Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nemojte se previse nadati
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Volela bih da ovo nekome pomogne. Ako neko nesto uspe da uradi, molim Vas da to napisete. Mada, nemojte se previse nadati (nisam ni ja uspela nista da uradim).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Vakcina protiv herpesa se jos uvek testira, i sigurno nece biti odobrena za upotrebu pre 2011. Za sad se ne zna da li ce moci da je koriste oba pola.

Ako ste mladi i mozete da cekate 4-5-6 godina... apstinirajte :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
ja mislim da je to neka sarena laza, a slozio bih se sa donkom, vakcina bi trebalo da se pojavi otprilike 2011. godine

Da danas postoji vakcina, to bi bila vest u celom svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2005 3:36 pm
Postovi: 213
a shta je sa herpes zosterom... naime, dijagnoziran mi je herpes zoster ispod leve lopatice na ledjima... dobio sam aciklovir tablete (3 tablete na svakih 4 sata) kao terapiju...
ono shto mene zanima je da li se i herpes zoster stalno vraca kao i svi ostali herpesi... jer upravo ovde na forumu sam prochitao da se vrati jednom retko 2 puta... inace, znam da je "nastao" od prelezanih boginja i da je uzrok pojave drastican pad imuniteta... zanima me da li se "vraca"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
herpes zoster se retko vraca, zapravo u 90% slucajeva nikad vise.

herpes simplex tip 2, ili genitalni herpes je poznat po cestim recidivima i zasad nema leka za njega.


Znam da ovo nije uteha, ali recimo poznata glumica Dzesika Alba ima genitalni herpes (ako sam tacno informisan)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dr.Dragan Salevic
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 5:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Tacan je telefon, doktor se zove Dr. Dragan Salevic, zaista ima preko 90 godina, bio je jedan od Titovih lekara( lecio ga od herpesa), bas je star.Ja sam bio kod njega pre 8-9 godina i zaista mi je dao tu vakcinu u kuk i rame i nisam imao gen. herpes godinu dana iako je on rekao da je to to, vrlo je simpatican, ne prica mnogo. Nisam mu se javljao posle jer sam mislio da je umro. I tada kad sam bio kod njega u kuci blizu Hrama Sv. Save tresla mu se ruka i mislio sam da nema sanse da je sposoban i dalje. Tada je bila kod njega neka zena kao pomocnik. Sve je tako kucna atmosfera.

Zvao sam danas on je dosta bolestan, mozda ce sin da preuzme stvar samo da nadje zakonsku regulativu...do tada...mozda se i oporavi,zilav je deka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 1:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Zanimljivo....

Samo nisam te najbolje razumeo, dobio si vakcinu u kuk i rame ??? Zasto na dva mesta? I zapravo herpes ti se vratio posle godinu dana, ako sam razumeo, znaci, ipak ne dovodi do izlecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 5:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Mene nije, ali i to je bio dobar odmor moras priznati, svakako, mozda nekome jeste uspesno neznam. Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vakcina
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Izvini, a kako je bilo posle toga kada ti se vratio? Da li su recidivi bili isto tako cesti ili redji? Meni je i lekar dermatolog koji mi ga je preporucio i rekao da ce se mozda vracati posle te vakcine ali navodno, mnogo redje (sto i nije tako lose).
Inace, Herpesu nema leka. Nemojte bacati novac na skupe preparate koje nalazite na Internetu (DMSO, Choraphor), ja sam ih probala i ne pomazu. DMSO mi je na neko vreme pojacao imunitet ali nista ekstra. Choraphor su ekstremno dobro izreklamirali ali on apsolutno nista ne pomaze, jedino sto pomaze da Herpes brze prodje.
Ako se vakcina i pojavi 2011, ne verujem bas mnogo u nju.
P.S. U "Blicu" sam procitala odgovor nekog dermatologa koji je rekao da se Herpes u skorije vreme moze sanirati tzv. biotretmanima. Zna li neko sta je to i da li je neko imao iskustva sa tim?

Pozdrav svima i hvala na informacijama

Olja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Dr. Dragan Salevic kod hrama svetog save

I ja sam dobio tu njegovu vakcinu. Nije mi se pojavio herpes simplex od tada na usni. To traje već 4 godine. Vakcina je inače protiv herpes zoostera. Nema ni toga.

On je priznat u svetu zbog te eksperimentalne vakcine. Ali mi nije jasno zašto nije podržano to njegovo istraživanje recimo od strane ministarstva zdavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Da, o tome sam slusala. Nekome je pomoglo potpuno, nekome manje. Tako su mi i rekli. Verovatno vise pomaze kod Herpesa na usni, jer se on inace redje javlja. Medjutim, za sada nemamo srece da dodjemo ni do te vakcine, ma koliko bila ispitana ili ne.

P.S. Sta komentarisati o nasem Ministarstvu Zdravlja, pa valjda je dovoljno da pogledate bolnice i lekare u Srbiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Do sada su se i u svetu pojavljivale vakcine protiv herpesa, ali sa 15 do 20% uspesnosti, sto je jako malo, i pritom je efekat postojao samo kod zena. Samo, velika je razlika izmedju herpesa tip I i tip II, na usni je obicno u pitanju herpes simplex tip I, koji je prakticno bezazlen u odnosu na tip II, koji je mnogo gori i invazivniji....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
nenadns je napisao:
Do sada su se i u svetu pojavljivale vakcine protiv herpesa, ali sa 15 do 20% uspesnosti, sto je jako malo, i pritom je efekat postojao samo kod zena. Samo, velika je razlika izmedju herpesa tip I i tip II, na usni je obicno u pitanju herpes simplex tip I, koji je prakticno bezazlen u odnosu na tip II, koji je mnogo gori i invazivniji....


Da li na polnom organu moze da se pojavi Herpes tip 1, posle oralnog sexa sa osobom koja na usni ima herpes (pretpostavljam tip1) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Naravno da moze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: