Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kako do posla
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
ako neko zna koko do posla u zemlji Srbiji neka kaze jer ja sam izgubila svaku nadu u bolje sutra,sto se posla tice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa koleginice otprlike ostaje samo volontiranje uz nadu (koja poslednja umire :x )da vas prime za stalno.Inace vrlo tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 6:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ima posla u seoskim ambulantama...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
u kojim to seoskim ambulantama,ja sam spremna na sve varijante posla u struci.Cak sta vise mislim da se covek na tim radnim mestima najbolje pripremi za nesto ozbiljnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pokusajte u Zdravstvenom centru u Pozarevcu, ili bilo kom drugom vecem regionalnom zdravstvenom centru (Smederevo, Krusevac, itd.) gde postoji veca gustina naseljenosti. Ima sela na samo par kilometara u gradu u kojima postoje ordinacije u koje nadlezni Domovi zdravlja salju lekare samo jednom ili dva puta nedeljno, jer nemaju koga. A mestani bi da imaju lekara svaki dan. Ovo je slucaj sa vecinom sela u okolimi Pozarevca i Smedereva, kao i u opstinama Zagubca, Veliko Gradiste, Malo Crnice, Petrovac na Mlavi, Zabari, Velika Plana, itd... Potpuno sam siguran da je slicno i u blizoj okolini Beograda.

Uzgred, i ja sam tako poceo, radio sam skoro dve godine u seoskoj ambulanti izmedju Pozarevca i Velikog Gradista, u kojoj sam imao preko 4.000 pacijenata iz 5 sela.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
hvala na savetu.Pokusala sam da dodjem do direktora raznih domava zdravlja ali od pit bulova(sekretarica)nisam mogla dalje a verujte mi dala sam sve o sebe.Mislim da je lakse doci do ministra nego direktora.Zasto je to tako,ko zna.Cak sam konkurisala i za farmaceutske kuce a oni cim cuju da imam dete kraj price.DISKRIMINACIJA :evil:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Mali savet, mozda upali: ne trazite direktore domova zdravlja ili zdravstvenih centara, raspitajte se koji lekar je nacelnik sluzbe opste medicine ili sluzbe medicine rada, pa jurite njega (nju), to su kolege koji nemaju sekretarice. Oni najbolje znaju kadrovske potrebe.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
Hvala Vam.Imam problem,nadam se da cete mi odgovoriti.Brat mi je u Kg bolnici,ima spontani pneumotorax,dreniraju ga i mislim da se ok staraju o njemu.Naime postoje u predelu pneumotor i bulozne prromene koje verovatno pogorsavaju celokupno stanje.Danas sam bila do njega jedva su me pustili da udjem.Od th prima trodon,aminofilin,garamicin,ringer,sav je osamucen pretpostavljam od trodona.Da li mi mozete malo vise reci o spnt.pneumotoraxu ja znam samo ona sto sam ucila iz hirurgije.Mislim da i praksa u znanju ima veliki znacaj.EKG je ok,respiracije takodje,spirometrijski nalazi u granicama normale.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kako su verifikovali te bule radiografski valjda??Inace kod spontanog pneumotoraksa postoje mikrobule tzv blebs subpleuralno.Bule su karakeristika emfizema,da li je vas brat pusac, koliko ima godina,da li se ispitivao na deficit alfa 1-antitripsina??Inace ako su spirometrijski pokazatelji u redu ne vidim zasto bi emfizem bio u pitanju.Sto se tice bula ne vidim kako bi one pogorsavale stanje kada se plucno krilo reekspandira,jedino ako opet neka pukne pa napravi recidiv pneumotoraksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
severus je napisao:
Kako su verifikovali te bule radiografski valjda??Inace kod spontanog pneumotoraksa postoje mikrobule tzv blebs subpleuralno.Bule su karakeristika emfizema,da li je vas brat pusac, koliko ima godina,da li se ispitivao na deficit alfa 1-antitripsina??Inace ako su spirometrijski pokazatelji u redu ne vidim zasto bi emfizem bio u pitanju.Sto se tice bula ne vidim kako bi one pogorsavale stanje kada se plucno krilo reekspandira,jedino ako opet neka pukne pa napravi recidiv pneumotoraksa.

nije ispitivap deficit a1a,nisam mislila u klinickoj slici pogorsaje vec meni u glavi ,odmah mi je bila slika emfizema pred ocima.ima 32 god,pusac,pluce se polako vraca u normalu,na rtg se pojavljuju znaci poboljsanja.po nekad imam utisak brisanog prostora u glavi kada je zdravlj emojih pitanju.inace ovo mu je prva epizoda nadam se i poslednja pneumotoraxa i bilo kojih drugih bolest.osim gripa druge bolesti nije imao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A ako pusac sa 32 godine vec ima bule ,da on ostavi lepo pusenje i svi ce biti mirni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
danas sam mu rekla da zaboravu na plavcasti dim.nasmejao se.cekam malo da se oporavi pa cumu pokazati kako izgledaju bronhije pusaca i koliko u cigareti ima otrovnih materija.idem polako kljucajuci mu mozak.
stop duvanskom dimu!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
i tako odobrise mi volonterski rad,jeeeeeeeee
najzad kakav takav posao u struci :) :) :)
ko zna zasto je to dobro ...
da li neko ima iskustva u volonterskim vodama?mislim sta da ocekujem cemu da se nadam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ocekuj znanje koje ces svakako dobiti.

u medjuljudske odnose se ne upustaj previse, "sluzba je sluzba-druzba je druzba"

odluka o prijemu lekara je u ovom trenutku iskljucivo POLITICKA. poneko od uticajnijih clanova kolektiva bi mozda i mogao da "pogura" za tebe ali je malo verovatno da ce, bar u prvom trenutku a mozda i uopste, to uciniti.

upisi neku "neutralnu" akademsku specijalizaciju koju ces moci da upotrebis i ako se kasnije presaltas na nesto drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Gde ste poceli da volontirate?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: