Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 7:03 pm
Postovi: 12
Mene interesuje da li nakon upotrebe 15 dana Faktu mast, mora da se pravi pauza ili se nastavi sa upotrebom non stop? Da li FAktu mast potpuno izleči hemoroide ili samo ublažava simptome dok se mas upotrebljava a kada se prestane opet boli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Koliko znam - naglasavam da nisam lekar, Faktu nije hortiko preparat, ali bas nisam siguran da moze da se koristi neograniceno. Stalno mozete da upotrebljavate npr. cepice od kantariona i nevena ili Fitorektal mast. Preporucujem vam da prilagodite ishranu tako da ona bude sa sto vise vlaknaste hrane, da pre dorucka npr. popijete casu vode (sipane prethodne veceri) sa medom i da posle obroka pijete mesavinu caja protiv suljeva Biljne apoteke Josif Pancic, sto ce vam omoguciti da imate kasastu stolicu cime necete pocrediti hemoroide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 12:34 pm
Postovi: 23
Ja zadnjih dva meseca upotrebljavam Fitorektal mast,i stanje mi je odlicno.Svakodnevno je koristim,pre nje sam koristio i Faktu mast i cepice od kantariona i nevena,ali Fitorektal mi vise odgovara.Ukoliko je Svetosavska u pravu da moze stalno da se upotrebljavaju Fitorektal i cepici od kantariona i nevena,ovo je onda divna vest za mene koji od marta skoro svaki dan koristim ove preparate.Moram priznati da mi je vise puta padalo na pamet da prekinem sa ovim preparatima,i da sam prekidao,plaseci se zbog toga sto ih dugo koristim,ali sam se posle par dana ponovo vracao zbog problema sa analnom fisurom i unutrasnjim hemoroidima.
Mora da se vodi racuna i o ishrani,mora da se pije dosta vode.Ujutru casa vode sa medom je obavezna.Ja sam do pre par dana ujutru na prazan zeludac pio po jednu kasiku maslinovog ulja(2-3 meseca sam pio).Da li mi je malo i maslinovo ulje pomoglo ne znam.To sam negde cuo da je dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 3:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
marija_ana je napisao:
Mene interesuje da li nakon upotrebe 15 dana Faktu mast, mora da se pravi pauza ili se nastavi sa upotrebom non stop? Da li FAktu mast potpuno izleči hemoroide ili samo ublažava simptome dok se mas upotrebljava a kada se prestane opet boli?


Ne radi se o kortikosteroidnom preparatu i ne kombinujte ga sa kortiko-preparatima. Inace, nije dobro ne praviti pauzu u apliciranju iako /kako kazete/ toga nema u upustvima koja se uz lek dobijaju.
Preparat je kiseo, menja pH sluznice i deluje sirokim baktericidnim spektrom. U prevodu: promenice vam fiziolosku floru pa cete dobiti neku rezistentnu bakterijsku ili gljivicnu superinfekciju a samo bi vam jos to falilo!
I ne zaboravite da se hemoroidi lece 10% lekovima, 10% hirurski i 80% higijensko-dijetetskim rezimom /pogledajte sve do sada napisano o tome na ovom forumu a ima vrlo lepih i poucnih saveta!/.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Postovani,
pregledala sam i procitala dosta pitanja,odgovora i iskustava na ovu temu... no ipak jos uvek sam malo zbunjena, sto je valjda i normalno jer je ovo nesto jako novo za mene... s toga pitanja iz mene bujaju ali pokusacu da se ogranicim.

Hemoroide <ako su hemoroidi> sam dobila tj. primetila pre tri-cetiri dana. Sve je pocelo sa peckanjem,sledeci dan vec i boluckanje pri odlasku na wc sto se i do danasnjeg dana pojacavalo kada hocu da sednem i kada se krecem pa u nekom pokretu osetim da me "bolucne-pecne". Kada pipnem rub anusa osetim nesto pod prstom sto nemogu da definisem kao plik ali osetim nesto tvrdje nego sto je to normalno. Kao cvoric ili vec sta je...
Jeli to taj spoljasnji hemoroid? Gde se nalazi ta vena sto natekne koju svi spominju? Je li to bolno sto sam napipala ta vena?

Mama mi se bori sa tim godinama i odmah mi je rekla da su to hemoroidi. Kupila sam Faktu mast namazala se danas dva puta i vec osecam poboljsanje. Ipak plasim se da to ne preraste u ogroman "problem". Mislim nebi volela da mi cepici i masti non stop budu u torbi.
A kad sam vec kod cepica da li da uzmem i njih posto nisam jos? Nemam krvarenje,sve je jos relativno blago...

Osim toga mama mi je dala mast od nevena koju je pravila neka bakica i rekla joj je jos davno da se maze sa njom i da stani na anus list kupusa da on izvlaci nesto...upalu ili vec kako to da nazovem...
Uglavnom,ja sam namazala vec pomenutu Faktu mast i stavila kupus pa sad neznam da li je poboljsanje od masti ili je i taj kupus stvarno delotvoran...?Volela bi da znam jer ako nije onda da ga odma bacim jer ga nije prijatno nosati sa sobom.

I jos me zanima da li oni mogu da se dobiju od hladnoce? Posto neznam njihov uzrok. Radno mesto mi je uzasno hladno, tj. napolju sam 8 sati dnevno sedam dana u nedelji i neopisivo se smrznem... da li to moze biti razlog?

Nadam se da cu dobiti neki odgovor... Izvinjavam se ako sam koga ugnjavila suvoparnim tekstom... ali ovo stvarno nesto sto mi je doslo ni od kuda kao grom iz vedra neba i skroz sam zbunjena i pored svega sto sam procitala...

HVALA>>>>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 12:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da, to su hemoroidi.
Treba leciti.
Ne znam da li taj kupus pomaze ali ako vasa majka sa tim ima dobro iskustvo, zasto da ne...
Ne utice hladno radno mesto.
Higijena, lokalna aplikacija masti, dijetetski rezim, manje sedenja, kratko zadrzavanje u wc-u...sve to vec imate napisano.
Ne moraju se vracati nakon izlecenja ali mogu, najvise zavisi od vas, koliko cete sve preporuke ozbiljno shvatiti.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Hvala puno na odgovoru...
Puno mi je znacilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
I ja bih ako laik sa sopstvenim iskustvom rekao da su to hemoroidi. Šta više, ne znam kako to nauka tretira, ali znam više osoba kojima hemoroidi prorade od nazeba i hladnoće, naročito ako sede na hladnoj površini. Leči ih, vodi računa o ishrani. Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Pa kao sto vec rekoh mama mi ima problema sa hemoroidima vec godinama i neki lekar specijalista joj je rekao da je to od hladnoce. A ja em sedim skoro celo radno vreme em sam napolju na otvorenom 7 dana u nedelji po 8 sati i to od rano ujutru tako da me jutarnja najhladnija temperatura nikad ne preskoci a naravno i ta stolica nije topla. Noge uopste ne osecam od hladnoce i nekako mi je i bilo pomalo logicno da je hladnoca krivac.

Ali dobro,da sad ne istrazujem to...htela sam da kazem da je kupus postao moj najbolji drug i toooplo ga preporucujem svima koji imaju problem sa hemoroidima. Nosila sam malo parcence dva dana i koristila Faktun mast naravno i treci dan ga ne stavim i posle podne sam opet osetila da te graskice ili vec kako da ih nazovem pocinju da rade...i opet stavim kupus i posle par sati stvarno osetim poboljsanje. I tako sam ga par puta testirala...on verovatno sam nemoze da izleci ali sigurno je da omeksava tvrde i napete delove. Neverovatno ali stvarno je tako.

A sto se tice hrane, ja vec godinama i dok nisam imala nikakvih problema jako sam pazila na ishranu, cak mi i kazu da preterujem ali jako veliki problem mi je to sto bez zacina nemogu. So je kralj moje kuhinje,preterano solim sve i neznam kako to da promenim.

Osim ovoga imam jos jedan problemcic i jako bi mi dobro dosao savet. Hemoroidi su se bas puno povukli,nisu skroz ali vise nemam onako problema pri odlasku na wc tj. skoro da ih uopste nemam... ali od kako se mackam uzasno sam se ojela. To samo mesto gde su hemoroidi bas odlicno prolazi a okolo osecam blag svrab,crvenilo i par malenih kao bubuljcica... klasican ojed... Do duse nosim sve vreme dnevne uloske zbog tih silnih krema pa neznam da nije od toga mozda ili vec sta...? Brinem da nije od te Fastun masti... mada ja ciljano mesto mazem sa njom a okolo sa nevenom...da probam nesto drugo?

I samo mi jos recite da li secer, kolaci,cokolade i uopste slatke poslastice skode?
Izvinjavam se ako ponavljam vec pomenuta pitanja, trudila sam se da procitam sve skoro...videla sam da je neko vec pitao za secer ali cini mi se da nije bilo odgovora....

Hvala Hvala Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 9:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
ja bolujem od hemoroida već niz godina, i prvi put čujem da se javljaju u hladnoći?!
Logično je da se javljaju po vrućini, leti, tad se šire krvni sudovi, zar ne? Ja i nemam nekih problema zimi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Ne u hladnoci, vec zbog hladnoce. Navodno, zbog nazeba, sedenja na hladnoj povrsini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima,vec sam kontaktirao neke clanove ovog foruma ali bih hteo da podelite sa mnom iskustva sa rektoskopije,kolikog je precnika taj aparat ,sonda,crevo sta je vec sto ulazi u anus,koliko odprilike traje,taj pregled i da li se moze raditi sa anestezijom jer sam cuo da je pored neprijatnog osecaja i dosta bolan pregled,pa eto na vama je da me uplasite ikazete istinu,pozzz :D :roll:

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Posejdon,samo hrabro! Ja sam pre nekih dve tri godine isla na nesto slicno,zaboravila sam kako se zove...ali uglavnom ja pre nego sto cu otici na to svi su me zezali da je ta nazovimo "cevka" kao guma ili slauf za polivanje baste nebili me salom malo umirili. To je naravno izazvalo kontra efekat, ja sam se uzasno uplasila, otisla tamo i stegla i mislila samo najgore. Kad sam izasla napolje odma sam se kod stepenica srusila i preznojala toootalno. Ali kad sam se pridigla pocela sam da se smejem i bila sam srecna jer je proslo a sto je najgore uopste nije bilo strasno. Da sam posle trebala opet otisla bi ko od sale. Kad vidis posle kako to kratko traje u sustini a kako puno znaci treba trcecim korakom da odjuris tamo... Pasce ti 10 stena sa srca kad prodje i bices ponosan sto si to uradio i izdrzao! Ups,izvinjavam se zbog "ti" ocu reci sto ste to uradili :) i izdrzali.

Pa da rezimiram.... ma to je ko obicna guma za polivanje baste :) pa nije too nista :)
salim se naravno...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 9:32 pm
Postovi: 3
evo informacije iz prve ruke.Moj muz je posle puno godina mucenja, krvarenja i to bas obilnih, ovog utorka operisao hemoroide.Uradjena mu je Hemoroidektomija,hemoroida III stepena. u ponedeljak je primljen u bolnicu.U utorak su ga pripremili u 9 operisali.U 11 sati nas je vec pozvao telefonom.Posle 2 dana dosao je kuci.Ne sme jesti nekoliko dana.Pije Laxumocil.Jos nije imao stolicu.Ima bolove ,ne jake,ne lezi.Tesko mu je ustati iz kreveta,pa zbog toga seta tu po kuci i okolini.Dosad je jednom popio Diklofenak duo. kontrola je za 1o dana.Nadamo se svemu najboljem.toliko,ako vas bilo sta zanima,rado cu odgovoriti.
hvala doktoru Ivici koji nas je posavetovao da prihvatimo operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Hvala LjubiceBubice nadam se da je tako kao sto kazes,hvala na podrsci,pozzz!!!!:)

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: