Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 8:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: Francuska
Garfield je napisao:
A onda potrazite ozbiljanu psihoterapijsku pomoc kako ne biste ponovo upali u slicnu partnersku vezu. Vas partner jeste narkoman i ima problem, ali svakako da i Vi imate problem - njega ste birali, takvog kakav je, sa njim ste ostali i jojs uvek ostajete, sa njim ste napravili dete....Partneri zavisnika po pravilu imaju sekundarnu dobit od takvih partnerskih (nezdravih) odnosa, naravno govorim o nesvesnom coveka bez ikakvog insistiranja da ste doneli svesne izbore. Dakle, imate i Vi ozbiljan problem koji bi bilo dobro da resite kako ne biste upadali u nove problematicne odnose. POzdrav i srecno

Ljubazno na odgovoru al ja se sa ovim ne slazem.
Prvo, psihotarapeut mi ne treba i nikako nisam glupa ni luda da iz ove price potrazim utociste u slicnoj, ne razumijem da se to moze i pomisliti :roll: .
Svoga partnera sam poznavala odavno i nije bio takav narkoman prije, nemam nikako psihicki problem vec je u pitanju bila zaljubljenost i ljubav (ne znam da li ste mozda prosli kroz to bar jednom u zivotu),ne za pohvalu al se desilo.
Mislim da se stvarno rijetko desi ili uopce ne desava vise, da netko ovakvu pricu ponovi 2x.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 8:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: Francuska
Dalida je napisao:
Garfield je napisao:
A onda potrazite ozbiljanu psihoterapijsku pomoc kako ne biste ponovo upali u slicnu partnersku vezu. Vas partner jeste narkoman i ima problem, ali svakako da i Vi imate problem - njega ste birali, takvog kakav je, sa njim ste ostali i jojs uvek ostajete, sa njim ste napravili dete....Partneri zavisnika po pravilu imaju sekundarnu dobit od takvih partnerskih (nezdravih) odnosa, naravno govorim o nesvesnom coveka bez ikakvog insistiranja da ste doneli svesne izbore. Dakle, imate i Vi ozbiljan problem koji bi bilo dobro da resite kako ne biste upadali u nove problematicne odnose. POzdrav i srecno

Ja se sa ovim ne bih bas slozila.
Mislim da mi psihotarapeut ne treba i nikako nisam glupa ni luda da iz ove price potrazim utociste u slicnoj, ne razumijem da se to moze i pomisliti :roll: .
Svoga partnera sam poznavala odavno i nije bio takav narkoman prije, nemam nikako psihicki problem vec je u pitanju bila zaljubljenost i ljubav (ne znam da li ste mozda prosli kroz to bar jednom u zivotu),ne za pohvalu al se desilo.
Mislim da se stvarno rijetko desi ili uopce ne desava vise, da netko ovakvu pricu ponovi 2x.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 4:15 pm
Postovi: 25
Ma Dalida, gledaj sve to sa vedrije strane. Mogla si i mnogo gore da prodjes. Pazi ovog lika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Dalida je napisao:
Garfield je napisao:
A onda potrazite ozbiljanu psihoterapijsku pomoc kako ne biste ponovo upali u slicnu partnersku vezu. Vas partner jeste narkoman i ima problem, ali svakako da i Vi imate problem - njega ste birali, takvog kakav je, sa njim ste ostali i jojs uvek ostajete, sa njim ste napravili dete....Partneri zavisnika po pravilu imaju sekundarnu dobit od takvih partnerskih (nezdravih) odnosa, naravno govorim o nesvesnom coveka bez ikakvog insistiranja da ste doneli svesne izbore. Dakle, imate i Vi ozbiljan problem koji bi bilo dobro da resite kako ne biste upadali u nove problematicne odnose. POzdrav i srecno

Ljubazno na odgovoru al ja se sa ovim ne slazem.
Prvo, psihotarapeut mi ne treba i nikako nisam glupa ni luda da iz ove price potrazim utociste u slicnoj, ne razumijem da se to moze i pomisliti :roll: .
Svoga partnera sam poznavala odavno i nije bio takav narkoman prije, nemam nikako psihicki problem vec je u pitanju bila zaljubljenost i ljubav (ne znam da li ste mozda prosli kroz to bar jednom u zivotu),ne za pohvalu al se desilo.
Mislim da se stvarno rijetko desi ili uopce ne desava vise, da netko ovakvu pricu ponovi 2x.


Kad kazete "nije bio takav narkoman prije...." mislite - pucao se samo svaki drugi-treci vikend a ne svaki dan kao sad?? ali dobro. Neka bude onako kako Vi kazete. ja Vam dadoh najdobronamerniji (i takodje profesionalni) savet, ali najzad to je Vas zivot i cinicete onako kako smatrate da treba. To stop smatram da Vam je potrebna psihoterapijska pomoc ne implicira ni da ste glupi niti da ste ludi, vec da ste stvorili matricu ponasanja koja determinise Vase izbore, Vase mogucnosti i (jos vise!) nemogucnosti da iz losih izbora izadjete (kao sto ste i sadasnjeg partnera ostavljali ....koliko puta do sad i opet mu se vracali, uprkos tome sto se 'puca' vec vis egodina unazad a sada frekventno, sve uz dete koje spava u susednoj sobi??). A sto se tice boldoivanog gore - vi ste vec ponovili pricu, na nekom nesvesnom nivou: ko zna koju pricu i ko zna zasto, u ovoj formi u kojoj sada zivote zivot. Da bi ste otkrili zasto zivoite kako zivite, zasto ne mozete da izadjete iz loseg izbora, i zasto Vam je izbor (odabir) partnera bio takav kakav jeste i zavrsio se ovim cime sada ishoduje Vasa prica - potrebno je da Vam neko pokaze ono sto sami ne mozete da uvidite. Ovo nije nikakva uvreda za Vas, niti plasiranje krivice za bilo sta sto ste do sad cinili ili birali, ali sad imate dete i odgovorni ste da mu budete najbolji moguci (dovoljno dobar) roditelj, a to tesko da cete moci da budete sa obrascima koje zivite.....Jer prosto receno oni nisu ni svesni niti dostupni Vasim razumnim odlukama i prosudjivanju - a to nas uvek uvodi u problem, ove ili one vrste. Nije mi cilj bio da Vas uvredim nego da pomognem. Ali razumecu i to da moj pokusaj dozivljavate kao intruziju i napad, iako nije postojala tendencija ka istima. Konfrontacije nekada umeju biti neprijatne. Posebno kad su preuranjene......no u nedostatku vremena ponudila sam Vam ono za sta je jedino vremena bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 4:15 pm
Postovi: 25
:lol:

Slika[/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
draganvma je napisao:
Ne vrede tu nikakve g.... motke, to je vrlo ozbiljna ne samo psihicka, vec fizicka zavisnost i to je za lecenje u specijalizovanim ustanovama.
Sam se sa ili bez motke niko nije "skinuo".


Bogami, ima i takvih...znam (doduše samo nekolicinu primera) iz ličnog okružnja. Dugogodišnji iv nerkomani su u pitanju - skinuli su se pre 10-ak godina bez ičije pomoći. Sami su rešili da dodje kraj tome i uspeli! :wink:


Dalida, ne radi se o tome da si glupa ili luda, ali takodje imam bliske osobe koje stalno upadaju u te problematične veze. Zbog čega je to tako, ja stvarno ne znam, nisam psiholog niti psihijatar, ali ovo su činjenice. I svaki put kažu: "Ovakva ili slična priča mi se više NIKADA neće dogoditi" ali na žalost dogadja se, ponavlja se i to ne samo jednom...... :cry: a čini mi se da i ti tu priču ponavljaš (doduše sa istim čovekom-prekidaš pa se vratiš).

Želim ti da skupiš hrabrost i da doneseš ispravnu odluku, a na tebi je da odlučiš ŠTA je ispravna odluka. Ne sugerišem ti, ali kažem šta bih ja - svakako bih radije izabrala da mi dete "nema oca" nego da raste u svim tim traumama koje takav život nosi.


Srećno!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Mnogo cesto se profesionalno srecem sa narkomanima, bilo to da je u Hitnoj kad dolaze po metadon,mada mi niti prepisujemo niti dajemo metadon, ili u policiji kad nas zovu zbog intervencije kod narkomana...
Znam samo da neki od njih, ne svi, kazu da su u stanju ozbiljnog odvikavanja, da im je sad veoma tesko i da je to poslednji put da dolaze, da nece vise....
Ali uvek se vracaju...
Mene ih je stvarno zao, mnogo puta i sa nekim od njih (kad dozvoljava vreme u hitnoj) vodim poduzi razgovor kako su poceli, kad su poceli....
Trudim se da pomognem sa razgovorom onoliko koliko mogu, ali razocaravajuce je sto se oni opet i opet vracaju sa istim pricama "samo jos ovaj put".....
To je sa onim koji su se "slozili i poceli" lecenje...
A sta je sa onim koji "jos samo ovaj put " produzavaju svoj i pakao onih koji su oko njih....

Dragan Vam je dao veoma dobar savet....
Ako se stvarno resi i ozbiljno pocne da se leci, budite uz njega i pomozite mu.... Ali u suprotnom....
Ako on nece i nema sile za lecenje, zbog sebe, zbog Vas i najvise zbog deteta kojeg je stvorio, onda je mozda najpametnije da spasete sebe i svog deteta, vise nego da sva trojica tonete....

Izvinite na tome sto se ponavljam sa drugima, ali sam htela va Vam dam bar malo svog razmisljanja...

Sretno !!!!! Ma kako god odlucili.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 4:15 pm
Postovi: 25
Dalida, ako odlucis da ipak ostanes sa dragim, drzi ga dalje od traktora... :wink:

http://www.dizzy-dee.com/news/what-cocaine-does-to-a-cornfield


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 8:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: Francuska
Bez obzira na sve moje osijecaje, dizem ruke od njega.
Danas je podvucen kraj!
Na sve moje mnogo brojne pokusaje, on se nece nikada promijeniti.
Danas mi je rekao ako ga ostavljam da ce uzeti curicu al ne sada vec za godinu dana al da ce sutra doci, da je pripremim u jutro i da ce je vratiti poslije podne.
Nisam se slozila sa tim jer je iskljucivo dojim, na sto je on rekao da ce joj dati bocicu.
Bas je razgovor lose zavrsio....
U zadnje vrijeme svaki nas razgovor zavrsi zestokom svadjom.
Njegova mama misli da ja trebam samo polako sa njim i da ce se to sve aranzirati a ona jadnica i ne zna sta joj se desava sa 33 godisnjim sinom.
Sa njihove strane ce na kraju pasti kao moja krivnja a da opet nece znati pravu istinu o svom sinu.
Ja i ne pomisljam da im to kazem, to nije moje a i otac mu je bolestan ,da covjeka srce prekine.
Ja se moram povuci od svega.

Samo jos jedan mali savijet vas molim...
Da li je pametno da ipak odem na policiju i da im napomenem da mogu imati problema u vezi sa curicom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Nemate razloga ici u policiju jer Vam oni nista ne mogu pomoci: on je otac deteta, i svako odvodjenje deteta sa njegove strane ne smatra se kidnapovanjem deteta sve dok se ne razvedete i ne dobijete starateljstvo nad detetom. Dakle jedino ga mozete prijaviti da koristi kokain i navuci mu miliciju na vrat da napravi premetacinu stana i uhapsi ga zbog posedovanja i koriscenja - ali ne znam da li to zelite da uradite. Dete zakonski ne moze da Vam uzme, prvo po pravilu se deca do navrsene trece godine dodeljuju majkama na starateljstvo pri procesu razvoda, sem u slucaju da je majka mentalno bolesna, u zatvoru ili zavisnik, sto Vi niste. Posebno obzirom na njegovu zavisnost sanse da VAm oduzme dete zakonskim putem je prakticno nemoguca. Najbolje bi Vam bilo da podnesete momentalno zahtev za razvod, a u medjuvremenu se javite ne miliciji vec Cenytru za socijalni rad na opstini stanovanja...U stvari, cekajte...Jeste li Vi uopste iz Srbije ili ja sve ovo u vetar pricam? Ako niste, morate se odnositi prema zakonima zemlje u kojoj zivite.

I jos u dodatku: ne vidim razloga da krijete od suprugovih roditelja zbog cega se razvodite, na kraju oni su baba i deda devojcici i zelece da vidjaju dete, ako nemate nista protiv njih nema razloga da im uskracujete da dete vidjaju, niti da im uskracujete informaciju - bolje da to cuju od VAs nego da to cuju od milicije kad (u nekom trenutku) bude hapsila VAseg supruga, ili ne daj Boze od hitne pomoci ili mrtvacnice (ko pre dodje do njega kad se jednom predozira). Najzad, nema razloga da pred njegovim roditeljima nosite krivicu za vas razlaz, nema razloga da budete ni svetica, ni mucenica, ni zrtva - budite ono sto jeste i budiote iskreni. U ovako komplikovanim okolnostima to je uvek najbolja strategija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 4:15 pm
Postovi: 25
Dalida je napisao:
Da li je pametno da ipak odem na policiju i da im napomenem da mogu imati problema u vezi sa curicom?


Normalno. Nek te posavetuju sta ti je najbolje da radis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
P.s. I u dodatku - da sam na Vasem mestu, NIKAD mu ne bih dala da dete odvede bilo gde i ostane nasamo sa detetom (posebno tako malim) a da znam da se drogira. Ne mislim da bi nesto on detetu mogao d auradi, ali sta ako ga uhvati kriza pa se nasmrce, razvali, predozira? Sta sve moze da se dogodi tako malom detetu u tom trenutku - ne zelim ni d anabrajam: od toga da joj ne da da jede, do toga da je prestravi svojom pojavom do toga da je - zaboravi negde! Niste valjda poludeli da dovodite dete u tu vrstu opasnosti - sa ili bez bochice i dojenja, sasvim je nevazno. MOrali bi ste biti odgovorni i reci mu da dete moze da vidja iskljucivo u vasem prisustvu (jer naprosto nije dovoljno odgovoran roditelj da mu se dete poveri drugacije!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Rasena je napisao:
Dalida je napisao:
Da li je pametno da ipak odem na policiju i da im napomenem da mogu imati problema u vezi sa curicom?


Normalno. Nek te posavetuju sta ti je najbolje da radis.


Posavetovace je da ode u Centar za socijalni rad. PItace je da li je razvedena. Tarzice joj adresu da odu da naprave raciju u stanu i privedu ga zbog posedovanja i koriscenja. I reci ce joj da je on otac deteta i da - dok ne napravi krivicno delo (sa detetom u vezi - oni su nemocni da bilo sta cine (jer on ikakvo krivicno delo nije pocinio vezano za dete - jos uvek).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Verujem Majo da ima i takvih slucajeva "samostalnog skidanja" a to sto sam rekao da se "sam niko nije skinuo" upravo sam mislio na to kako se "solo skidanjem" taj isti brzo vrati na staro jer se nije ni "skinuo". A doticni ne da ne moze sam da se "skine" vec nece ni da pomisli na bilo kakvu opciju lecenja, ni samostalnog, ni u spec. ustanovi!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako pomoci narkomanu koji ne prihvata pomoc?
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 17, 2012 3:03 pm
Postovi: 1
Moj rodzak je narkoman preko 15 godina,pokusao je sve komune,zavrsavao je na ulici,sve bolnice apsolutno sve.U zadnjoj komuni je bio 15 mjeseci zavrsio je program,potom je apstinirao mislim godinu dana,zapoceo novi zivot nasao posao lijecio se od hepatitisa,upisao skolu,gledao ma mnoge stvari na drugaciji nacin pomislili smo da je to to,da je razumio neke stvari,medutim ponovo je pao..Jedno veliko pitanje je sta dalje kako pomoci prvo roditeljima kako im vratiit snagu da se dalje bore ponovo i ponovo...ON je sada u kuci negira sve to ponovo bjezi od istine,i dalje radi izlazi iz kuce mislim njemu je"SUPER" svi znamo da se drogira ali niko nezna sta da se uradi...da li ponovo istjerati iz kuce i cekati to neko DNO PONOVO......kako pomoci vise kako ga natjerati da prizna da trazi pomoc...KAKO pomoci roditeljima imAm osjecaj da manipulise sa njima,ljudi su sve pokusali i neznaju kako sta dalje,ja razumijem da im je to dijete da ih to sve boli i na neki nacin pokusavaju pobjeci od toga kako ih vratiti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: