Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa hijaluronom (pitanje za doktora)
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
ili ako neko ima slicno iskustvo:

Pre mesec i nesto vise sam ubrizgala u gornju usnu (zbog korekcije nazolabijalnih bora) 1ml matridex-a, preparata na bazi hijaluronske kiseline, njemackog proizvodjaca, za koji sam i na sajtu proizvodjaca videla da je odobren cak i u SAD za upotrebu. Naime tad mi je usna ,posle ubrizgavanja ,bila jako otecena celi dan ,no posle uzimanja urbazona za dan je prestalo.Inace sam jako sklona oticanju, cak i na ubode komarca, vakcine, itd ali posle nekog vremena prodje.Sve je bilo uredu do prekjuce kada mi je usna jako otekla kao onog dana kad je i ubrizgan preparat.Nije mi jasno zbog cega se to desilo, da li se preparat vec razgradjuje s obzirom da nije trajni, ili je mozda reakcija na jako niske temperature, koje au i do -15 ovih dana, jer sam primetila da se na hladnocu pojave kao nekakvi otoci, otvrdnuca na gornjoj usni. Cudno, onih prvih dana niko nije ni primetio da sam nesto radila na usni ali sad kako vreme odmice sve se vise primecuje.( doktor je rekao da se vremenom postice sinteza kolagena u tom podrucju, ali ne vjerujem da je bas tako moguce.Takodje jutros mi se ponovo pojavio otok ali sad za razliku od prvog puta gde je bilo na stranama usana sad je u sredini.Stavljala sam led i pantenol, malo je spalo, a u medjuvremenu sam dobila i blagu temperaturu.Molim Vas za savet, Sta da radim da li je to reakcija organizma i kako odreagovati.Bas sam se uplasila.Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
a moze li neko meni da da bar priblizan odgovor, gde su ti lekari sa foruma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa hijaluronom (pitanje za doktora)
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
kjarax je napisao:
ili ako neko ima slicno iskustvo:

Pre mesec i nesto vise sam ubrizgala u gornju usnu (zbog korekcije nazolabijalnih bora) 1ml matridex-a, preparata na bazi hijaluronske kiseline, njemackog proizvodjaca, za koji sam i na sajtu proizvodjaca videla da je odobren cak i u SAD za upotrebu. Naime tad mi je usna ,posle ubrizgavanja ,bila jako otecena celi dan ,no posle uzimanja urbazona za dan je prestalo.Inace sam jako sklona oticanju, cak i na ubode komarca, vakcine, itd ali posle nekog vremena prodje.Sve je bilo uredu do prekjuce kada mi je usna jako otekla kao onog dana kad je i ubrizgan preparat.Nije mi jasno zbog cega se to desilo, da li se preparat vec razgradjuje s obzirom da nije trajni, ili je mozda reakcija na jako niske temperature, koje au i do -15 ovih dana, jer sam primetila da se na hladnocu pojave kao nekakvi otoci, otvrdnuca na gornjoj usni. Cudno, onih prvih dana niko nije ni primetio da sam nesto radila na usni ali sad kako vreme odmice sve se vise primecuje.( doktor je rekao da se vremenom postice sinteza kolagena u tom podrucju, ali ne vjerujem da je bas tako moguce.Takodje jutros mi se ponovo pojavio otok ali sad za razliku od prvog puta gde je bilo na stranama usana sad je u sredini.Stavljala sam led i pantenol, malo je spalo, a u medjuvremenu sam dobila i blagu temperaturu.Molim Vas za savet, Sta da radim da li je to reakcija organizma i kako odreagovati.Bas sam se uplasila.Hvala unapred



Draga devojko,
vidi ovako kao prvo od ubrizgavanja samo 1 ml u usnu nemozes da primetis nikakvu promenu ali dobro uvek mozes da dodas jos. Takodje si pogresila i bacila novac trpela uzasan bol igle u usnu sto si izabrala materijal koji nije trajan i koji se razgradjuje za najvise 6 meseci.To je bezveze.
Ja sam prvi put ubrizgao silikon koji je naravno trajan ( 1ml ) u gornju usnu i to je bilo super samo 1 dan odnosno dok je trajao otok .Posle 24 sata kad je otok spao i usna se smanjila ali je bila naravno jedrija i lepsa ali to nije bilo to .Odmah sam zakazao drugu intervenciju gde mi je opet ubrizgan 1ml silikona u gornju usnu i sutradan kao i godinu ipo dana posle efekat je fantastican.Usna stoji puna i podignuta malo lomljena sa strane bas kako treba da izgleda.

Moj ti je savet da pozoves kliniku uklonjeno_na_zahtev u Narodnog Fronta Beograd i obratis se za savet dr.Lazaru Pajevicu koji je strucnjak za plasticnu i estetsku hirurgiju.
neznam ko te je slagao da se uvecanjem usana mogu ublaziti nazolabijane bore ??? :o

U svakom slucaju nadam se da sam ti bar malo pomogao sa mojim iskustvom i ako se opet odlucis da uvecas usne onda to uradi trajno.
Usne su jedno a bore pa bilo one nazolabijalne ceone ili "svracje nozice " drugo.Za to postoji botox .
Slobodno se javi ako imas jos pitanja rado cu ti pomoci imam puno iskustva sa pl. hirurgijom.
Srdacan pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 6:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
Molim te odgovori mi posto imas iskustva:)
Zelim da povecam usne, ali ne mnogo, da izgledaju puno ali prirodno!(ne zelim da budem angelina jolie, vec samo da imam slatke napucene usne, kao ujutru kad se probudim)

Kako se krecu cene?
Da li postoji opasnost i ima li komplikacija?

Znam da nisam bas najbolje opisala sta hocu, ali bilo bi lepo da bez obzira na to podelis jos neka iskustva sa nama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 6:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
Zaboravih da pitam
Reci i nesto o materijalima?
Koja je tvoja preporuka kojim materijalom da uradim(koliko sam shvatila postoji vise opcija), ili bilo cija ako je neko radio?

Da li postoji privremeno povecanje(da vidim da li mi stoji):D

PItam svasta nesto jer su lekari veoma uobrazeni i bezobrazni...
Pitas ih nece da odgovore, samo vicu-sve ce da bude u redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
ajasofia je napisao:
Zaboravih da pitam
Reci i nesto o materijalima?
Koja je tvoja preporuka kojim materijalom da uradim(koliko sam shvatila postoji vise opcija), ili bilo cija ako je neko radio?

Da li postoji privremeno povecanje(da vidim da li mi stoji):D

PItam svasta nesto jer su lekari veoma uobrazeni i bezobrazni...
Pitas ih nece da odgovore, samo vicu-sve ce da bude u redu...


znas kako najbolji su trajni materijali silikon se pokazao kao odlican i ja mislim da ga nosi 80% devojaka i jedno 60 % muskaraca samo sto se to kod muskaraca slabo primecuje .
Sto se tice privremenog uvecanja ja nisam za to ali svako ima svoje misljenje.To je prevelik stres kad shvatis da si dala novac za nesto bezveze a ocekivala si mnogo .

Tako da ti savetujem da ako se odlucis to uradis trajno a i to trajno nije doveka vec nekih 7 godina ali je trajno.

komplikacija nema mozes odmah da odes u kafic npr.i da se svi dive tvojim napucenim usnama :)

Neznam kako izgledaju tvoje usne i koliko bi ti ml bilo potrebno ali s obzirom da nezelis JK look 3 ml bi ti bilo sasvim dovoljno samo sto bi to doktor raspodelio u obe usne negde vise negde manje.

ja mislim da je cena 1 ml oko 90 e u klinici uklonjeno_na_zahtev ali nemoj me drzati za rec. Ja sam radio tamo i prezadovoljan sam .

To je postalo tako rutinski da se radi u pauzi za rucak i odmah posle toga mozes da se vratis na posao.

Znaci izaberi trajni materijal i veruj mi neces se pokajati .
Kreni sa manjom dozom pa ako ti se nesvidja znaj da uvek mozes da dodas jos.
Mozes i da izvadis ali to je vec druga prica :D Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
Jao ljudi ne slusajte ovo.Pobogu Lajka iz kog si ti veka. Pa precesljaj malo sajtove, kakav crni silikon, on je u USA jos 1993 izbacen iz upotrebe, zato sto njegovo ponasanje i efekti na organizam nisu ispitani ni posle 10 godina.Migrira u susedna tkiva i moguce da ima kancerogeni efekat,naravno u zemlji Srbiji vam to niko nece reci.A on je cak i u Sloveniji i Hrvatskoj zabranjen.Nikakav TRAJNI preparat, nikakav metakril i biopolimer, ne igrajte se sa zivotima zbog niskih cena preparata.Kakav uklonjeno_na_zahtev, bozeee...BTW, meni je reakcija bila trenutna i proslo je za dva dana, sad je sve ok i izgleda veoma dobro, jeste da je privremeno ali je sigurno..evo i nekih sajtova, pa pogledajte
www.barbel-plasticsurgery.hr/hr/teme_u.html i ovo
www.lipaugmentation.com/microimplants.htm#Biopolimero:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
kjarax je napisao:
Jao ljudi ne slusajte ovo.Pobogu Lajka iz kog si ti veka. Pa precesljaj malo sajtove, kakav crni silikon, on je u USA jos 1993 izbacen iz upotrebe, zato sto njegovo ponasanje i efekti na organizam nisu ispitani ni posle 10 godina.Migrira u susedna tkiva i moguce da ima kancerogeni efekat,naravno u zemlji Srbiji vam to niko nece reci.A on je cak i u Sloveniji i Hrvatskoj zabranjen.Nikakav TRAJNI preparat, nikakav metakril i biopolimer, ne igrajte se sa zivotima zbog niskih cena preparata.Kakav uklonjeno_na_zahtev, bozeee...BTW, meni je reakcija bila trenutna i proslo je za dva dana, sad je sve ok i izgleda veoma dobro, jeste da je privremeno ali je sigurno..evo i nekih sajtova, pa pogledajte
www.barbel-plasticsurgery.hr/hr/teme_u.html i ovo
www.lipaugmentation.com/microimplants.htm#Biopolimero:


da mi smo svi ludi koji smo stavili silikone a vi ste pametni vidim svi smo se porazboljevali od raka i otpala su nam i usta i glava i sise i dupeta i sve .
u pravu si.

dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
mars u picku materinu cekate 35 god da se ulepsavate pa padate u depresije sto niste mladi i lepi
a sta ste radili u 20 god ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
Jedno su silikoni u usnama a drugo implanti koji se stavljaju u grudi.Silikon u usnama se injekciono ubrizgava, dok se u grudi ubacuje sa opnom i mnogo je bezbednija varijanta, nema mogucnost migracije, osima ako (u vrlo,vrlo retkim slucajevima, gotovo nemoguce) ne dodje do deformacije opne.Evo jos jednog linka za one koji nisu dovoljno informisani o silikonskim usnama...i ponavljam, nazalost. u zemlji Srbiji je presudna cena, a ne kvalitet i sto je jos bitnije, malo ko razmislja o zdravstvenim posledicama.Informisite se dobro, idite na vise mesta i klinika, ja sam godinu dana prikupljala informacije dok se nisam odlucila, zdravlje je na prvom mestu, pa tek onda estetika Nisu džabe Ameri, koji su i pustilu u promet silikonske filere, posle dugogodisnjih istrazivanja njih i ZABRANILI!
PS.PRocitajte postove koje je napisala Sampita!!

http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t= ... &start=540


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
kjarax je napisao:
Jedno su silikoni u usnama a drugo implanti koji se stavljaju u grudi.Silikon u usnama se injekciono ubrizgava, dok se u grudi ubacuje sa opnom i mnogo je bezbednija varijanta, nema mogucnost migracije, osima ako (u vrlo,vrlo retkim slucajevima, gotovo nemoguce) ne dodje do deformacije opne.Evo jos jednog linka za one koji nisu dovoljno informisani o silikonskim usnama...i ponavljam, nazalost. u zemlji Srbiji je presudna cena, a ne kvalitet i sto je jos bitnije, malo ko razmislja o zdravstvenim posledicama.Informisite se dobro, idite na vise mesta i klinika, ja sam godinu dana prikupljala informacije dok se nisam odlucila, zdravlje je na prvom mestu, pa tek onda estetika Nisu džabe Ameri, koji su i pustilu u promet silikonske filere, posle dugogodisnjih istrazivanja njih i ZABRANILI!
PS.PRocitajte postove koje je napisala Sampita!!

http://ana.co.yu/forum/viewtopic.php?


t=1375&postdays=0&postorder=asc&start=540
\\

ma slazem se ja sa tobom sto se tice zdrvlja i svega ostalog ali kod svake intervencije pa bila ona i tako mala i bezazlena postoji rizik od komplikacija itd...

meni je kum pl hirurg i specijalizirao je u Sao Paolu i na VMA i kazem moja iskustva koja sam imao .
imam 26 god i do sada sam imao 12 intervencija na licu i samo je jednom doslo do komplikacije kad mi nije uspela operacija nosa pa smo morali da je ponovimo ali nije bilo do greske lekara nego do mene jer sam skinuo konce pre vremena itd.

a taj silikon koji se tvlja za trajno povecanje usana nije " taj silikon iz 80-tih " vec materijal koji vrlo dobro se prima na tkivo i gotovo da ne postoji mogucnost da ga organizam odbaci kao strano telo a lekarima je jednostavnije da kazu da to je silikon nego sad da objasnjavaju sta je to i od cega je pravljeno .
nisu svi upuceni u te stvari tako dobro.

ja studiram medicinu i opredelicu se za pl hirurgiju .
iako jos nisam zavrsio znao bi samom sebi da dam botox npr .ili nekom drugom jer sam 50 puta gledao kako se i gde daje ...............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
lajka dobro je da si rekao da to nije isti silikon i da je to nesto potpuno drugacije, ali da doktore mrzi da sad objasnjavaju

ja sam veliki skeptik i plasim se da cu dati pare(sada imam usne pristojne punoce)
i da cu izgledati kao da sam ljubila ringlu

ili kao sto je rekla jedna pevacica: "kao zacudjena majmunica"

takodje zato sto citam i slusam o nesavesnim lekarima, jos vise se plasim...

zato takodje skupljam informacije dok se ne odlucim na taj korak.

dakle ti preporucujes silikon.

da li ti ili jos neko ima iskustva sa jos nekim materijalima i klinikama.

metakril? biopolimer(mislim da se tako zove)? ili nesto aqua...(ne znam ceo naziv)?

i koje klinike.

dosta sam slusala o colicu?
znam da vole parice:D
ali nije mi bitno koliko cu platiti-samo da to bude ono sto sam zelela
i da nema zdravstvenih komplikacija.

jel imas neke grudvice od silikona u ustima?(slusala sam o tome)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 9:08 pm
Postovi: 27
ajasofia je napisao:
lajka dobro je da si rekao da to nije isti silikon i da je to nesto potpuno drugacije, ali da doktore mrzi da sad objasnjavaju

ja sam veliki skeptik i plasim se da cu dati pare(sada imam usne pristojne punoce)
i da cu izgledati kao da sam ljubila ringlu

ili kao sto je rekla jedna pevacica: "kao zacudjena majmunica"

takodje zato sto citam i slusam o nesavesnim lekarima, jos vise se plasim...

zato takodje skupljam informacije dok se ne odlucim na taj korak.

dakle ti preporucujes silikon.

da li ti ili jos neko ima iskustva sa jos nekim materijalima i klinikama.

metakril? biopolimer(mislim da se tako zove)? ili nesto aqua...(ne znam ceo naziv)?

i koje klinike.

dosta sam slusala o colicu?
znam da vole parice:D
ali nije mi bitno koliko cu platiti-samo da to bude ono sto sam zelela
i da nema zdravstvenih komplikacija.

jel imas neke grudvice od silikona u ustima?(slusala sam o tome)



ma kakve grudvice kakav colic ???

nemam nikakve grudvice niti sam se u praksi susretao sa slicnim problemom ... poznajem mnogo pacijenata narocito zenskog pola koji su uvecavali usne i to izgleda zaista lepo samo je volja pacijenata a i doktor treba da se poslusa za savet kolike ce te usne da budu i na koji nacin napunjene ...na kraju svi budu zadovoljni i kazu uglavnom da sam znala ili znao da ce ovako biti jednostavno i lepo uradio/la bih to odavno ...

sto se mene tice mene je operisao vise puta dr.Pajevic Lazar iz uklonjeno_na_zahtev u Narodnog Fronta sad je to Knjeginje Natalije i ja sam jako zadovoljan.

sve sto te interesuje mozes njega da pitas a sto se colica i drugih estradnih hirurga tice tacno je da se sa njima lakse nadje zajednicki jezik tipa hocu grudi 5 nema problema daj lovu a pitanje je dal ti tolike grudi usne ili nos idu sa tvojom gradjom ...nego kod ostalih koji ce te uvek posavetovati da razmislis tipa 3 puta meri jednom seci ... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
cula sam da silikon ostavlja grudvice, zato pitam!:oops:

hvala na odgovoru, za kliniku i za iskustvo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: