Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Polip u zucnoj kesi
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:58 pm
Postovi: 1
Pocetkom ove godine mi je dijagnostikovan polip u zucnoj kesi velicine 4mm,kada su mi samo rekli da se kontrolisem na 6 meseci.Ja uz to imam lake bolove ispod desnog reb.luka.Doktori kazu da nije povezano sa polipom.Da li neko deli slicne simptome?Ili ako ko nesto vise zna o ovome...unapred zahvalna :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 7:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Postovana, moj suprug ima tri polipa u zucnoj kesi i savetovani su redovni pregledi na 2 meseca- UZ. Najveci je velicine 7.3mm i dr su rekli da nema potrebe za intervencijom sem u slucaje da vel. polipa dodje do 1cm- tada bi bilo obavezno odstraniti zucnu kesu i to laparoskopski. Medjutim moj suprug nema nikakvih bolova, tako da bi mozda trebalo kod vas ispitati i druge mogucnosti. Ne znam sta ste radili od analiza ali bih svakako savetovala kompletnu biohemiju krvi i naravno ponovljeni UZ.
Pozdrav,Katarina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 2:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Imam iste nalaze a i simptome kao i ti.
Polip 4mm i presavijenu zucnu kesu.

Evo upravo ovih dana po kozna koji put imam bolove ispod desnog rebarnog luka i poludecu.Nisu jaki ali su tupi i bole ceo dan i nema polozaja u kome me ne boli.

Ako se jos i savijem par puta nastaje katastrofa.

Iskreno bila sam vise puta kod lekara i rekli su takodje da zucna kesa nedaje takve bolove kao ni polip.

Ja stvarno neznam sta je?


Jedino sto sam imala pre 6 meseci jeste povecani jetrini enzimi i to dosta iznad normale ali niko nezna zasto ??

Delim sa tobom ovu situaciju i ako imas neku informaciju sta bi jos moglo da bude ti reci. :D

Pozdrav

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 10, 2007 10:07 pm
Postovi: 27
U leto 2002 godine kod mene je dijagnostikovana upala zucne kese uz "skvrzenost" iste. Savetovana mi je operacija koju nisam prihvatio.Pet godina sam bio na strogoj dijeti (pecena oljustena paprika sa maslinovim uljem, jogurt, pekmez i korica crnog hleba. Mnogima je ovo neverovatno ali obilje maslinovog ulja nadomestavalo je ostale namirnice. Desetak zestokih napada sa obaveznim dolaskom hitne pomoci, povracanjem uz bol koja se nemoze opisati,nema polozaja u kome ne boli.... Mnogostruki exo-i su pokazivali i kamen i mulj i neznam sta jos. U prolece ove godine operisao sam tu kako je doktori zovu "septicku jamu" i rodio sam se. Operacija laporaskopska, vreme provedeno u bolnici dva ipo dana, izvadjena 6 kamena velicine zrna graska sto je bilo iznadjenje i za hirurge i za anesteziologa jer je to retkost. U zucnoj kesi je pored kamenja i mulja bilo i gnoja i neznam sta ti ne jos . Uglavnom, meni je dobro, uvodim u jelovnik polako svu hranu osim zumanceta.
Savet: Tu napast odmah odstraniti (sa takvim simptomima sigurno je zuc u pitanju), cekanje nicemu ne vodi jer kad tad ili operacija ili hitna operacija sa neizvesnim ishodom (ukoliko nedaj Boze pukne ili se sadrzaj izlije.
Napomena:Kod pripreme za operaciju obavezno kontrolisati hormone stitne zlezde T3,T4 i TsH. Kod mene je zbog losih rezultata T4 operacija odlozena mesec dana.
Ovo je moje iskustvo, lekari se u necemu mozda nece sloziti ali tako je bilo kod mene. I jos jednom AKO IMATE PROBLEMA SA ZUCNOM KESOM ODSTRANJUJTE JE JER JETRA PREUZIMA NJENU FUNKCIJU BEZ PROBLEMA. NEMOJTE DA PATITE JER SU PATNJE OGROMNE.
Pozdrav i Srecno.

_________________
Zdravlje je najvece bogatstvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 12, 2007 4:24 pm
Postovi: 5
Ja od septembra 2007. imam bolove ispod desnog rebarnog luka, nisu jaki, ali onako svakodnevni i tupi.
Ponek nestanu na par dana, pa se opet pojave - kao npr. ovih dana.
radila sam analize krvi i urina - sve je u redu.
Tri puta bejah na ultrazvuku abdomena.

U zucnoj kesi je sasvim maleni polip - kontrola na god dana.

Medjutim, dr fizijatar mi rece da ti bolovi mogu poticati i od bolova u kicmi...
misicima trbuha :cry:

ne znam ni sama sta da preduzmem...????
mozda neke homeopatske kuglice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 1:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Meni se isto desava da imam bolove par dana pa prodje pa se opet jave .

Ono sto su meni rekli jeste da moze da bude jetra,kicma,zuc bubreg :lol:

Sto znaci sve dolazi u obzir. :P


Iskreno mislim da kicma i misicu igraju znacajnu ulogu.
Ceo zivot sam se bavila sportom i odkako sam dobila dete ja sam prestala.

Sada vozim biciklu po pola sata na dan i mogu ti reci da nemam takve bolove.

Probaj sa nekim vezbama istezanja mozda pomogne.

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 4:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
1. Ukoliko je zucna kesica u pitanju, nece pomoci fizicke vezbe.
2. Dijetetski rezim, Digestal-Festal, Pancreatin, Gasvan...i td ce svakako pomoci ali...
Kod svih kod kojih se nadje polip u z. kesici, zbog prirode funkcije z. kesice (rezervoar materije koja vrsi varenje i takodje deluje iritantno na polip u njoj) bilo bi pametno istu lapar. odstraniti. Intervencija je laka, brza, izlazi se u roku 2 dana na dalju kucnu negu a tegobe nestaju i nema vise razmisljanja o tome da li ce polip maligno alterisati ili ne.
Tacno je, moze se i pratiti ultrazvucno, pa ako se poveca ili izmeni...ipak, konsultujte se jos jednom sa svojim hirurgom!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nesto o svemu tome
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 7:47 pm
Postovi: 5
Ovo je moja prica: Imam 21 godinu i pre niki dan mi je pronadjen slucajno polip 5mm u zucnij kesi. Pre tri meseca sam se razboleo od mononukleoze i proveo 15 dana u bolnici u roku od mesec dana nagutao sam se i naprimao svih mogucih antibiotika ovo kazem jer mi je receno da polip moze da nastane od atibiotika konketno longacef kojim su mi davali.
Dva meseca je trebalo da dokazu da sam EBV+ i to iz treceg puta a testovi su radjeni na institutu za infektivne i tropske bolesti nemam komentara kakva ustanova.
U medjuvremenu i nakon toga testirao sam se sam a i oni na svakojake viruse HCV, HIV i jos mnogo toga naravno usadili su u meni toliko straha nervoze da su mi pocele sede i pre neki dan kada sam bio da radim EHO da bi proverili da li je sve uredu sa unutrasnjim organima jer tri meseca imam temperaturu 37,3 a i zlezde se nisu povukle od virusa odjednom kazu sve je uredu ali imas polip.javascript:emoticon(':evil:')
javascript:emoticon(':evil:')BOOM
E onda pomislim da nije sve to zbog nervoze i pretrpljenog straha i onda nesto razmisljam koja je svrha tih kontrola provera da coveka uplase i skrate mu zivot i oporavak u krjnjem slucaju jer je organizam sam sebi najbolji doktor u takvim slucajevima.
Zato ne znam za vas ali zaobilazicu u buduce tu profesiju u sirokom luku i bas me briga sta imam polip ili sta god volja za zivot leci sve a ti kvazilekari mogu da odmognu koliko i da pomognu. Toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sto se vise "cacka" to se vise i "iscacka". Nista neobicno. Da su vam i zube pregledali verovatno bi saznali i za jos koji karijes za koji ne znate a da su vam radili UZ bubrega, verovatno bi se tu naslo i nesto peska....i td. Medicina je takva, zato sto je covek takav - kompleksan. Ne treba kriviti lekara ako vam nadje da imate polip. Ispada da je bolji onaj ko vam ne nadje nista!
Na kraju krajeva, ni vas ne moze niko krviti za to kako se osecate nakon svega sto ste prosli, niti vas naterati da i u buduce posecujete lekare.
izbor je svakako na vama!
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 11:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Sto se vise "cacka" to se vise i "iscacka". Nista neobicno. Da su vam i zube pregledali verovatno bi saznali i za jos koji karijes za koji ne znate a da su vam radili UZ bubrega, verovatno bi se tu naslo i nesto peska....i td. Medicina je takva, zato sto je covek takav - kompleksan. Ne treba kriviti lekara ako vam nadje da imate polip. Ispada da je bolji onaj ko vam ne nadje nista!


Hahaha, ovo je ziva istina. Poklapa se sa mojom salom kojom cesto zakljucujem price o medicini: "Medicina je danas toliko napredovala da vise nema zdravih ljudi". Ako se zaista pregleda iz svih uglova i najzdraviji astronaut, skupice se bar nekoliko dijagnoza. Tako je to...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mala ispravka:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 12, 2008 7:47 pm
Postovi: 5
Pre nego podjem na fakultet zeleo bi da se ispravim. Nisam ja zeleo da uvredim lekare profesionalce ljude koji dobro i savesno vrse svoj posao ja sam samo protiv pijanica, neznalica, vezarosa i onih koji misle da sve znaju pa kad ugledaju pacijenta na vratima odmah mu postave dijagnozu.
Nemam neki dug staz po bolnicama i ovo je bio moj najveci zdravstveni problem.
Ali u tom kratkom vremenu nagledao sam se puno takvih ljudi i steko utisak da ih ima vise od 50%.
Mozda oni nisu krivi jer imam drugova koji studiraju medicinu i kojima profesori pune glavu kako su nasi lekari najbolji, najpametniji i kako kad zavrse medicinu na Beogradskom Univerzitetu znati sve maltene kao Bogovi.
Ali svet ima drugacije misljenje pa kaze da nas svrseni student medicine ima znanje, iskustvo i sposobnosi ravne najnerazvijenijim zemljama(Afrika).
Evo primera: dok sam boravio na odeljenju za infektivne i tropske bolesti naleteo sam na spec.dr.Krstic koja je tu zbog dugih nogu i nesto medju.
Sta reci o zeni koja prodaje carape i sexy donji ves ili o tome da pregleda pacijente kao da su dosli na intervju za posao ili o tome da je mogu druga sa transeminazama >1000 i negativnim rezultatima na hepatitis viruse poslala kuci recima da mu nije nista kasnije se ispostavilo da ima hepatitis B koje su potvrdile nove analize.
I nemojte mi reci da bi trebalo da je prijavim kada o njenom znanju i postupanju sa pacijentim znaju sve njene kolege a narocito onaj koji ju je zaposlio a on verovatno zna i njene sposobnosti.
Sa druge strane odusevio me je dr.Jovan Malinic nemam reci pravi lekar profesionalac i takvih treba ova Srbija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moj lekar ultrazvukom nije siguran da li imam holesterloski polip ili kamen. U cemu je razlika? Za sad me nista tu ne boli da li trebam nesto da preduzimam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
@Dea
pa razlika je u tome da je polip benigni tumor i to impregnisan holesterolskim kristalima,a kamen je konglomerat sastavljen od kalcijumskih soli zucnih kiselina,holesterola i bilijarnih pigmenata.Iako se i polip i konkrement mogu ispoljiti istim simptomima i i komplikacijama pristup se dijametralno razlikuje jer polip moze maligno alterisati i zato se za polipe odredjene velicine preporucuje ultrasonografsko pracenje,sto zbog neke pretece maligne alteracije,sto zbog komplikacija u vidu akutnog holecistitisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mala ispravka:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Citiraj:
Ali u tom kratkom vremenu nagledao sam se puno takvih ljudi i steko utisak da ih ima vise od 50%.

Pa cenim da je brojka malo veca :evil: :evil: :evil:
Citiraj:
Evo primera: dok sam boravio na odeljenju za infektivne i tropske bolesti naleteo sam na spec.dr.Krstic koja je tu zbog dugih nogu i nesto medju.
Sta reci o zeni koja prodaje carape i sexy donji ves ili o tome da pregleda pacijente kao da su dosli na intervju za posao ili o tome da je mogu druga sa transeminazama >1000 i negativnim rezultatima na hepatitis viruse poslala kuci recima da mu nije nista kasnije se ispostavilo da ima hepatitis B koje su potvrdile nove analize.


Ima nas raznih :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 4:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
No, u svakom zitu ima i kukolja.....
Zalosno je da jedan dr mora da prodaje carape jer ne moze pristojno da zivi od svog rada, sigurno to ne radi iz hobija? Zalosno je i sto u medicini ima ljudi koji lose rade svoj posao! To je realnost, kao i u savkoj drugoj profesiji....gde god rade ljudi a ne personalni racunari, greske i neznanje su sasvim ocekivani. Toliko o tome.
Sto se polipa ili kamena tice.................
1. neka vas vas super dr okrene na bok i ako je kamen u pitanju - pasce na dno z. kesice a ako je polip - nece jer je vezan "peteljkom" za z. kesicu
2. ako je polip, pa makar i kalcifikovan, nece dati jasno "posteriorno pojacanje", za razliku od kalkulusa, koji bez obzira na sastav daje jasno posteriorno pojacanje
3. i dosta o tome, nisam ovde da drzim predavanja o UZ dijagnostici,........pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: