Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: izludjujce peckanje
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 5:32 pm
Postovi: 38
Vec sam milion puta postavljala kojekakva pitanja..i evo ponovo sam tu...
Bilo bi bezveze da zapocnem sa pricom od samog pocetka..
Ali, ja vec punih godinu i po dana obilazim lekare-pocela sam od ginekologa, pa dermatovenerologa, infektologa, imunologa...itd, i nista nije reseno,a ja imam izludjujuce peckanje, bolove, svrab u predelu vulve,na ulazu u vaginu,cak se pojavljuje i otok i zaista jak bol..i isti slucaj je i sa analnim otvorom(da napomenem da sam imala i analni odnos)..sto je jos gore imala sam i oralni sex..i sa te strane imam gomilu problema-pljuvacka mi je ocajna, lepljiva, cudan ukus u ustima, ponekad se oseca na gnoj, jezik me cesto pece....strasno...Pored svega uz to se pojavljuju i problemi sa zlezdama, temperaturom, nocnim prznojavanjem...Uradila sam sve analize, na sve moguce polne bolesti(gonoreja, hlamidija,i na sidu,hepatitise..) i sve je u redu...a, ovako stvarno vise ne mogu..momka nisam imala od tada, prosto se ne usudjujem da se upustim u vezu, kad vidim da nesto nije u redu....
Molim vas samo neki savet sta bih jos mogla da ispitam, kome da se obratim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da li ste cekali da kod testiranja na aids prodje period prozora(tek 6 nedelja posle izlaganja pojavljuju se antitela na HIV i ELISA test je pozitivan,inace da bi se neko oglasio HIV pozitivnim posle pozitivne ELISE radi se ponovo potvrdna ELISA i ako je ona pozitivna potvrdni Western blot koji se smatra pozitivnim ako je pozitivan na jedan protein omotaca i jedan protein kapsida HIV-a).A ako HIV nije u pitanju ja bih ponovio test na gonoreju,ili probao da dokazem Neisseriu gonorrhoee u direktnom preparatu ili bih vas poslao da se brisevi ili gnoj kultivise u kvalitetnoj laboratoriji jer je N.gonorrhoee veoma osetljiva bakterija u spoljnoj sredini pa se lako moze desiti da rezultat bude lazno negativan zbog greske prilikom uzimanja ,transporta i kultivisanja materijala.
Sve najbolje i pamet u glavu. kondom je zakon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 5:32 pm
Postovi: 38
Testiranje na hiv uradila sam nakon pet meseci od poslednjeg odnosa, i po odlasku po rezultate doktorka mi je rekla da sam sa te strane sigurna i da je sve u redu.
Prilikom uzimanja brisa na gonoreju doktorka u laboratoriji se prilicno potrudila da kvalitetno uzme uzorak, jer sam je detaljno upoznala sa svojim problemom-rezultat je bio negativan. Nakon toga sam, po ko zna koji put uradila i cervikalni i vaginalni bris (takodje veoma kvalitetno uzet uzorak, bar mi je tako receno) i u tom nalazu je stajalo da se u cerviksu nalazi mali broj enterococcus-a, a u vaginalnom brisu veliki broj polimorfonuklearnih leukocita. A, na brisu vulve mi je ustanovljen veliki broj e.coli i kandide...za to sam koristila kreme, ali naravno to nista ne pomaze jer je problem untura(da se tako izrazim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A tako kandida je znaci u pitanju,pa ako ne pomazu kreme onda ste kandidat za sistemsku terapiju protiv kandide o tome vise sa vasim lekarom.Da li je uzet perianalni i faringealni bris na N.gonorhoee jer anorektalna i faringealna gonoreja odnosno svaka gonoreja atipicne lokalizacije ne mora da ima onu klasicnu sliku kao genitalana(sekret IV grupe kod zena ili gnojna sekrecija iz uretre kod muskaraca)vec su simptomi atipicni razna pecenja,crvenila,neprijatne senzacije,neprijatan miris.Da li imate apscese na krajnicima ?Inace dobro je da ste doktorku uputili o citavoj stvari i da ste eliminisali sve potencijalne opasnosti ,ali ipak mi je sve najsumnjivije na atipicnu gonoreju zbog simptoma koje navodite i zbog klinicki veoma izrazene inflamacije(ta limfadenomegalija da je ingvinalno ili cervikalno??,temperatura kolika je??,da li ste primetili oticanje i crvenilo zglobova i ako imate ove probleme sa zglobovima da li su oni bolni??)
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 5:32 pm
Postovi: 38
Nije uzet perianalni i faringealni bris na N.gonorhoee. Ponekad mi se desi da mi se pojavi apsces na krajnicima(to je kao zapaljenje grla, ako sam dobro razumela), tacnije problemi sa grlom su i poceli u vidu gnojne angine, a potom je pronadjena kandida u velikom broju, koje sam se kasnije resila. Inflamacija se pojavljuje i ingvinalno i cervikalno...Temepratura ne prelazi 37.3C, u poslednje vreme je redovno pratim, i primetila sam da mi se, uglavnom pojavljuje 10ak dana pred menstruaciju, tada se javlja i nocno preznojavanje, koje sam vec napomenula.
Sto se tice promblema sa zgobovima,i oni se javljaju i imam bolove u zglobovima, oticanje i crvenilo ponekad na rukama, javlja mi se i bol u kostima, misicima...zaista sve postaje neizdrzljivo.
Meni su svi ovi simptomi koje imam delovali na gonoreju, ali u razgovoru sa dve-tri lekarke one su definitivno iskljucile tu mogucnost, jer navodno simptomi nisu takvi...Cak me je jedna doktorka u ordinaciji docekala sa recenicom "a, sta si se sad istripovala?", to je bilo strasno za mene...i tada mi je saopstila kako imam gomilu kondiloma, a samo 7 dana pre toga sam bila kod nje i rekla je kako je sve u redu. I svaki naredni odlazak kod lekara (naravno, drugog), nije bilo ni pomena o kondilomima.
Verujte mnogo sam zabrinuta, i zelim sto pre da se resim ovog problema,ukoliko je jos uvek to moguce, s obzirom da predugo traje.
Recite mi na koji nacin se radi perianalni i farnigealni bris na gonoreju, pa da odem i to da odradim i ako mozete da mi preporucite neku pouzdanu laboratoriju.
Puno vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Gonoreja atipicnih lokalizacija se ne prezentuje kao vaginalna.Na institutu za mikrobiologiju medicinskog fakulteta mozete odraditi ove briseve.Inace jedino gonoreja moze dati ovakvu sistemsku klinicku sliku.Temperatura nije visoka i povezana je sa menstruacijom,ali bolovi u zglobovima,crvenilo i oticanja mogu se povezati sa gonorejom.Uradite briseve pa javite sta je bilo ako je gonoreja u pitanju penicilinom cete resiti problem,ali to u dogovoru sa doktorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: izludjujce peckanje
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 12:24 pm
Postovi: 8
Imam pitanje posto su analize koje trazim manje vise iste. Da li je Mikrobioloski Institut zaista mesto gde se mogu uraditi atipicni brisevi (grla i perianalni) na gonoreju i hlamidiju? Posto privatne laboratorije to zaista ne rade u opste (genitalne rade samo pa sam to i uradio ali ostale ne)!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: