Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Iako sam Rosu (tj. Nesi Brkicu :wink: ) licno kivna, zanimljiva mi je ova diskusija, pa da pridodam ponekaj.

jedino sto nikako nije smesno je veliki broj ljudi koji su mu se prepustili i verovali kao da je bog i jedina nada za njihovo izlecenje

E vako – bila ja odavno, mnogo pre ovog foruma, na jednom od Rosovih okupljanja – ko velim, nece da skodi. Zateknem tamo jedno 400 ljudi, pretezno pacijenata (dakle redje rodbine). Ogromna vecina tih ljudi ZAVRSILA JE sa zvanicnim medicinskim tretmanom, dok je jedan manji deo i dalje bio na istom, interesujuci se za Rosovo “ucenje” kao DODATAK pomenutom. Mislim da u gomili nije bilo NIKOGA ko bi zvanicnu medicinu zamenio njegovim pristupom (niti je njemu licno ta varijanta draga, kako primetih jer nece, covek, odgovornost). Tako da nema potrebe da brinete oko toga da ce neko nasesti bas tako ekstremno. Maximum nezgode koja sa njim moze da se desi je:

a) opeljesivanje pacijenta za iljadu trista;
b) razbucavanje organizma recimo cezijum-hloridom, koji on preporucuje olako a koji nije naivan uopste.

Ovome bi se eventualno mogla pridodati i lazna nada, ali nisam sigurna da se istoj moze prikaciti negativna konotacija, jer u tome u sustini nema nista lose (licno verujem da se kod onih kancer-pacijenata kojima je Roletov generator u bilo kojoj meri “pomogao” i radilo o placebo-efektu).

Sto se krvnih grupa tice, to predstavlja sporedan deo ove price, on to ne forsira kada se radi o raku vec onako usput, procitao negde i to pa da se malko i time razmetne... na to ne treba obracati preteranu paznju.

Zasto bih trebala da verujem nekom coveku kojeg je doveo Roso i koji tvrdi da ga je Roso izlecio?

Prateci ga jedno vreme, nikad nisam naisla na takvog coveka, pa ni o tome ne treba brinuti. Ipak, radi se o tome da se narod koji NEMA DRUGU MOGUCNOST hvata za slamku, racunajuci, zasto da ne probam... U grupi posetilaca se, recimo, nalazila zena koja je imala III stadijum na grlicu materice, kojoj su zracenjem napravili teski haos, tako da sada svakodnevno ima bolove i krvarenja iz vagine, mokracnog kanala i iz anusa (a zracenje je recimo bilo pre godinu dana, tako nesto), dok je tumor jos uvek tu (radi se o mladjoj zeni), koja je ogorcena na zvanicne lekare a koji su je otprilike “izlecili” koliko su umeli, pa se eto obraca alternativnim resenjima... na cemu se nikome ne moze zameriti, slozicete se. Pa samo citanjem ovog foruma sreli smo toliko primera ljudi kad ti lekar prosto kaze “to su posledice zracenja i tu se nista ne moze uciniti”... na sta ces ti verovatno probati nesto sam. A konkurencija, kad se o raku radi, kod nas nije prevelika – imas Todora, imas Rosa i imas dede sto muljaju cajeve, toliko. Taj se spisak prilicno brzo iscrpi...

Pitanje je da li biste imali hrabrosti da poveriti zivot nekome kao sto je dr Roso?

Ne radi se tu o poveravanju zivota, kako rekoh... vec o onima koji prakticno nemaju sta da izgube... I ima jos jedna stvar - primetila sam da ljudi koji su bolesni moraju da veruju u nesto konkretno, najradije NEKOGA... pa im Roso tu dodje zgodna figura - mislim, u slucaju kad sa lekarima vise nemaju posla...

Da li treba verovati coveku cija ljubaznost zavisi od 1.000eur?

Kad smo kod ovoga – Roso je bio puka ljubaznost i ugladjenost u poredjenju sa zenom koja je doktor mojoj majci (a o kojoj se uzdrzavam vec mesecima ovde... jednom cu da raspalim po imenu i prezimenu...) Roso ima 4 razreda i jos i moze da se drnda, ali ona bre NE SME... dok radi tu gde radi (Onkoloski) i placa je ko je placa...

Da biste bili sigurni da li je neko prevarant ili ne (pogotovo ako se je bas pojavio u medijima)

Da, Rotjko je krenuo mnogo agresivno u BG-u (i NS-u, kako cujem), ali je negde puk’o – nisam sigurna zasto i kako tek, zavrsio je pre nego sto je i poceo...

Sto se tice alternative da li koristi ili ne bitno je da ne steti

Jes... nezgoda je samo u tome sto, ako se pacijent prevari pa priupita svog dr-a o necemu (npr nekoj biljcici koju bi pijuckao usputno sa zracenjem), dobije najcesce najstrozu zabranu, pracenu prezirom... sto za moj ukus nije nista bolje od Rosovog pristupa (cak mi je i strasnije, s obzirom na to KO tako nesto izgovara)...

kao neke urinoterapije

Kad se setim – moja tetka rodjena, zivela tada na Kosovu, cula negde da je “mnogo zdravo da se ujutru popije sopstvena mokraca”. Nista zeni nije falilo, no onako, ko veli, da si produzi zivot i to :D I pile tako i ona i prijateljica neko vreme. Ja sve cekala izvestaj o nekakvom trovanju ili sta znam, medjutim nista. Ne secam se zasto su prestale – valjda da se ne podmlade previse, pa da ljudima bude sumnjivo :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Alternativa
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Kajo,

Sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da bih se, u slucaju (nedaj Boze, puj, puj, puj) da dodje do toga da se toliko razbolim i da me lekari posalju kuci sa recima "da vise ne mogu da mi pomognu i da se ne vracam" , okrenula ka alternativi. Znaci, dok stanje nije doslo do tog stepena "otpisanosti" alternativa da - ali proverena i kao dopuna uz klasicnu medicinu.

Sta je proverena alternativa? Pa, mislim da se onima na cancertutoru moze poprilicno verovati.

i sama si rekla da nema potrebe da dizem frku jer sam FIGO I, zato i nisam sumnjala da je hemo terapija moj prvi izbor. A o svim ostalim ali..... i sta bi bilo - kad bi bilo.... ne zelim da razmisljam. Vise nista ne radim unapred. Zivim za danas!

Nadam se da sam definitivno sada razjasnila svoj stav po pitanju alternative.

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ma apsolutno, meni je tvoj stav sasvim jasan... I naravno da nije sva "alternativa" (vec mi dodje muka od ove reci) u istom kosu, kako vole da je trpaju... I naravno da odluke zavise od slucaja... Pa tako za mene ni redosled koji Kat pre neki dan pomenu (uvek prvo zvanicna pa onda dodaci) nije apsolutan... No, niko od nas ne moze da prica o tudjem slucaju, vec samo o svom...

Poz svima, odoh spati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dr. roso
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 8:06 pm
Postovi: 1
Mnogi ce me prepoznati u ovom napisu jer s mnogima sam se cuo telefonom ali tema je Dr. Roso a ne ja.
Moram pomenuti neke od ucesnika jer na sebe su preuzeli tezak teret odvracanja ljudi od metoda Dr. Rosa, sto je nekima bila jedina sansa da prezive. Neki su to uradili u neznanju i najboljoj nameri da odvrate ljude od uzaludnog trosenja para, zasnovanog na licnom losem iskustvu u kontaktima van zvanicno priznate medicine, ali ima i onih koji su to uradili iz licnog besa i zavisti. Lepo pitanje je postavio Solteh: "Zasto je Radej toliko ljut".
Ja cu vam reci. Zato sto Dr. Roso vise ne prodaje Pupinov _reklamiranje_ u Hrvatskoj, vec svoju varijantu tog uredjaja, nazvanu Hemoplag. To bi se moglo nazvati plagijatom da to nije uveliko poboljsana varijanta i mnogo efikasnija od one koju prave u Pupinu. Hemoplag zaista deluje pozitivno i na prostatu (ne leci kancer) da resava i probleme adenoma i izuzetno efikasno resava probleme hemeroida, sto se za Jevtovicev proizvod nebi moglo reci. Dakle, razlog tolikog besa nije plagiranje (mozda jeste, mozda i nije plagijat), vec gubitak dobrog dela trzista i prihoda. Pri tome, Dr. Roso ni jedan primerak svog Hemoplaga nije prodao u Srbiji, a zasto Jevtovic slabo prodaje svoj _reklamiranje_, verovatno znaju oni koji su ga probali i nisu imali o cemu da pricaju.
Dr. Roso nije zavrsio medicinski fakultet - to nikada nije ni tvrdio (kcerka mu studira medicinu), vec je zavrsio fakultet Naturopatije u SAD. Nije zavrsio ni srednju medicinsku, vec gimnaziju i bio je izuzetan ucenik ali samo iz predmeta koje je volio.
Kao BodyBuilder prilicno je upropastio svoje zdravlje isprobavajuci razne preparate ali je zato stekao i veliko iskustvo (uglavnom, sto se ne sme) koje moze da primenjuje u svojoj terapiji.
Oni koji su bili kod njega mogu da potvrde koji profil cine vecina njegovih pacijenata. To su ljudi koje je zvanicna medicina otpisala i mnogima od njih ni Dr. Roso nije uspio pomoci, ali mnogima i jeste. E, zasto tih ljudi nema na forumima ili u medijima. To je prava tema u koju bi trebalo ukljuciti i drzavne organe. Nema ih jer je po zakonima Srbije (mozda i ostalih republika - drzava) zabranjeno u medijima govoriti ili pisati o izlecenim ili ne izlecenim pacijentima. Mislim da taj Zakon nije na snazi zbog Dr. Rose i slicnih "alternativaca" vec zbog zvanicne medicine koja ne moze pokazati ni jednog izlecenog pacijenta, ni jednog kome se nakon nekoliko godina nije povratila bolest u jos gorem obliku. Pitate koliko Dr. Roso ima izlecenih - ima, znam ih nekoliko. Mozda malo u odnosu na broj lecenih, ali onkologija u Beogradu ima svaki dan vise pacijenata nego ih je Dr. Roso do sada imao ukupno, a nemaju ni jednog izlecenog. Mozda je lecenje kod DR. Rose skupo, ali da li znate koliko kosta samo jedna injekcija hemioterapije koju onkologija naplacuje od socijalnog. Ako je podatak kojim raspolazem tacan (1.500,00 Eura) onda nije cudno zasto onkolozi toliko drcno inzistiraju na hemioterapiji. Cenu zracenja niti neznam. Iako su mnogi svesni da ih zvanicna medicina u stvari ubija a ne leci, ne mogu to izbeci i to bi trebala biti prava tema foruma: "Pravo na izbor". Verovatno vecina vas nezna da nije moguce produziti bolovanje ako ne pristanete na zvanicno ubijanje od strane drzavnih organa (onkologije), jer drzava je nepogresiva iako su groblja prepuna njenih gresaka. Sve sto je Dr. Roso govorio na televiziji ili napisao na svom sajtu (www.rosorifeterapija.com) je istina, a svako bi trebao imati pravo da bira kome ili kojoj metodi ce se opredeliti, bilo da je u pitanju upotreba Rife generatora, fitoterapija, makrobiotika, akupunktura ili bilo sta drugo (pa cak i Jevtovicev _reklamiranje_ - koji u opste nije njegov).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Pravo da vam kazem citajuci ovu temu jos mi nije jasno o cemu se radi. Da li je to lek ili ne?

Ako taj uredjaj leci onda se to mora dokazati, ali ne u novinskim clancima nego istrazivanjima kojim podleze svaki lek. Svaki registrovan lek je prosao fazu ispitivanja i dobio potvrdu uspesnosti/koristi za pacijenta.

Novinski clanci su cesto neki oblik reklame.

U Srbiji, kao i mnogim drugim zemljama, vazi princip da se ne odobrava koriscenje leka koji nije registrovan i ne koristi se u zemlji proizvodjaca.

Ako je to lek i zemlja porekla Hrvatska, onda bi proizvodjac morao imati sertifikat da je to lek, da je registrovan, da je odobreno koriscenje, itd u Hrvatskoj. Ako nema onda je to nista. lli nesto drugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 11:55 pm
Postovi: 1
Ljudi molio bih vas za pomoc,naime moj drug pokusava da pronadje gde moze da kupi Cezij,ako neko ima iskustva ili zna tacno gde moze da se kupi,ako moze da postuje ovde ili da posalje na email [email protected]

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Roso treba da zna...
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2007 12:18 am
Postovi: 5
Nenad Brkic , takozvani "Dr.Roso" treba da zna pod kojim zakonskim uslovima moze da obavlja
neku delatnost na teritoriji Srbije, pod kojim zakonskim uslovom moze da
vrsi promet uredjaja (nazovi riffe generator) i koje su zakonske obaveze : atest,garancija, obezbedjen servis itd.
A kako su se nasli ti uredjaji na trzistu Srbije?Legalno ili ilegalno?Sta ako su ilegalni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 8:46 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Juce smo sedeili zajedno na jednom takmicenju iz BB-a. Naravno znao sam Brkica jos iz vremena kada je bio sportista, poznajem i Peru Celika i jos neke njegove savremenike pa covek svasta sazna sve i da nece.

Nenad rece da ima ordinaciju u BGD i da je negde na dedinju. Spomenuo je i ulicu no eto nisam zapamtio, mozda zato sto mi je dao broj telefona pa to sada nije ni vazno, i onako kaze da ce seliti uskoro a treba i da se vidimo jos jednom.

Lepo smo se druzili naravno nezaobilazna tema bese i njegova metoda iako vise u prvacu nase zajednicke ljubavi a to je BB i nacin da se telo spremi za napore pred takmicenja. Naravno prica o krvnim grupama je vec stara vest...

Nesa bas i nije imao neku genetiku svojevremeno za BB (uprkos svojoj nultoj grupi?!!) pa je zato mnogo i eksperimentisao sa AAS, nazalost lose prosao, iako ovo ne mora biti pravilo posebno ne danas kad je upotreba istih mnogo tacnije odredjena tako da kazem uspesnija kako se mnogo vise zna posebno da "vise nije i bolje", dok manje moze biti i lekovito, no sad je to neka druga prica...

I sad da vam dam telefon ne znam ni sam, ne bih da se mesam. Nenad je vispren covek pa se uvek snadje, zenio se i drugi put a zena mu je sa ovih prostora te je prirodno da bude ovde. Zasto bas "Roso" ne znam, nikad i ne pitam nekako je to kucno vaspitanje, mozda zato sto vise zvuci "hrvatski" mnogo vise nego njegovo izvorno srpsko Brkic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 8:46 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
...i da ne zaboravim jos jedan detalj. Link na kome mozete pogledati Nenadovu Formu iz najboljih dana, nije on uopste los momak!

http://www.bbss.rs/cms/index.php?option ... 4&Itemid=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Molim clanove foruma da koriste opciju TRAZI

Tema o "dr rosu" je "sazvakana" ovde 1000 puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Roso - sazvakana tema
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2007 12:18 am
Postovi: 5
Mozda tema jeste sazvakana... ali treba da odgovara pred sudom za ne proverene uredjaj koji je prodavao ne legalno za 1200-1500 EUR !Zato molim ljude kojima je prodao takozvani "Riffe generator" da mi se jave na privatnu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 3:51 am
Postovi: 4
osoba koja se bavila bildingom,a lekar je samo je dokaz da pojma nema ni ocemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DR ROSO - U ZAGREBU SE I NE ČUJE ZA NJEGA!!!
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:16 pm
Postovi: 25
Dr.ROSO u Zagrebu nije tako popznat kao u Srbiji, čak se i ne čuje za njega, trebate biti jako jajo oprezni!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roso - sazvakana tema
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
fokus-1 je napisao:
Mozda tema jeste sazvakana... ali treba da odgovara pred sudom za ne proverene uredjaj koji je prodavao ne legalno za 1200-1500 EUR !Zato molim ljude kojima je prodao takozvani "Riffe generator" da mi se jave na privatnu poruku.


sreca nasa sto postoje zakoni i licence, pa se narod moze "legalno" pljackati prodajom savremenih lekova, terapija i pregleda/testova koji nisu nista delotvorniji od tzv Riffe Generatora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 4:36 pm
Postovi: 1
Da li neko zna kako bih mogla da stupim u kontakt sa Dr Rosom? Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: