Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KAMEN U ŽUČI
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 9:39 pm
Postovi: 1
Na ultrazvuku otkriven mi je kamen u žuči veličine 12 milimtara ,sem hiruške intervencije da li postoji razbijanje kamena ULTRAZVUKOM ILI LASEROM .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Kod nas se to ne radi,Mozda negde u svetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 10, 2007 10:07 pm
Postovi: 27
Nema nacina za oslobadjanje te napasti osim hirurskog zahvata. Dva su nacina odstranjivanja zuci ciju funkciju kasnije preuzima jetra. Klasican sa vecim rezom ali boljim pregledom unutrasnjosti abdomena od strane hirurga i laparaskopski gde vam cine par reza jedan oko pupka i drugi na gornjem delu abdomea. Kod mene je bilo i treceg za "dren" jer mi je zucna kesa bila puna gnoja,mulja i kamenja (6). Ne cekajte jer samo odmazete sebi. Posavetujte se sa hirurgom i anesteziologom i ako odlucite za laparaskopiju par dana nakon operacije ste kuci. Navodim Vam moje iskustvo u smislu obaveznog kontrolisanja hormona stitaste zlezde (narocito T4) jer je meni do normalizacije vrednosti hirurski zahvat odlozen na mesec dana. Pozdrav.

_________________
Zdravlje je najvece bogatstvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko vidim uglavnom se kamen mora odstraniti hiruskim putem, pogotovo ako je vec u fazi da pravi probleme.
No nadjoh i ovo na netu:

Iz narodne medicine
Pirozija i rusa tope kamen
Biljke kriju sposobnost da rastope i kamen. Tako kineska tradicionalna medicina koristi čaj od lista pirozije /Pyrrosia lingua/ i palmoliste rabarbare /Rheum palmatum/. A tegobe sa kamenom u žuči mogu da olakšaju i rusa /Chelidonium majus/, pitoma nana /Mentha piperita/ kudrava nana /Mentha spicata/ i kurkuma /Curcuma longa/. Ali pri upotrebi i mešanju ovih trava potražite savet stručnjaka.
KAMEN U ŽUČI I KAMEN U BUBREGU se raspadaju pod udarom maslačka, paradajza, bele repe, praziluka, grožđa, jabuka i krušaka.


Zbog kamenaca u žučnoj kesi, ali i hroničnih i specifičnih upala, odstranjuje se žučna kesa. Danas se primenjuju klasičan, ili laparoskopski zahvat u hirurgiji. Laparoskopska metoda, za razliku od klasične operacije koja podrazumeva veliki rez pod desnim rebarnim lukom, izvodi se sa četiri mala uboda od svega 0,5-1cm, pa zato ni posle operacije nema jakih bolova. Pacijent još istoga dana može da ustane, pije i jede. Laparoskopska operacija žučne kese izvodi se u svim većim medicinskim centrima u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 2:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kalkuloza urotrakta - ESWL da, za kalkulozu z. kesice se kod nas jos uvek ne primenjuje ESWL. Iskljucivo dolaze u obzir klasicna ili lapar. operacija. U svakom slucaju, lapar. je vrlo komotna, vec sasvim standardna hirurska procedura, nakon koje se u roku od 2 dana pacijent otpusta na kucnu negu.
Inace, iako ne pozurite, nije strasno, jer kamen te velicine nece vam napraviti opstrukciju z. kesice. Kako se to obicno kaze: mali kamen-velika muka i obrnuto. To ne znaci da na lap.op. treba da zaboravite do daljnjeg!!!
Bez brige!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 12:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pored ovoga sto su opisale uvazene koleginice, u Srbiji se sprema i primena polurobotizovane operacije slicne laparoskopskoj metodi na "Da Vinci" sistemu, koji omogucava da hirurg preko daljinskih komandi sa posebne konzole izvodi operativni zahvat sa minimalnim rezovima i uz vecu mobilnost hirurskih alata nego sto dozvoljava klasicna laparoskopija. Sistem 'Da Vinci" kosta oko milion ipo evra i izgleda da je jedna takva jedinica vec kupljena za Institut za bolesti digestivnog sistema Klinickog Centra Srbije. Nadajmo se da ce uskoro ova revolucionarna hirurska metoda biti na raspolaganju vecem broju ljudi.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Eeeee, bice, bice..kao i svaka novija revolucionarna metoda! kao i lapar. u svoje vreme! I jos da se dovoljan broj lekara obuci za tu metodu, pa da se izverziraju, pa....No, vazno je da se ide napred!
Pa Ivice, srecna i vama nova i cujemo se nakon praznika!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hvala, koleginice. I Vama sve najbolje u Novoj Godini. Svojim ucescem ste jako osvezili i obogatili ovaj forum, zajedno sa kolegom "drbgd" i ostalim "novopridoslim" kolegama. Nadam se da ce Vas ovaj entuzijazam drzati i dalje, na korist svih pacijenata i lekara koji posecuju ove internet stranice. Jos jednom, sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Samo mala ispravka: kolega, ne koleginica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 1:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Auh, kakav lapsus :D

Izvinjavam se !

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 4:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S.
Vrsi se ekstrakorporalna litotripsija elektromagnetnim talasima i kalkulusa u zucnoj kesici /ESWL/, pod kontrolom ultrazvuka uz prethodni ERCP ali ne i kod nas /radilo se u nekoliko slucajeva u VMA - ranije, sada se ne radi iz tehnickih razloga - da ne objasnjavam ali se na tome radi, pa se nadam da ce i to u dogledno vreme biti izvodljivo/.
Za sada, radi se u inostranstvu.
Moguce je takodje i razbijanje kalkulusa u zucnim kanalima i pankreasnim kanalima pa cak i plakova u koronarnim krvnim sudovima, takodje elektromagnetnim talasima ali i to u inostranstvu.
UZ talasima - to je prevazidjeno.
Laserskim - to je neizvodljivo zbog prirode laserskih talasa da ne mogu da se fokusiraju na dejstvo upravljeno na jednu tacku a da ne uniste sva tkiva kroz koja prolaze./primer izvodljive laserske litotripsije je razbijanje kalkulusa ureterorenoskopskim putem u mokracnom kanalu/.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2007 8:50 pm
Postovi: 8
Ja sam koristio URSOFALK 12 mjeseci, kamenja u yuci nema vise!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 3:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Pavlebo, sta je to sto ste koristili?

Nisam cula da tako sta postoji, a pre operacije sam pila spec.cajeve 1 godinu - dobijene od cuvenog fitoterapeuta.

Nailazila sam na VELIKE prevarante koji su obecavali svasta, ali do sada jos niko nije uspeo da istopi kamen u zucnoj kesi!
... jedino ako kamen nije ni postojao.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2007 8:50 pm
Postovi: 8
Koristio sam njemacki preparat URSOFALK - URSODUL,
kod mene je uklonio kamence potpuno posle 12 mjeseci upotrebe. UZ snimak. Ne djeluje na sve vrste kamenca podjednako, topi kamence prvenstveno od holesterola. Prije upotrebe konsultovati internistu, uraditi UZ pregled i po mogucnosti RTG zucne kese. Kod nas se ne moze ustanoviti sastav kamenaca u zuci ( barem ne u CG ). Oko 10 godina sam patio od bolova, nadimanja, napada i sl ., uvijek bio na strogoj dijeti, preporuceno laparaskopsko vadjenje kamenaca. Prije operacije odlucio da probam sa URSOFALKOM, tokom koristenja ni jedan napad, cak sam se hranio onim sto zadnjih 10 god. nisam ni probao!. Sve informacije imate na WEB sajtu proizvodjaca www.ursofalk.de, cijena oko 22 eura. Pije se prema tezini, ja sam koristio dvije kapsule ujutro i dvije uvece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nemam nista protiv medikamentnog lecenja holelitijaze, naprotiv! Nije uvek efikasna ali vredi pokusati. U ne malom broju slucajeva moze se "istopiti" kamen jer su po prirodi zucni kamenci meki i topljivi.
Svakako, konsultujte se oko doziranja sa gastroenterologom, jer je ovde to zabranjeno. Probajte, uvek vam ostaje holecistektomija kao zadnje resenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: