Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2007 5:18 pm
Postovi: 4
Problem je jako prisutan u narodu,sto se iz prilozenog da videti...
pored vec navedenih simptoma,ja imam jos jedan...naime bar jednom mesecno me budi jak bol u predelu cmara,nekada sam mislila da imam bol u zavrsetku kicmenog stuba,ali sam vremenom utvrdila da je ipak ovo prvo u pitanju.Da li se jos neko susreo sa ovim simptomom?

Unapred se zahvaljujem svim clanovima na pomoci koju pruzaju na ovakav nacin :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 9:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Povremeno sam osećao neko "sevanje i žiganje", a imao sam analnu fisuru, i hemoroide II stepena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 3:33 am
Postovi: 3
I meni se pre cesto desavalo krvarenje prilikom praznjenja stolice.Posao mi je takav da sam stalno za kompjuterom i veoma malo sam se kretao jedno godinu dana.
Sada idem redovno na trcanje,zimi u setnju i sve je proslo.Tako da mislim da i redovna fizicka aktivnost ima velikog udela u suzbijanju ove bolesti i kao dobra preventiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 9:30 am
Postovi: 2
molim za pomoc.Dugogodisnji problemi sa hemoroidima.Sa puno krvi.
dijagnoza:Nodihaemorrhoidales gr.III
th:Phlebodia 600 tbl 3x1 pet dana Factu ungv.localno, Diklofenak
Indikovana je hemoroidektomij.
pitanje je da li operisati.? Kako izgleda operacija,oporavak i posledice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Ja sam imala operaciju hemoroida i analne fisure prije 2 godine. Poslije sam citala na internetu da postoje i druge varijante osim hirurske intervencije npr. sklerozacija(za hemoroide). Danas mi je zao sto sam operisana jer mi je analni kanal nesto uzi nego sto je bio prije. Osim toga, kako je sad tkivo oziljak, vise se ne razvlachi onako lako kao prije operacije.
Kad osjetim da cu imati tvrdju stolicu, uzmem riblju mast (jekoderm)i apliciram ju u anus kako ne bi doslo do pucanja tkiva. Oporavak je vrlo bolan nekih 15-ak i vise dana dana, jer moras u wc, a u ranama si od operacije.
Sve u svemu, sada bih birala sklerozaciju ili podvezivanja i sl. dakle, sve drugo osim ''noza''. Najbolje je raspitati se kod abdominalnog hiruga koje opcije postoje oko tih intervencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Napisacu sastav za magistralni lijek koji se koristi protiv upale hemoroida i pojave i infekcije fisure. Ukoliko je to u koliziji sa pravilima foruma, obrisite moj post.


MAST PROTIV UPALE HEMOROIDA

_____________

ANESTEZINI
__
GEOMICINI aa 2,0

MENTOLI

JECOVITOLI a d 20,0

____________________

MF ung









Ovo sam dobila od jedne med. sestre koja je vise godina radila na VMA u Beogradu. Odnijela sam u apoteku u svom mjestu i oni su smiksali mast za nekih 10-ak minuta. Cesto sam ju narucivala (za rodjake, prijatelje i sl) i svima je pomagalo mnogo vise od svih koje mogu da se kupe u apotekama. Da sam ju imala prije operacije, vjerujem da ne bi ni doslo do nje.

Maze se 2-3 puta dnevno nakon defekacije (praznjenja debelog crijeva) kroz minimalno 7 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
MAST PROTIV UPALE HEMOROIDA

_____________

ANESTEZINI
__
GEOMICINI aa 2,0

MENTOLI

JECOVITOLI ad 20,0

____________________

MF ung


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 11:52 pm
Postovi: 3
Meni treba jedan savet na ovu temu... Uzasno sam zabrinuta jer nikada nisam imala ovakvih problema. Zapravo, stolica mi je uvek bila redovna dok nisam krenula da studiram i pocela da se hranim nezdravo. Jedem uglavnom suvu hranu i u pocetku je bio samo blag osecaj, ali sada osecam i peckanje i bol.
Nisam u mogucnosti da idem kod lekara nekih nedelju dana sto zbog zdravstvene koju nemam kod sebe, a i iz nekih drugih razloga... (nista ne pitajte)
Pojavili su mi se hemoroidi i u to sam tek sada 100% sigurna procitavsi sve ovo. Nisam imala neka jaka krvarenja, ali jesam na toalet papiru videla malo crveno... Uglavnom imam sve znakove... Ne znam da li su spoljni ili unutrasnji ili kako to vec ide i kako da saznam... Skroz sam ne upucena u ovu bolest, pa bih vas molila ako mozete da mi date savet sta da radim nekih desetak dana dok ne budem bila u mogucnosti da potrazim lekara.
Cime da se hranim? Da li smem da kupujem te masti koje nabrajate, a pritom da mi lekar nije prepisao? Da li da sedim na tvrdom ili je bolje na mekom...? (posto mi je posao uglavnom vezan za sedenje, a i na predavanjima moram da sedim i ostalo...
Unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Vanjski hemoroidi se nalaze na samom anusu i pod prstom ih osjecas kao plikove (najcesce lice na zrno graha), a unutrasnju su unutra :), a krvarenje ne mora da bude samo iz hemoroida nego i iz fisure (napuknuce sluznice...najjednostavnije receno)i ko zna cega sve ne. da se ne uplasis, u najvecem broju slucajeva je ovo dvoje u pitanju.

Mislim da je u tvom slucaju dovljno kupiti faktu mast u apoteci i mazati kroz nekoliko dana (pise u uputstvu). Uz mast dobijes i produzetak koji se navrne na mast i tako mozes da ju apliciras unutar debelog crijeva.

Ili uzmi onaj recept za mast koji sam na prethodnom postu napisala pa nek ti naprave mast u apoteci i mazi time(drzi ju u frizideru ili na hladnom mjestu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Ili pronadji svjezu svinjsku mast, dolij 2 dl vode i mikas 2-3 minuta pa izlij vodu. Ovako mijenjaj vodu vise puta (devet puta se preporucuje, ne znam zasto :)), sve to stavi u cistu teglicu i u frizider i mazi unutra i spolja. Mora da se ispere zbog bakterija i soli koju je neko mozda stavio u mast)

Kad to sve prodje ovaj put, navikni se da uvijek prije odlaska u wc (ako nisi imala redovnu stolicu, pa ocekujes da ce biti tvrda) namazes ''izlaz'' spolja i u dubinu do 5 cm mast (svinjska, riblja, nevenova,...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
liki1211 je napisao:
Problem je jako prisutan u narodu,sto se iz prilozenog da videti...
pored vec navedenih simptoma,ja imam jos jedan...naime bar jednom mesecno me budi jak bol u predelu cmara,nekada sam mislila da imam bol u zavrsetku kicmenog stuba,ali sam vremenom utvrdila da je ipak ovo prvo u pitanju.Da li se jos neko susreo sa ovim simptomom?

Unapred se zahvaljujem svim clanovima na pomoci koju pruzaju na ovakav nacin :D



Ja bih na tvom jestu otisla na rektoskopiju u neki privatnu kliniku i kod dobrog abdominalnog hirurga, tek da sa sigurnoscu znas na cemu je.

Da li je to ostar bol (sjevajuci i zigajuci) ili tupi bol?

Tupe bolove sam osjecala kod hemorodia ili eventualno je znalo da se desi da me prozigne kroz hemoroid, a ostar i jak bol uz peckanje zbog fisure.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 2:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
liki1211 je napisao:
Problem je jako prisutan u narodu,sto se iz prilozenog da videti...
pored vec navedenih simptoma,ja imam jos jedan...naime bar jednom mesecno me budi jak bol u predelu cmara,nekada sam mislila da imam bol u zavrsetku kicmenog stuba,ali sam vremenom utvrdila da je ipak ovo prvo u pitanju.Da li se jos neko susreo sa ovim simptomom?

Unapred se zahvaljujem svim clanovima na pomoci koju pruzaju na ovakav nacin :D



Ja bih na tvom jestu otisla na rektoskopiju u neku privatnu kliniku i kod dobrog abdominalnog hirurga, tek da sa sigurnoscu znas na cemu si.

Da li je to ostar bol (sjevajuci i zigajuci) ili tupi bol?

Tupe bolove sam osjecala kod hemorodia ili eventualno je znalo da se desi da me prozigne kroz hemoroid, a ostar i jak bol uz peckanje zbog fisure.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2007 5:18 pm
Postovi: 4
Bol je "cupajuca"jaka i traje konstantno oko 5 min.
Toliko je intenzivna da me uvek probudi i uvek se javlja samo nocu.
Sa ginekoloske strane je sve u redu,proverila sam.
Ovo me mnogo vise plasi i nemam hrabrosti da idem na pregled. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 3:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
i ja sam bio jedan od tih koji su se lecili putem interneta, trazeci savete od lekera - bez pregleda, i onih koji imaju probleme. srecom, dobor sam prosao, nije bilo nicega opasnog po zivot, ali sam hemoroide i pre svega analnu fisuru sanirao tek kada sam otisao kod hirurga, koji mi je dao precizna uputstva sta da radim i koju mast da upotrebljavam. inace, meni je pomogla ishrana, pre dorucka med sa vodom i jabukovim sircetom - da bi stolica bila kasasta, mesavina caja biljne apoteke Josif Pancic, faktu cepici u kombinaciji sa Detralex tabletama i Procto - Glyvenol mast : 14 dana ujutro i Factu mast uveče i povrh svega saznanje da nije nikakva bolest od koje sam strepeo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 2:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
liki1211 je napisao:
Bol je "cupajuca"jaka i traje konstantno oko 5 min.
Toliko je intenzivna da me uvek probudi i uvek se javlja samo nocu.
Sa ginekoloske strane je sve u redu,proverila sam.
Ovo me mnogo vise plasi i nemam hrabrosti da idem na pregled. :-?


Taj pregled uopste nije strasan da bi ti trebala neka hrabrost za njega. Moze da se pogleda anoskopski, sto skoro uopste ne boli, ili rektoskopsi, sto isto tako ne boli mnogo (osim ako je naki mesar u pitanju, ali to vazi za bilo koji pregled).
Ja sam radila par puta rektoskopiju unazad nekoliko godina i samo me je prvi put boljelo jer sma bila suvise uplasena pa se nisam opustila i bogami, doktor je bas bio grub.
Prije pregleda se pije gorka so ili neki drugi laksativ koji treba da izazove proliv :) kako bi crijeva bila cista za pregled. To je meni neprijatnije od pregleda.
Zadnji put sam radila u jednoj priv. klinici gdje sam dobila neki cepic koji se valjda daje i porodiljama (tako sma cula), i nakon toga fino na pregled. Nista me nije boljelo...

Otidji da ti to pogleda doktor, da ne bi lupala glavu sta je u pitanju :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: