Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: FIBRINOGEN
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
MOLIM NEKOG DA MI OBJASNI STA JE FIBRINOGEN BUDE MI 23,10g/l PA MI BUDE 14,07 PREDZADNJI PUT MI JE BIO 4,7 g/l DA BI MI SAD BIO 11,20g/l KAD PITAM DR KAZE MA NISTA TO NIKO MI NIKAKVU INFORMACIJU NE DAJE MOZDA TO I NIJE TAKO BITNO ALI AKLO NEKO NESTO ZNA AKO MU SE DA DA MI OBJASNI HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Fibrinogen
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 11:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Fibrinogen se nalazi u krvnoj plazmi kada se u krv doda antikoagulans zbog odvajanja krvnih elemenata. To je izduženi globulin koji se sintetiše u jetri. Ima fiziološku ulogu u koagulaciji krvi, stvara prozirni fibrinski gel.
Plazma sadržI od 2 – 4 g/lit. fibrinogena.

Povećana koncentracija fibrinogena je kod :
-u blažim jetrenim bolestima, jetra ga stvara kompenzaciono
-u plazmi trudnica
-za vrijeme menstruacije
-nakon rendgenskog zračenja
-kod fokalnih infekcija, kao kod tonzilitisa, sinusitisa, kolecistitisa
-kod akutnih bakterijskih infekcija
i do 10 g/l, sa pneumokokama, sepsi, reumatskoj groznici
-nefrozi, zbog gubitka albumina
-uzrokuje i povećanu sedimentaciju eritrocita
-perniciozne anemije


Smanjena koncentracija fibrinogena je kod:
- kod funkcionalne insuficijenscije jetre
- toksičnog hepatitisa
- ciroze jetre
- akutna žučna atrofija jetre
- teška krvarenja
- kaheksija /izrazita mršavost/
- kod tifusa, ai kod ostalih infektivnih bolesti često je povišen
- bolesti koštane srži
- mijeloične leukemije
- šarlaha
- pelagre


Izvor: S.M - Protumačite sami svoje analize krvi i mokraće, Šamac, 2002. /ja sam autor knjige/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
hvala sad mi je bar jasno sta je pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ako vec treba proceniti aktivnost bolesti ili postojanje nekakvog zapaljenskog procesa, od nespecificnih faktora upale fibrinogen i sedimentacija odavno nisu validni pokazatelji. Neka vam vas lekar prati CRP /C-reaktivni protein/.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Nikada se i odredjuje dijagnoza po SAMO JEDNOM FAKTORU, ANALIZI JEDNOG PARAMTERA JEDANPUT ! Sto je normalno, ni sam CRP nijE validan, i taj nalaz treba ponoviti nekoliko puta, kao i Reuma faktore i slično.....nemate strogih pravila u medicini, i sve povlači jedno drugo.....od vaše dijagnoze zavisi i terapija, a da bi dijagnoza bila dobra, tačna ispravna, od koje zavisi vaše ozdravljenje- vazan je i doktor - da je stručan ! A u svim strukama je svakavih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 4:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ovo sam shvatio iskljucivo kao raspravu oko nivoa fibrinogena, bez ikakve zelje da ulazimo u dublju dijagnostiku. U tom smislu i FIB i SE kao nespecificni parametri su znatno irelevantniji od CRP-a. Naravno da ni jedan od navedenih parametara izolovan ne znaci ama bas nista i nije za tumacenje! U ostalom niko nije ni pomenuo da mu nesto fali, od cega boluje, da li se od neceg leci.........kada nema pocetne dijagnoze, nema ni rasprave o diferencijalnoj dijagnostici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
kolega draganvma, imas veliku gordost da budes u pravu, iako se slazem sto si napisao,nevezano za temu, o raspravi nema ni rijeci, nismo djeca, tema je FIBRNOGEN...to je osoba pitala sta je fibrinogen, da joj neko pojasni.....a ako si klinicki ljekar onda trebalo bi da znas povezanost parametara mnogih.....a dijagnozu ova osoba jos ni nema pravu.....
i jos jedna dobronamjerna opaska, koristi manje stručne izraze, jer ovaj forum je za sve ljude kojima medicina nije struka! cilj foruma nije da pokaže koliko smo pametni,i da nas niko ne razumije osim ljekara, nego da objasnimo ljudima, damo odgovore i eventualno savjete i uputstva vezano za njihovo zdravlje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Greska u koracima:
kada sam rekao "rasprava", nisam mislio na svadju i prepirku, vec debatu. :roll:
Posebno, nemam nameru niti zelju da se raspravljam sa urednicima podforuma. Nismo se razumeli.
Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Izvinjavam se ,meni treba samo neko da mi objasni sta je.,a ne da mi dr kaze to je od tvoje kicme ili moze biti i od srca .Ukratko imala sam diskus hernije na dva nivoa opeisala,sad nikle prirasline ili divlja mesa i poklopile opet nerve na L4-L i L5-S1.Sad isto kao da se nisam ni operisala.Imala infarkt prije 2 god sad napadi angine pektoris rani klimaks poceo prije3 god.Imam42 god.Zadnji nalaz SE 32/40 secer8,5 fibrinogen 27,8,ALT 54,ostalo kaoKKS,trigliceridi,holesterol.....sve uredno izuzev kad me ufate napadi angine pektoris onda mi jeCK155..160, ako to ima ikakve veze sa ovim. Molim nemojte se prepirat vi ste nam jedina nada da nam objasnite ono sto nas interesuje na fin irazuman nacin. Ja sam iz Sarajeva ali vjeruj te da mi niko nigdje nije pomogao kao vi na ovome forumu.Zato svima vama VEELIKI pozdrav i veliko hvala :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Izvinjavam se ,meni treba samo neko da mi objasni sta je.,a ne da mi dr kaze to je od tvoje kicme ili moze biti i od srca .Ukratko imala sam diskus hernije na dva nivoa opeisala,sad nikle prirasline ili divlja mesa i poklopile opet nerve na L4-L i L5-S1.Sad isto kao da se nisam ni operisala.Imala infarkt prije 2 god sad napadi angine pektoris rani klimaks poceo prije3 god.Imam42 god.Zadnji nalaz SE 32/40 secer8,5 fibrinogen 27,8,ALT 54,ostalo kaoKKS,trigliceridi,holesterol.....sve uredno izuzev kad me ufate napadi angine pektoris onda mi jeCK155..160, ako to ima ikakve veze sa ovim. Molim nemojte se prepirat vi ste nam jedina nada da nam objasnite ono sto nas interesuje na fin irazuman nacin. Ja sam iz Sarajeva ali vjeruj te da mi niko nigdje nije pomogao kao vi na ovome forumu.Zato svima vama VEELIKI pozdrav i veliko hvala :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Murella, imate premalo godina za sve te dijagnoze?!!!!!

Morati da promjenite način života, ishrane, mišljenja! Nisam vam rekao čarobnu formulu , a ni lako izvodjivu, znam to! Ali Radite na tome, korak po korak, okrenite se sebi, smirenoumlju, umjerenosti u radu, ishrani, komunikaciji!

Toliko uvećan fibrinogen , uz ubrzanu-uvećanu sedimentaciju, CRP i opšte vaše stanje, može da znači da je "neki" upalni proces u pitanju!

A uvećan fibrinogen kada sve može da bude imate napisano ranije, kao i kad je smanjena vrijednost nejgova!

Zbog angine pektoris, zbog srčanog mišića, preporučujem vam KoenzimQ 10, kapsule od30 mg, da ih prva dva mjeseca uzimate 4x1, a poslije 2x1, oporavićete svoje srce!
Želim vam puno zdravlja, smirenosti i ljubavi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Murella, skok nespecificnih faktora upale sa skokom CPK je vec dovoljan razlog da se ne igrate sa svojim zdravljem, vec da odete kod kardiologa! nemam nista protiv Q10 i ostalih antioksidanasa ali javite se kardiologu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 5:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Javljam se redovno kardiologu,pijem sve sto kazu.Sad je najveci problem psiha ,poslije infarkta, strah od napada.Moram naci nacina da se mjenjam.Svi su mi preci od mene ali skontam sta da me nema svi bi se snasli ali lako je reci a tesko se mjenjati.Kako kazete korak po korak pa valjda cu uspjet.Meni je mnogo bolje kad evo imam s kim svoje probleme da podjelim a vi ste na forumu stvarno super samo ostanite tako.Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Skok CPK nije signifikantan za nov infarkt!!!!!!!!!!Ne plasite se!!!!
Ali svakako vasa laboratorija je za dalje ispitivanje.
1. Promenite kardiologa
2. Idite kod ginekologa, uradite hormonalni status i dace vam supstitucionu Th da lakse prebrodite postmenopauzu a da ne dodje do ozbiljnijih kardiovaskularnih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
Ne znam da li vama mogu napisati nalaze hormona gin i terapija od kardijologa(da Vam ne bi oduzimala vrijeme) moj ginekolog kaze da se zbog infarkta ne bi smjeo igrat hormonskim flasterima, a kardiolog da su napadi od Metal Principove angine ako sam dobro svatila i da ce to samo s vremenom proc samo da se ja pridrzavam savjeta. a vjerujte da sam masu promjenila sto privatno sto po bolnici doktora dok se nisam kod jedne skrasila ali i ona ako dam kovertu sve ce uraditi,neznam kako je kod vas ali kod nas je katastrofa, svi su takvi,cast izuzecima pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: