Jos jedno pitanje.. Bas sam uznemiren...
Posto sam procitao da je gen.herpes neizleciv... Da li to znaci da je veliki procenat mogucnosti da cu ga preneti na svog stalnog partnera i da ce bolest u velikoj verovatnoci moci da utice na buduce novorodjence (kada se za to odlucim)... :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
Nasla sam za tebe tri linka pa ih procitaj, u njima ima dosta toga o herpesu, ali mislim da bi trebao da posetis urologa da ti pre toga potvrdi da imas herpes ako vec nisi siguran sta je u pitanju kod tebe. Mada sasvim je moguce da ti je devojka prenela herpes, jer je to jedan od nacina da ga dobijes. Ali da ne davim ovde, sve odgovore ces naci u ovim linkovima....

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... lni+herpes


http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ght=herpes


http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... lni+herpes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Danas sam bio kod urologa. Kaze da idem kod dermatologa, posto sam dosao na kraj radnog vremena, pa kod njega za 7 dana. Pregled je trajao 10 sec.
Covek je dijagnostikovao sledece : Dg. Balanoposthitis, Herpes genitalis

Da li to znaci da je HSV2? Kako moze da bude siguran na osnovu pogleda, bez bilo kakve analize... Opet, rekao mi je da idem kod dermatologa...? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 12:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Evo ti moj post na drugoj temi.http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 7&start=30
Ne moze se dijagnostikovati da li je HSV-1 ili HSV-2 virus bez tipizacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
hvala puno. Sta je tipizacija? Pretpostavljam utvrdjivanje tipa virusa. Koji nacin ispitivvanja je najverodostojniji? Bris, krv...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Bris. Uradi bris glansa, a eventualno mozes i bris uretre na Herpes tip I i II


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
E ovako, juce sam bio kod urologa, konstatovao je herpes genitalis i poslao me kod dermatologa. Pregled je trajao 10 sec. Delovalo mi je sve pomalo neozibljno. Otisao sam danas kod dermatologa, koji je bio odmereniji, prilicno strpljiv i voljan da me saslusa. Takodje je konstatovao herpes genitalis.
Prepisao mi je :
acikolvir 200 mg 5x1 - 10 dana
i obloge fiz.rastvora
Kada se pojave krastice, gentamicin mast 2x na dan dok kraste ne otpadnu.
Prilicno sam uveren da su u pravu :( i da bolujem od herpesa, te smatram da moram sto pre da se suocim sa ovom bolescu. Citajuci na NETu o gen,herpesu, prilicno sam se uznemirio i to isto rekao dermatologu, koji je delovao prilicno smireno i rekao da nemam razloga za brigu.
Jos uvek ne znam tip herpesa, i to ispitivanje cu sto pre uraditi, brisom kako ste mi rekli... Medjutim pitajuci dermatologa, koliko je bitno koji je tip... on mi rece da za terapiju genrealno nije. Da mogu da uradim ispitivanje zbog sebe. Kada sam ga pitao da li je HSV2 opasniji, nisam dobio konkretan odgovor. Kada sam ga pitao da li ucestanije izbija, rekao mi je da ni to ne mora da znaci, da zavisi iskljucivo od imuniteta. Pri tom mi je napomenuo da je herpes prenosiv samo kada je aktivan :o

Smatram da je najbitnije da budem upucen u svoju bolest, te se sa ovakvim odgovorima nisam pomirio.

Pa Vas sad pitam da li sam ja dobro razumeo sustinu:

Hsv1 je simplex herpes koji se najcesce javlja na usni, te ga cesto zovu oralni, dok se HSV2 najcesce javlja nagenitalijama , te ga nazivaju i genitalnim. To NE ZNACI (ili ne???) da HSV1 ne moze da se pojavi na genitalijama. Kako sam razumeo, HSV1 je manje opasan(pogotovo za zenskoi trudnice, tj novorodjence), teze prenosiv (ili ne???). Isto tako HSV2 moze da se pojavi na usni, posle oralnog seksa. Ako neko ima HVS1 partner moze dobiti samo HVS1. Kada je genitalni herpes u pitanju, ako je tipa HVS1 redje izbija nego HVS2, i manja je verovatnoca prenosenja na partnera? Otprilike se HVS1 prenosi kada izbije, a HVS2 se moze preneti uvek kada se ne koristi kondom.

Sve ovo nisu moje tvrdnje , nego jedno veliko pitanje???? Da li sam dobro razumeo. Veliko hvala na odgovoru!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Mladicu herpes nije HIV i nije nikakva tragedija imati ga .Sa herpesom se moze voditi sasvim normalan zivot izuzev malo neprijatnosti kad se pojave vezikule.Sto se tice raznosvrsnih sexualnih aktivnosti pamet u glavu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Symone,
i ja imam genitalni herpes i bila sam u takvom soku u prvom momentu, posle sam sjela za komp. i vidim nisam sama. Ni meni nije jos jasno da li je isto genitalni herpes i HPV. Moj nalaz je bio Herpes Simplex virus 2 IgM- nereaktivan i Herpes Simplex virus 2 IgG ref.vrednost - 54. Ginekolog mi je rekao da imam genitalni herpes. Koristila sam i ja rastvor borne kiseline, aciklovir kremu i tablete a sve to puderisala medic. puderom da zasusuje. Eto tako je to u zivotu.
Tako da sam dosla do saznanja i nekih savjeta kojih sam nasla na netu i primenjujem u svakodnevnom zivotu. Znaci zdrav zivot, dosta sna, ojacavaj organizam, uzmi vitamine C (500mg) i vitamine E ( nasla sam u apoteci od 200 UI) to pijem prevetivno a i kapsule ECHINACEA, jacaju imuno sistem (preventivno pijem po 1 kapsulu) a i pitaj u apoteci ili uputstvo. Dosta setnje (minimum 45 min), zelenisa u ishrani. Procitala sam da je i caj od koprive dobar. Sta da se radi, pomirila sam se sa tim da je to u meni sad ga valja suzbijati i sabijati jacanjem imuno sistema.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Hvala puno... Najgore od svega je sto svako ima svoju teoriju... :)

Danas sam bio u jednoj poznatoj laboratoriji, i kada sam pitao kako se vrsi tipizacija Herpesa, bledo su me pogledali i rekli prkeo krvi. Kada sam pitao, moze li preko brisa, bili su prilicno :o i poslali me kod Mikorbiologa... On je rekao da ne moze preko brisa nego preko krvi. Izvadio sam krv i rekao da provere HSV1 - Igm, HSV1-IgG, HSV-Igm , HSV-IgG. Nadam se da je verodostojno preko krvi... Herpes mi se sad prvi put pojavio i jos je u aktivnoj fazi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Nema na cemu. I meni se prvi put pojavilo pre mesec dana tako nesto, momku nista a meni ranice, bila sam ocajna, polu luda, crne misli su mi se muvale po glavi. Momak je celo vreme uz mene i ohrabruje me ( inace doktor mi je rekao da mi je on preneo herpes iako njemu nije bilo nista). Posla kod doktora uradili mi bris iz materice (sve je bilo OK) i izvadila krv koja je pokazala da je to to. :( Terapija mi je bila aciklovir tablete 1 na 4h sedam dana, mast aciklovir za ranice, i borna kiselina. Moras voditi racuna kad mazes i cistis se, kupi one tufere za skidanje sminke ili vatu pa prvo ocistis ranice sa bornom kiselinom 3%, jedan tufer jedan potez da se ne raznosi na zdravu povrsinu, pa operes ruke, pa kremom dobro natopis ranice pa ispuderises medic.puderom da bi se sve to zasusivalo. To sve radis pod velikom higijenom i to 4-5 puta dnevno. Odmaraj, spavaj, to ti je kao da te grip uhvatio. Ja sam imala povisenu temperaturu i sve me bolelo. Javi se slobodno i pitaj ja sam prosla taj prvi udar pa znam kako je.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
U sustini pored tableta nisam dobio nikakvu terapiju. Nikakve kreme, sem obloge fiz.rastvora 2x dnevno... Dobio sam gentamicin mast, kada se pocnu stvarati kraste. Moram da napomenem da ranice nisu velike i da su samo na kozici penisa.


Hvala jos jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa ne treba da uzimate nista osim aciklovira i vrlo je pozeljno da ga uzimate pre nego sto vam izbiju vezikule jer kada virus napravi stetu nema svrhe uzimati aciklovir.Inace HSV i HPV ne da nisu isti virus nego nisu ni ista familija virusa.A gentamicin mast ste dobili da se na prisutni ulceracije od herpesa ne bi nadovezala i neka bektrijska infekcija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: