Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2007 9:46 pm
Postovi: 18
Cao svima!
Telefon ordinacije u Vojvode Dobrnjca je 324 33 97. Cena testiranja je 3000 din. Reyima se pridrzavas 3 meseca i onda ides na drugo ujedno i poslednje testiranje. Razlikuje se od testiranja koje vrsi Analiza. Cena u Analizi koja se nalazi na Novom Beogradu je 27 000 din. Pogledajte sajt www.analiza.co.yu
Nije svrha ovog rezima dijeta nego obnavljanje imunog sistema i za to vreme se obnovi i zeludac. Naravno da se uz to gube kilogrami. Dok nisam uradila test nikako nisam mogla da provalim zasto me svaki dan oko 4/5 popodne spopada slabost koju sam ja resavala uzimanjem slatkisa.Ono do cega sam dosla je da mi to radi kofein! Od kako ne pijem kofein to mi se ne desava. # puta sam prekrsila rezim u unela kofein i sva tri puta mi je bilo na taj/ stari nacin/ lose. Vise ga ne unosim. Mene zanima da li ima neko ko je isao na test pridrzavao ga se, isao na kontrolni i da nam isprica sta seonda desava kada se ponovo uvode neke namirnice? U svakom slucaju nije tesko ni malo da se sprovede ukoliko, budimo realni,mate puno vremena za pripremanje hrane ili roditelja koji ce se za to brinuti. Savet/ imajte uvek u torbi voce i grickalice koje su vam dozvoljene i nece biti nikakvih problema ni napada gladi koje inace svi imamo kad jedemo sve sto nam dopadne ruka. Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
Mogu li svi koji su radili ovaj test intolerancije preneti ovde svoja iskustva?

Vredi li to raditi?

Sudeći po ovih par svedočenja, vredi. Ima li negativnih iskustava?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:05 pm
Postovi: 20
ja sam juce radila test u zemunu u onom zavodu za alergije il ako se vec zove i ne znam dal da verujem rezultatima,ona zena se zacudila jer od svih onih alergena (preko 300 njih) ja imam reakciju jedino na psenicu,lesnik,pasulj,ruzmarin i na 4 grupe onih aditiva.....to je valjda zbog toga sto se zdravo hranim,nemam probleme u organizmu...odkud znam...al bas me je zacudilo..... inace moji roditelji i brat imaju poduzu listu zabranjenih namirnica i raznih alergena pa ja sve nesto mislim da se taj aparat malo "umorio" :lol: nije da ja zelim duzu listu,al ima li neko sa ovakvim iskustvom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
Od svih ljudi koje sam pitao (njih 10-ak), i koji su radili ovaj test, i od svih svedočenja po forumima, velika većina je imala reakciju na pšenicu. Veoma interesantno.

Moja lista je poduža, takođe, i uglavnom su zabranjene namirnice koje svakodnevno (ili veoma često) konzumiram. Da li je u pitanju prezasićenje organizma tim namirnicama?

To što je kratka lista, treba samo da te raduje ;)

Od iskustava posle 10 dana na tom režimu ishrane:
- smršao 1,5 kg za 10 dana.
- nema stomačnih tegoba koje sam stalno imao: gorušica, grčevi
- generalno se bolje osećam, ne drastično, ali se vidi razlika
- manje jedem. prosto nisam gladan, pa jedem tek da bih jeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Ako je neko voljan da napise sve namirnice[hrana me zanima,ne i prasina i sl.]na koje se radi test intolerancije kod te dr.Dobrinke Abranovski,bicu mu neizmerno zahvalna ako to i uradi,zanima me to mnogo mnogo,molim Vas .Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 2:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Dragi ljudi,ovo je neverovatno;isla sam na test i od 130 testiranih namirnica meni se pokazala intolerancija na cak 51. Mislim da u poslednjih 5 godina nije prosao ni 1 dan,da nisam jela nesto na sta sam intolerantna,sto je najgore,mislim da ne postoji slatkis koji smem da jedem[a obozavam ih] jer mi smeta psenica,jaja,secer,med,kakao,mleko...dakle kompletna baza za dobijanje slatkisa.Ima li jos neko sa ovakvim iskustvom,kako je resio problem...ili sam usamljeni baksuz?Upomoc!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
Pa evo, ja sam od 120 namirnica (da izuzmemo ono što nisu namirnice) netolerantan na 40. Takođe kompletna baza za slatkiše kao i ti, ali i na kofein, jeftine vrste ribe, svinjetinu, soju i tako to...

3 nedelje sam na tretmanu, i polako guram:

umesto hleba -> proja od ovsenog brašna sa malo masl. ulja
kafa -> dekafeinizirana nes kafa sa nekim zaslađivačem
slatkiši -> suvo i sveže voće i džem sa fruktozom (foodland, 340 gr, oko 180 din)
ulje -> maslinovo, rafinisano (jeftinije je od hladno ceđenog)
meso, riba, povrće, voće -> po spisku koje smem
suhomesnato (ne svinjsko!) -> oslanjam se na to za doručak ili večeru, ali to nije dobro zbog konzervanasa, ali šta da radim....

Nije mnogo strašno da se izdrži, ali je strašno skupo. Navikne se čovek na nove ukuse, i onda guraš, bitno je da izbaciš iz glave hranu.

Mislim da je nemoguće pridržati se 100% svega po spisku, jer šećera, pšenice, soje i mleka ima u velikom broju proizvoda (sojini proteini, laktoza, mleko u prahu, brašno...)

Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
da dodam za ovseno brašno:

kupi ovas oljušteni u zrnu, pa ga melji sama na nekom električnom mlinu za kafu. Malo je krupnije, ali nije strašno. Verujem da je gotovo ovseno brašno skuplje, ali ga nigde nisam ni našao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Miloje,molim te napisi koliko si do sada skinuo kilograma i da li se bas sve vreme pridrzavas novog nacina ishrane.Ja sam skoro uradila test i jeva cekam da mi stigne lista zabranjenih namirnica.Moja sestra i mama su vise od 3 meseca na ovom rezimu ishrane i prezadovoljne su.Posto su uradile i ponovljeni test,lista dozvoljenih namirnica im je bas povecana tako da sada imaju mogucnost raznovrsnije ishrane nego do sada.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Bila sam prvi put početkom septembra 2006. u ordinaciji dr D. Arbanovski i uradila test na Bicom 2000 aparatu. Posle 4 meseca skor je bio -11kg. Počela sam da se hranim sasvim normalno, kao i pre testa. Uradila sam u to vreme test u Centru za alergije u Zemunu, opet na Bicom aparatu i pokazala se alergija na samo 3 stvari, što je i normalno, posle "čišćenja" organizma. Dugo sam držala tu kilažu i negde posle letovanja, naglo "otkačila", u smislu prejedanja i konzumiranja svega što mi je i ranije pravilo probleme. Inače se borim sa divljanjem hormona, koji mogu da budu uzrok povećane potrebe za hranom, naročito kod dama, vezano za ciklus, to su uglavnom imale prilike da osete. Povećana potreba za slatkišima i sl.
Ugojila sam se oko 5kg, ali se ne vidi i ne oseti po garderobi ?!?
Ponovila sam test u prvoj ordinaciji (ovaj put iz krvi) i ovih dana planiram da se vratim tom režimu. Sada mi je mnogo više namirnica dozvoljeno za upotrebu i trebalo bi da bude lakše. Ipak, opet treba da izbacim pšenicu, raž, kvasac, soju, šećer, mleko...
Prvi put sam se striktno pridržavala, pa se nadam da ću uspeti opet.

Neko je pitao za loša iskustva. Ne znam nikog sa takvim iskustvima, svi koje poznajem, se osećaju fenomenalno! Pisala sam dosta o tome i ranije, pa malo izlistajte ili pitajte.
Pokušaću da smislim način, da ubacim listu za test intolerancije.

Pozdrav i podrška svima, koji tek počinju! :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 4:36 pm
Postovi: 7
Meni je zabranjena svinjetina, teletina,govedina,pirinač,krompir,biber,konzervans,žumanjce,bakalr,aleva paprika,mak. Rezultat: -6kg za mesec i po dana
Nikad radinije nisam bila na dijeti, ovaj višak kg je posledica trudnoće....imam još oko 10kg viška...nadam se da će ići istim tempom..super stvar-nisi gladan a kilogrami odlaze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
[quote="Bonzita"]Bila sam prvi put početkom septembra 2006. u ordinaciji dr D. Arbanovski i uradila test na Bicom 2000 aparatu. Posle 4 meseca skor je bio -11kg. Počela sam da se hranim sasvim normalno, kao i pre testa. Uradila sam u to vreme test u Centru za alergije u Zemunu, opet na Bicom aparatu i pokazala se alergija na samo 3 stvari, što je i normalno, posle "čišćenja" organizma. Dugo sam držala tu kilažu i negde posle letovanja, naglo "otkačila", u smislu prejedanja i konzumiranja svega što mi je i ranije pravilo probleme. Inače se borim sa divljanjem hormona, koji mogu da budu uzrok povećane potrebe za hranom, naročito kod dama, vezano za ciklus, to su uglavnom imale prilike da osete. Povećana potreba za slatkišima i sl.
Ugojila sam se oko 5kg, ali se ne vidi i ne oseti po garderobi ?!?
Ponovila sam test u prvoj ordinaciji (ovaj put iz krvi) i ovih dana planiram da se vratim tom režimu. Sada mi je mnogo više namirnica dozvoljeno za upotrebu i trebalo bi da bude lakše. Ipak, opet treba da izbacim pšenicu, raž, kvasac, soju, šećer, mleko...
Prvi put sam se striktno pridržavala, pa se nadam da ću uspeti opet.

Neko je pitao za loša iskustva. Ne znam nikog sa takvim iskustvima, svi koje poznajem, se osećaju fenomenalno! Pisala sam dosta o tome i ranije, pa malo izlistajte ili pitajte.
Pokušaću da smislim način, da ubacim listu za test intolerancije.

Pozdrav i podrška svima, koji tek počinju! :P[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 12:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Eh samo da mi nije tih podivljalih hormona moj zivot bi izgledao sasvim drugacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
Molim sve koji su bili kod dr D. Arbanovski da mi napisu (makar u privatnoj poruci) na koji se broj zakazuje, da mogu da zovnem i odem. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
na vrhu strane 5 brankica 25 je napisala brojeve telefona


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: