Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u glavi
PostPoslato: Čet Jun 02, 2005 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 8:15 pm
Postovi: 4
Pre nekih desetak dana sam počeo da vezbam (sklekove, trbušnjake i zgibove). Prvih 5-6 dana bilo je sve OK ali sam kasnije počeo osećati bol u glavi pri većem naporu (nalik onom kada naglo ustaneš iz ležećeg položaja).
Da li je to možda zbog toga što sam naglo počeo sa treninzima (cela zima "ležanja") ili zbog nečeg drugog??? Inače imam 23 godine. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 03, 2005 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
meni se ponekad dešava da pri većim naporima imam neke blaže glavobolje, ali meni je pomenuto da nagli pokreti znaju biti uzrok glavobolja (npr. naglo dizanje iz kreveta nakon dužeg mirovanja) kod ljudi sa niskim pritiskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 03, 2005 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 8:15 pm
Postovi: 4
Da, bol je isti kao kad mi padne pritisak (kad ne popijem kafu ujutro, dok sam pio kafu uopšte)! A možda je zbog toga, prestao sam da pijem kafu pre nekih 15-20 dana??? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2005 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
ne verujem da je zbog toga. Kafa samo prividno i vrlo privremeno diže pritisak. To je jedna od klasičnih zabluda - kafa kod niskog pritiska ne pomaže (ja sam očiti primer, no meni moj pritisak nikada nije smetao), ali zato kod visokog pritiska može da odmogne. Naime, kafa može trenutno da digne pritisak, zbog kofeina, no to dejstvo je kratkotrajno i već nakon 15-30 minuta pritisak se vraća u prvobitno stanje ili, još gore, padne niže no što je i bio. Ako ti je pritisak stalan, ne verujem da imaš nekih većih problema zbog njega.
Još jednom ponavljam - ja nisam stručnjak, ovo je tek iz mog iskustva.
Probleme sam imala samo zbog nekretanja. Ja u proseku provedem po 10 sati ispred monitora, nekada, kad je baš frka, zna biti i duplo, tako da se slobodno može zaključiti da sam vrlo neaktivna osoba. No, uz neke šetnje sam se malo dovela u red, treba na tome još poraditi, ali nije strašno.
Ima jedan detalj kom sam se slatko nasmejala kad su mi skrenuli pažnju na njega, ali sam posle kući, proveravajući koliko to može biti tačno, došla do zaključka da su ljudi bili u pravu. Naime, ne treba sedeti prekrštenih, stisnutih nogu ili zgrčeno podvijenih nogu (kao što sam ja radila) iz više razloga, a prvi je što otežavaš cirkulacija, pa verovatno usled toga i zna da se spusti pritisak. Meni je bilo smešno, no od kada pazim na to, moram da priznam da nemam one "mutne" glavobolje, jedva primetne no prisutne, kad sam satima ispred monitora.
Uf, jesam opširna.
Ako tvoje počnu ozbiljnije da te ometaju javi se doktoru, bolje sprečiti nego lečiti, no nekako mislim da su sve te male glavobolje samo opomena da pazimo kako se ponašamo prema sebi samima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: